Zaman: 07 May 2024 04:10

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ASX almak istiyorum
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 15:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nilsun
Araç: ASX
Meslek: Muhendis
Fakat yardımınızı rica ediyorum.. :)

ASX ile dun tanıştım ve gorur gormez bayıldım. 2 gunluk bir arastirma sonucu elde ettigim sonuclar:

Araba harika, performans kullanım rahatligi muthis.
Fakat ikinci eli yok. Satmak istedigimde satamam.
8-9 sene kullanacaksam da (ki niyetim uzun kullanmak) en az 10 bin tl masraf yaparim. Cunku yedek parcalari cok pahali.

Yedek parca ve ikinci el problemi ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyim.
Yardımlarınız icin simdiden tesekkurler
:gamer:

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: ASX almak istiyorum
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 16:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Orijinal yedek parça fiyatları tüm markalar için yiksek diyebiliriz. Fakat sizin avantajınız sorunsuz bir araç alacak olmanız sebebiyle yedek parça fiyatlarını düşünmek zorunda olmamanız.

Periyodik bakımlar dışında ekonomik olarak zorlamaz. Dile getirdiğiniz rakam bence çok yüksek bir meblağ.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 16:34 
Kullanıcı avatarı

nightmare115 yazdı:
Orijinal yedek parça fiyatları tüm markalar için yiksek diyebiliriz. Fakat sizin avantajınız sorunsuz bir araç alacak olmanız sebebiyle yedek parça fiyatlarını düşünmek zorunda olmamanız.

Periyodik bakımlar dışında ekonomik olarak zorlamaz. Dile getirdiğiniz rakam bence çok yüksek bir meblağ.

ikinci el ile ilgili yorumunuz var mı? Gercekten ikinci eli yok mu acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 17:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
ikinci el 47 bin civarı fiyatları var. Açıkçası bu seviyelerde ikinci el yerine 2011 modelini iyi bir pazarlıkla 50 -51 civarı bir fiyata bayiden alır keyfime bakardım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 19:45 
Kullanıcı avatarı

Benim sormak istedigim ikinci el almak degildi. Bir gun satmak istedigimde kolay satabilir miyim sorusu idi. Olur da bir gun ihtiyacım olup satmak istersem kolay alici bulunmuyormus diye duydum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 20:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Aracınız temiz ise, istediğiniz fiyat makul ise Mitsubishide 2.el problemi yaşamazsınız. Abimde megane var ve 1.5 aydır satamıyor. Burada aracını çoğu kullanıcı daha hızlı sattı. Biraz da nasip kısmet işi bu işler. Bizde 2 adet mitsubishi var. Bendeki Colt, babama da ASX aldık. Biz Bursa'da oturuyoruz. Temiz ve uygun ASX bulduk Hatay'da, atladık 1.650 km yol yaptık aldık geldik. O yüzden nasip işi 2.el.
Yedek parça konusunda da pahalı falan değildir. Sadece yan sanayisi biraz zayıf. Hangi markaya giderseniz gidin orjinal yedek parça hep pahalıdır. Ama o konuda da gerektiğinde bu forumdan destek alıp uygun fiyata parça bulabilirsiniz. Zaten Mitsubishi alınca büyük bir talihsizlik yaşamazsanız aracınız ciddi bir arıza çıkarmayacağı için parçayı pek dert etmezsiniz.
Bu arada 10 sene binerim diyorsanız bence kodları biraz zorlayıp intense alın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 20:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Aracınız temiz ise, istediğiniz fiyat makul ise Mitsubishide 2.el problemi yaşamazsınız. Abimde megane var ve 1.5 aydır satamıyor. Burada aracını çoğu kullanıcı daha hızlı sattı. Biraz da nasip kısmet işi bu işler. Bizde 2 adet mitsubishi var. Bendeki Colt, babama da ASX aldık. Biz Bursa'da oturuyoruz. Temiz ve uygun ASX bulduk Hatay'da, atladık 1.650 km yol yaptık aldık geldik. O yüzden nasip işi 2.el.
Yedek parça konusunda da pahalı falan değildir. Sadece yan sanayisi biraz zayıf. Hangi markaya giderseniz gidin orjinal yedek parça hep pahalıdır. Ama o konuda da gerektiğinde bu forumdan destek alıp uygun fiyata parça bulabilirsiniz. Zaten Mitsubishi alınca büyük bir talihsizlik yaşamazsanız aracınız ciddi bir arıza çıkarmayacağı için parçayı pek dert etmezsiniz.
Bu arada 10 sene binerim diyorsanız bence kodları biraz zorlayıp intense alın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 20:30 
Kullanıcı avatarı

Ben de intense dusunuyorum zaten. Aldigim son fiyat 2011 modele 61.250.
Yorumlarınız icin cok tesekkur ederim! Hepinize guvenli, keyifli surusler dilerim! :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 22:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Aykut
Meslek: Turizm
Kan grubu: A +
Araç fiyatına göre oldukça iyi bir araç, hatta aynı fiyatta alınabilecek sınıfındaki en mükemmel araç. Ben intense alırken şirketimin referanslarını zorlayarak japonyadan özel araç getirtmiştim, motoru, beygiri aynı, ancak tamponları orjinal boyalı.. Bayide de necvox navihasyon, arka başlık tv leri ve birçok aksesuar takılmıştı.

Şuara range rover evoque'a merak sardım, gücü ve görüntüsü inanılmaz, ama tabi fiyatıda pahalı.. Bu sebeple internete ilana koymuştum, 64 bin tl keş para teklif eden oldu, ama özel bir araç olduğu için o fiyata vermedim. Eğer aracınızı orjinal aksesuarlar ile süslerseniz ve gerçekten iyi bakarsanız çok kolay satılır.. Al işte örneği.. Bayide Türkiye için üretilen asx 61.250.. benim araçta 5 bin tl civarı aksesuar var ve tampon vs özel üretim diye 64 bin veren var.. Diğer taraftan bende bir saçmalık mı yapacağım bilmiyorum ama asx i satıp evoque alabilirim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 22:34 
Kullanıcı avatarı

Evoque gercekten cok guzel bir arac. Tasarımı harika, marka kalitesi tartışılmaz.. Bir onceki aracım Discovery TD5 idi o modelde bile tum luks iç donanım ve sürüş rahatlığı inanılmazdı. Benim butcemi cok aşmasa evoque kesinlikle düşünürdüm. Dilerim bir sonraki arabam benim de evoque olabilir :) Benim kararsız kaldığım iki araç ASX ve KIA sportage. Aynı ic donanıma sahip ve aynı fiyat. Sanırım bu gece ruyamda hangisini gorursem onu alacagim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2012 23:52 
Kullanıcı avatarı

Bence asx ile sportage i kıyaslamak mümkün değil.. eğer yakıtta düşünüyorsan asx küçük sınıf araçlar kadar yakıyor..

Buarada özel bir asx düşünüyorsan benim özel üretim full+full+full 5000 km deki aracı vereyim, 70 bin tl. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2012 00:15 
Kullanıcı avatarı

Yakit konusunun farkındayım. Yakit disinda iki araba arasında baska bir fark ben goremedim.. Benim gibi 7 yıllık arabasını 70 binde (bir de cok gezdigimi dusunurdum ben o arabayla!!!) satan biri icin de lafi olmaz diye dusundum :) benim butcemden ayırabilecegim sadece 60 bin +/-bin maleseeff... :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2012 00:24 
Kullanıcı avatarı

o halde yinede bayiden asx al derim.. daha keskin ve vahşi bir bakışı var bence.. sportage in tipi benim hoşuma gitmiyor o kadar. ayrıca sağlamlık açısından 1.500.000 km de araçlar çıkaran bir marka mitsubishi.. geçen yık japonyadan temsilciler gelip motor kapağı açmadan 1.500.000 km yapmış bir kamyonetin sahibine yeni aracı %50 indirimle vermişti.. sağlamlıktan emin olmak için asx al :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2012 15:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alican
Araç: BMW F20
Meslek: Makine Mühendisi
aykutanil yazdı:
Araç fiyatına göre oldukça iyi bir araç, hatta aynı fiyatta alınabilecek sınıfındaki en mükemmel araç. Ben intense alırken şirketimin referanslarını zorlayarak japonyadan özel araç getirtmiştim, motoru, beygiri aynı, ancak tamponları orjinal boyalı.. Bayide de necvox navihasyon, arka başlık tv leri ve birçok aksesuar takılmıştı.

Şuara range rover evoque'a merak sardım, gücü ve görüntüsü inanılmaz, ama tabi fiyatıda pahalı.. Bu sebeple internete ilana koymuştum, 64 bin tl keş para teklif eden oldu, ama özel bir araç olduğu için o fiyata vermedim. Eğer aracınızı orjinal aksesuarlar ile süslerseniz ve gerçekten iyi bakarsanız çok kolay satılır.. Al işte örneği.. Bayide Türkiye için üretilen asx 61.250.. benim araçta 5 bin tl civarı aksesuar var ve tampon vs özel üretim diye 64 bin veren var.. Diğer taraftan bende bir saçmalık mı yapacağım bilmiyorum ama asx i satıp evoque alabilirim..

Aracınızını sahibinden.com da görmüştüm. Eğer mümkünse daha detaylı fotoğraflarını foruma koyabilir misiniz. Boyalı tamponların nasıl gözüktüğünü merak ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2012 17:50 
Kullanıcı avatarı

Müsait bir zamanda çektiğim zaman koyarım elbette.. Ama foruma resim nasıl yükleniyor bilmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2012 11:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
ASX te ikinci el sorunu olduğunu söyleyebilmek için sanırım birkaç yıl daha beklememiz gerek. Araç 2010 ağustos gibi Türkiyeye geldi ve şu an kaç adet satılmıştır tam bilmiyoruz. Yani daha çok yeni bir araçtan bahsediyoruz. Bilinirlik tanınırlık ve kullanıcı sayısı arttıkça 2. elide kuvvetli olacaktır. Bu arada araç kullanıcısı aracından memnunsa satmayı düşünmez dolayısı ilede aracın 2. eli pek olmaz.
Bence 2. elini düşünüp araç alıyorsanız reno felan alın süper 2. eli var...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2012 15:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: ali
Araç: cold
Meslek: satış
NİLSUN ÖZPAM OTOMOTİVDEN ALİ BEN SİZE ASX HAKINDA HERKONUDA YARDIMCIOLABİLİRİM İSTERSENİZ

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: