Zaman: 27 Nis 2024 15:53

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 2011 EN İYİ CROSSOVER
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2011 13:45 
Kullanıcı avatarı

http://usnews.rankingsandreviews.com/ca ... /slide17/#

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: 2011 EN İYİ CROSSOVER
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2011 13:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Konu ilgili foruma taşındı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 00:43 
Kullanıcı avatarı

Bir daha taşımayın yoksa anlamı kalmayacak:)) Emek Bey konuya el atsın:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 02:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
http://usnews.rankingsandreviews.com/ca ... d/overall/

Verdiğiniz adreste yer alan listede bile ASX 10. sırada yer alıyor :(

Hyundai ix35 6 kia sportage 8. sıradalar , neden bu hyundai bu listeye girmiş anlamak mümkün değil heleki kia bu listede kaale alınıp birde değerlendirmeye dahil edilmiş bu ne dandik bir site yahu !!!

bu arabaları biz kötü bilirdik , hayret bişi yaaa !!!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 18:19 
Kullanıcı avatarı

Allah otomotiv sektöründe çalışanlara yardım etsin..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 23:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
asx01 yazdı:
Allah otomotiv sektöründe çalışanlara yardım etsin..

AMİİİİİİİİİİNNNN !!!!!!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2011 23:55 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
canım o dereceye giren zaten burada satılan model değildir. bunun dizeli, 1.8 benzinli otomatiği, 4 çekeri de var sonuçta. aynı euroncap'ten 5 yıldız almış fiesta misali fakir avuntusu. motor farklı şanzıman farklı donanım farklı kaportaya vemediler ya o dereceyi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2011 16:56 
Kullanıcı avatarı

Megane'ında 2000 motorlu sedan sportu var esp li olanı eller serbest kartlı olanı var ama bunların hepsi megane. Clio yılın otomobili oldu 1.2 clio da oldu 200hp atmosferik 2.0 clioda oldu onun için ben yaklaşımınızı doğru bulmuyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 00:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

megane zamanında 5 yıldız almış bir araç. ama ben çıkıp megane 5 yıldızlı diye övünüyor muyum ki? ben zaten bu yorumu genel itibariyle diğer araçlarda (renault, ford, opel vs) görülen bir duruma düşülmemesi adına yazdım. birisi çıkıp "ben fiestaya biniyorum fiesta 5 yıldızlı" dese ne duruma düşecekse tr de satıldığı haliyle asx sahibi bir kişinin de "2011 yılının en iyi crossover aracına biniyorum" demesi sonucu aynı duruma düşecektir.

asx01 arkadaşım. değiştirmeden önce mesajının ne şekilde olduğunu da gördüm ve özellikle bana bu şekilde yaklaşılmasına açıkcası üzüldüm. ben her durumda gerçekçi yaklaşımlarda bulunmasını seven bir kişiyim. megane dolu bile olsa çakma bir arabadır zaten. ben bunu kabul ediyorum. yakıtı haricinde övünülecek bir tarafı da yok aracımın. ama aracım 2009 modeldir ve magane'dir. isterseniz profile 5 yıldız almayanındandır diye de ekleme yapayım.

asıl ben sizin yaklaşımınızı doğru bulmuyorum. mitsubishi sahipleri ve sevenleri olarak bu dereceye sevinmek ayrıdır bu dereceyi alan araçla bize sunulanın aynı olmadığını kabul edip boşa havaya girmemek (kimsenin de havaya girdiğini iddia etmiyorum bu arada) ayrıdır. eleştirim aracını burada bulunmadığı haliyle değerlendiren kişileredir. bu aracın 4x4'ünü, dizelini getirmeyenlere olan eleştirim ise baki kalacaktır.
bu açıklamamdan sonra da benim düşüncemde doğru bulmadığınız bir şey varsa, siz açıklayın ben de anlamaya çalışayım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 00:44 
Kullanıcı avatarı

Merhaba,

Ben dereceye falan sevinmedim ona Mitsubishi sevinsin ben aracımın ödediğim paranın karşılığını verdiğini düşünüyorum, ülkemizdeki piyasa ve fiyatlarla tabi. Megane sınıfında bence en başarılı araçlardan biridir ki fiyat performans oranı yüksektir. İmkan olsa 225 bg hb megane 2 alır bir daha da değiştirmezdim.

Mesajımın önceki halini özel bir neden ile değiştirdim ki bunu rencide etmek veya araba kavgası yapmak amacıyla yazmamıştım belki ifade ağır gelmiş olabilir.

Mitsubishi opsiyon ve versiyon çeşitliliği sunmuyor ülkemizde. Ben de isterdim bunların olmasını hatta 4*4 1.8 gelseydi imkanlarımı zorlayıp alabilirdim belki ama malum outlander'ı bile 2.0 cvt 4*2 gibi saçma sapan bir donanımla getiren bir zihniyet var karşımızda.

Şunu bilin kimse fakir avuntusu yapacak kadar sığ değil ki avunan avunsun bunu eleştirmeyin gerçeğini bilin kimseye birşey ispatlamaya çalışmayın yeter.

Araba insana bazı hasletleri kazandırmaz unutmayalım.

Sizin asıl sorununuz ülkemizdeki vergi sistemi ile alakalı yoksa aracın vergi öncesi fiyatı başka ülkelerden çok farklı değil. Ayrıca yakıt fiyatları daha önemli bence.

Türkiyede kendi sınıfında bence en iyi seçenek ASX ve bence paramın en iyi karşılığı. Şayet aynı fiyata daha çok donanımlı daha üst modelini alabiliyor olsaydım o zamanda paramın en iyi karşılığı ASX olurdu:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 09:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

çok farklı şeyler söylemiyoruz zaten. sanırım siz fakir avuntusu sözüne takıldınız. o sözü sizi düşünerek etmedim. sadece başka markalarda çokça gördüğüm için bu düşünceyi eleştirdim.

Arabanın insana bazı hasletleri kazandırmadığı görüşünüze de katılıyorum. hatta bazılarına kaybettirdiğine bile şahit oldum.

çok gerekli bir segment olduğunu düşünmemekle birlikte bu segmentte bir araç alacak olsam ve eğer 4 çeker almayacaksam ben de gider asx alırdım.

magane aracı imkanım olsa bile almazdım. şu an sürdüğüm aracı da işte bu sebeple yani "imkanım olmadığı için" aldım. fiyat performansı da bence iyi değil. düz olarak 2009 model lancer 1.8 intense cvt aracımla takas yapıp da üzerine aldığım nakit miktarını düşününce asıl fiyat performansa sahip olanın lancer olduğu gün gibi ortada. hala sindiremiyorum bu iki araç arasıdaki farkın bu kadar düşük olmasını.

hala kime neyi ispatlama çalışmakla itham edildiğimi de anlayabilmiş değilim. açıkcası artık anlamak da istemiyorum. konu dışına fazla çıktık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2011 23:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Kullandığım aracın birileri tarafından en iyi veya en kötü seçilmesi yada derecelendirilmesi beni pek bağlamıyor. Önemli olan verdiğim paranın karşılığını ne kadar alabildiğim. Şu an için memnunum henüz bir problemle karşılaşmadım. Bazı arkadaşların bazı eleştirileri mevcut, eleştirilerin bazılarının abes olduğunu düşünmekle birlikte bazılarına da katılmıyor değilim. Ancak verdiğimin karşılığını aldığımı düşünmekteyim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: