Zaman: 03 May 2024 01:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ASX fiyatları
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2011 23:13 
Kullanıcı avatarı

ASX almayı düşünüyorum biraz araştırma yaptım ama forumlardan anladığım kadarıyla çok yaygınlaşamadı bu araç heralde çok konuşulmuyor güncel bilgiler yazılmıyor pek, 2.ellerine bakıyorum sıfır fiyatının 2-3000 lira altına satılmaya çalışılıyor. Bayiler bile bir 51000den kampanya yapıyor sonra 55000 oluyor şimdi 53800 olmuş , arada sahibinden.com'da sıfır ilanda görüyorum bayi fiyat vermiş 51600 sıfırı için ertesi gün fiyat 53000 olmuş, bu kadarmı oynak bu aracın fiyatları? bende bir mitsubishi kullanıcısıyım şu an ve yine mitsubishi ile devam etmek istiyorum ama ASX hakkında ilginin azlığını fiyatların oturmamış olduğunu gördükçe bendeki carisma gibi son kullanıcısı olacağım araç olacak gibi geliyor.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: ASX fiyatları
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2011 10:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersin
Araç: Mitsubishi ASX
Meslek: Mühendis
Kan grubu: ARh+
Ben Ekim ayı başında 51.000 TL den aldım ASX'i. Bayi, aracın liste fiyatının 55.000 TL olduğunu kampanya nedeniyle de 4.000 TL indirim olduğunu belirtmişti. Ayrıca bir hafta sonra da kurlardan kaynaklanan yaklaşık %5 lik bir zam beklediklerini ifade etti. Nitekim o zam geldi ve aracın fiyatı 53.800 TL oldu. (Liste fiyatı yine 55.000 TL ) 53.800 TL nin altındaki her fiyat bayi karından yaptığı indirimdir bence.

Bence de satışlar istenilen seviyede olmasa da trafikte artık daha çok ASX görmeye başladım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2011 00:24 
Kullanıcı avatarı

Bence aracın yollarda çoğalması aracı almış ve alacak olanlar için avantajımıza çünkü ben mitsubishi carisma sahibiyim sıfır aldım 10 yıldır kullanıyorum ama hiç bir zaman toyota yada honda gibi parçası çok rahat bulunan bir araç olmadı , arabamla aynı model toyota ve honda özellikleri benimkinden az olsada 2.el satışında en az 3-4000 fazla ediyor, takaslarda carismama dalga geçer gibi fiyatlar veriyorlar 2004 paliomuz vardı 12000 tlye sattık benim 2002 yeni kasa kazasız mitsubishi carisma avance aracıma 12000-13000 tl veriyorlar birde üzerinde sıralı lpg var, dalga geçer gibi bunu yapanda mitsubishi bayileri, sonuç olarak söyleyeceğim bu aracın yaygınlaşması ve tutulması çok önemli, yoksa aracınızın değerini bir tek siz biliyorsunuz kimsenin umrunda değil , ikinci elde ihtiyacınız olup satmaya kalktığınızdada yok pahasına gidiyor, ayrıca yan sanayiide çok satan arabaya parça üretiyor yoksa astronomik fiyatlara yedek parça parası veriyoruz , carismanın cam düğmesi için çok arama yaptım ama bu toyota yada honda için böyle olmuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2011 01:16 
Kullanıcı avatarı

Bence 2.el değerini herkes önemser , sonuçta aldığımız aracın çok hızlı değer kaybetmesini yok paraya satılmasını kim ister, ayrıca söylediğim gibi parçalarının yaygınlaşması ve ucuzlamasıda piyasada aracın fazla olup olmaması ile alakalı, araca yine talep olmazsa, sabah akşam parça ararız .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2011 01:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
Öncelikler alacağınız aracı belirler. 2. el değerine, ucuz yedek parçaya önem veriyorsanız, kısa sürede elden çıkartmak isterim derseniz zaten piyasada yaygın olan marka ve modellere yönelmek daha akıllıca olacaktır. Ben Mitsubishi alırım, en az 5 yıl sorunsuz kullanırım diyorsanız 2. el değerini zaten göz ardı etmeniz gerekir zira teknolojinin sürekliği geliştiği dönemde bu süre aracın değer kaybetmesi için yeterlidir. Sarf malzemeleri piyasada bulmak mümkün. Modele ait özel parçaları sadece yetkili satıcıda bulabilmemiz bir handikap ama bu da gülün dikeni gibi bir şey.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2011 12:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
2.elde anlayamadığım birşey var. Araç çizildi yada ufak bir göçük oluştu ve benim kafamı bozuyor. Gidip boyatıyorsun küt fiyat düşüyor. Bazı araçlar da alakasız şekilde çok pahalıya satılıyor. 93-94 model toyota corollalar hala 15-16000'e alıcı bulabiliyor. Komik ötesi. Bizim milletin bir şekilde tuttuğu bir araç olmasın tavana çıkarıyor. VW Bora'yı adamlar değiştirmek zorunda kaldı ama burda 2001-2002 modeller hala 20000TL ve üzerinde alıcı buluyor. Üstelik 8 valfli motorla. Geçen gün arkadaşımın 2004 Honda civic'ine 30000 lira verdiler arkadaşım satmadı. Çok ilginç çook.
Dolayısı ile Asx'in tutulması ve 2. elinin iyi para etmesi gibi bir durum olduğu kanatinde değilim. Bizim milletin düşüncesi böyle devam ettiği sürece çok zor çook...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2011 21:46 
Kullanıcı avatarı

Bende bunu anlayamıyorum işte ama yinede çok tutan o arabaları mitsubishiden hiçte fazla beğenmedim, carismamdan çok memnundum şimdide qashqai almayacağım yine gidip ASX alacağım ama sadece fiyat konusunda nerdeyse başa başlar yani arada ASX kampanyalarda daha ucuza geliyor. Yani en azından fiyat açısından biraz daha uygun olsa iyi olurdu. Kiada hiç tutmayan bir markaydı ama sportage yok satıyor sıraya giriliyor halbuli ASX gerçek bir japonken kore bile daha iyi taklep görüyor gerçekten anlamıyorum bende. Peki birşey soracağım en azından 2.elini alıp alışta çok zarar etmeyeyim istiyorum tabiiki bulabilirsem sizce bu aracın şişirilmemiş 2.el fiyatı ne kadar eder? sıfırını 51000e buldum 2.el 48000 civarı genelde 3000tlye ikinci el pek o farka değmiyor bence, aslında 45000 falan uygunmu bulabilirsem ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2011 22:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Bende Gültekin abi (get1187) ile denizli bayisinden 0 km asx alanlardanım.ASX ile qashqai karşılaştırıp öyle aldım.Ben ilk defa mitsubishi arac aldım. Aldığımada memnunum.Özellikle Yakıt konusunda süper.Yetmedi BRC lpg de taktırdım tam süper oldu:)) AS&G ile tam uyumlu Denizliyi Gültekin Bey'e sorun anlatsın Denizli içinde LPG 20Kr Benzin 30Kr yakıyor. Okuldan öğretmen arkadaşım benden hemen 1 ay sonra Volkswagen Golf 1,4 TSI aldı halen diyorki benim araç şehiriçi benzinde 36-37 Kr yakıyor ve benim aracım şayet Benzinde 30 Kr yaksaydı hiç LPG taktırmazdım diyor:)) Şuanda aracım 11500km de henüz ilk bakımına bile girmedi.Tazmana kardeş hem lpg'li hem motoru henüz açılmış ilk bakıma bile girmemiş benimki gibi bir araç heralde 45 binden çok daha fazla etmeli bence.:)

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2011 11:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
tazmana yazdı:
Bende bunu anlayamıyorum işte ama yinede çok tutan o arabaları mitsubishiden hiçte fazla beğenmedim, carismamdan çok memnundum şimdide qashqai almayacağım yine gidip ASX alacağım ama sadece fiyat konusunda nerdeyse başa başlar yani arada ASX kampanyalarda daha ucuza geliyor. Yani en azından fiyat açısından biraz daha uygun olsa iyi olurdu. Kiada hiç tutmayan bir markaydı ama sportage yok satıyor sıraya giriliyor halbuli ASX gerçek bir japonken kore bile daha iyi taklep görüyor gerçekten anlamıyorum bende. Peki birşey soracağım en azından 2.elini alıp alışta çok zarar etmeyeyim istiyorum tabiiki bulabilirsem sizce bu aracın şişirilmemiş 2.el fiyatı ne kadar eder? sıfırını 51000e buldum 2.el 48000 civarı genelde 3000tlye ikinci el pek o farka değmiyor bence, aslında 45000 falan uygunmu bulabilirsem ?

Sahibinden.com da 33 adet satılık ASX mevcut en ucuzu 44000'den başlıyor. Bence 0 (sıfır) binmek başka birşey ama gene siz bilirsiniz...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: