Zaman: 19 Nis 2024 18:09

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Auto Stop&Go Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Kullanıyorum, AS&G'den çok memnunum 33%  33%  [ 14 ]
Arabamda yok ama iyi olduğunu düşünüyorum 31%  31%  [ 13 ]
Keşke benim arabamda da olsa (fiyatı artsa bile) 19%  19%  [ 8 ]
Arabamda var ama kullanmıyorum 0%  0%  [ 0 ]
Bence gereksiz bir özellik 12%  12%  [ 5 ]
Fikrim yok 5%  5%  [ 2 ]
Toplam oy : 42
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2011 00:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: MeGaLe
Araç: ASX
Kan grubu: ARh+
bence faydalı.
Işığa yaklaşırken süresi 25sn den fazla ise boşa alıp ASG nin devreye girmesine müsaade ediyorum.
Günde 20 kere ışıkta istanbulda kesin durulur, bazı ışıkların sürelerinin de uzun olduğu düşünülürse günde 10 dk benzin yakmamak demektir ki bu da bence çok makul.
beni tek düşündüren, marş ömrü ve ilk çalıştırmanın yan etkileri var mıdır, varsa onlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2011 22:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Sonuçta geliştirilip test edilip araçlara takılmaya başlanmış bir sistem. Aynı zamanda da hemen hemen her marka 2011 model c ve d segmenti araçlarında kullanmaya başladı.
İşe yarayıp yaramadığını görmek için 2 asx alalım depolerını boşaltıp 5lt benzin koyalım birlikte yola çıkalım. Birinin asg si kapalı olsun diğeri açık. Bakalım hangisi daha fazla yol yapacak şehir içinde. Sonuçta aynı ışıklarda yanyana duracak aynı yolda aynı hızda ileryecek olan araçlarda asg nin faydalımı zararlımı olduğunu anlarız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 01:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
depo doldurmaya gerek yok. ortalam tüketim zaten yol bilgisayarından doğru şekilde görüntülendiğine göre (benim şu anki aracın aksine :D) o kadar uzun yol yapmanın bir manası yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 12:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: asx
Kan grubu: Arh+
motorun en fazla aşınması ilk çalıştırmada olur derler...hatta yağ reklamlarının en meşhur cümlesidir...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 14:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
ubemme yazdı:
motorun en fazla aşınması ilk çalıştırmada olur derler...hatta yağ reklamlarının en meşhur cümlesidir...

O motorun soğuk olduğu durum için geçerli. Ayrıca ASG'li araçlarda ASG sistemi için özel tasarlanmış birçok özellik var bu durumu minimuma indiren.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 16:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
ubemme yazdı:

as&g için sıkıntı yok aga. zaten otomatik start stop olması için belirli koşulların sağlanmış olması lazım. hani şimdi stop edince 10 dk beklese anlarım da bu durumda bişi olacağını sanmam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2011 21:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ömer Faruk
Meslek: Öğrenci
bence kullanın adamlar yaptıysa bı bıldıklerı var heralde ben kulanıyorum gayet memnunum hıc sıkıntı yasamdım ılk depom bıttı 880 km istanbul şehir içi full depoyla daha 20 kmde gosteriyodu...ama tabı aracı zorlamadım ilk 1.000 km dolmasını bekldıgım için en fazla 5 bın devir de vites geçisi ve ortalama 2.5-3 bın devır arası vıtes gecısı yaptım...ve asg sıstemini kulanmdıgım zaman arac durunca 100km de gosterdıgı lıtre artıyo asgyı kullanınca dusuyo ;) vee bide amcam 1998 de almayadan gelen audi de görmüş...uzun zamandır varmıs yanii...bı endısenız olmasın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2011 21:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: vedat
Araç: asx
Meslek: öğretmen
arkadaşlar
şu son depremden sonra(8.9) japonların önünde eğilmemek elde değil.bunlar ne yapmışlarsa ince hesapların sonunda yapmışlarki o koca binaların nasıl slalandığını gördük.ben derimki yanlızca asx binip gezelim ve tadını çıkaralım.umarım toplum olarak bizde artık bir şeyler üretiriz.ve şu boş eleştirileri bırakırız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2011 17:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Meslek: SMMM
"arkadaşlar
şu son depremden sonra(8.9) japonların önünde eğilmemek elde değil.bunlar ne yapmışlarsa ince hesapların sonunda yapmışlarki o koca binaların nasıl slalandığını gördük.ben derimki yanlızca asx binip gezelim ve tadını çıkaralım.umarım toplum olarak bizde artık bir şeyler üretiriz.ve şu boş eleştirileri bırakırız."

Aynen Katılıyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2023 22:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: İlke
Araç: ASX Intense
Meslek: İşletmeci
Kan grubu: AB
yahu ne muhabbetler dönmüş. keşke o dönemlerde forumda takılsaydım :))

aracım 2012 üretimi makyajlı kasa. yıl 2023, aylardan şubat. as&g ilk günkü gibi çalışıyor. marş motoru filan da değişmedi üstelik hala fabrikadaki motor takılı. sadece bir kere alternatör kayışı değişti o kadar (116 bin km yaptık arabayla normaldir) bir bomba daha, 2021 ocak ayında fabrika çıkışı start stop aküyü değiştirdim. yerine gittim start stop özelliği olmayan sfb diye geçen çelik marka akü taktırdım. 2 senedir as&g'yi bu aküyle kullanıyorum ve yine sıfır sorun sıfır sıkıntı.

bu arada çok uzun zaman geçmiş konu üzerinden ama bir hususa da değinmek isterim; @ubemme nickli arkadaş eminim senin düşündüklerini mitsubishi mühendisleri senden daha iyi düşünmüşlerdir. hiç tasalanma. bu araçların motorları, alternatörleri start stop'a uygun olarak dizayn edilmiş. edilmese bugün 600-700 bin km yapan asx'ler göremezdik yollarda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2023 12:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
coster yazdı:
yahu ne muhabbetler dönmüş. keşke o dönemlerde forumda takılsaydım :))

aracım 2012 üretimi makyajlı kasa. yıl 2023, aylardan şubat. as&g ilk günkü gibi çalışıyor. marş motoru filan da değişmedi üstelik hala fabrikadaki motor takılı. sadece bir kere alternatör kayışı değişti o kadar (116 bin km yaptık arabayla normaldir) bir bomba daha, 2021 ocak ayında fabrika çıkışı start stop aküyü değiştirdim. yerine gittim start stop özelliği olmayan sfb diye geçen çelik marka akü taktırdım. 2 senedir as&g'yi bu aküyle kullanıyorum ve yine sıfır sorun sıfır sıkıntı.

bu arada çok uzun zaman geçmiş konu üzerinden ama bir hususa da değinmek isterim; @ubemme nickli arkadaş eminim senin düşündüklerini mitsubishi mühendisleri senden daha iyi düşünmüşlerdir. hiç tasalanma. bu araçların motorları, alternatörleri start stop'a uygun olarak dizayn edilmiş. edilmese bugün 600-700 bin km yapan asx'ler göremezdik yollarda.

o dönemlerde daha aktif daha cıvıl cıvıldı. şimdi sosyal medya gurupları aynı keyfi vermiyor. buraqsı daha kalıcı arşivlik.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye