Zaman: 27 Nis 2024 10:16

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Fotolarla ASX
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2010 23:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kasım
zivrisinek yazdı:
Arkadaşlar yeni ASX'ime 2 gün önce kavuştum ve çok heyecanlıyım,tek kelimeyle mükemmel diyebilirim. 5 yılda 6 adet mitsubishi'ye bindim ama hiçbiri bana bu kadar süper gelmemişti. Aracıma satış esnasında tüp montaj yaptırdım ve 2 yıl boyunca garantisi bozulmayacak. İnanın bana benzine almaya hiç gerek duymadım, performansı beni doyurdu (1.9 DID carisma süren biri olarak bunu söylüyorum!!!). Resimlerini sizlerle en kısa zamanda paylaşacağım ancak kafanıza takılan her ne varsa sorabilirsiniz, artık aşkım benimle çünkü;)

Önce hayırlı olsun diyelim. Allah kaza bela vermesin. Ben de bir 20 gün oldu. Kapora verip siparişimi verdim bekliyorum. Ekim ayı içinde teslim edecekler nasipse:)) Ben de tüp taktırmayı düşünüyorum garanti bozulmadan.. Birkaç sorum olacak bu sebeple:
1. Tüpü nereye monte ettiler? İstepnesi yok bu arabanın onu biliyorum ama istepne yeri var mı hiç dikkat etmemişim:) Eğer yoksa bagaj iki bölmeden oluşuyordu (araç tamir kitinin olduğu bölüm) bu bölüme mi monte ettiler?
2. Şayet bu bölüme monte etmişlerde bildiğim kadarıyla viallenin deposu 55 lt ve baya yüksek. Bu durum bagaj hacmini ve görüntüsünü nasıl etkiledi?
3. Gerçekten 1.9 did carisma kullanmış biri olarak performans nasıl? Vialle performansın artacağını söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam ve bu sıvı püskürtmeli sistem gerçekten lpg den farklı mı? verilen paraya değer mi?
biraz çok soru sordum galiba vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2010 13:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
kasimtanyeli yazdı:

Önce hayırlı olsun diyelim. Allah kaza bela vermesin. Ben de bir 20 gün oldu. Kapora verip siparişimi verdim bekliyorum. Ekim ayı içinde teslim edecekler nasipse:)) Ben de tüp taktırmayı düşünüyorum garanti bozulmadan.. Birkaç sorum olacak bu sebeple:
1. Tüpü nereye monte ettiler? İstepnesi yok bu arabanın onu biliyorum ama istepne yeri var mı hiç dikkat etmemişim:) Eğer yoksa bagaj iki bölmeden oluşuyordu (araç tamir kitinin olduğu bölüm) bu bölüme mi monte ettiler?
2. Şayet bu bölüme monte etmişlerde bildiğim kadarıyla viallenin deposu 55 lt ve baya yüksek. Bu durum bagaj hacmini ve görüntüsünü nasıl etkiledi?
3. Gerçekten 1.9 did carisma kullanmış biri olarak performans nasıl? Vialle performansın artacağını söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam ve bu sıvı püskürtmeli sistem gerçekten lpg den farklı mı? verilen paraya değer mi?
biraz çok soru sordum galiba vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler:)

Rica ederim çok memnun oldum sorular için

1- Tüpü stepne yerine monte ediyorlar.58 ve 54 lt. 2 seçenek mevcut ama ben bagajdan daha fazla çalmamak için 54. lt. tüp taktırdım. Montajdan sonra bagaj alt seviyesi yani medefe olan bölüm 5 cm. kadar yukarıda kalıyor, altını köpükle beslediler ancak orjinal medefe biraz sırıttı sanırım kendim bir medefe yaptıracağım.
2- Bagajın hacmi tüpten sonra bayaa değişti tabiiki, ancak çok aşırı yükleme yapmayacaksanız fazlasıyla yetecektir. Görsel olarak medefe sorunu hallolunca bence muhteşem olacaktır.
3- Carisma ve bunu karşılaştırmak yarış atı ve binek atı kıyaslamak gibi olacaktır. Gazda performans sanırım biraz daha fazla bu konuda vivele gerçekten çok başarılı, benzini aratmadığı gibi fazlasınıda veriyor sanki. 250 nM torku olan bir carisma 154 nM torku olan bir ASX ile kıyaslanmaz nolur yanlış anlamayın:) 154 nM tork ve 117 HP için fazlasıyla seri ve güçlü bir araba gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Gaza yüklenince carismaya kafa tutar. Zaten ilk fırsatta çıkış yapıp denemesini yapcam ve sizlerle paylaşcam:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2010 17:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kasım
zivrisinek yazdı:

Rica ederim çok memnun oldum sorular için

1- Tüpü stepne yerine monte ediyorlar.58 ve 54 lt. 2 seçenek mevcut ama ben bagajdan daha fazla çalmamak için 54. lt. tüp taktırdım. Montajdan sonra bagaj alt seviyesi yani medefe olan bölüm 5 cm. kadar yukarıda kalıyor, altını köpükle beslediler ancak orjinal medefe biraz sırıttı sanırım kendim bir medefe yaptıracağım.
2- Bagajın hacmi tüpten sonra bayaa değişti tabiiki, ancak çok aşırı yükleme yapmayacaksanız fazlasıyla yetecektir. Görsel olarak medefe sorunu hallolunca bence muhteşem olacaktır.
3- Carisma ve bunu karşılaştırmak yarış atı ve binek atı kıyaslamak gibi olacaktır. Gazda performans sanırım biraz daha fazla bu konuda vivele gerçekten çok başarılı, benzini aratmadığı gibi fazlasınıda veriyor sanki. 250 nM torku olan bir carisma 154 nM torku olan bir ASX ile kıyaslanmaz nolur yanlış anlamayın:) 154 nM tork ve 117 HP için fazlasıyla seri ve güçlü bir araba gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Gaza yüklenince carismaya kafa tutar. Zaten ilk fırsatta çıkış yapıp denemesini yapcam ve sizlerle paylaşcam:)

Aydınlattığınız için teşekkür ederim. Fırsatınız olduğunda fotoğraf da paylaşırsanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2010 17:32 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
zivrisinek yazdı:
Arkadaşlar yeni ASX'ime 2 gün önce kavuştum ve çok heyecanlıyım,tek kelimeyle mükemmel diyebilirim. 5 yılda 6 adet mitsubishi'ye bindim ama hiçbiri bana bu kadar süper gelmemişti. Aracıma satış esnasında tüp montaj yaptırdım ve 2 yıl boyunca garantisi bozulmayacak. İnanın bana benzine almaya hiç gerek duymadım, performansı beni doyurdu (1.9 DID carisma süren biri olarak bunu söylüyorum!!!). Resimlerini sizlerle en kısa zamanda paylaşacağım ancak kafanıza takılan her ne varsa sorabilirsiniz, artık aşkım benimle çünkü;)

1.9 DID Carisma kullanan insanı doyurduysa, doyuramayacağı insan yoktur herhalde...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2010 18:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
Bizim siteden biride almış, sanki nispet yapar gibi sürekli benim arabanın yanına park ediyo :) kim bulamadım,bulsam alıcam bi anahtarı :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2010 21:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: aa
Araç: ASX 2010
Meslek: aa
Kan grubu: Arh+
Doyurucu derken tepkime süresi bakımından o kadar mükemmel değil objektif bir değerlendirme yaparsak. Nissan QQ kullandım ancak ASX sahibiyim. Nissan daha seri. Ancak yol tutuşunda 2 side birbirine benzer tutumlar sergiledi. Tabi baştan söyliyim karşılaştırma yapmıyorum. Objektif olarak bakıyorum. Şimdi forum konusu karşılaştırmaya dönmesin :)

Azcık zorlayın (bu birçok insanın anladığı hızlı giderek değil) düşük hızla birkaç ani direksiyon hareketi ve sert durma kalkma. Rüzgarlı havada savrulma...vs bunlar zaten normal bu araç için. Ancak konfor olarak çok memnunum 2.000 km oldu. Frenaj hiç bu kadar mükemmelini görmedim.

Tek sıkıntı şu ana kadar frenle ilgili çıktı. Buda bahsettiğim gibi yoldaki yağlı tabakaya girdim arka atma eğilimi gösterince patinaj..vs sistem devreye girdi ardından araç beyni bir süre öttü. Ancak uyarının ne olduğunu yazmadan sonra düzeldi.

Lastikleri daha öncede söylediğim gibi ölçülerini değişltirmek şart. biraz yanakdan daraltıp tabandan artırmak rahat iş görür muhtemelen 1-2 km kadranda fark olucaktır oda sorun değil. Yada pafero jant değişim yada yeni jant lastik...

Gaz olayına ben karşıyım fazla yorum yapmiyim yoksa soğuk karşılanıcam :) Saygım sonsuz herkesin kararlarına tabiiki :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2010 08:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
AS&G olan bir araca gaz yaptırmamak lazım bence. yaptırılacaksa da vialle yaptırılmalı, garantisi bozulmasın. servisin verdiği garantiye pek güvenmemek lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2010 12:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
Gaz olayı olmasa ben bu aracı almazdım, çok yol yapan birisiyim alalı 3 hafta oldu ve 5000 km. yi devirdik. Vialle bana başarılı geldi ama beğenmeyenler olabilir saygı duyarım,AS&G olan bir araçta gaz gerçekten sorun oluyor ama Mitsubishi nin bununla ilgili sanırım bir çalışması varmış.Cooperada'ya katılmamak mümkün değil aracın frenlerinin eleştirilmesini anlayamıyorum, inanılmaz derecede beğendim ve çok memnunum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2010 21:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Piyasada benzinli SUV'lar artti, yuksek hacim dizel motorlar hem maliyetten hem de vergiden dolayi el yakiyor. Olsa 1.6 benzinli mini SUV'lar artik neredeyse luks bir C sinif otomobil ile ayni fiyata indi.

Bu gidisle yollarda daha cok LPG'li SUV gorecegiz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2011 01:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: MeGaLe
Araç: ASX
Kan grubu: ARh+
ben 7 litre, 7,3 litre ve maximum 7,5 litre yaktım. full depo hesabı bunlar.
çok yol yapmıyorum o yüzden de LPG yi hiç düşünmüyorum. bu değerlere sahip böyle bir araba da görmedim bilmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2011 00:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
http://www.arabam.com/TestDetay.aspx?id ... art%202011

arabam.com da asx testine yer vermiş.bu sitedeki yorumların tarafsızlığına inanıyorum.az-çok asx i incelemiş biri olarak yorumlara katılıyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2011 00:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Adam çatır çatır yazmış. Alt kısım hariç kişisel bir yorum yok zaten :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2011 16:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: ahmet
Araç: mitsubishi asx
Meslek: profesyonel satış temsilcisi
Kan grubu: arh+
ekim yazdı:
Bugün önce Tiguan'ı, ardından Grand Scenic Privilege'ı, sonrasında Yeti'yi, ardından Qashqai'yı son olarak da ASX'i inceledim. Doğrusunu söylemek gerekirse kendimi en iyi Scenic'te rahat hissettim. Tiguan en güven vericiydi. Yeti bana doblo gibi bir araç içine girmemle çıkmamla bir oluyor. Hele dışardan bakınca kaçar adım uzaklaşıverdim oradan. ASX konusunda sanırım beklentilerim çok yüksekti. İncelediğim Qashqai Tiguan'la aynı fiyat etiketine sahipti ve Tiguan varken ne gerek var dedim. Bu araçların hiçbirisi ile teste çıkmadım. Hepsi ön incelemeydi. Açıkçası kafam oldukça karışık. Güvenli, rahat, otomatik vites, idamesi kolay bir şey arıyorum. Ne yalan söyleyeyim, Colt'umun üzerine bi Colt parası daha ekleyip ASX almak ne derece akıllı seçim olur bilemiyorum. Scenic hoşuma gitti ancak ne derece dayanıklıdır bilemiyorum, ayrıca otomatik vitesinin olmaması da cabası. Tiguan'ın malzeme kalitesi ASX'e göre çok da üstün gelmedi. Ama açıkçası ASX'e göre daha güven verici duruyor. ASX'in dizelini bekleyeyim diyordum ama anlaşılan ASX'in benzinlisi de oldukça ekonomik, sonuçta ortalama C sınıfı otomobil ağırlığında. ASX'in çamurluklarının plastik olduğunu gördüm. Biraz da yalıtımdan kısılmış gibi. Sanırım o nedenle de hafif bir araç ortaya çıkmış. İçimden bir ses DSG'li Golf al diyor ama forumlarda sayfalarca TSI ve DSG arızaları mevcut. Varsayılan olarak sorunsuz Mitsubishi mi yoksa sorunlu olma ihtimali olan bir VW mi. Açıkçası kafam oldukça karışık.

merhaba,oncelıkle gozume takılan bı kac cumlenıze acıklık getırmek ıstedım.guvenlık acısından baktıgınızda ne tıguan ne qashqaı ne scenıc bu araca yaklasamaz.aractakı govde sıstemı mıtsubıshının patentlı urunudur.araştırmak isterseniz RİSE GOVDE SİSTEMİ die yazın cıkar.aracta yan perde hava yastıkları warken rakıplerınde bu sevıyede guvenlık sıstemı yok ayrıca cruıse control ıse standart pakette warken rakıplerındeust paketlerde sunuluyor.ve en cok sevdıgım ozelliği kendı namıma soyleyeyım ASTC( AKTİF DENGE VE ÇEKİŞ KONTROL SİSTEMİ) sadece bu ozelligin maliyeti 3500 tl ıken bu aracta standart olarak sunulmus.hayat kurtarma namına hersey dusunulmus.bu özellik aracın kesınlıkle kaygan yollarda keskı wırajlarda savrulmasını ve patınaja dusurmemesını sayglıyor .ayrıca diz hava yastıgı da war aracta bu hıcbırınde yok rakıplerınde.bıtmek bılmeyen bir motora sahip.mivec motor a sahib yuksek performansta ıken mınımum yakıt tasarrufu saglayan sınıfınn tek aracı.sınıfına gore en az yakan aractır.fabrıka werısı 5.9 ...uzun yol:4.8 bunu bızzat test eden arkadaslar war cevremızde uzun yolda 4 4.5 arası yaktıgını ıddaa edenler yok deığil bilginize..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: