Zaman: 10 May 2024 10:33

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ASX Deneyimleri
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2011 10:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: kürşad
Araç: mitsubishi asx invite
Meslek: serbest
Öncelikle herkese merhaba,

Yaklaşık 13.000 km yol yaptığım ASX invite için deneyimlerimi paylaşacağım,

1- Aracın yakıt tüketimi gerek motorunun barındırdığı özellikler gerekse motorla oldukça uyumlu başarılı şanzumanı sayesinde çok başarılı. Şehir içinde normal kullanımla (mersin ve ışık yanıncaya kadar ) 700 km'nin altına düşmüyor(800 e ulaşabiliyor). Aynı sınıf rakiplerinin uzun yolda sabit hızda yaktığı benzini ASX hemen hemen ortalama olarak tüketiyor

2- Araç 2. viteste 100 KM hızın üzerine çıkıyor ki bu vites oranlarının ne kadar iyi olduğunu gösterir.

3- Ön camlar yarı açık pozisyonda ve bozuk yolda gıcırtı yapıyor.

4- Bu araba kendi sınıfında yol tutuş ve fren konusunda rakipsiz direksiyon sistemi mükemmel.

5- Bazı arkadaşlar çekmiyor falan demiş bence bunlar arabayı kullanmayı bilmiyor. Çünkü tork dağılımı son derece başarılı ve uygun vitesle kullanırsanız hiç zorlanmıyor ve hertürlü koşulda arabadan keyif alıyorsunuz.

6- Zaman zaman yine bozuk yollarda az miktarda plastik sesleri geliyor ama bunlar har arabada olan sesler

7- Yalıtımı ortalama seviyede.

8- Hiçbir mekanik veya elektronik sorun yaşamadım.

9- Adminler için bir öneri; Konu çok kirlenmiş aynı kişilerin yazdığı birbirine benzer memnuniytsizlik konuları var bunları tek başlıkta toplayın bence, yine memnun olanların açtığı konuları da bir başlık içinde toplarsanız iyi olur. Aksesuar ve testler ve lpg içinde konular toplansa çok iyi olur.

10- Mantık sınırlarını zorlayacak kadar saçma şikayetlerde bulunan arkadaşlar lütfen en azından Mitsubishinin marka değerini göz önüne alarak araçlarınızı satın ve başka bir markaya sarın. :cak:

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: ASX Deneyimleri
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2011 17:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: cıx
Araç: asx
Meslek: amele
Bende genel olarak 3. viteste 140 a kadar çıkıp sonra 4. vitese geçiyorum ve şehir dışı kullanım değilse genelde 5. vitese atmıyorum.

Ama bu güzel bir özellik değil, araç 6 vites olsaydı da şehir dışı kullanımda tasarruf arttırılsaydı daha iyi olur muydu diye düşünüyorum.

204 TL'ye fulleyip 800 küsür km. yol yaptığımı hatırlıyorum ama şehir dışı da var bu yolda. Mazot benzin arası fiyat farkı kapandıkça asx'in avantajı daha da artıyor.

Birde hazır yazıyorken aracınızın deposunu fullemeyin, boşuna yük taşıtmayın araca. 100TL yeter, hatta artık bankalar 75TL için kampanya düzenliyor. Yakıt tüketimine olumlu etkisini unutmayın.Az da olsa kâr kârdır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2011 13:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: barıs
Meslek: memur
Kan grubu: 0rh+
Tüm maddelere katılıyorum ama katkı yapmak isterim.Arkadaşlar daha önce başka bir başlık altında da yazdım.Benim sol kapı camında açıkkan ses varda.Mitsubishi Eyüp Mar otoda aracıma işlam yaptılar ve ses tamamen kesildi. 1 ay kadar oldu ve hala olumsuz sir durum yok ne yaptıklarını bilmiyorum ama tavsiye edebilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2011 15:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
barıs89 yazdı:
Tüm maddelere katılıyorum ama katkı yapmak isterim.Arkadaşlar daha önce başka bir başlık altında da yazdım.Benim sol kapı camında açıkkan ses varda.Mitsubishi Eyüp Mar otoda aracıma işlam yaptılar ve ses tamamen kesildi. 1 ay kadar oldu ve hala olumsuz sir durum yok ne yaptıklarını bilmiyorum ama tavsiye edebilirim.

Yapılan işlemin detaylarını öğrenirseniz çok sevinirim.Bende bizim servistekilere iletirim.Gecen gün yine aradılar işte Yusuf Bey 6 ay olmuş aracınızdan memnunmusunuz sorun var mı diye.Bende Camlardan gelen sesi söyledim.Hemen getirin bakalım dediler dedim getirdim 1 gün serviste kaldı yine yapamadılar deyince sustu kaldı geveledi durdu.Neyse siz sorunu çözenlerden detay öğrenirseniz çok memnun kalırım.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2011 14:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: vedat
Araç: asx 2011
Meslek: uzman kimyager
arkadaşlar bende asx kullanıcısıyım aracım daha üc aylık değil ve ben kapı camlarından gelen sesi aracı aldığım günün ertesinde duydum ve dört kapı camındanda ses geliyor. aynı hafta servise başvurdum silikon felan sıktılar ama hiçbir faydasını görmedim olay fitillerin sert oluşu ve kullanılan camın ince olmasından kaynaklandığı apaçık belli. ben bu rahatsızlığımdan dolayı iki servise gösterdim aracımı ve aldığım cevap "nasıl olur böle birşey genel merkezle görüştük ilk sizin araçta böle bi şikayet varmış" dediler. Açtığım arıza kaydı firma tarafından anket yapılmış ve sadece benim araçta bi sıkıntı var dediler ve bende kendimi sorgulamaya başladım bende bir sorunmu var diye. Ama şimdi foruma baktığımda bütün kullanıcıların aynı sorunu yaşadığını gördün ve kandırıldığımı anladım temsa güvencesinin böle yalanlar uyduracağı aklımdan bile geçmezdi ayrıca iki günde bir müşteri ilişkilerini arıyorum sizi arayacaz dendi ve ben onları onkez aramama rağmen hala dönüş olmadı.insan sanki karaborsadan mal almış gibi hissediyor kendini .aracımda sürüş ve güvenlik koşulları ile ilgili herhangi bi sıkıntım yok sadece aldığım paraya göre düşük donanım özellikleri var. sizlerinde bahsettiği gibi jeep görünümündeki bir aracı kilitlediğiniz zaman insan kendi kendinede camlarını kapatmasını bekliyor açıkcası. bi blue ttoth özelliği yada usb uygulaması olabilirdi. herneyse fazla söze gerek yok benim rahatsızlıklarım; cam sesleri ve konsoldan gelen plastik cızırtıları birde parmak la dokununca yamulan dış kaporta.

bence mitsubishi üretiminden kaynaklanan hatasını kabul etsin ve gerekeni yapsın!kim sıfır aldığı arabasının dört kapısını veya ön konsolunu söktürürki?
insanların ikinci elde bundan gelecek kayıpları, maduriyeti ne olacak?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2011 16:51 
Kullanıcı avatarı

Benim için çok sorun olmasa da cam olayı kesinlikle çözülmeli, diğer arkadaşlar çözer ve paylaşırlarsa memnun oluruz.

USB giriş benim aracımda mevcut. Bu arada servis dışında dvd navigasyon taktıran arkadaş varsa paylaşım bekliyoruz. Birde navi takılınca kol dayamadaki usb iptal mi oluyor?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 01:56 
Kullanıcı avatarı

Meslek: öğretmen
Değerli ASX kullanıcıları.
Forumu sürekli takip etmekteyim.Siz arkadaşlarımın neler çektiğini şimdi daha iyi anlamaktayım.Çünkü bende ASX kullanmaktayım ve aynı sorunlar ve şikayetler bende de mevcut.İlk önce sorunun başını tespit etmek gerekiyor.Bence sorun TEMSA da. Maalesef kurumlaşmayı tamamlamamış.Alo diyalog diyorlar ama diyalogdan yoksun insanları görevlendiriyorlar.2 aydan bu yana şikayetlerimi bildirmeme rağmen ve her ay düzenli bildiriyorum daha geri dönüş olmadı.Bende bu gün temsa genel müdürlüğünü aradım ilk önce sözde halkla ilişkilerden bir bayanla görüştüm sordu şikayetimi birde ona anlattım.Özellikle direksiyon dan gelen sesi söylediğimde pek doğal karşıladı.demek ki sürekli şikayetlerden olsa gerek pek yadırgamadı.Bunun üzerine bende araca çocuklarında bindiğini doğacak herhangi bir olumsuzluğun nelere mal olacağını anlatırken verdiği cevap pişkince bir şey olmaz beyefendi dedi.Lafı yedikten sonra kapatıp tekrar aradım ve genel müdürle görüşmek istediğimi ilettim maalesef klasik toplantı da taktiğiyle görüşemedim.1 saat sonra ne hikmetse beni aradılar bir beyfendi sorunu sordu bir de ana anlattım.Sözde çözüm bulacak bana en yakın servise gidebilirmisiniz diye sordu bende gidemeyeceğimi çünkü en yakın servisin 100 km mesafede olduğunu ve bazı servislerin yanlızca para tuzağı olduğunu falan anlatım(servisin birinde hemde yetkili bana katkı maddesini zorla satmışlardı bunu söylediğimde böyle bir şey yapamayacaklarını faturayı gönderirsem ilgileneceklerini söylediler)gitmeyeceğimi söyledim. ve kesinlikle yarın tüketici mahkemesine başvuracağımı sanayi bakanlığına şikayet edeceğimi söyledim.(4077 sayılı tüketiciyi koruma kanununun 4 .maddesine göre ayıplı mala girmektedir) telefonu kapattım.beni tekrar aradı neden se bir anda çözüm bulundu.çözümde istanbuldan bir görevlinin buraya gönderileceğini(kuşadasına) ve sorunla ilgileneceğini söylediler. hakikaten çok şaşırdım demekki haklarımızı onlar bizden daha iyi biliyorlar.merakla bekliyorum.sonucu sizlerle paylaşırım artık.Neyse çok uzun oldu konunun özeti hakkımızı arayalım. herkese teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 10:10 
Kullanıcı avatarı

Vedat Bey neler çektiğimiz konusuna gelince aracın %99 undan oldukça memnunum ben. Şu anda 2. araç olarak yine bir ASX düşünmekteyiz hatta. Bu cam sesi yarı açık pozisyonda ve bozuk yolda oluyor sadece, bir de direksiyon kutusundaki plastik ses yapmıştı 5 dakikada düzelttiler aracın başka hiçbir sorunu yok. Şayet fiyatı uygun olursa 1.8 dizel almayı planlıyoruz 2. ASX olarak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 11:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
vkaslan yazdı:
Değerli ASX kullanıcıları.
Forumu sürekli takip etmekteyim.Siz arkadaşlarımın neler çektiğini şimdi daha iyi anlamaktayım.Çünkü bende ASX kullanmaktayım ve aynı sorunlar ve şikayetler bende de mevcut.İlk önce sorunun başını tespit etmek gerekiyor.Bence sorun TEMSA da. Maalesef kurumlaşmayı tamamlamamış.Alo diyalog diyorlar ama diyalogdan yoksun insanları görevlendiriyorlar.2 aydan bu yana şikayetlerimi bildirmeme rağmen ve her ay düzenli bildiriyorum daha geri dönüş olmadı.Bende bu gün temsa genel müdürlüğünü aradım ilk önce sözde halkla ilişkilerden bir bayanla görüştüm sordu şikayetimi birde ona anlattım.Özellikle direksiyon dan gelen sesi söylediğimde pek doğal karşıladı.demek ki sürekli şikayetlerden olsa gerek pek yadırgamadı.Bunun üzerine bende araca çocuklarında bindiğini doğacak herhangi bir olumsuzluğun nelere mal olacağını anlatırken verdiği cevap pişkince bir şey olmaz beyefendi dedi.Lafı yedikten sonra kapatıp tekrar aradım ve genel müdürle görüşmek istediğimi ilettim maalesef klasik toplantı da taktiğiyle görüşemedim.1 saat sonra ne hikmetse beni aradılar bir beyfendi sorunu sordu bir de ana anlattım.Sözde çözüm bulacak bana en yakın servise gidebilirmisiniz diye sordu bende gidemeyeceğimi çünkü en yakın servisin 100 km mesafede olduğunu ve bazı servislerin yanlızca para tuzağı olduğunu falan anlatım(servisin birinde hemde yetkili bana katkı maddesini zorla satmışlardı bunu söylediğimde böyle bir şey yapamayacaklarını faturayı gönderirsem ilgileneceklerini söylediler)gitmeyeceğimi söyledim. ve kesinlikle yarın tüketici mahkemesine başvuracağımı sanayi bakanlığına şikayet edeceğimi söyledim.(4077 sayılı tüketiciyi koruma kanununun 4 .maddesine göre ayıplı mala girmektedir) telefonu kapattım.beni tekrar aradı neden se bir anda çözüm bulundu.çözümde istanbuldan bir görevlinin buraya gönderileceğini(kuşadasına) ve sorunla ilgileneceğini söylediler. hakikaten çok şaşırdım demekki haklarımızı onlar bizden daha iyi biliyorlar.merakla bekliyorum.sonucu sizlerle paylaşırım artık.Neyse çok uzun oldu konunun özeti hakkımızı arayalım. herkese teşekkürler.

Hocam bende de durum aynı.Şu yetkili gelice birde Denizliye gönderiver hemen yakın :LOL: Burdakilerde halen sorunlarımıza çözüm bulamadılar. Sorunlarımıza diyorum benim gibi başka arkadaşlarda var.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 11:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: ilia elva
Araç: ASX 2011
Meslek: Kamu
drive@earth yazdı:
Öncelikle herkese merhaba,

Yaklaşık 13.000 km yol yaptığım ASX invite için deneyimlerimi paylaşacağım,

1- Aracın yakıt tüketimi gerek motorunun barındırdığı özellikler gerekse motorla oldukça uyumlu başarılı şanzumanı sayesinde çok başarılı. Şehir içinde normal kullanımla (mersin ve ışık yanıncaya kadar ) 700 km'nin altına düşmüyor(800 e ulaşabiliyor). Aynı sınıf rakiplerinin uzun yolda sabit hızda yaktığı benzini ASX hemen hemen ortalama olarak tüketiyor

2- Araç 2. viteste 100 KM hızın üzerine çıkıyor ki bu vites oranlarının ne kadar iyi olduğunu gösterir.

3- Ön camlar yarı açık pozisyonda ve bozuk yolda gıcırtı yapıyor.

4- Bu araba kendi sınıfında yol tutuş ve fren konusunda rakipsiz direksiyon sistemi mükemmel.

5- Bazı arkadaşlar çekmiyor falan demiş bence bunlar arabayı kullanmayı bilmiyor. Çünkü tork dağılımı son derece başarılı ve uygun vitesle kullanırsanız hiç zorlanmıyor ve hertürlü koşulda arabadan keyif alıyorsunuz.

6- Zaman zaman yine bozuk yollarda az miktarda plastik sesleri geliyor ama bunlar har arabada olan sesler

7- Yalıtımı ortalama seviyede.

8- Hiçbir mekanik veya elektronik sorun yaşamadım.

9- Adminler için bir öneri; Konu çok kirlenmiş aynı kişilerin yazdığı birbirine benzer memnuniytsizlik konuları var bunları tek başlıkta toplayın bence, yine memnun olanların açtığı konuları da bir başlık içinde toplarsanız iyi olur. Aksesuar ve testler ve lpg içinde konular toplansa çok iyi olur.

10- Mantık sınırlarını zorlayacak kadar saçma şikayetlerde bulunan arkadaşlar lütfen en azından Mitsubishinin marka değerini göz önüne alarak araçlarınızı satın ve başka bir markaya sarın. :cak:

Sizin yaşınız kadar Sürücülüğümüz var. Bu araba çekmiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 14:02 
Kullanıcı avatarı

Bizim sürücülüğümüz sizinki kadar uzun yıllar sürmemiş olabilir ama, bizim kullandığımız ASX gayet güzel çekiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 15:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
Kendi fikrimi nacizane arz etmek istiyorum,

Herkesin insanlığına saygımız sonsuz amma velakin;

Bu foruma iki mesaj atıp üye olarak birbirini rencide edici mesajlar atanların,daha dikkatli olmalarını tavsie ediyorum nacizane.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 15:37 
Kullanıcı avatarı

drive@earth yazdı:
Vedat Bey neler çektiğimiz konusuna gelince aracın %99 undan oldukça memnunum ben. Şu anda 2. araç olarak yine bir ASX düşünmekteyiz hatta. Bu cam sesi yarı açık pozisyonda ve bozuk yolda oluyor sadece, bir de direksiyon kutusundaki plastik ses yapmıştı 5 dakikada düzelttiler aracın başka hiçbir sorunu yok. Şayet fiyatı uygun olursa 1.8 dizel almayı planlıyoruz 2. ASX olarak.

bende memnunun çogu özelliklerinden diyeceğim birşey yok 240 ibreyle 20 dakika gittim araba banamısın demedi. ama benim cam sesleri 4 kapıdada var plastik sesleri direksiyonda lcd panelde ve havalandırma plastiklerinde araba rolantideyken bile var.benim servisle aramda 450 km yol var ikikere gittim tamam dediler simdi bi üçüncüsüne gitmem isteniyo. firmanın müşteri rahatlığınıda düşünmesi lazım sıfır araba aldım sanayiden kurtuldum derken sanayiden çıkamamak ve Türk erkekeğinin olmazsa olmazı arabası(atı) sanındandır.aleme rezil oldum seslerden dolayı.

bu arada benim garip sediğim konu servis sahibinin beni teselli etmek için söledikleri.' abi bendede sıfır ısuzu var onunda camından ses geliyo ne yapacaksın şans diyor. ama ben kesinlikle söktürmem diyo kapımı felann neden diye sorduğumda abi ikinci eli düşer yazık değilmi arabaya diyor!! eee benim arabaya yazık değilmi?

şuan iyi bildiğim yakınımdaki iki servislede kötü olduğum garantisiz işim düştüğünde acısını benden iyi çıkaracakları. yani hep maduriyet.

arkadaşlar mitsubishi konuya el atmalı ,bence temsanın gücü yetmez buna arabalar ayıplı, gerekeni yapsınlar. sizlerde desteğinizi verirseniz japonyaya kadar götürecem konuyu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 18:38 
Kullanıcı avatarı

Biraz sakin olun, cam bozuk yolda hafiften ses yapıyor diye dünyanın hiçbir yerinde bir araba "ayıplı mal " falan sayılmaz. Bunlar çok ufak tefek şeyler bu kadar takmayın bir çok arabada bu sesler oluyor. Servisler mutlaka sorunu çözecektir. Ayrıca kapı içleri sökülüp takılınca araba değer falan kaybetmez mutlaka bir yanlış anlama var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 02:25 
Kullanıcı avatarı

Meslek: öğretmen
evet arkadaşlar temsa ege bölgesi servis müdürü bugün istanbuldan kalkıp kuşadasına geldi.
aracı beraber test ettik mevcut sorunlar olan camdan,torpidodan,emniyet kemerinden ve direksiyondan gelen seslerden
maalesef o anda cam ve emniyet kemerinden gelen sesi duyabildi.diyer sorunları nedense duyamadık.kuşadası mitsubişi bayisi müdürü ismail beyi ziyaret ettik(burdan teşekkür ediyorum adam gibi adam hiç çekinmeden korkmadan lafını yemeden duruşunu gösterdi) kendilerinin test aracınında aynı sorunları olduğunu benim araçtada aynı sorunlar olduğunu söyledi de gelen arkadaş kabullendi.birşey dikkatimi çekti gelen arkadaş ısrarla böyle sorunların kendilerine gelmediğini söyledi.enteresan geldi bana bu forumdan bahsettim takip edip etmediklerini sordum etmiyorlarmış.ama bundan sonra takip edeceklermiş.
arkadaşlar demek oluyorki bizler yanlızca birbirimize dertlerimizi anlatıyoruz.onlara ulaşamayınca sorun yok gözüküyor.
neyse ayrıca kendilerinin kurumsallaşmayı tam yapamadıklarını alo diyalogta çalışanların diyalogtan yoksun olduklarını geri dönüşüm olmadığını falan daha birçok şeyi dile getirdim.umarım dikkate alırlar.
sonuç olarak yarın dan sonra aracım servise tekrardan alınacak.mevcut sorunlar giderilmeye çalışılacak.bence amacıma ulaştım diye düşünüyorum çünkü buraya kadar gelmeleri haklılığımı ortaya çıkardı.unutmayalımki internet diye birşey var sesimizi duymak zorundalar artık.yine unutmayalımki internetle ne diktatörlükler yıkılmaya başlandı.
sonuçları tekrar yazacağım.teşekkürederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 13:13 
Kullanıcı avatarı

drive@earth yazdı:
Biraz sakin olun, cam bozuk yolda hafiften ses yapıyor diye dünyanın hiçbir yerinde bir araba "ayıplı mal " falan sayılmaz. Bunlar çok ufak tefek şeyler bu kadar takmayın bir çok arabada bu sesler oluyor. Servisler mutlaka sorunu çözecektir. Ayrıca kapı içleri sökülüp takılınca araba değer falan kaybetmez mutlaka bir yanlış anlama var.

hafiffmi? 4 tane cam ve ön konsolumdan gelen seslerimin hafif olduğunu sölemedimki ben! ses çok rahatsız edici duymamak için sonses müzik dinliyorum. biraz doğuda olduğum için yollarımız sıfır asvalt değil ve sese sürekli maruz kalıyorum. inanaın bana çok rahatsız edici. kapı içleri sökülürken koruyucu şeffaf malzemenin kullanılamayacak hale gelmesi ve bu malzemedeki ziftlerin(silikon) döşemeye ve araç fitillerine bulaştırılması bence önemsenecek birşey. ve hep şu soruyu soruyorum? neden?

neyse dediğim gibi genel bi sorun var ve biz mitsubishi tutkunları bunun ceremesini çekmek zorunda değiliz? japon yetkililere gerekli başvuruları yaptım ve gelecek olan cevapları sizinle paylaşırım. Kimse yanlış anlamasın butür sorunlar genelde çogu markalarda meydana gelir ve belli modifikasyon yöntemlerine gidilir hatta araç toplamaya kadar uzanır ama temsada bir pişkinlik var sanki ASX aldınız diye suçlanıyorsunuz. bilğileri olmalarına rağmen fransız rölü yapıyorlar. böle yapmaya devam ederlerse yaptıkları kampanyalar, reklamlar da onları kurtarmayacak!

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: