Zaman: 27 Nis 2024 08:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Fotolarla ASX
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 21:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Arkadaşlar bu gün Çekmeköy'deki Mitsubishi Gül-Al bayiinde aracı inceledim. Henüz plakası çıkmadığından araçla test sürüşü yapmadım. İşte size bir kaç fotoğraf.
Resim
Renkli LCD ekranlı yol bilgisayarı
Resim
müzik sistemi lancer'dan tanıdık. Ama dinlediğim kadarıyla kalitesi (kolonların herhalde) daha iyi. Göğüste kullanılan yumuşak malzeme kalite hissi uyandırıyor.
Resim
Resim
Kol dayama lancer'lardakinden daha iyi. ileri geri kayabiliyor.
Resim
Resim
Ayrıca kol dayamada 2 tane göz var.
Resim
Resim
Her iki güneşlikte de ışıklı ayna mevcut.
Resim
koltuk döşemeleri kaliteli
Resim
İç tasarımı sade, direksiyon simidi lancer ile ortak. CC var fazladan.
Resim
Resim
Resim
Bagaj hacim olarak yeterli. İki katmanlı olması hoş. Sadece stepne yerine tamir kiti olması bir eleştiri konusu
Resim
Resim
Resim
Dış görünüşü şık. ben bu rengi çok tutmadım gerçi. Mercekli far çok iyi olmuş. xenon yaptıracaklar da karşıdakinden küfür yemezler.
Resim
Resim
Motor lancerdan tanıdık. teknoloji hemen hemen aynı. sadece AS&Go sistemi için yapılan bir kaç değişiklik var. (daha verimli ve sessiz alternatör, sürtünme düşürücü ayrıntılar vs.) ama motor 4A91 (1.5 lancerdaki) yerine 4A92 kodlu. Stork ve sıkıştırma oranı ile oynanmış.
Resim
bu alet eğer esp ise bosch firmasından alınmamış herhalde. :D
Resim
daha hacimli bir motor konursa diye yeterli yer var kaputun altında. 2.0 benzinlisi ve 1.8 dizeli ve benzinlisi var sonuçta dünyada
Resim
jantlar ve lastikler çok hoşuma gitmedi. ara bütün olarak araca yakışıyorlar. en azından sırıtmıyorlar.
Resim
Resim
arkada yeterli baş ve diz mesafesi var. Kol dayama da mevcut. Bir an çok dik geldi koltuklar. denememkle birlikte şaban bey arka koltukların dayatabildiğini söyledi.
Resim
arka kısım için de tepe lambası mevcut.

Araçta beğenmediğim bir şey hemen hemen yok. Bir tek arka stop grubu alışkanlık isteyecek sanki.(bu arada arkadan foto da çekmemişim :D ) zaten ben hatchback lancer'ın da arkasını çok beğenmiyorum. Ama dediğim gibi alışma.
Ancak araç beklediğim kadar heybetli gelkmedi bana. belki bunda aracın rengi de etkişlidir. sonuçta lancer'dan enredeyse 30 cm kısa bir araç. Bir de üzerine yüksek. Belki de ben fazla beklentiye girdim bilemiyorum.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Fotolarla ASX
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 22:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ekim
Araç: Colt Invite MT 2009
Meslek: Avukat
Bugün önce Tiguan'ı, ardından Grand Scenic Privilege'ı, sonrasında Yeti'yi, ardından Qashqai'yı son olarak da ASX'i inceledim. Doğrusunu söylemek gerekirse kendimi en iyi Scenic'te rahat hissettim. Tiguan en güven vericiydi. Yeti bana doblo gibi bir araç içine girmemle çıkmamla bir oluyor. Hele dışardan bakınca kaçar adım uzaklaşıverdim oradan. ASX konusunda sanırım beklentilerim çok yüksekti. İncelediğim Qashqai Tiguan'la aynı fiyat etiketine sahipti ve Tiguan varken ne gerek var dedim. Bu araçların hiçbirisi ile teste çıkmadım. Hepsi ön incelemeydi. Açıkçası kafam oldukça karışık. Güvenli, rahat, otomatik vites, idamesi kolay bir şey arıyorum. Ne yalan söyleyeyim, Colt'umun üzerine bi Colt parası daha ekleyip ASX almak ne derece akıllı seçim olur bilemiyorum. Scenic hoşuma gitti ancak ne derece dayanıklıdır bilemiyorum, ayrıca otomatik vitesinin olmaması da cabası. Tiguan'ın malzeme kalitesi ASX'e göre çok da üstün gelmedi. Ama açıkçası ASX'e göre daha güven verici duruyor. ASX'in dizelini bekleyeyim diyordum ama anlaşılan ASX'in benzinlisi de oldukça ekonomik, sonuçta ortalama C sınıfı otomobil ağırlığında. ASX'in çamurluklarının plastik olduğunu gördüm. Biraz da yalıtımdan kısılmış gibi. Sanırım o nedenle de hafif bir araç ortaya çıkmış. İçimden bir ses DSG'li Golf al diyor ama forumlarda sayfalarca TSI ve DSG arızaları mevcut. Varsayılan olarak sorunsuz Mitsubishi mi yoksa sorunlu olma ihtimali olan bir VW mi. Açıkçası kafam oldukça karışık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 23:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
benim tercihim her zaman otomatik veya triptronik şanzımandan yana.istanbulda ikamet eden biri olarak şuan ilk aradığım özellik bu.daha sonra diğer özellikler.eşimle de aracı ortak kullanıyoruz ve ben bile artık ne gerek var diyorum manuele...o yüzden asx tercihim dışı hayellerimi süsleyemiyor.en kısa zamanda getirmeleri gerekiyor bence otomatik olanlarını.saygılar herkese.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 23:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: aa
Araç: ASX 2010
Meslek: aa
Kan grubu: Arh+
Sayın ekim,
Ben bu kararsızlığı 2 aydır yaşayan biriyim. Ve 10 yıllık bir Renault kullanıcısıyım (renault sport 2.0, 1,6 sport ve megane sport) Araçların yedek parça servis ucuz ama kronik sorunları bol. Kullanımdan dolayı erken yıpranmalar hemen erken gelişiyor. Qashqai daki 1,5 dci ve 2.0 motoru Mk1 serisi fransada mk2 serisi uzakdoğuda üretilmekte. Bunun dışındaki birçok ateşleme ve elektronik tertibat renault la aynı. Zaten renaultlarda sıkıntı yapan parçalar bunlar :) Hı diyorsanız ben 3-4 yıl kullanıp satıcam. O zaman mitsubishi dışındakiler uyar. Özellikle tiguan uyar. (yakıt tüketim masrafını karşılarım, ancak turbo atmosferikde arıza yaptığındada uğraşma ihtimaliniz ilk 5 yılda zor ama olur olur sıkıştırma oranı yüksek turbo destekli sorunlu araçlar.) Yetide aynı teknoloji mevcut. Tam olarak tercihinizide anlayamadım Golf diyince. Eğer 2.0 motorsa direk tiguan tdi tabiki. ama 1,6 ise asx, dizelse renault olabilir 4. yıl satıcaksanız en azından. Yetinin pazarı zor olur alım satımı sıkıntı yoksa aksesuarlar güzel tasarım dah narim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 23:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdal
Araç: colt 1.3 amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: B(+)
COLT_74_INSYTLE_1.5 yazdı:
benim tercihim her zaman otomatik veya triptronik şanzımandan yana.istanbulda ikamet eden biri olarak şuan ilk aradığım özellik bu.daha sonra diğer özellikler.eşimle de aracı ortak kullanıyoruz ve ben bile artık ne gerek var diyorum manuele...o yüzden asx tercihim dışı hayellerimi süsleyemiyor.en kısa zamanda getirmeleri gerekiyor bence otomatik olanlarını.saygılar herkese.

aynen katılıyorum bu 1.6 nın tiptroniğini getirseler bide temsa bir lpg firmasıyla
anlaşsa ne hoş olur değilmi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 23:43 
Kullanıcı avatarı

merdal yazdı:
COLT_74_INSYTLE_1.5 yazdı:

aynen katılıyorum bu 1.6 nın tiptroniğini getirseler bide temsa bir lpg firmasıyla
anlaşsa ne hoş olur değilmi?

Keşke ama olması zaten zor bunların.Özellikle günümüzün küresel ekonomisinde bunları düşünmek hayal. Petrolü tüketmeye adapte edilmiş biz insanlar olduğu sürece zor. Lpg işi sıkıntılıdır belki memnunsunuz ancak bir o kadar memnun olmayan insanlar mevcut. Birçok aracın uyumsuzluğu 3.4. yıldan sonra sorun çıkarıyor. Bunlar üretici için ciddi sıkıntıdır. İşin diğer yanıda aynen lpg pazarıda küresel ekonominin ürünü aşırı çevreci bir ürün değil. Objektif bakarsak. Otomatik şanzıman sıkıntısı değil aslında durum pazarlama politikası öncelikle. Yoksa yıllar geçtikçe otomatik şanzıman teknolojisi artıyorç hatta hatırlarım eskiden otomatik şanzıman yağını sürekli değiştiren bir eski aracı olan tanıdığım vardı. Şimdi bakıyorum 120.000 e kadar yolu var. (kızartma olmadan önce :) Ama 1,6 otomatik bence hiçbir zaman gelmez. 1,8 gelicek zaten otomatik. Manualle yakıt tüketimini düşük tutmak ve performansı yönetmek sizin elinizde. Tepkime süresi açısından manuali tercih ederim. Saygılar.( Bu arada 2007 mondeo tdci otomatik sahibiyim. Manual fanı falan sanmayın. İşin objektif gerçekleri bunlar)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 00:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Benim bildiğim avrupa pazarına sunulmuş otomatik vitesli asx mevcut değil. japonyada, amerikada ve avustralyada cvt şanzımanlı 1.8 benzinlileri (amerikada ve avusturalyada 2.0 benzinli motor) var diye biliyorum. Kontrol ettim ingiltere, amerika ve avusturalya sitelerinden. hatta avusturalyadaki forumlarda insanlar dizel otomatik yok diye söylenip duruyordu. Sanırım Kısacası otomatik beklentisine kimse girmesin. En azından uzunca bir süre. Hele hele dizel için.
DSG tarzı olmadığı sürece otomatik vites konfor ve ekonomyi aynı anda sunamaz sonuçta. Otomatik alacak kişi özellikle istanbul gibi bir yerde konfor için ekonomi ve performanstan ödün verir. En azından ben senelerdir otomatik (kısa dizel fiesta maceram dışında) araç kullanan birisi olarak bunu baştan kabul ederek araç aldım. Ama özellikle düşük tüketimi ve de en azından yokuş kalkış desteği sayesinde bir nebze de olsa ilerde tercih edebileceğim bir araç. Kendi adıma fiesta ile (düşük hacimli dizelin ve benim acemiliğimin de etkisiyle) yokuşlarda yaşadığım stresi çekmeyeek olmam fikrimi değiştirebilir. Diğer yandan istanbul gibi yoğun trafikli bir yerde oturmayan, otursa da trafiğe çok girmeyen ya da kısa mesafeli araç kullanan birisi için asx iyi bir seçenek olabilir.
Fakat şimdilik her ne kadar tüketimi yüksek de olsa eğer yakıtı dert etmeyecek (47.500 lira veren birisi için konuşuyorum) bir kişi için o kadar para verdikten sonra 2.500 lira daha verir şu an kullandığım 1.8 lancer aracı alırım. sonuçta dizel ve 4x4 özellikli olandan bahsetmiyoruz. Bu da kişisel bir görüş tabi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 01:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
3 yere takıldım :

1-arabanın burnundaki kaslı yapı sanki devam etmiyo ve dağılıyo arkaya gittikçe,
2-ön koltuklarda gömme gibi, benim gibi kilolu kişilerde deformasyon kaçınılmaz
3-ya plakayı nereye takacaklar :D ben kıyıp bu ön tamponu deldiremezdim :P

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 03:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

1. şıkka ve özellikle 3. şıkka katılıyorum. devamlılık yok gibi duruyor. ama alışmak lazım. lancer gibi ilk görüşte aşk hissi uyandırmadığı bir gerçek. renk de önemli ama. bu rengi alınmaz bence.
2. şık için yorum yapamam. gidip denemen lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 15:58 
Kullanıcı avatarı

hilmi yazdı:
3 yere takıldım :1-arabanın burnundaki kaslı yapı sanki devam etmiyo ve dağılıyo arkaya gittikçe, 2-ön koltuklarda gömme gibi, benim gibi kilolu kişilerde deformasyon kaçınılmaz 3-ya plakayı nereye takacaklar :D ben kıyıp bu ön tamponu deldiremezdim :P

1- O konuda hak veriyorum. Ancak saydıklarınız genelde görsel açıdan insanın gözündee oluşan ilk belirtiler. Ben bunu bilerek tavan taşıma çubuklarını taktırdım bugün. Araç bir anda jeep sınıfında gibi gözüküyor. DÜn suv-otomobil karışımıyken. Ayrıca açık gri ve beyaz renk böyle duruyor. Diğer tüm renklerde daha güzel. Mesela arka tarafına bakın birde Qashqai'a birçok açıdan benziyor.
2- Ön koltuk gömme derken anlamadım ancak. Deformasyon olucak gibi değil bence. Ancak koltuk kumaşı yıpranabilir o gerçek Ancak deneyince anlarsınız bende kiloluyum hatta iddia ederim benden daha kilolu insanlar için bile rahat koltuklar ve süper derecede ergonomik.
3- Bana kalırsa ben hiç bir arabaya kıyamam plaka için. Günümüzde birçok araba tasarımı böyle. Ama en güzel alfa romeolarda bu plakanın yer tasarım ıgüzel duruyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 16:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Ben ASX'i çok beğendim.. AMT olsa daha da güzel olurdu heralde ve 1-2 yıl sonra 2.el olarak isterdim açıkçası. Aracın içi 4x4 lüksüne sahip değil ama biraz büyütülmüş bir Colt yada yükseltilmiş Lancer olsa nasıl olurdu diyenler için gayet hoş.

Bagajın bölümlü olması çok hoş. Koltukların şemalini pek tutmadım. Bence deri koltuk opsiyonele konmalı ve lansmanda verilmeliydi. Yine jantlar hiç hoşuma gitmedi. 15 mi 16 mı bilmiyorum ama daha kalın kollu jantlar kullanılması, kaslı görünümü pekiştirirdi. Bir x3'e bakın x5'e bakın genelde jant kolları kalın ve lastikler de o oranda büyük oluyor. Tamam şehirli bir SUV bu ama jantlar sanki Colt yada LAncer'dan sökme gibi durmuş.

İnceleme için teşekkürler.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2010 15:39 
Kullanıcı avatarı

Standart lastikler 16 inç. Avrupa da standartlar 17 inç. 18 inç bu araba için gayet uygun diye düşünüyorum. Mesela ;

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2010 19:28 
Kullanıcı avatarı

Peki bu jantlar orijinal aksesuar mı ve fiyatı ne kadar?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2010 10:56 
Kullanıcı avatarı

bende Coltumu satalı 2 ay oluyr nerdeyse o zamandan beri ASX araştırıyorum ama acelem yok bakalım 2011 içinde neler olucak ona göre bir karar vericem.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2010 11:36 
Kullanıcı avatarı

@asx1 bu jantlar showroom da sıfır araç üzerinde yapılan bir uygulama. Fiyat hakkında bir fikrim yok. Ama istersen sorarım.

@ayhansad şu an araçla ilgili gayet güzel bir talep alıyoruz. Gerekli lansman yapıldıktan sonra da artacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2010 13:40 
Kullanıcı avatarı

Fiyat bilgisi verirseniz memnun olurum ayrıca yan basamak fiyatıda alabilirseniz daha iyi olur..Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2010 17:40 
Kullanıcı avatarı

tek donanım invite düz vites farlar halojen

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2010 08:15 
Kullanıcı avatarı

Valla bagaj çıtası konusuda önemli ilk alanlar olarak bizde gelmedi. Ancak varsa takma imkanı lütfen hangi bayi getirtiyor bilgisini alalım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2010 02:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
Arkadaşlar yeni ASX'ime 2 gün önce kavuştum ve çok heyecanlıyım,tek kelimeyle mükemmel diyebilirim. 5 yılda 6 adet mitsubishi'ye bindim ama hiçbiri bana bu kadar süper gelmemişti. Aracıma satış esnasında tüp montaj yaptırdım ve 2 yıl boyunca garantisi bozulmayacak. İnanın bana benzine almaya hiç gerek duymadım, performansı beni doyurdu (1.9 DID carisma süren biri olarak bunu söylüyorum!!!). Resimlerini sizlerle en kısa zamanda paylaşacağım ancak kafanıza takılan her ne varsa sorabilirsiniz, artık aşkım benimle çünkü;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2010 21:40 
Kullanıcı avatarı

Hayırlı olsun kullandıkça ve keşfettikçe daha çok seveceksiniz eminim..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: