Zaman: 02 May 2024 21:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Canın çıksın TEMSA!!!
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 11:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
8 senelik mitsubishi kullanıcısıyım, birçok araç kullandım ve mitsubishi kadar memnun olduğum bir araç daha olmadı diyebilirim. Ankara'da büyük bir şirketin sahibiyim, birçok firma ile alışverişim oluyor ancak TEMSA kadar karaktersiz ve müşterisini yıpratan bir firmaylada muhattap olmadım arkadaşlar.

8 senede 8 adet 0 km. mitsubishi araç satın almış bir müşteriye yapılabilecek en baba adiliğide bana yapmış bulundular. 1 sene önce Azizoğlu'ndan satın aldığım ASX aracıma Vialle marka gaz sistemi takılırken gaz sisteminin aracın garantisini bozmadığı ve herhangi bir arızada bütün masrafların karşılanacağı9 taahhüt edildi, Vialle gaz sistemi için garanti belgesi ve faturamda düzenlendi.

1 sene sonunda aracım 45.000 km . sonrası teklemeye başladı bende pek önemsemedim, aracım 60.000 km. bakımına girdiğinde gaz sisteminden kaynaklanan sübap ayarı bozulması olduğu Şeref oto tarafından bana söylendi, garantiden araç yapılmak istendiğinde TEMSA aracın arızasının giderilmesine RED vermişti. Şeref oto yetkilileri bu durumda aracımı garanti kapsamında yapamayacaklarını, aracı aldığım bayii ile irtibata geçmemi istedi. 1 hafta boyunca Azizoğlu yetkili servisin oyalamaları sonucunda esas muhatabımın TEMSA olduğunu öğrendim. Daha sonra TEMSA ile tam 1 ay boyunca 3-4 telefon görüşmesi sonucunda aracımın garantiden yapılamayacağını öğrendim. Bana söyledikleri hala aklımdan çıkmıyor sizlerlede paylaşıyım : " Aracınızdaki sorun gaz sisteminden kaynaklandığı için biz mitsubishi olarak bu arızayı garanti kapsamında yapamıyoruz, biz vialle de dahil hiçbir gaz sistemi ile tam garanti taahhüt etmiyoruz." Kardeşim ben bu arabayı sizden garantili aldım dediğimde daha vahim bir cevap aldım " O zaman aracı aldığını bayii ile görüşün böyle bir garanti söz konusu değil." Azizoğlu'nu aradığımda onlarda garanti koşullarına ve şartlarına kendilerinin karar vermediğini ve TEMSA onaylamadan garantili araç satmayacaklarını söylüyorlar.

Aracımda 2.500 TL masraf var inanın hiç umrumda deil ama böyle bir adiliği asla unutmayacağım, aracımı yaptırdıktan sonra tüketici haklarında hakkımı arayacağım buna benzer bir sorun yaşayan arkadaşlar lütfen bana ulaşsınlar beraber suç duyurusunda bulunalım hakkımızı arayalım, müşterisini salak sanan ve türlü laf cambazlıkları yapan bu firmaya elbirliğiyle gerekli cevabı verelim.

Not : TEMSA o kadar midemi bulandırdıki şuanda 3 tane mitsubishi aracımıda satmayı düşünüyorum, hepside garantili araçlar ister istemez daha ne cambazlıklar yapacaklar diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bu arada bilginiz olsun bu tip davalarda tüketici hakları derneği en mantıklı çözümmüş, avukatım dava açmamız durumunda kazanma ihtimalimizin düşük olduğunu ancak tüketici hakları derneği aracılığıyla yapılan suç duyurusunun savcılık tarafından dikkate alınacağını ve muhtemelen hakkımı alabileceğimi söyledi, benim tek isteğim bu tarz mağduriyeti olan arkadaşlarımız varsa ulaşıp dava sürecinde birlik olmamız ve gerekirse toplu suç duyurusunda bulunmamız olacaktır. Bunu yapabilirsek haklılığımız dahada belirgin olacaktır.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Canın çıksın TEMSA!!!
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 16:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Baran
Araç: ASX
Meslek: GALERİCİ
Bildiğim kadarı ile hiçbir otomotiv üreticisi ürettiği aracın yakıt sisteminin sonradan değiştirilmesi sonucu oluşan arızayı garantiye almaz.

Bilinçli tüketici olmak lazım...

Sonuçta temsada üretici firmanın garantisini uyguluyor herşeyi cebinden karşılasa batar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 16:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Satarken garanti verdikleri için dediğinizin pek anlamı yok Baran bey.
ben 2008 model lancer 1.5 at aracıma ilk bu sistemi taktıranlardan birisiyim. o zaman daha yakından ilgilenmişti temsa bu sistemle. ve üstüne basa basa garanti dışı olmayacağı servisi geçin temsa tarafından da verilmekteydi. aracımın çok nadir stop etme ve de geç marş alma problemi için servis çözüm bulamayınca temsa'nın merkezinde hollanda vialle firmasından gelen bir mühendisle birlikte araca ölçüm cihazları bağlanıp yol testi ve ölçümleri de yapıldı. hatta ayak üstü yazılımımla filan oynandı. hasılı o zaman bu konuda daha ciddiydiler sanki. ve üstüne basarak tekrar söylüyorum aracın garantisinin bozulmadığını defalarca söylediler. sonra ne olduysa bu laflar dolandı en son da temsa açıkladı ki yok garantiyi bozar dedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 17:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Baran
Araç: ASX
Meslek: GALERİCİ
Valla ben imzalı tasdikli yazı alırım öyle taktırırım..

Bilinçli olmak lazım serivs miş danışmanmış vs vs hepsi hokkabaz...

Boru diil bu sıfır aracın üretim çıkışı teknik aksamını bozuyorsunuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 22:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Her Mitsubishi kullanıcısı gibi ben de TEMSA'dan hoşnut olmasam da bu olayda kazık diye tabir ettiğiniz durumu yaratanın TEMSA değil Azizoğlu olduğunu düşünüyorum. Zira hiçbir firma orjinale yapılan müdahalelere garanti vermek istemez. Muhtemelen Azizoğlu size LPG kiti satmak adına sözle taahhüt vermiştir. Ama bu hususta yazılı beyan vermemiştir. Vereceğini de sanmam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2012 00:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
temsa vialleyi getiren firmadır.ilk getirdiğindede garantili takıyoruz demişlerdi banada ama pahalı geldiğinden taktırmamıştım.bi zaman sonra garantide vermiyoruz dediler ama ilk taktıkları araç sahiplerini mağdur etmemeleri lazımdı.yaptıkları gerçekten çok ayıp.bu arada lpg sistemi vialle de olsa subap sorunu oluştuğunu anlamış olduk.km aralığıda 45-60bin anlaşılan

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2012 15:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
precious yazdı:
temsa vialleyi getiren firmadır.ilk getirdiğindede garantili takıyoruz demişlerdi banada ama pahalı geldiğinden taktırmamıştım.bi zaman sonra garantide vermiyoruz dediler ama ilk taktıkları araç sahiplerini mağdur etmemeleri lazımdı.yaptıkları gerçekten çok ayıp.bu arada lpg sistemi vialle de olsa subap sorunu oluştuğunu anlamış olduk.km aralığıda 45-60bin anlaşılan

Evet ben de buna takildim.

Viallenin vadettigi hersey yalan olmus oluyor garantinin yalan oldugunu zaten anlamistik simdi sorunsuz sivi sistem geyigi de yalan oldu kuru vaatlere 3-4bin TL vererek (hem de taksit bile yapmiyorlar) taktiranlara vah diyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 22:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: MÜSLÜM
Araç: Lancer 1.5 İnvite
Meslek: Kamu Personeli
Kan grubu: ARh+
Onlarada biraz kabiliyet olsaydı Türkiyede Mitsubishi bu noktada olmazdı boşuna kendinizi üzmeyin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 23:51 
Kullanıcı avatarı

Vialle gibi bir firmanın distribütörlüğünü alıyorlar kendilerini satma işini iyi beceriyorlar heralde bir de ürünleri satmayı becerseler :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 02:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Burada temsa kadar azizoğlu şuçlu. Temsanın suçu bayilerinden bihaber olması (adam kafasına göre temsa adına garanti vererek satış yapıyor), azizoğlunun suçuda vialleye ilk geldiğinde çok güvenip işkembeden garantili demeleri, bundan arızalar çıkmaya başlayınca vaz geçtiler hatta şimdi garantisiz de olsa satışını ve montajını bile yapmıyorlar. Azizoğlu zaten garanti kapsamında olan konularda bile vasat, resmen angarya iş olarak görüp ilgilenmek istemiyorlar hatta ve hatta garanti bunu kapsamıyor bile diyorlar, bana 2 kere garanti kapsamaz dedikleri çok ufak meseleleri bile şeref otodan 5 dk. halettirdim özelliklede sordum servis insifiyatifinde mi yaptınız temsa mı karşılıyor dedim "tabiki temsa karşılıyor" dendi. Ben ilk 5 bakımı azizoğlunda yaptırdım, kalorifer fanı ses sorunu yaşamıştım ve 2 ayda halledemediler içeriden arkadaşım vasıtası ile duyduğum kadarıyla parçanın siparişini ben serviste bağırınca vermişler ve servis müdürü benimle ilgili "bu buraya sadece garantilik işlere geliyor bakıma şeref ustaya gidiyor demiş " arkamdan (aslında tam tersi, öyle olsa bile hakkım sanane!) tabi arkadaş söyleyince durumu gidip 5 tane bakım faturasını gözüne sokmak istedim ama bir türlü fırsat olmadı zaten bir daha kapısının önünden bile geçmedim oranın, birde işe yarayan elemanların çoğu ayrılınca resmen galeri oldu orası :)

En son badboy87 tarafından 12 Mar 2012 02:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 02:12 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
Vialle gibi bir firmanın distribütörlüğünü alıyorlar kendilerini satma işini iyi beceriyorlar heralde bir de ürünleri satmayı becerseler :D

Bu sözün üstüne denebilcek tek kelime yok, bravo! :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 02:15 
Kullanıcı avatarı

badboy87 yazdı:
Burada temsa kadar azizoğlu şuçlu. Temsanın suçu bayilerinden bihaber olması (adam kafasına göre temsa adına garanti vererek satış yapıyor), azizoğlunun suçuda vialleye ilk geldiğinde çok güvenip işkembeden garantili demeleri, bundan arızalar çıkmaya başlayınca vaz geçtiler hatta şimdi garantisiz de olsa satışını ve montajını bile yapmıyorlar. Azizoğlu zaten garanti kapsamında olan konularda bile vasat, resmen angarya iş olarak görüp ilgilenmek istemiyorlar hatta ve hatta garanti bunu kapsamıyor bile diyorlar, bana 2 kere garanti kapsamaz dedikleri çok ufak meseleleri bile şeref otodan 5 dk. halettirdim özelliklede sordum servis insifiyatifinde mi yaptınız temsa mı karşılıyor dedim "tabiki temsa karşılıyor" dendi. Ben ilk 5 bakımı azizoğlunda yaptırdım, kalorifer fanı ses sorunu yaşamıştım ve 2 ayda halledemediler içeriden arkadaşım vasıtası ile duyduğum kadarıyla parçanın siparişini ben serviste bağırınca vermişler ve servis müdürü benimle ilgili "bu buraya sadece garantilik işlere geliyor bakıma şeref ustaya gidiyor demiş " arkamdan (öyle olsa bile hakkım sanane!) tabi arkadaş söyleyince durumu gidip 5 tane bakım faturasını gözüne sokmak istedim ama bir türlü fırsat olmadı zaten bir daha kapısının önünden bile geçmedim oranın, birde işe yarayan elemanların çoğu ayrılınca resmen galeri oldu orası :)

İsmail artık bana sormuyolar bile arabaları niye servise bize getirmiyosun diye, tek yapabildikleri rutin bakımlar onun haricinde zerre bilgileri yok, enjektörleri bitmiş carismaya motor gitmiş dediler gerisini siz düşünün

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 02:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Rutin bakımı bende yapabiliyorum :D filtreleri değiştir, yağı boşalt yenisini koy. Bunların var olma sebebi bence dükkanın yeri iyi :) taşı koysan satarsın derler ya öyle.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 11:03 
Kullanıcı avatarı

badboy87 yazdı:
Burada temsa kadar azizoğlu şuçlu. Temsanın suçu bayilerinden bihaber olması (adam kafasına göre temsa adına garanti vererek satış yapıyor), azizoğlunun suçuda vialleye ilk geldiğinde çok güvenip işkembeden garantili demeleri, bundan arızalar çıkmaya başlayınca vaz geçtiler hatta şimdi garantisiz de olsa satışını ve montajını bile yapmıyorlar. Azizoğlu zaten garanti kapsamında olan konularda bile vasat, resmen angarya iş olarak görüp ilgilenmek istemiyorlar hatta ve hatta garanti bunu kapsamıyor bile diyorlar, bana 2 kere garanti kapsamaz dedikleri çok ufak meseleleri bile şeref otodan 5 dk. halettirdim özelliklede sordum servis insifiyatifinde mi yaptınız temsa mı karşılıyor dedim "tabiki temsa karşılıyor" dendi. Ben ilk 5 bakımı azizoğlunda yaptırdım, kalorifer fanı ses sorunu yaşamıştım ve 2 ayda halledemediler içeriden arkadaşım vasıtası ile duyduğum kadarıyla parçanın siparişini ben serviste bağırınca vermişler ve servis müdürü benimle ilgili "bu buraya sadece garantilik işlere geliyor bakıma şeref ustaya gidiyor demiş " arkamdan (aslında tam tersi, öyle olsa bile hakkım sanane!) tabi arkadaş söyleyince durumu gidip 5 tane bakım faturasını gözüne sokmak istedim ama bir türlü fırsat olmadı zaten bir daha kapısının önünden bile geçmedim oranın, birde işe yarayan elemanların çoğu ayrılınca resmen galeri oldu orası :)

Yukarıda yazıldı, vialle ilk geldiği yıl garantinin bozulmayacağını temsa söylemişti bu şekilde her yere yazıp çizildi DH'de de konusu var. Hatta Aydın arkadaşımız bizzat temsa ile görüşmüş ve problemi çözülmüştü. Yani servislerin suçu yok, yan çizen temsa oldu. Halla viallede garantinin devam ettiğini sanan servisler bile olabilir hatta.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 20:51 
Kullanıcı avatarı

Artık bütün firmalar dizele alternatif oldu diye subapların alaşımlarını değiştirdiler artık benzinli araç alayımda lpg taktırırım devride bitti. Adamlar her türlü top gibi oynuyorlar bizimle 2005 lancera 70000 de taktırdım araç şu an 109.000 de hala saat gibi şimdi neden 70.000 benzinle kullandım diye kafama vuruyorum. Benden tavsiya yağlamaydı filan hikaye alaşımı farklı subaplar en fazla bu sistemle 50.000 gidiyor 3.000 lira veripte taktırmaya değmez çelik subapta bi yere kadar. Bide araştırmadan araçalrına lpg taktıranlarda 10-15 000 km sonra araçları uyanıp ellerinden çıkarmak istiyorlar artık lpg'li ikinci el filan alınmaz. 50 senelik subapların suyu çıktıda beyfendiler ani bi kararla lpg ile eriyen subaplar kullanmaya başladılar yazık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 20:55 
Kullanıcı avatarı

Bu arada hemen hemen bütün illerdeki Mitsubishilere uğramışımdır tahminimce en iyisi Trabzon Adnan Otomotiv

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2012 13:32 
Kullanıcı avatarı

Mesele sübapların yapısı ile ilgili, otomatik olmadığı ve tolerans değerleri düşük olduğu için sübaplarda yanma riski yükseliyor, yağlama sistem ciddi bir avantaj sağlıyor ancak 1.6 mivec için pekte uygun olduğu söylenemez. Aracımı Şeref Oto'da yaptırdım ve dün teslim aldım gayet güzel olmuş ancak rölanti çok oynuyor ve bazen 500 devire kadar düşüyor ama tahminimce akü ile ilgili bir sorun araçta full ses sistemi var bas vurduğunda rölanti dengesizleşiyor, muhtemelen capacitor alıp sorunu çözerim çünkü akü yeri çok küçük daha büyük akü bağlama şansım yok. Tamir esnasında 5 tane sübap değişti diğerleri ayarla kurtuldu 2.500 TL civarında masrafı oldu, şimdi sıra faturalarla tüketici haklarına başvurmaya geldi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2012 15:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
zivrisinek yazdı:
Mesele sübapların yapısı ile ilgili, otomatik olmadığı ve tolerans değerleri düşük olduğu için sübaplarda yanma riski yükseliyor, yağlama sistem ciddi bir avantaj sağlıyor ancak 1.6 mivec için pekte uygun olduğu söylenemez. Aracımı Şeref Oto'da yaptırdım ve dün teslim aldım gayet güzel olmuş ancak rölanti çok oynuyor ve bazen 500 devire kadar düşüyor ama tahminimce akü ile ilgili bir sorun araçta full ses sistemi var bas vurduğunda rölanti dengesizleşiyor, muhtemelen capacitor alıp sorunu çözerim çünkü akü yeri çok küçük daha büyük akü bağlama şansım yok. Tamir esnasında 5 tane sübap değişti diğerleri ayarla kurtuldu 2.500 TL civarında masrafı oldu, şimdi sıra faturalarla tüketici haklarına başvurmaya geldi

geçmiş olsun.hayırlısı olsun diyelim.bencede başvurun.ama gecikmeyin.sonuçlarıda bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.2500 iyi masraf.bikaç tane daha gitseydi demekki dahada artacaktı buda lpg hesabı yapanlar için kafa karıştırıcı olacak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2012 15:57 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
zivrisinek yazdı:

geçmiş olsun.hayırlısı olsun diyelim.bencede başvurun.ama gecikmeyin.sonuçlarıda bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.2500 iyi masraf.bikaç tane daha gitseydi demekki dahada artacaktı buda lpg hesabı yapanlar için kafa karıştırıcı olacak

Masraf maksimum 3.000 TL civarında oluyor,yetkili servis dışı yaptırılırsa belki dahada düşecektir. Her durumda gaz avantajlı arkadaşlar ama sinir bozucu gelişmeler can sıkıyor haliyle

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2012 22:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Gaz avantajlı diyorsunuz da araba sevdası da bir başka. Bugün ilk kez %12 indirim vesilesi ile Fullden yakıt aldım, onda bile tereddütte kaldım. Herhalde LPG taktırsam 1 ay uyuyamazdım. :-)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye