Zaman: 28 Mar 2024 13:18

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 63 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ASX lastik
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2013 17:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: önder
Araç: Mitsubishi ASX İNTENSE 1.6 M/T
Meslek: Araştırma Görevlisi
Kan grubu: ARh+
merhaba arkadaşlar biliyorum lastik ile ilgili konu daha önceden açıldı ama birkaç sorum olacak konuyu dağıtmadan yazmak istedim. Öncelikle aracım ASX intense ve 45.000 km de. lastiklerimin değişim zamanı geldi sanırım en azından 5.000 km sonra değişecek ancak Diyarbakırda yaşıyorum ve kışlar çok kötü geçmiyor hatta 3-4 gün karlı yolda olurum en fazla bu sebeple kış lastiği değil de 4 mevsim almayı düşünüyorum. Baktığım bazı markalarda 215/65/R17 modelde lastik ya yok ya da kışlık. bu arabayı yaparken lastikleri neden böyle bulunmazından koymuşlar ki yanak ebatını 60 yapsam sıkıntı olur mu? bir de internet üzerinden almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz biyer veya marka model var mı?

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: ASX lastik
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2013 17:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erkan
Araç: 2012 ASX invite
Meslek: Doktor
Aslında güzel bir konu. Benim de kar lastiği almam lazım. Doğuda çalışıyorum bende. Lastiğin hangi ebatlarıyla oynayabiliriz ya da değiştirebiliriz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2013 17:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Önder bey ASX intense üzerindeki lastik ebadı zaten 215/60/R17 dir. Yanak yüksekliği 65 olan 16 janttadır. Yani invite modelinde 215/65/R16 dır. Tekrar kontrol edin derim.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2013 18:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Aslında 60 veya 65 aşırı önem taşıyan bir husus değil bende aynı sorunu 2010 model CR-V aracımda yaşadım. Durumu şöyle anlatıyım

Orjinal ebat : 215/65/R17
Yakın ebat : 215/60/R17 lastik çapı biraz daha küçülecektir ve yol tutuşa çok az olmakla birlikte olumsuz etkisi olabilir,çukurları biraz daha hissedebilirsiniz veya lastiğinizin yanaklarında balon yapma ihtimali yükselir
Yakın ebat : 220/65/R17 lastik yanak genişliği büyüdüğü için yol tutuş daha iyi olacaktır ama bununla birlikte yakıt artacaktır çünkü lastiğin asfalt ile temas eden yüzeyi artacaktır. Özellikle C ve B segmenti araçlarda davlumbaz genişliği buna müsade etmiyorsa çukurlara girdiğinizde lastiklerin yan yüzeyleri davlumbaza sürtecektir.

ASX için her iki durumda sözkonusu değil diyebilirim size uygun bir lastik bulursanız almanızda sakınca yok bence

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2013 23:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
_opeth yazdı:
zivrisinek yazdı:
Aslında 60 veya 65 aşırı önem taşıyan bir husus değil bende aynı sorunu 2010 model CR-V aracımda yaşadım. Durumu şöyle anlatıyım

Orjinal ebat : 215/65/R17
Yakın ebat : 215/60/R17 lastik çapı biraz daha küçülecektir ve yol tutuşa çok az olmakla birlikte olumsuz etkisi olabilir,çukurları biraz daha hissedebilirsiniz veya lastiğinizin yanaklarında balon yapma ihtimali yükselir
Yakın ebat : 220/65/R17 lastik yanak genişliği büyüdüğü için yol tutuş daha iyi olacaktır ama bununla birlikte yakıt artacaktır çünkü lastiğin asfalt ile temas eden yüzeyi artacaktır. Özellikle C ve B segmenti araçlarda davlumbaz genişliği buna müsade etmiyorsa çukurlara girdiğinizde lastiklerin yan yüzeyleri davlumbaza sürtecektir.

ASX için her iki durumda sözkonusu değil diyebilirim size uygun bir lastik bulursanız almanızda sakınca yok bence

220 diye bir taban genisligi yoktur bu arada

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Standart ebatları ezbere bilmiyorum ama iyi bir hatırlatma olmuş:) Önemli olan konunun açıklığa kavuşmuş olması inşallah işe yaramıştır

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2013 10:42 
Kullanıcı avatarı

teşekkürler biraz daha bakıp karar vericem lastik ebatları ile oynamayı düşünmüyorum açıkçası. bu işin uzmanı üreticiler böyle uygun görmüşler demekki bir bildikleri vardır diyorum. ses ve ekonomi açısından tavsiye edeceğiniz marka varsa sevinirim. Yusuf bey hatırlatmanız için teşekkürler yanlış bakıyormuşum kaç gündür. belli ki bu sebepten bulamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2013 14:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: asx
Meslek: öğretmen
Kan grubu: A
asxlerde davlumbaz biraz daha büyük gibi gözüküyor aslında lastiği biraz daha büyük alsak daha iyi olmaz mı davlumbazdan gelen rüzgar sesi için?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2013 20:49 
Kullanıcı avatarı

http://www.lastikjantdunyasi.com/PETLAS ... -2714.html

ASX için bu lastik olur mu? Fiyatı çok uygun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2013 21:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Dört mevsim yerine yaz lastiği almanız daha mantıklı olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013 17:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: twins
Araç: 2015 asx intense
Meslek: eğitim
arkadaşlar 2 sorum olacak;
1) invite donanıma 16" jant yerine intensedeki 17" jant lastiği eklettiğimizde bayiler fiyat farkı olarak ne kadar ekliyor?
2) yazın aracı 17" jant ve lastikle (yazlık), kışında 16" jant lastikle (kışlık) kullansak bir problem olur mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013 17:57 
Kullanıcı avatarı

2) Bence hiç bir problem olmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2013 11:43 
Kullanıcı avatarı

Kimse pek foruma uğramıyor galiba :)
Geçenlerde yokohama lastik sipariş etmiştim ama benim elime ulaşması neredeyse 10 günü bulacaktı. iptal ettim ben de..
Buradaki lassa bayisine uğradım. iceways 215 65 16 kışlık lastiğin tanesini 260 tl ye aldım. Türkiyenin soğukta rekorlar kıran şehri olan ağrı da çalışıyorum. Bu sabah ekranda -20 yazıyordu. Lastikten memnunum. Araç hiç kontrolden çıkmadı. Yollar tamamen bildiğin buz. köpekler bile kayıp düşüyor :) burası mübalağa tabi..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2014 20:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayberk
Araç: mitsubishi asx
Meslek: ÖĞRENCİ
Arabayı ilk aldıgımızda dunlop un 4 mevsim lastikleri vardı ve 3 sene geçti araba 78 binde kaç kere ayvalıgın ve ordunun rezil yollarına girdim cıktım en ufak hasar aşınma yok bundan sonra dunlop dan başka marka kullanmam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2014 20:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayberk
Araç: mitsubishi asx
Meslek: ÖĞRENCİ
Arabayı ilk aldıgımızda dunlop un 4 mevsim lastikleri vardı ve 3 sene geçti araba 78 binde kaç kere ayvalıgın ve ordunun rezil yollarına girdim cıktım en ufak hasar aşınma yok bundan sonra dunlop dan başka marka kullanmam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2014 09:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Vredestein 17 ve üstü de tavsiye ederim virajlarda çok iyi asx gibi yüksek araçlarda. Kış lastikleri de çok iyiymiş. Lastik burada. Com. Dan aldiydim

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2015 14:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Mitsubishi asx
Meslek: Akademisyen
Kan grubu: B+
onderalb yazdı:
merhaba arkadaşlar biliyorum lastik ile ilgili konu daha önceden açıldı ama birkaç sorum olacak konuyu dağıtmadan yazmak istedim. Öncelikle aracım ASX intense ve 45.000 km de. lastiklerimin değişim zamanı geldi sanırım en azından 5.000 km sonra değişecek ancak Diyarbakırda yaşıyorum ve kışlar çok kötü geçmiyor hatta 3-4 gün karlı yolda olurum en fazla bu sebeple kış lastiği değil de 4 mevsim almayı düşünüyorum. Baktığım bazı markalarda 215/65/R17 modelde lastik ya yok ya da kışlık. bu arabayı yaparken lastikleri neden böyle bulunmazından koymuşlar ki yanak ebatını 60 yapsam sıkıntı olur mu? bir de internet üzerinden almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz biyer veya marka model var mı?

Sonuç olarak hangi lastiği tercih ettiniz önder hocam? 2 yıldır kullanıyorsunuzdur eğer asx satmadiysaniz. Lastikleri degistirmem gerekiyor yorumlarinizi okumak isterim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2015 15:49 
Kullanıcı avatarı

4 Mevsim lastik mi istiyorsunuz ? O lastik bu. Diğerleri pek verimli değil.

http://www.michelin.com.tr/otomobil-las ... ossclimate

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2015 17:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
Benim lastikler 24.000'e dayandı su kanallarında, dişlerde kopmalar oldu. Bayağı büyük parçalar kopmuş ön lastiklerden. Aralarda neredeyse hiç yıpranma yok. Markası Yokohama, aracı aldığımda gelen orijinal lastikler. Yaşadığım site girişine ejderha kapanı yaptılar, ondan şüpheleniyorum. Kapandan düz geçemez, açılı geçerseniz dişleri lastiğinizi illa bi yerden yakalayıp zedeliyor. Uyuz bi durum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2015 21:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Mitsubishi asx
Meslek: Akademisyen
Kan grubu: B+
Crossclimate 350'den asagi yok 4 lastik 1500 lira nerdeyse daha uyun alternatifler var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2015 22:52 
Kullanıcı avatarı

Benbenor yazdı:
onderalb yazdı:

Sonuç olarak hangi lastiği tercih ettiniz önder hocam? 2 yıldır kullanıyorsunuzdur eğer asx satmadiysaniz. Lastikleri degistirmem gerekiyor yorumlarinizi okumak isterim.

Evet doğrudur, hala daha asx imden vazgeçemedim, vazgeçemem de. Lastik aldım bir takım dunloptan aldımmodelini hatırlamıyorum yazlık lastik. Kışa girişte de petlastan aldım kışlıkları ve ikisinden de memnunum. En azından fşyatları uygundu ve gauet te iş görüyor. Bu günlerde kışlıkları tekrar takıcam. Yazlıklar belki bir yıl daha dayanır. Şu an aracım 91 binde.

C6833 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 63 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye