Zaman: 28 Nis 2024 02:29

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 14:58 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
Önce yardımı istemek lazım. İstemeden ne zaman yardım gördük dememek lazım. Herhangi bir konuda iletişime geçip yardım alamadıysan bu yorumu yapma hakkına sahip olursun bence Yasincim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 16:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Kan grubu: arh
sinir küpü arkadaş şu ortalama ve anlık yakıt gösterimini bir daha anlatırmısın. Ya benimde onu anlamakta sıkıntım var. Şimdi 4 saat kullanmadığınızda anlık gösterge kendini resetliyor biliyorum ama manuel mod 0 km den itibaren ortalama yakıt tüketimi olarak kayıda devam etmiyormu? Benim araç 4500 km de. Şimdi ben manuel modu seçtiğimde 4500 km lik ort. yakıtı göstermiyormu o yani. walla anlamadım bi yardım et. Bende aracın yakıt tüketiminden çok memnunum açıkçası. Bundan önceki aracım honda jazz dı vede herkes bilir jazz ın ekonomisini inanın 1.6 motor kimine göre 1200 küsür kimine göre 1300 küsür kilolou aracımla jazz kadar bazen daha az yakıyorum daha ne olcak. Şuan manuel modu açtığımda gördüğüm sayı 6,4/100. Vereceğin bilgi için şimdiden teşekkürler. Ayrıca Kaan arkadaş içinde üzüldüm. Olabilir içine sinmemiştir araç,sevememiştir. Böyle olunca araç uçsada yüzsede konuşsada kişiyi mutlu etmez yapacak bişey yok. Hepimiz için araç sadece bir ulaşım aracı değil anladığım kadarıyla, aynı zamanda bir zevk, ilgi alanı. Seni mutlu etmiyorsa kendini üzmeye gerek yok. Sözün paraya geçer yahu sat içine sinen bişey al, olmadı onuda sat içine sinen başkasını al. Bunlar bizim için seni ne mutlu ediyosa onu yapacaksın. Mal senin köpeğin olsun nolcak ne üzüyosun kendini kaan arkadaşım. Bak keyfine boşver. Benimde kafama takılan içime sinmeyen bazı noktaları var. Başka bölümde yazmıştım, plastikten çatır çutur sesler galiyor diye kafam takılıyo ister istemez ama hayatımın sorunuda yapmıyorum napıyım. Geneli memnun ediyosa tamamdır üstad.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 16:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Sanırım bir terim karşılıklığı var.. Manuel yada oto mod.. yakıt ortalamasının resetlenmesi ile ilgilidir. Eğer manuele alınırsa en son ne zaman resetlendiyse, bir dahaki resetlemeye kadar ki ortalamayı gösterir.. Oto modda ise kontak kapandıktan 4 saat sonra resetlenir..

Bir de anlık tüketim var ki o başka konu..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 16:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Janissary yazdı:
Önce yardımı istemek lazım. İstemeden ne zaman yardım gördük dememek lazım. Herhangi bir konuda iletişime geçip yardım alamadıysan bu yorumu yapma hakkına sahip olursun bence Yasincim.

Doğru söylüyorsun kuzen önce yardım istemek lazım benim yaptığım kulaktan dolma sözlerle hareket etmek oldu. Temsa'dan ve senden özür dilerim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 16:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
atc1013 yazdı:
sinir küpü arkadaş şu ortalama ve anlık yakıt gösterimini bir daha anlatırmısın. Ya benimde onu anlamakta sıkıntım var. Şimdi 4 saat kullanmadığınızda anlık gösterge kendini resetliyor biliyorum ama manuel mod 0 km den itibaren ortalama yakıt tüketimi olarak kayıda devam etmiyormu? Benim araç 4500 km de. Şimdi ben manuel modu seçtiğimde 4500 km lik ort. yakıtı göstermiyormu o yani. walla anlamadım bi yardım et. Bende aracın yakıt tüketiminden çok memnunum açıkçası. Bundan önceki aracım honda jazz dı vede herkes bilir jazz ın ekonomisini inanın 1.6 motor kimine göre 1200 küsür kimine göre 1300 küsür kilolou aracımla jazz kadar bazen daha az yakıyorum daha ne olcak. Şuan manuel modu açtığımda gördüğüm sayı 6,4/100. Vereceğin bilgi için şimdiden teşekkürler. Ayrıca Kaan arkadaş içinde üzüldüm. Olabilir içine sinmemiştir araç,sevememiştir. Böyle olunca araç uçsada yüzsede konuşsada kişiyi mutlu etmez yapacak bişey yok. Hepimiz için araç sadece bir ulaşım aracı değil anladığım kadarıyla, aynı zamanda bir zevk, ilgi alanı. Seni mutlu etmiyorsa kendini üzmeye gerek yok. Sözün paraya geçer yahu sat içine sinen bişey al, olmadı onuda sat içine sinen başkasını al. Bunlar bizim için seni ne mutlu ediyosa onu yapacaksın. Mal senin köpeğin olsun nolcak ne üzüyosun kendini kaan arkadaşım. Bak keyfine boşver. Benimde kafama takılan içime sinmeyen bazı noktaları var. Başka bölümde yazmıştım, plastikten çatır çutur sesler galiyor diye kafam takılıyo ister istemez ama hayatımın sorunuda yapmıyorum napıyım. Geneli memnun ediyosa tamamdır üstad.

Aynen dediginiz gibi. Manuel moda alip gordugunuz tuketim en son ELLE sifirladiginizdan itibaren gordugunuz tuketimdir. Yani siz 0 km'den beri total ortalamaniz (ben buna grand ortalama diyorum) 6.4 imis ki cok cok iyi bir deger bence.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 17:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Kan grubu: arh
teşekkür ederim cevabınız için. Ben arada bir açıp bakıyordum manuel moda ve keyfim yerine geliyodu 4500 km nin ortalaması 6,4 diye. Şöyle radyonun sesini biraz daha açıp biraz daha dokunuyodum gaza, daha yakacak yakıtım varmış diye :) ohhhhhh sefaaaam olsun.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 17:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
manuel mod ne ya :Search:

atc1013 yazdı:
teşekkür ederim cevabınız için. Ben arada bir açıp bakıyordum manuel moda ve keyfim yerine geliyodu 4500 km nin ortalaması 6,4 diye. Şöyle radyonun sesini biraz daha açıp biraz daha dokunuyodum gaza, daha yakacak yakıtım varmış diye :) ohhhhhh sefaaaam olsun.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 18:16 
Kullanıcı avatarı

ASX sahibi abimiz yol bilgisayarından ortalama değerin oto-manuel resetlenmesini ayarlayan tuşa basınca genel ortalamayı görüyor.. O ekran aslında resetlemenin manuel yada oto yapılmasına yarıyor ancak arada toplam ortalamayı da görebiliyorsunuz..

Bizim coltlarda da auto yada manuel seçimi yaparken bu değeri gösteriyor.. Yani değer doğru da ifade yanlış :D

Eski Colt'çu..

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011 18:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
atc1013 yazdı:

catalyst açıklamış zaten.
tekrarlarsak maunele alıp manueldeyken ortalama tükeitmi sıfırlarsanız bir daha manuele baktığınızda son sıfırladığınızdan beri olan tükeitmi görürsünüz. misal ben aracı 21.000 de aldığımda hemen sıfırlamıştım kendim sürerken ne kadar tüketim yaptığımı anlamak adına.
arkadaşlar biraz sert girdiler konuya aslında. dediğim gibi konfor ve ergonomi zevk meselesi biraz. ama tüketim, performas ve güvenlik konuları objektif konular. ben hala araca alışılması ve de zamanla tüketimin makul sevilere gelmesnin beklenmesini tavsiye ediyorum.
mesela benim şu an aldığım 1.5 dci megane araç oldukça sessiz sayılabilir. ama yemişim sessizliğini. başımıza bir iş gelse sessiz sedasız öleceğiz demek ki. ha mitsubishi bu yalıtım konusunda gerçekten eleştirilecek bir firma. ne diyeyim herkesin önceliği farklı. hayret ettim neden kararn dizkiz aynası yok diye soran olmamış. keşke esp koyacaklarına yalıtımı arttırsalardı. :D
ona para verilip araç alınırken biraz araştırma yapılması gerektiğini düşünüyorum. yurtdışı forumları okumadan testleri incelemeden sadece bayi ile görüşüp tek bir test sürüşü ile araç alınmamalı. gidersin bayiye eleman açar müziği bastırı yol sesini sen de yutarsın.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2011 12:26 
Kullanıcı avatarı

Bu arada yeni bir video linki verelim ASX'i kötüleyip başka marka öven arkadaşlar özellikle izlesinler

http://www.youtube.com/watch?v=1Op_dOJT0wM

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2011 12:29 
Kullanıcı avatarı

evet biz irtibata geçtik te bizi adam yerine koyup geçen yok ya adam getirin bi bakalım der ama çevresi geniş insanlarız doktorlar hemşireler iş adamları beğenip almak için soru soranlara bizde gereken yorumu yapıyoruz

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2011 00:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Kan grubu: Arh+
4000 km ye geldim,asx ime hastayım,gayet güzel....Trabzon-İstanbul arası gittim-geldim gayet memnunum....evet motor sesi biraz var ve iç tasarım basitçe...ama artıları çok fazla....aracımı asla satmam

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 01:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
Boyumu ve kilomu sormuşsunuz 75 kilo 1,83 boyundayım yaşımıda merak eden varsa belirteyim 34 yaşındayım !!!
ASX'im yaklaşık 1500kmde.
Yaptığım eleştirileri görüyorum ki çoğunluk hazmedememiş veya hayatlarında gerçekten başka araçlara binmemişler hiç !!! Lütfen yazdıklarımı tarafsız eleştirin . Sayın ASX01 nickli üye görüşlerine saygı duyuyorum ama beni nasıl yalancı biri olarak görebildiğini anlamak mümkün değil , "asx sahibi değilsin" diyerek amacımın burada kavga etmek olduğunu veya başka markaları savunarak bir çıkar içinde olduğumu mu düşünüyorsun ?

Ayrıca sintisayzır nickli arkadaş oldukça yardımcı olmuş verdiği bilgilerle onada çok teşekkür ederim heleki resim yükleme şeklini açıklaması çok yardımsever ve iyi niyetli bir insan olduğunu gösteriyor!

Amacım kimseye sataşmak veya kavga çıkartmak değil fakat görüyorum ki burada çoğu kişi gerçekten ön yargıya sahip ve hatta taraflı konuşma yapmayanlara karşı alaycı bir tutum içinde olmak işlerine geliyor , çok yazık !!!

Sayın sinir küpü nickli arkadaşım gibi olgun ve tarafsız bir yorum görmek isterim herkesten ama bu ortamda gördüğüm sadece ciddi ve tarafsız yorum yapan bir o var . Yaptığınız tarafsız yorumlarınızdan dolayı gerçekten teşekkür ederim size SAYIN SİNİR KÜPÜ ...

Burada kimse özellikle ben , ne bu markayı kötülemek için nede bir başka markayı övmek için yorum yapmıyoruz. Hatta i30 la bu aracı da kıyaslamıyoruz , yazdıklarımı daha iyi okumaya ve anlamaya dikkat edin lütfen ! i 30 un özellikle yakıt tüketimini anlattım bir arkadaş demiş ki i30 da kullandık biliyoruz !!! acaba nasıl ve nerede kullandı kaç cm yol yaptın kullanırken nelere dikkat ettin ? arkadaş ben i30umu sıfır aldım ve yaklaşık 18 ay kullandıktan sonra oluşan imkan doğrultusunda engelli plaka bir araç alacağım ve yaşadığım bölge itibariyle aracın önceliklerinde yerden yüksekliği öncelikli öneme sahip olduğundan crossover tipi araçlar içerisinde araştırma yaparken karşıma çıkan ASX hem fiyat hem genel özellikleri açısından makul geldi ve bana 34.500 tl gibi rakama mal oldu bu nedenle 3 tercihim olan ASX ilk sırada yer aldı ve onu aldım ! İlk sırada KIA yeni sportage ikinci sırada HYUNDAI IX35 vardı ama kiada stok sıkıntısı ve aşırı talep olması onu almama engel oldu hyundai ix35 ise fiyat olarak beni aştığı için olmadı ama ASX gerçekten uygundu ve tatmin edici özelliklere sahipti bu yüzden bu araçta karar kıldım ve aldım! Araçtan genel olarak memnunum fakat bütüne baktığınızda yaptığım ilk yorum doğrultusunda gerçekten çok fazla beklentim olduğu sonucu çıkar karşınıza ve bu beklentilerimi vasat sayabileceğim hyundai i30 bile inanın neredeyse olumlu sonuçla geçmişti.

Hyundai i30 ve ASX aynı segmentte araçlar değil ve kıyaslama yapmıyrum dikkat ederseniz , ama kimsede kalkıp i30un kötü bir araç olduğunu söylemesin bunu söyleyenlerin aracı tanımadıkları inanın çok belli oluyor!

Bu kadar vasat sayabileceğim i30 gerek donanım gerek motor özellikleri açısından kendi sınıfındaki birçok markaya çok ciddi fark atar hemde fiyat olarak onlardan daha ucuza bu kadar donanımlı olan bir araca çin malı gibi bir yaklaşım çok haksız ve ağır bir eleştiri olur.Bakın tekrar söylemek istiyorum hyundai markasını savunmuyorum veya onu övmek değil amacım ama lütfen sizlerde biraz tarafsız olun.Hyundai markasının en büyük hatası aracı sattıktan sonraki servislerin ve bayilerin size karşı yaklaşımlarının çok zayıf olması , marka bunun önlemini bir türlü alamıyor veya almıyor!!! Ama araç kendisini gerçekten dünyada ispatlamış bir model , onun hiçmi eksileri yok derseniz elbetteki çok geniş bir eksikler listesi var ama fiyat/performans/kullanım maliyetleri/garanti süresi gibi ciddi artıları aracı diğer markaların önüne çıkartıyor. Hele birde atmosferik 1.4 cvvt 109 beygir 140 nm torka sahip olması motor açısından çoğu markanın önüne çıkartıyor! Kullanan arkadaş bunlardan anlamıyor heralde!!!Dikkatinizi çekerim turbosuz fabrika tarafından sınırlandırılmış performansı bu !!! Daha bunun üzerine söz söylemek yersiz olur buradan , i30u sıkıştırıp geçeceğini düşünen çoğu marka nal topladı buda bilginize...

resimlere gelecek olursak özelliklede hani olrda araç varmı yokmu diye aklınızda soru işareti kalmasın buarada nasıl paylaşıcağımıda buldum sintisayzır teşekkür ederim arama butonunu tarif ettiğin için....
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Ayrıca sizinle birde mitsubishi asx romanya sitesindeki fiyatların ve modellerin olduğu bir link vermek istiyorum aracın fiyatı ve modelleri görünce canınız biraz sıkılabilir :( Fiyatlar oldukça makul ve donanım çeşitliliği gerçekten türkiyeye karşı izlenen politikanın çok sert ve taraflı olduğunu gösteriyor :(

http://www.mitsubishimotors.ro/modele/a ... si-preturi

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 12:23 
Kullanıcı avatarı

Araç otomatik vites değil.. El ile gaz verme gibi bir tertibat da yok sanırım.. Yani bu aracı kullanabilen biri benim arabamı hayde hayde kullanır.. Nasıl oluyor da bu araca engelli plakası takılabiliyor ve vergileri ödenmeden alınabiliniyor?

Eğer bunların dışında bir engeliniz varsa bağışlayın ancak geçen gün DH'de de konusu geçmişti.. Engelli plaka kullanan kişiler gerçekten vergisi ödenen düz arabaları kullanamıyor mu diye..

Bu arada bunu engelli bir babanın evladı olarak yazıyorum.. Eğer bilmediğim, aklım ermeyen farklı bir durum varsa bağışlayın ancak diğer ASX kullananan arkadaşların aracından hiçbir farkı görünmüyor..

Eski Colt'çu..

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 13:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
SynThejiiim,

bizim bir arkadaş da araç aldı ve engelli plakası var...kendisi çok şükür çok iyi ama çocuklarında rahatsızlık var...sanırım bu durumlarda da araç alınabiliyor dolayısıyla baba her arabayı kullanabiliyor ve aldığı araçta da yürüyen ve kullanım anlamında bir farklılık yok ... yukarıdaki durum da normal sanırım...araç skoda fabia...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 16:49 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle genel olarak memnun olduğunuz bir araba için aynı zamanda hayal kırıklığı diye başlık açmanız ki saydığınız sebeplerin hepsinin aracı alırken görüp beğenip kabul ettiğiniz özellikleri oluşturması için YORUM YAPMIYORUM.

Ya araca sahip değilsiniz ya da Mitsubishi ile sorununuz var lafındaki ironiyi anlamamanız hakkında YORUM YAPMIYORUM.

Bazıları emin olun sizin içine bindiklerinizden daha fazla araba alıp satmıştır bu saldırgan tavrınız için YORUM YAPMIYORUM.

Yazının büyük kısmı i30 nostaljisi ile geçmiş bence o araba avrupalılar ile çinliler arasında kalmış sürüş pozisyonu rahatsız ve basit bir araba ama siz beğenebilirsiniz buna da YORUM YAPMIYORUM.

Romanyadaki fiyat listesini koyma amacınız marka ile olan sorununuzu gösteriyor ki siz belli bir avantaj dolayısıyla daha ucuza maletmişsiniz buna da YORUM YAPMIYORUM.

Bilginiz olsun Romanyada full 1.6 sportage 20.000 euro civarında.
Ama daha önemlisi siz bir benzin fiyatlarını kıyaslayın bence, çünkü kullanım maliyeti daha önemli bence .

Arabanız ile yolda kaldınız servis gelmedi mi? Bakıma gittiniz yapmadılar mı? Mitsubishi servisleri şu ana kadar telefonla bile çok yardımcı oluyor İnternet pazarlama birimi sorumlusu Emek bey herkesin sorunlarını sanal ortamda bile dinliyor gerek satış gerek servis gerek araçların özellikleri ile ilgili cevapsız hiç bir soru yok.

Bence ülkemiz henüz müşteri memnuniyeti, tüketicinin korunması konularında hala çok geri ama ilerliyoruz ve mitsubishi bu konuda daha özenli bence.

Ancak unutmamak gerekir ki sorunlar kimi zamanda bilinçsiz tüketiciden kaynaklanır. O nedenle örneğin bir araç alırken ne aldığınızı bunun yanında ve daha önce ne almadığınızı bilmeniz gerekir. 50.000 TL lik bir araca lüks SUV muamelesi yaparsanız yanılırsınız. 1.6 benzinli bir crossoverdan 2.0 turbo bir araç kadar performans beklerseniz ya da 1.6 dizel torku beklerseniz yanılırsınız. Kısa mesafe soğuk motorla katedilen bozuk yollarda fabrika verisi tüketim beklerseniz yanılırsınız.

Ancak 50.000 tl karşılığında bozuk yollarda sorun çıkarmayacak, süspansiyonu başarılı ,alt yapısı kuvvetli, son derece şık ve ferah , rakiplerinden az yakıt tüketen, vergisi düşük bir crossover almak ve bunu zevkle uzun süre kullanmak istiyorsanız paranızın en iyi karşılığı ASX olacaktır.

Hepsi bu.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 17:45 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
Araç otomatik vites değil.. El ile gaz verme gibi bir tertibat da yok sanırım.. Yani bu aracı kullanabilen biri benim arabamı hayde hayde kullanır.. Nasıl oluyor da bu araca engelli plakası takılabiliyor ve vergileri ödenmeden alınabiliniyor?

Eğer bunların dışında bir engeliniz varsa bağışlayın ancak geçen gün DH'de de konusu geçmişti.. Engelli plaka kullanan kişiler gerçekten vergisi ödenen düz arabaları kullanamıyor mu diye..

Bu arada bunu engelli bir babanın evladı olarak yazıyorum.. Eğer bilmediğim, aklım ermeyen farklı bir durum varsa bağışlayın ancak diğer ASX kullananan arkadaşların aracından hiçbir farkı görünmüyor..

Sayın SynTheSizer ,

Araç engelli kardeşimin adına kayıtlı . Engel oranı %98 olduğu için 1. 2. 3. derece akrabaları kullanabiliyor !!!

Engelli bir babanın oğlu demişsiniz çok geçmiş olsun , ve ne gibi zorlu hayat koşullarında yaşadığımızı daha iyi bildiğiniz düşünüyorum. Babanızın engel oranını biliyorsanız yazarmısınız lütfen ? Sizinde böyle bir hakkınız olabilir !!!

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 18:29 
Kullanıcı avatarı

Allah otomotiv sektöründe çalışanlara yardım etsin araba alanların sorunları ayrı yakınlarının sorunları daha bi ayrı.

Kullanmak ve sahip olmak terimleri aynı değildir.

Bi aralar bir yarışma vardı cevap veriliyor sorusu isteniyordu.

Örneğin muvazaa nedir? gibi neyse konudan uzaklaşmayalım. Pazar keyfimizi bozmayalım.

En son asx01 tarafından 20 Şub 2011 19:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 18:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Q7 jeep ten inip ASX i eleştireni anlarımda i30 ne abi ya :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 19:33 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle genel olarak memnun olduğunuz bir araba için aynı zamanda hayal kırıklığı diye başlık açmanız ki saydığınız sebeplerin hepsinin aracı alırken görüp beğenip kabul ettiğiniz özellikleri oluşturması için YORUM YAPMIYORUM.

Ya araca sahip değilsiniz ya da Mitsubishi ile sorununuz var lafındaki ironiyi anlamamanız hakkında YORUM YAPMIYORUM.

Bazıları emin olun sizin içine bindiklerinizden daha fazla araba alıp satmıştır bu saldırgan tavrınız için YORUM YAPMIYORUM.

Yazının büyük kısmı i30 nostaljisi ile geçmiş bence o araba avrupalılar ile çinliler arasında kalmış sürüş pozisyonu rahatsız ve basit bir araba ama siz beğenebilirsiniz buna da YORUM YAPMIYORUM.

Romanyadaki fiyat listesini koyma amacınız marka ile olan sorununuzu gösteriyor ki siz belli bir avantaj dolayısıyla daha ucuza maletmişsiniz buna da YORUM YAPMIYORUM.

Bilginiz olsun Romanyada full 1.6 sportage 20.000 euro civarında.
Ama daha önemlisi siz bir benzin fiyatlarını kıyaslayın bence, çünkü kullanım maliyeti daha önemli bence .

Arabanız ile yolda kaldınız servis gelmedi mi? Bakıma gittiniz yapmadılar mı? Mitsubishi servisleri şu ana kadar telefonla bile çok yardımcı oluyor İnternet pazarlama birimi sorumlusu Emek bey herkesin sorunlarını sanal ortamda bile dinliyor gerek satış gerek servis gerek araçların özellikleri ile ilgili cevapsız hiç bir soru yok.

Bence ülkemiz henüz müşteri memnuniyeti, tüketicinin korunması konularında hala çok geri ama ilerliyoruz ve mitsubishi bu konuda daha özenli bence.

Ancak unutmamak gerekir ki sorunlar kimi zamanda bilinçsiz tüketiciden kaynaklanır. O nedenle örneğin bir araç alırken ne aldığınızı bunun yanında ve daha önce ne almadığınızı bilmeniz gerekir. 50.000 TL lik bir araca lüks SUV muamelesi yaparsanız yanılırsınız. 1.6 benzinli bir crossoverdan 2.0 turbo bir araç kadar performans beklerseniz ya da 1.6 dizel torku beklerseniz yanılırsınız. Kısa mesafe soğuk motorla katedilen bozuk yollarda fabrika verisi tüketim beklerseniz yanılırsınız.

Ancak 50.000 tl karşılığında bozuk yollarda sorun çıkarmayacak, süspansiyonu başarılı ,alt yapısı kuvvetli, son derece şık ve ferah , rakiplerinden az yakıt tüketen, vergisi düşük bir crossover almak ve bunu zevkle uzun süre kullanmak istiyorsanız paranızın en iyi karşılığı ASX olacaktır.

Hepsi bu.[/quote]

Sayın ASX01,

Sizinle gerçekten tanışmak isterim , yüzyüze muhabbet etmek konuşmak isterim.

1)Genel olarak memnun olduğumdan acaba siz ne çıkardınız ? Genel olarak memnunum evet araç iyi ama abartılacak kadar mükemmel değil , sadece genel kullanım şekli ve nitelik açısından memnunum bunlar; yerden yüksekliği ,yolda dikkat çekmesi,1.2.3. viteslerde yüksek devirlerde kullanırsanız tatmin edici 4. ve 5. vites için bunu söyleyemeyeceğim , aracın görüş alanı çok kısıtlı özellikle dar alanda kaldığınızda ve manevra yaparken ön direkler çok engel oluyor arka zaten neredeyse hiç görünmüyor , sağa sola dönüşlerde öne eğilip kontrol etmek zorunda kalıyorsunuz ,AS&G bazı durumlarda sizi zor durumda bırakabiliyor(tam durduğunuzda yeşil ışık yanınca daha yeni stop ettiği için çalışma anında zorlanıyor ve kısa bir zamana ihtiyaç duyuyor!) gibi daha kullanım anında birçok şey sizi yorabiliyor ama evet genel olarak memnunum çünkü çalıştırıp bir yere gidebiliyorum , konfor derecesi idare edecek düzeyde , ses sistemi idare eder , amortisörler iyi orta sertlikte , ama yüksek hızlarda güven hissi vermiyor çok kolay kontrolden çıkacakmış gibi hissettiriyor!!!

2) Öncelikle İRONİ kelimesinin ne ifade ettiğini ne anlama geldiğini tam olarak bilmediğinizi veya farklı hatırladığınız düşünerek , böyle bir cevap vermeyeceğinizi düşünüyorum ve kelime anlamını birde buradan paylaşmak istiyorum !!! İRONİ:(eski yunanca eironeía) Söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler.Mizahdan farkı olarak ,ironi daha eleştirel yaklaşır .İroni mimik, jest ve tonlama ile söylemek istenenin altını, dolaylı çizer. Yani buna göre benimle aynı fikirde olduğunuzu fakat beni söylediklerinizle yanıltmaya çalıştığınız sonucuna varıyorum !!!

KAYNAK WİKİPEDİA:http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0roni

3)Saldırgan bir tavır içerisinde değilim fakat yapılan yorumlar çok art niyetli ve kışkırtıcı olunca (Bkz. son yorumunuz) insan doğası gereği kendini savunma içgüdüsüyle hareket ediyoruz!!! Bu yorumunuzdaki tutum ve tavır bile karşınızdakini küçük görme ve hakaret içermektedir kendi yazınızı dikkatli okuyunuz. Merak etmeyin uçaktan helikoptere (AİRBUS,BOEİNG,CESSNA,CASA ile HUİ , AİRBELL ve SKORSKY) otobüsten kamyona ( özellikle SCANIA'lar muhteşem tavsiye ederim ömrünüzde enazından birkere binin hatta imkanınız varsa kullanın tek kelimeyle muhteşem makinalar!!) şehir hatları vapurundan lüks yolcu ve donanma gemileri ile denizaltılara (İçine girebilme şansına nail olduğum bir Hollanda deniz altısında içerideki görüntü beni hayrete düşürmüştü ,karma personele sahip bu askeri denizaltıda bayanlar ve erkeklerden oluşan personel için hazırlanmış denizaltının içerisinde bar ve disko bile vardı inanmanızı beklemiyorum çünkü ben hala inanmakta güçlük çekiyorum :s)Tek binmediğim içini göremediğim uçak gemileri kaldı ama ilk fırsatta bunu da amerika'ya gidince gerçekleştirmeyi düşünüyorum.Elektrikli , dizel ve benzin+lpg li bilumum forklift araçlarını da kullandım , otomobillerde ise 1967 model FORD MUSTANG FASTBACK başta olmak üzere classic birçok amerikan aracına binebilme ve hatta bir bölümünü kullanma şansına eriştim bunların haricinde kullanma şansına eriştiğim ciddi denebilecek markalar ise ASTONMARTİN DB9,2004 MERCEDES AMG CL55 ile birçok modeli C,D,E,S,SL,ML serileri, BMW 1,3,5,X5 ve bir kere 740i serileri , MİNİ MORRİS 196* lardan bir modeldi yılını net hatırlamıyorum ve MİNİ COOPER ,FERRARİ modenaya sadece binebildim :( , LAND ROVER ve RANGE ROVER ,SUBARU İMPREZA STİ ,LEGACY,FORESTER , MİTSUBİSHİ CARİSMA , LANCER , EVOLUTİN VII,VIII,X ,CANTER ve ASX ;) , FORD FOCUS ,MONDEO , FİESTA, TRANSİT , RENAULT 9,11,12,16 CLİO ,MEGANE I,II,III,LAGUNA,SAFRANE,TRAFFİC,OPEL BİLİMUM MODELLER,FİAT&TOFAŞ NEREDEYSE HEPSİ , PEUGEOT 205 MODELİ VE ÜZERİ BİR ÇOK MODELİ ve aklıma daha gelmeyen onlarca marka ve model araca binebime ve hatta bir çoğunu kullanabilme şansına eriştim.Alıp satma kısmını bilemem o benim işim değil önemli olan bunların direksiyonuna geçmiş olabilmek kimini 200-300 metre (SCANIA)kimini günlerce kullandım , bu bana yeter.

4) I30 nostaljisi demişsiniz ama ben sadece "en son kullandığım ve sahip olduğum araç" adı altında onu anlattım siz onu tek bindiğim araç olarak almışsınız önemi yok,sadece ben siz ve sizin gibi bir çok insanın düştüğü hatalı "MARKA BAĞIMLILIĞI" kısmına vurgu yapmaya çalıştım ama görüyorum ki hala hiçbişey anlamamışsınız , üzücü! Ayrıca HYUNDAI avrupalı bir çok rakipi şu son senelerde oldukça rahatsız etmektedir , otomotiv sektörünü takip ederseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.HYUNDAI çok iyi bir marka değil sadece çok hızlı gelişmekte ve rakiplerine yaklaşmaktadır. Marka ön yargınızı kaldırın bu sadece hyundaı markasıyla alakalı değil diğer markalar içinde geçerli bir durumdur , OPEl sizin gözünüzde belki çok iyi bir markadır ama şunu bilinizki almanlar için opel görüşü türkler için tofaş görüşü ile aynı doğrultuya benzer !!!

5)Romanyadaki fiyat listesini koymamdaki amaç , markanın kendisiyle olan sorunum değil bizlerin ne kadar enayi yerine koyulduğumuzu göstermek içindi ama görüyorum ki siz onu bile anlayamamışsınız !!! Romanyada sadece mitsubishi bu fiyatla satılmıyor bütün marka ve modeller için aynı durum söz konusudur. Burada 100 bin lira olan araç orada 50-60 bine satılıyor buda devletin aldığı vergi miktarıyla alakalıdır.Ayrıca bu fiyatlar sadece bizim için geçerlidir sınırı geçtiğiniz anda(Yunanistan,Bulgaristan,Romanya,Polonya,Çek cum.,Slovakya cum.,Kosova, aynı kısaca tüm avrupa ülkerinde birbirine yakın rakamlarda satılmaktadır, TÜRKİYE hariç!!!)Buda ağır vergilendirmeden kaynaklanıyor!!!

Benzin fiyatları demişsiniz onada kısaca değineyim , işim gereği yurt dışına çok sık çıkıyorum ve neredeyse görmediğim avrupa ülkesi kalmadı (Finlandiye,isveç gibi iskandinav ülkelerine henüz gidemedim) ve hemen hemen akaryakıt hepsinde şu son on yıl içinde neredeyse birbirleriyle yakın fiyatlara satılmakta. Ortalama verecek olursam 0.90 € ile 1.45 € aralığında ülkeye göre değişiklik gösteriyor !!! Yani ne açıdan bakarsan bak kazıklanan biziz . Ve eleştiri yaparken biraz daha tarafsız ol kimse kimsenin ne bildiğini ne yaptığını ne kadar ve hangi konularda tecrübeli olduğunu bilememz. Söz söylerken iyi düşünmeli ona göre konuşmalı , evet ASX ten genel olarak memnunum ama sadece işini yaptığı için yoksa ahım şahım bir ayrıcalık yaptıracak büyük bir farkı yok diğer markalardan !!!

Ferahlığınıda başka zaman tartışırız , ama göründüğünden daha sıkışık ve dar olduğu aşikar , siz nasıl ferah diyorsanız artık ? Sürücü olarak bakmazsak tabii !!!....

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye