Zaman: 01 May 2024 18:36

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 01:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: vedat
Araç: asx
Meslek: öğretmen
Değerli ASX kullanıcıları.
Forumu sürekli takip etmekteyim.Siz arkadaşlarımın neler çektiğini şimdi daha iyi anlamaktayım.Çünkü bende ASX kullanmaktayım ve aynı sorunlar ve şikayetler bende de mevcut.İlk önce sorunun başını tespit etmek gerekiyor.Bence sorun TEMSA da. Maalesef kurumlaşmayı tamamlamamış.Alo diyalog diyorlar ama diyalogdan yoksun insanları görevlendiriyorlar.2 aydan bu yana şikayetlerimi bildirmeme rağmen ve her ay düzenli bildiriyorum daha geri dönüş olmadı.Bende bu gün temsa genel müdürlüğünü aradım ilk önce sözde halkla ilişkilerden bir bayanla görüştüm sordu şikayetimi birde ona anlattım.Özellikle direksiyon dan gelen sesi söylediğimde pek doğal karşıladı.demek ki sürekli şikayetlerden olsa gerek pek yadırgamadı.Bunun üzerine bende araca çocuklarında bindiğini doğacak herhangi bir olumsuzluğun nelere mal olacağını anlatırken verdiği cevap pişkince bir şey olmaz beyefendi dedi.Lafı yedikten sonra kapatıp tekrar aradım ve genel müdürle görüşmek istediğimi ilettim maalesef klasik toplantı da taktiğiyle görüşemedim.1 saat sonra ne hikmetse beni aradılar bir beyfendi sorunu sordu bir de ana anlattım.Sözde çözüm bulacak bana en yakın servise gidebilirmisiniz diye sordu bende gidemeyeceğimi çünkü en yakın servisin 100 km mesafede olduğunu ve bazı servislerin yanlızca para tuzağı olduğunu falan anlatım(servisin birinde hemde yetkili bana katkı maddesini zorla satmışlardı bunu söylediğimde böyle bir şey yapamayacaklarını faturayı gönderirsem ilgileneceklerini söylediler)gitmeyeceğimi söyledim. ve kesinlikle yarın tüketici mahkemesine başvuracağımı sanayi bakanlığına şikayet edeceğimi söyledim.(4077 sayılı tüketiciyi koruma kanununun 4 .maddesine göre ayıplı mala girmektedir) telefonu kapattım.beni tekrar aradı neden se bir anda çözüm bulundu.çözümde istanbuldan bir görevlinin buraya gönderileceğini(kuşadasına) ve sorunla ilgileneceğini söylediler. hakikaten çok şaşırdım demekki haklarımızı onlar bizden daha iyi biliyorlar.merakla bekliyorum.sonucu sizlerle paylaşırım artık.Neyse çok uzun oldu konunun özeti hakkımızı arayalım. herkese teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 03:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Çok merak ediyorum :D Mümkünse görevli geldiğinde ses kaydı video kaydı birşey alın :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 05:13 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Haydi bakalım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 08:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Hayırlı bir netice bekliyoruz...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 23:07 

İsim: .
Araç: .
Meslek: .
...

En son senolgonul tarafından 27 Eyl 2011 01:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 01:16 
Kullanıcı avatarı

evet arkadaşlar temsa ege bölgesi servis müdürü bugün istanbuldan kalkıp kuşadasına geldi.
aracı beraber test ettik mevcut sorunlar olan camdan,torpidodan,emniyet kemerinden ve direksiyondan gelen seslerden
maalesef o anda cam ve emniyet kemerinden gelen sesi duyabildi.diyer sorunları nedense duyamadık.kuşadası mitsubişi bayisi müdürü ismail beyi ziyaret ettik(burdan teşekkür ediyorum adam gibi adam hiç çekinmeden korkmadan lafını yemeden duruşunu gösterdi) kendilerinin test aracınında aynı sorunları olduğunu benim araçtada aynı sorunlar olduğunu söyledi de gelen arkadaş kabullendi.birşey dikkatimi çekti gelen arkadaş ısrarla böyle sorunların kendilerine gelmediğini söyledi.enteresan geldi bana bu forumdan bahsettim takip edip etmediklerini sordum etmiyorlarmış.ama bundan sonra takip edeceklermiş.
arkadaşlar demek oluyorki bizler yanlızca birbirimize dertlerimizi anlatıyoruz.onlara ulaşamayınca sorun yok gözüküyor.
neyse ayrıca kendilerinin kurumsallaşmayı tam yapamadıklarını alo diyalogta çalışanların diyalogtan yoksun olduklarını geri dönüşüm olmadığını falan daha birçok şeyi dile getirdim.umarım dikkate alırlar.
sonuç olarak yarın dan sonra aracım servise tekrardan alınacak.mevcut sorunlar giderilmeye çalışılacak.bence amacıma ulaştım diye düşünüyorum çünkü buraya kadar gelmeleri haklılığımı ortaya çıkardı.unutmayalımki internet diye birşey var sesimizi duymak zorundalar artık.yine unutmayalımki internetle ne diktatörlükler yıkılmaya başlandı.
sonuçları tekrar yazacağım.teşekkürederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 01:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
sonuna kadar sizi destekliyorum. umarım bir çözüme ulaşılır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 08:33 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
İşte bazı vurdumduymaz insanlar tüketicileri eskisi gibi koyun sanıyorlar. Hakkımı ararım vs denildiğinde de birden etekler tutuşuyor.
Sizi gerçekten takdir ediyorum...

Girişimleriniz kişisel olmakla birlikte amme hizmeti niteliğini taşımakta. Sizin yazınızı okuyan nice insanlar Temsa' nın üzerine gidecektir.

Tekrar tebrik ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 09:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Helal olsun hocam haklı çabamız boşa çıkmaz inşallah.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 09:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Tebrik ederim, haklı mücadelenizi desteklemekle birlikte bu çabanız herkeze örnek olcaktır. Daha önce abimden dolayı iş mahkemesine benimde yolum düşmüştü hemde avukatsız olarak basit bir dilekçe ile dava açmış istediğimizi almıştık. (Mahkeme celbi ulaşınca istediğimizi almış davadan vazgeçmiştik :) ) Aynı şekilde tüketici mahkemesinede (net bir haklılığımız varsa tabi) bir dilekçe ile hak aramak artık benim içinde çok kolay. Diğer mağdur ve mağduriyet konumuna düşecek arkadaşlara tavsiye ederim bunu korkutmak amaçlı değil sonuç amaçlı kullanılmasını gerekirse davayı gerçekten açmalarını tavsiye ederim.

İş mahkemesinde şöyle bir kural vardır; işçi mağduriyetini anlatır ve işveren hakkında iddiada bulunur, iddianın aksini ve yasalara uygun olarak çalıştığını işveren kanıtlamak zorundadır. Dolayısıyla tüketici mahkemesinde de bu gibi bir durum mevcutsa bizlerin işleri çok çok daha kolay olacaktır.

Bu konuda avukat arkadaşlardan birisi aydınlatırsa sevinirim.

Umarım çözüme kavuşursunuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 15:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Bence önemli olan adamların gelip gitmeleri değil o sesin kesilip kesilmediği... kesildiyse nasıl yapıldığının diğer servislerle paylaşılıp hepimizin ortak olan sorununun çözülmesi...
Bu arada Vedat Hoca'nın yaptığı şeyin öneminin de farkındayım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 16:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
get1187 yazdı:
Bence önemli olan adamların gelip gitmeleri değil o sesin kesilip kesilmediği... kesildiyse nasıl yapıldığının diğer servislerle paylaşılıp hepimizin ortak olan sorununun çözülmesi...
Bu arada Vedat Hoca'nın yaptığı şeyin öneminin de farkındayım.

Gültekin abi sen naptın cam sesi konusunda? Senin camlardanda ses geliyordu? Özpam beni her aradığında soruyor bende söylüyorum.Halen var diye.Denizliye gelince birdaha uğrayacağım bakalım...

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011 17:15 

...

En son senolgonul tarafından 27 Eyl 2011 01:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2011 17:19 

...

En son senolgonul tarafından 28 Eyl 2011 00:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2011 17:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
eninde sonunda Mitsubishi, TemSAnın elinden kurtulacak ya da Mitsubishi Türkiye"de binek araç satmamayı göze alacak maalesef!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2011 18:29 

...

En son senolgonul tarafından 27 Eyl 2011 01:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2011 17:18 

...

En son senolgonul tarafından 27 Eyl 2011 01:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2011 18:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
mitsubishi merkeze toplu mesaj bombardımanı yapalım Temsadan ayrılın diye,etkisi olu mu :hıhı: :no:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2011 18:36 

...

En son senolgonul tarafından 27 Eyl 2011 01:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2011 02:41 
Kullanıcı avatarı

MERHABA ARKADAŞLAR
benim araçtaki sorunlar giderildi gibi.birtek emniyet kemerinden ses geliyor.aydın zaferhan servisindeki arkadaşlara teşekkür ederim.camdaki ses genel merkez çözmüş aydındakileri yönlendirerek çözdüler.öyle sorunları olanlar burdaki servisi söylerseniz arayıp soruyorlar.nasıl çözdüklerini söylerler.
Arkadaşlar insan ayrımı yapmak istemiyorum ama bu gerçekki mitsubişi ye sahip olanlar biraz okumuş olan kesim ve bunun bilincindeler o yüzden kayıtsız kalamıyorlar.sizlerde haklarınızı araya bilirsiniz.var olan sorunların hepsini biliyorlar ve çözülmeye başlandı.ayrıca camlar kapandığında lap diye ses geliyor onun çözümüde cam krikosunun değişiminde sipariş verdiler değişecek.neyse kısacası ağladık ancak oldu.malesef bu gerekiyormuş.mücadeleye devam edeceğim.bireysel duruşlarda bazen işe yarar.
saygılarımla

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: