Zaman: 26 Nis 2024 21:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 104 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Yakıtta Cimri ASX'im :))
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2012 09:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
o belli olmuyor. dün arkadaşınım abisine lancer aldık. aks keçesinden yağ kaşırıyormuş araba neyse keçeyi değiştirdik. ama yağ eksiltmiş şanzımandan. bot328 yağ lazım oldu. ama ellerinde yok. gariptir ki hiç bir yerde yok. ben de forumları biraz araştırdım muadil yağ olarak buldum bir kaç yerde ama değiştirmememi tavsi ettiler biz de bıraktık aracı. aslında yağ bulundu da bizim geç gelmemizden dolayı iş aceleye geldi ask keçesinin yanında yağa bakmamışlar var mı diye. neyse bu gün de gidip alacağız aracı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2012 10:04 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
50.000' de gül-al' a gideyim o zaman.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2012 20:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Namik
Araç: Mitsubishi ASX
Meslek: Rehber
Kan grubu: B rh
Ben de ASX imı alali 20 gün oldu .renk turkuaz .bu arada önceki gün Avanos Nevşehir'den Ordu yahidin geldim .860 km de lamba yandı dahada110 kmgider diye ekranda bilgiyi gördüm .cruise control süper bayağı kullandım ,çünkü uzun yolda onsuz yapılmıyor alışınca .yakit ekonomisinede katkıda bulunduğunu tahmin ediyorum.toplam km. Olarak 2000kmyi geçtim aldığım yakıtla km yıl kiyaslayinca 0.29 kuruş gibi bir rakam çıkıyor km de.yine fulledim tekrar hesap edip bakacağım .genelde hergun Avanos Ürgüp yapıyorum trafik lambası yok sayılır sadece rampa var . Yokuş kalkış destegi ,otomatik stop go , yağmur sensörü ve karanlık olunca farlar harika çalışıyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2012 11:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
Ahh birde benim değerleri görseniz. Neyseki tüplü benim araç yoksa sizlere gıpta ile bakacaktım:) Şehirlerarası 5 kişi ile ve klima çalışırken Ankara-Kocaeli,Kocaeli-Ankara yaptım (ortalama 750 km), toplamda 120 TL gaz kullandım. Yol boyunca 110-120 civarında gittim ara sıra 160-180 değerlerine çıktım haliyle:) Şehir içi ve şehir dışı olarak tanımlamak gerekirse şehir içi : 20 kr/km şehirlerarası : 18 kr/km gaz tüketiyor benim araç. Şehirlerarası giderken yol bilgisayarı 7.2 lt şehir içinde 8.6 lt civarında gösteriyor. Benzinle hiç sürmediğim için bu konuda bir veri sunamıyorum ne yazıkki:S

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2012 11:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Savaş
Araç: ASX
Meslek: TSK
Kan grubu: A -
Arkadaşlarım muş malazgirtten alanya ya geldim ancak 6,3 lt altına inemedim, hız genelde 110 civarı bana göre çok yaktı tüp taktırmak şart oldu tavsiyem tüp taktırın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2012 15:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
gendermarie yazdı:
Arkadaşlarım muş malazgirtten alanya ya geldim ancak 6,3 lt altına inemedim, hız genelde 110 civarı bana göre çok yaktı tüp taktırmak şart oldu tavsiyem tüp taktırın

80-90km ye sabitlerseniz de5,7 gibi bir değer olur.yani öyle 3 lü değerlere inmez uzun yolda.benzinin de pahalılığını düşünürseniz lancer,asx uzun yolda 80-110 km hız bandında 27 ila 30 krş arasında yakar km de.Daha aşağısı hikaye bana göre(benzinde)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2012 14:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Kan grubu: A+
gendermarie yazdı:

Öncelikle bahsettiğiniz yol dümdüz mü? Yolda ne kadar dur kalk yaptınız? Yokuş çıkışlarında ve inişlerinde vites ve gaz verme durumunuz ne idi? Bunların hepsi önemli ve tüketime direkt etki yapıyor.
Bu arada yılda kaç km yapmayı düşünüyorsunuz yada genelde kaç km yapaıyorsunuz bu da önemli. Benim gibi yılda 12500-15000 km yapıyorsanız tüp taktırdığınızda 1,5 - 2 yılda kendini amorti ediyor. Buda bana önümdeki 2 yılda harcayacağım benzinin parasını şimdiden vermişim gibi geldiğinden tüpe sıcak bakamıyorum.
Benzinde gayet iyi. Son 6500 km min ortalaması 6,4 lt/100 km yani son zamdan sonra 29 kr oldu. Millete söyleyince herkes şaşırıp kalıyor bu araç bu kadar az yakamaz diye ama öyle işte.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2012 17:12 
Kullanıcı avatarı

1 yılda 60.000 km yol giden birisi için tüp elzem ama bencede 15.000 km civarında yol kateden birisi için hele hele ASX gibi bir araca tüp taktırmak tamamen gereksiz olur. Bu arada aracına BOR katkısı kullanan benden başka kimler var;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2012 20:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersin
Meslek: Mühendis
Kan grubu: ARh+
zivrisinek yazdı:
1 yılda 60.000 km yol giden birisi için tüp elzem ama bencede 15.000 km civarında yol kateden birisi için hele hele ASX gibi bir araca tüp taktırmak tamamen gereksiz olur. Bu arada aracına BOR katkısı kullanan benden başka kimler var;)

BOR'un katkısını gördünüz mü acaba? Bakım zamanım geliyor duruma göre bende koydurtmayı düşünüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2012 11:41 
Kullanıcı avatarı

€®$İN yazdı:
zivrisinek yazdı:

BOR'un katkısını gördünüz mü acaba? Bakım zamanım geliyor duruma göre bende koydurtmayı düşünüyorum.

Fazlasıyla gördüm desem sanırım abartmış olmam, her iki bakımda bir defa bor koyduruyorum ben ancak BOR POWER markanın dışında hiçbirisini kullanmadım. Hiç kimseye birebir tavsiye ettiğim bir ürün değil sonuçta tamamen muallak bir ürün ve bugüne kadar kullandığım birçok aracımda çok faydasını gördüm ancak bu araçları çok uzun süre kullandığım için motor arızalarıda yaşadım, hiçbir şekilde BOR bunun sebebidir demiyorum ancak yinede emin olmadığım bir konuda %100 garantili olmayan bir ürünün reklamını yapmakta istemem.

Genel olarak çok ciddi performans ve çekiş gücü artışı oldu ASX'te. Motor sesini özellikle 100 km/s hızdan sonra nerdeyse duymuyorum. Yakıt performansı konusunda net birşey söyleyemem çünkü aracımı aşırı dengesiz süren bir insanım bu yüzden net bir yorum yapamıycam.Ama Ankara'da yaşıyorsanız aracı gelip test etmek isterseniz bi çay içmeye beklerim:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2012 19:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersin
Meslek: Mühendis
Kan grubu: ARh+
Bende Ankara'dayım. Teklifnizi için de teşekkür ederim, adres ve iletişim bilgilerinizi pm olarak atarsanız en kısa sürede bir çayınızı içmeye gelirim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2012 21:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Arkadaşlar bugün doktor kontrolü için Denizliden İzmire gittik.Araçta iki kişiydik.Denizli çıkışında depoyu güvenalgaz dan fulledim. Asla ani vede gereksiz hızlanmalar yapmadan genellikle 90 km hız ile (otobanda 110 sabit cruise control ile) İzmire gittik.İzmirde 20-30 km sıkışık olmayan trafikte araç kullandık.Yine aynı şekilde dönüşe geçtik. veeeeeeee yeni rekor geldi. 32lt LPG ile tam 457 km yol yaptı. Yakıtta cimri asx'im :)

Not: Gazı güvenalgaz vede pamukkale gazdan alınca, tabi kullanımada dikkat edince menzil arttı.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2012 22:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Oraya izmir trafiğini de eklemek lazım. Ben şehir içinde kasmadan 4,2 - 4,5 arası yakalıyorum. Uzun yollar da izmir'in yolları gibi olsa :D Türkiye rekoru kırarım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2012 22:46 
Kullanıcı avatarı

Hero Hemşerim kesin kırarsın rekor eminim. Bu arada gaz alırken eleman abi opet gibi yerlerin gazı ince araç bizim gaza göre daha performansldır ama çabuk biter.Bizim gaz biraz daha kalın performansta öyle düşündüğün gibi kötü değil ama menzil fazla olur dedi. Haklı yanı var elbet.Birde bence çok önemli birşey; ani hızlanmalar yapmazsanız yakıt tüketimi uzun yolda bariz azalıyor.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2012 10:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Kan grubu: A+
Yusuf Bahri kardeşim dediğin gibi ise 7 lt/100 km harcamışsın demektir. Benim son 8500 km nin ortalaması 6,4 lt/100 km.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2012 17:19 
Kullanıcı avatarı

get1187 yazdı:
Yusuf Bahri kardeşim dediğin gibi ise 7 lt/100 km harcamışsın demektir. Benim son 8500 km nin ortalaması 6,4 lt/100 km.

Gültekin abi isterse 85bin km ortalaması 6.4 olsun benzinin litresi 5 tl olduktan sonra yine çokkk... lpg daha ucuz... geç lpg ye kurtul ayrıca sen daha iyi değerler elde edersin eminim :)
7 lt LPG = 17,85 tl
6.4 lt Benzin = 32 tl

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2012 17:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: mert
Araç: asx 1.6 invite
Meslek: proje müdürü
Kan grubu: BRH-
nedense benim araç 9.8 den aşağıya dümüyor servise götürdüm 7.1 e düşürdüm dedi göztepeden pendiğe 80 km hızla geldim sabit 7.9 da kaldı ne iş anlamadım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2012 21:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: mert
Araç: asx 1.6 invite
Meslek: proje müdürü
Kan grubu: BRH-
_opeth yazdı:
buluşmadaki gibi kullanmaya devam edersen çok yakmaya devam eder genç

yok abi adam öyle diyince 2000 devirde değiştiriyorum vitesi ama düşmüyor babam 6.9 a düşürmüş bende en son 7.1 e düşürdüm dahada düşmedi yani göztepe pendik arası sabit 80 le geldim hala aynı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2012 21:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet Emin
Araç: 2014 Astra 1.6 Cdti Sport
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: Arh+
mert58 yazdı:
_opeth yazdı:
buluşmadaki gibi kullanmaya devam edersen çok yakmaya devam eder genç

yok abi adam öyle diyince 2000 devirde değiştiriyorum vitesi ama düşmüyor babam 6.9 a düşürmüş bende en son 7.1 e düşürdüm dahada düşmedi yani göztepe pendik arası sabit 80 le geldim hala aynı

Hareket etmeden önce sıfırlayın bilgisayarı ondan sonra aynı yolu kullanın daha düşük değerler çıkıcaktır eminim..

Ye yağlıyı iç suyu, donarsa donsun
Ye tatlıyı içme suyu, yakarsa yaksın
Al arabayı doldur depoyu, yakarsa yaksın..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2012 22:17 
Kullanıcı avatarı

En önemlisi hiçbirzaman ani hızlanma yapmayacaksın o zaman düzelir değerlerin. :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 104 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye