Zaman: 06 May 2024 09:40

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Kaporta Sorunu
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 17:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: hande
Araç: terios
Meslek: öğretmen
ASX imizi bi heves aldık. Aldık ancak ertesi sabah güneşte bir baktık, kaputun ön tarafında 3 yerde birisi çok belirgin olmak üzere çizgi şeklinde şişlik. Serviste kaputu havadan bırakmayıp, bastırmışlar bu yüzden olmuş %90.Servisi gittik Auto King e gönderdiler.Onlarda yapacaz derken hepten rezil etmişler. Şimdi ne yapalım? Araç daha ikinci gününde tam önde hasarlı gözüküyor. Bunun yolu yordamı nedir?

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Kaporta Sorunu
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 18:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
öncelikle geçmiş olsun.
yolu yordamı servise bastırıp servis kaydına geçmeksizin kaputu değiştirtmek olacaktır. tabi bila ücret. servis kaydına geçerse araç kayıtlara bakan kişiye kazlı gibi görünebilir. ha bir ihtimal temsa kayıtsız iş yapmadığı için illa kayda geçirmek isteyecektir. o zaman yapacak fazla bir şey yok. kaputu değiştirtip fotolarını filan saklayarak bineceksiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 18:39 
Kullanıcı avatarı

Kaputu değiştirdiğimizde, kapu boyasız geliyormuş. Yani burda boyanacakmış. bu da bizim için değer kaybı demek. Peki kaputun orası lokal boya olsa. Sorun olur mu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 18:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Lokal boya sizi rahatsız etmeyecekse başkasını da rahatsız etmez. Ama Aydın abinin dediği gibi tüm işlemlerden önce resimlerseniz kaputu satarken de ibraz edersiniz böyle böyle diye...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 20:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
arkadaşlar çok haklı işlem yapmadan mutlaka fotoğraflarını çekin ve saklayın.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 20:39 
Kullanıcı avatarı

Fotoğrafını mutlaka çekerim. Ancak lokal boyada sorun yaşarmıyım? Renk tutmaması, sonradan soyulma vs.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 21:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Kabak parcaya lokal boya olmaz arkadaslar. Boya arasi mutlaka belli olur. Lokal boya dedigimiz sey mesela yan kapilarda cita altinin cita hizasinda boyanmasi gibi seyler oluyor. Boya izine cita geldigi icin farkedilmemesi acisindan.

Piyasada "lokal boyali" diye anlatilan parcalarin %90'inda parca komple boyalidir. Araba acisindan bakarsan lokal boya :D Neyse bu boyle gider. Kisaca lokal boya konusunda yanlis bir bilgi var piyasada, araba boyasi kumas degil ki yama yapasin. Bu meret boyle gicik birsey iste.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 21:41 
Kullanıcı avatarı

Ama bana serviste bulunan usta söyledi. Lokal boya yaparsak belli olmaz dedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 22:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
carbize yazdı:
Ama bana serviste bulunan usta söyledi. Lokal boya yaparsak belli olmaz dedi.

O ustaya şöyle sorun.. Madem lokal boya belli olmuyor neden insanlar ufak çizikler için bütün paneli boyatıyor yada "bel altı boyatmak" zorunda kalıyor?

Bu soru karşısında usta telefonu çalmış gibi yapıp ortadan sıvışmıyorsa, lafı gevelemekten ağzı köpürecektir.:D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 23:01 
Kullanıcı avatarı

Walla ya ben yanlis biliyorum ya da baska kimse dogru bilmiyor :D Ama dogru bildigim birsey varsa o da parca komple boyansa bile yanindaki orijinal parca ile arasinda fark farkediliyorsa lokal boya denen olayin farkedilmemesine imkan yoktur. Hatta sunu da soyleyeyim bu lokal boya olayi piyasada o kadar yanlis biliniyor ki servisler de artik parcanin komple boyanmasini istemeyen musterileri ikna etmeye ugrasmiyor, lokal boya yapicaz deyip komple boyuyorlar parcayi. Sahibi lokal boya yapildi zannediyor, sonucta sadece arac sahibinin vicdanini rahatlatmaktan baska birsey degil. Ben buna da sahit oldum. Sonucta ufacik cizik icin "loakl boya yapilmaz buna" diyen servise birakmiyor insanlar araclarini, "sozum ona" lokal boya yapacak baska usta-servis buluyorlar. Boyarken yaninda dur bakalim nasil yapiyormus lokal boyayi. Sanki plastik duvar boyasi.

Sunu da soyleyeyim DH'ye falan yazmaya korkuyorum bunlari :D Kral ciplak misali bir olay cunku :D Cok da net bilmiyorum sonucta boyaci degilim ama cok yakin akrabalarim var boya isinde bir de X marka yetkili serviste calisan arkadasim var onlardan duydugum bunlar.

En son catalyst tarafından 28 Mar 2011 23:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2011 23:06 
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
öncelikle geçmiş olsun.
yolu yordamı servise bastırıp servis kaydına geçmeksizin kaputu değiştirtmek olacaktır. tabi bila ücret. servis kaydına geçerse araç kayıtlara bakan kişiye kazlı gibi görünebilir. ha bir ihtimal temsa kayıtsız iş yapmadığı için illa kayda geçirmek isteyecektir. o zaman yapacak fazla bir şey yok. kaputu değiştirtip fotolarını filan saklayarak bineceksiniz.

Kaputun degismesi ile mevcut kaputun boyanmasi arasinda hicbir fark olmayacaktir kaputta yamukluk yok ise, ki anladigim kadariyla yok. Ha yeni kaput boyanmis, ha eldeki kaput.

Bana gore parca siparis edilmedigi surece servis temsa kayitlarina gecirmeden parca boyayabilir. O yuzden en mantikli secenek kayitlara gecirmeden eldeki parcayi boyatmak olacaktir. Kaydi olmadigi surece de kimse kolay kolay boyanmis mi boyanmamis mi anlayamaz. Sonucta kimse icin farkeden birsey olmayacak anlasa nolur anlamasa nolur kaportada duzeltme yok macun yok (bizim 2.el piyasasi biraz mal oldugu icin) bana gore ahlaki bir sakincasi da yok. Bizim araclarin boyasi zaten ince ve dandik onu da itiraf etmek lazim

carbize yazdı:
Kaputu değiştirdiğimizde, kapu boyasız geliyormuş. Yani burda boyanacakmış. bu da bizim için değer kaybı demek. Peki kaputun orası lokal boya olsa. Sorun olur mu.

Buyuk ihtimal size lokal boya yapicaz deyip parcayi komple boyarlar. Yukarida da yazdigim gibi kaputa lokal boya yapilmasi gorulmus sey degil. Isterseniz sanayide 10 farkli boyaciya sorun. Ha "ben buna lokal boya yaparim kesinlikle belli olmaz" diyen bir usta olursa -boyarken yaninda durmak kaydiyla- ona yaptirin ki biz de yanlis bildiklerimizin dogrusunu ogrenelim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2011 17:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
abicim onu bunu bilmem.bu otomotiv işi ama sıfır ama ikinci el satış servis sanayi ne olursa türkiyede rezil rüsva.adamlar arabayı teslim etmeden önce illaki görmüştür satanlar.ada kaptırırsak ne ala hele bi adam arabaya binsin çıksın yola 5 dakka sonra gelsen bile biz ne bilelim sizin yapmadığınızı derler.benim aracı teslim ederlerken akşam 5buçuk dediler.araba sabah 8 de geldi neden 5 buçuk dedim.bilmem ne kontrolleri ayarları yapılacakmış.işi bilmeyince vayy adamlar işini yapıyor dersin akşam almaya gittim herkes çıkmaya hazırlanıyor alel acele bana teslim etmeye çalışıyolar.durun bi dedim ya bi bakayım soracaklarımı sorayım ve en az 20 dakika arabayı karış karış inceledim çizik boya farkı göçük v.s.herhangi birşey varmı diye.önceden hazırladığım soruları sordum.sonra araca bindim bide tur attım içinide inceledim öyle teslim aldım.aslında ben bu aracı almam kardeşim bu sizde olmuş deyip anahtarı kaflarına fırlatmak lazım ama....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2011 18:12 
Kullanıcı avatarı

Servis oldukça ilgili ve anlayışlı. Gördüklerini sanmıyorum. Temsa ya bildirdiğimde hemen geri dönüş yapmışlar. Cuma akşamı bırakacağız, cumartesi öğle gibi alacağız. Kaputun hepsini boyayamazlar.Çünkü sol tarafta da aynı şişlik çok çok az mevcut. Ama zar zor gözüküyor. Ben o kısma herhangi bir işlem yapılmasını istemedim.Dolayısıyla kaput tamamen boyanırsa sol tarafta düzelir.Ama bana sol tarafa dokunmayacaklarını söylediler. Yani lokal olacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2011 18:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
carbize yazdı:
Servis oldukça ilgili ve anlayışlı. Gördüklerini sanmıyorum. Temsa ya bildirdiğimde hemen geri dönüş yapmışlar. Cuma akşamı bırakacağız, cumartesi öğle gibi alacağız. Kaputun hepsini boyayamazlar.Çünkü sol tarafta da aynı şişlik çok çok az mevcut. Ama zar zor gözüküyor. Ben o kısma herhangi bir işlem yapılmasını istemedim.Dolayısıyla kaput tamamen boyanırsa sol tarafta düzelir.Ama bana sol tarafa dokunmayacaklarını söylediler. Yani lokal olacak.

Haydi hayırlısı hocam :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2011 20:10 
Kullanıcı avatarı

Var bir uğursuzluk durumu. Allah beterinden korusun. Mitsubishi daha bana araç satmaz sanırım:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2011 17:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kasım
Önce çok geçmiş olsun. Aynı durum benim de başıma geldi. Nasıl oldu bilmiyorum ama benim ASX in de kaputun sol ön bölümünde yumru ve boyada da kırılma oldu. Servis aynen size denildiği gibi kaput kapatılırken üstten fazlaca bastırılmış dedi. Yumru çok belirgin değil,o yüzden dokunmadık fakat boyanın kırılan bölümünü kazıyıp rütuş yaptık. Benin usta local olmayacağını, dikkat çekeceğini, tüm kaputu boyamanın da anlamsız ve ileride açıklanmasının zor olacağını söyledi. Sanırım ileride ASX lerde çok karşılaşacağımız bir durum olacak, tüm arkadaşların dikkatli olması dileğiyle...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2011 11:30 
Kullanıcı avatarı

Çok ilginç.Demek ki dizayndan kaynaklanan bir durum söz konusu. Bizimkinin boyasında bişey yok. Ama usta lokal hallederim dedi. Sizin araç ne renk?Belki o yüzden lokal belli olur dedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2011 11:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
asx kaportası bildiğim kadarı ile yumuşak bi kaporta, yaya güvenliği açısından .kaporta altı ise rise gövde sistemi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2011 13:00 
Kullanıcı avatarı

Boya olduktan sonra lokal mi degil mi, belli oluyor mu olmuyor mu yorumlari alalim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2011 13:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
Sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar için bence hayırlısı olsun...
Geçenlerde İkitelli Organize sanayide işimiz vardı,
gözüme sıfır bi mitsubishi lacer takıldı. yanına gittim inceledim biraz. iş yeri sahibiylede görüştüm, arac gemide hasara uğramış direkt temsadan almışlar.Yani aracın herhangi bir resmi kaydı yok trafik açısından ancak satışıda yok, sadece parça parça satılacakmış, ama motor bloğu hariç (seri numaralı olduğundan).
İki tane asx 'in aynı yerinde aynı hasarın olması beni şüphelendirdi açıkcası...
Nakil sırasında hasar olmuş olabilir diye düşünüyorum...
(ne bileyim araçlar yanyana iken üzerlerine bişey düşmüş olabilir...)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: