Zaman: 27 Nis 2024 10:56

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 185 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: BRC Mİ LANDİRENZO MU ????????
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013 15:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: ümit
Araç: 2013 mıtsubıshı ASX
Meslek: DOKTOR
Kan grubu: B-
arkadaşlar 2013 model asx e lpg taktırmayı düşünüyorum ama karasız kaldım. tek kafama takılan şu meşhur sübab erime meselesi. landirenzoda yağlama sistemi var sübapı koruyan. brc dede vsr denilen bir sistem var 4000 devirden sonra benzin püskürtüp sübap koruyan. sizce bunlardan hangisi sübap korumada daha etkilidir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013 16:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Bence ikisi de sübap korumada yeterince iyi değil. Hatta olay tamamen şans. Kim hangini kullanıyorsa benimki iyi memnunum diyor genelde. Sonuç biri seçilip uygulanacak...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013 16:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Landirenzo'dan uzak durun. Yedek parçası çok pahalı ve de beyni iyi değil.
OBD'li bir sistem taktırın. Ben Atiker taktırdım. Çok memnunum Allah'a şükür.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013 23:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: ASX Invite
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: BRh-
SAZAN yazdı:
arkadaşlar 2013 model asx e lpg taktırmayı düşünüyorum ama karasız kaldım. tek kafama takılan şu meşhur sübab erime meselesi. landirenzoda yağlama sistemi var sübapı koruyan. brc dede vsr denilen bir sistem var 4000 devirden sonra benzin püskürtüp sübap koruyan. sizce bunlardan hangisi sübap korumada daha etkilidir.

Servis garantisi ne olacak ? LPG firmalarından garanti veren var mı ? Bildiğim kadarı ile bazı LPG firmaları Motor garantisi veriyor muş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013 23:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Kan grubu: A +
BRC kullanıyorum ve mutluyum :) landi hiç kullanmadım.Nasıldır bilmem. BRC de vsr menüsünün yanında aracın AS&G özelliği için bir menü daha varki tam uyumlu çalışıyor.Zaten bende sırf bu yüzden tercih etmiştim. İyikide BRC taktırmışım diyorum. BRC sorunsuz kaliteli geniş servis ağı var. Ayrıca BRC HDI sigorta ile anlaşmalı olarak çalışıyor ve takriben 200tl ye 3 yıllığına motorunuzu lpg kaynaklı sorunlar için garanti altına alabiliyorsunuz. Seçim sizin...

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 00:18 
Kullanıcı avatarı

yba_05 yazdı:
BRC kullanıyorum ve mutluyum :) landi hiç kullanmadım.Nasıldır bilmem. BRC de vsr menüsünün yanında aracın AS&G özelliği için bir menü daha varki tam uyumlu çalışıyor.Zaten bende sırf bu yüzden tercih etmiştim. İyikide BRC taktırmışım diyorum. BRC sorunsuz kaliteli geniş servis ağı var. Ayrıca BRC HDI sigorta ile anlaşmalı olarak çalışıyor ve takriben 200tl ye 3 yıllığına motorunuzu lpg kaynaklı sorunlar için garanti altına alabiliyorsunuz. Seçim sizin...

Hocam bu 3 yıllık garanti aracın ilk üç yılı için mi geçerli ? yoksa LPG taktırdıktan sonraki 3 yıl için mi geçerli ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 01:02 
Kullanıcı avatarı

yba_05 yazdı:

Hocam bu vsr sistemi nedir ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 01:25 
Kullanıcı avatarı

yusiskan yazdı:
yba_05 yazdı:

Hocam bu 3 yıllık garanti aracın ilk üç yılı için mi geçerli ? yoksa LPG taktırdıktan sonraki 3 yıl için mi geçerli ?

LPG takıldıktan sonraki 3 yıl diye biliyorum.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 01:27 
Kullanıcı avatarı

yusiskan yazdı:
yba_05 yazdı:

Hocam bu vsr sistemi nedir ?

Sübap koruma sistemidir. Belirli bir devire çıkılırsa sistem yanma odasına benzin gönderir. Kısaca böyle...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 02:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Sübap yakma konusunda yağlama muhakkak etkili olacaktır ama kesin çözüm değildir.Vialle sıvı sistem olmasına rağmen ben sübap yakmışsam bunun sorumlusu araç değil benim piskopat sürüş karakterimdir,sizde aracınızı 4000-6000 devir aralığında kullanırsanız sübaplar yanacaktır öncelikle bu konuyu netleştirmek istedim. BRC ve Landirenzo konusuna gelince Landirenzo hakkında hiçbir fikrim yok ama BRC'nin 2 tipi olduğunu ve birisinin kaliteli olduğunu duydum sanırım My11 kit uygunmuş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 09:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Lovato OBD|| li sistemi öneririm. birde sübap yağlama taktırırsanız dadından yenmez :)
belli bir devirden sonra benzine geçme durumu ECU dan ayarlanabiliyor diye biliyorum. sadece bir marka yada kite özel değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 11:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
_opeth yazdı:
ikiside iyidir. yağlama sistemine para vermeye gerek yok. ne olursa olsu o subaplar yanacak. bu subap yanma işini de çok büyütüyorsunuz ayrıca. yansa bile lpgden alınan kar ile onu yenilersiniz.

Zaten bu konudan en çok rahatsız olan benim. Sadece ve sadece aracının sübaplarını yakan kişi benim ve tüm internet aleminde bu konu neredeyse fenomen haline geldi. Defalarcada açıklamasını yaptım ancak ne yazıkki Türk milleti olarak aşırı şüpheli ve çekingen bir tarafımız var. Size kesinlikle katılıyorum yapılan ekonomi sübap yansa bile fazlasıyla telafi ediyor ama bunu hala tam olarak anlatamadım maalesef :kır:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 11:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: ümit
Araç: 2013 mıtsubıshı ASX
Meslek: DOKTOR
Kan grubu: B-
teşekkür ederim arkadaşlar yorumlar için. heralde brc taktıracağım. aklıma yatan brc oldu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 16:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erkan
Araç: 2012 ASX invite
Meslek: Doktor
Kan grubu: ARh+
Ben de brc my-11 kitini taktım. Ankara mocan gazı tavsiye etmişlerdi. Ben de yazın bir ara Ankaraya gitme fırsatı bulunca, neyse gelmişken takalım bari dedim. Ve gayet memnunum. Önceki aracımda atiker vardı. Atiker takılı aracım, ilk çalıştırmadan yaklaşık 10 dk sonra lpg yi devreye sokarken, ASX aracımdaki brc ile yaklaşık 2-3 dk sonra lpg devrede oluyor. Start stop u kapatıyorum. Ama açık olduğunda motor sıcakken, sanırım 1-2 sn de lpg devreye giriyor. Ben forumları takip ederim genelde. Ercan beyden başka subap yakan bir kişi bile duymadım. Zaten forumda olmayıp da ASX sahibi olan fazla adam yoktur :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 18:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Süpab yakan vardır da kimse aracının başına gelen bu durumu ifşa etmek istemediğinden yazmıyor bence.
sonuçta yarın aracını satacak, herkeste bilecekki sübap değişti, üst kapak açıldı. olmaz, bu araç alınmaz, motoru açılmış denmesini istemiyor.
açık gönüllükle yazan arkadaşları da ayrıca kutlarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 13:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
ikisi arasında BRC...

Landi renzo şıkırtılı çalışıyor...Servisler kafasına göre tarife uygulayabiliyor...kit fiyatı bile farklı olabiliyor...BRC, geniş servis ağının yanında fiyat standardı olan kaliteli bir kit...Yağlama sistemi , kanser hastası olan birine yapılan kemoterapi gibi...kaçınılmaz sonu önlemiyor, sadece sözümona erteliyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 15:35 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
ikisi arasında BRC...

Landi renzo şıkırtılı çalışıyor...Servisler kafasına göre tarife uygulayabiliyor...kit fiyatı bile farklı olabiliyor...BRC, geniş servis ağının yanında fiyat standardı olan kaliteli bir kit...Yağlama sistemi , kanser hastası olan birine yapılan kemoterapi gibi...kaçınılmaz sonu önlemiyor, sadece sözümona erteliyor...

Tespit süper hocam :) Yağlama sistemi falan hikaye aslında bence çok gereksiz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2013 01:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alican
Araç: BMW F20
Astra'da landirenzo ASX'de BRC kullandım. BRC'de tek sıkıntım gaz azaldığında yüksek devirde devreden çıkıp benzine geçmesiydi. Ancak Landirenzonun bosch marka patentli enjektörleri bu konuda gerçekten çok iyiydi. Son damla gaza kadar sürekli 5000 devirde bile gitsem devreden çıkmıyordu. Ancak sanırım start stop uyumu brc'de var. Tabi iki sene oldu landirenzo da start stop'a uyumlu olabilir. Landirenzonun tek sıkıntısı biraz sesli çalışmasıydı ama o sesli çalışmayı ancak rolantide kaputu açarsanız duyabiliyorsunuz. Ben iki aracımda da enjektörleri motor kapağının altına saklatmıştım o yüzden iki kitte de ses sıkıntım olmadı. BRC'de start stop özelliğini kullanmayacaksanız ya da landirenzoya start stop özelliği geldiyse ben landirenzo tavsiye ederim.
Tabi fiyat yedek parça olaylarını bilemem astrada 10 binkm landirenzo asx'de 20bin km brc kullanıp sattım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2013 20:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
opel astra aracıma landirenzo da kesin karar kılmışken son anda brc taktırdım
sebep landirenzo da ki kit karmaşası
omegas- omegas plus- omegas evo
konuşmadığım olgun lpg servisi kalmadı
ama nedense verilen cevaplar beni hiç tatmin etmedi
biri yağlama şart derken diğeri gerek yok diyor
biri omegas derken diğeri omegas evo öneriyor
hatta merkezlerindeki ana bayi şöyle bi densizlik bile yaptı

Ben : omegas plus ve omegas evo arasında hangisi daha iyi
enjektördeki ses önemli değil randımanlı olsun yeter dedim
firma yetkilisi sanıyorum servisteki usta : bu kadar neden kurcalıyorsunuz buraya gelirsiniz
burda aracınıza bakılır ve en uygun kit takılır mışmışşşşşşş

araştırmak da suç arkadaş, körü körüne inanmanızı bekliyorlar
velhasıl tek kit brc my11 takıldı
5000 km ye yaklaştı şimdilik bi sorun yok çok şükür.
Fiyat 1600 tl ve 189 tl ye de 3 yıl sübap sigortası yaptırdım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2014 17:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Meslek: serbest
bende brc taktım çok memnunun şu anlık.ama o 189 tl ye sigorta işinde eğer araç arıza yaparsa sizden 150-200 euro alıyorlar bilginize bende bunu duyunca uyuz oldum yaptırmadım :).

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 185 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye