Zaman: 25 Nis 2024 10:40

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Performans kitleri
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2010 12:20 
Kullanıcı avatarı

Benim merak ettigim 08 ustu lancerlara performans kiti uygulayan varmi..MAliyet nedir?
.normal sakin devirde kullanildiginda da cok yakar mi?.. ne kadarlik bir hp artisi oluyor, az cok teknik veriler hakkinda bilgi sahibi olan var mi ? yada bu konuda referans verebileceginiz..

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Performans kitleri
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2010 13:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Yunanistan'da 1.8 lancer turbolamışlardı en son.5500 euro gibi bir maliyeti var diye yazıyordu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2010 15:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
performans kiti derken nasıl bir kitten bahsediyoruz? yazılım üzerine mi , modül mü, yoksa performans modifiyesi olarak mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2010 19:00 
Kullanıcı avatarı

Hilmi hocam..Valla bu konuda azicik franzisim. daha once alfa varken ilgileneyim dedim. baktim hem cok pahali hemde cok iyi yapilmiyor..O yuzden soyledigniz secenlklerden hangisi bizim 1.5 lere uygundur. hangisi az para cok hp denkleminde ust basmaktadir inanin bilmyorum ama onumde uzun bir zaman var. iyice arastirip neden olmasin dioyrum..Acikcasi Mİtsubishi motorlarinin cok iyi modifiye oldugunu yaziyorlar forumlarda. Ucuk rakamlar olmadikca aracima dusunuyorum..ilginiz icin tesekkur..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2010 21:51 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.5 mt invite
araç o kadar çok yakıyor ki bırakın turboyu egzosu falan, lpg taktırmayı düşünüyorum.

ama ille de isterim dersen, hava filtresi, egzos ve katalitik konvertör iptali ve buna uygun yazılım yükletmesi yaptırabilirsin. kat iptali yüzünden alt devirlerde hissizleşme olurken 4-6 bin devirler arası yeni yazılımla en azından 6-7 hp yükseliş olur. aşırı besleme (turbo, kompresör) olmadan beygir kazanımı zormuş. çok araştırdım bu konuyu. bahsettiğim modifiyeden sonra sürekli üst devirlerde takılmak zorunda kalacaksın. bu da yakıt sarfiyatını ciddi derecede artırır. benim açımdan en mantıklısı kat iptali yaptırmadan yeni egzos ve hava filtresi dizaynı. bu da en fazla 2-3 hp verir. onu da garantisi bittikten sonra yaptırmayı düşünüyorum. belki o zamana kadar 1.5ler için turbo kitleri çıkar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2010 00:05 
Kullanıcı avatarı

Turbo kiti icin japonlara olmaz diyenlerde var ..forumdan okugumu soyluyorum hocam yanlis anlama...herhalde 2012 de dunyanin sonu gelmzse :)..turbo kiti cikar belki :)..Turbo kit uzerinden gidersek...Turbo acilmadigi surece sorun yok demektir dimi yakis acisindan :)..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2010 00:14 
Kullanıcı avatarı

alfadent yazdı:
Hilmi hocam..Valla bu konuda azicik franzisim. daha once alfa varken ilgileneyim dedim. baktim hem cok pahali hemde cok iyi yapilmiyor..O yuzden soyledigniz secenlklerden hangisi bizim 1.5 lere uygundur. hangisi az para cok hp denkleminde ust basmaktadir inanin bilmyorum ama onumde uzun bir zaman var. iyice arastirip neden olmasin dioyrum..Acikcasi Mİtsubishi motorlarinin cok iyi modifiye oldugunu yaziyorlar forumlarda. Ucuk rakamlar olmadikca aracima dusunuyorum..ilginiz icin tesekkur..

chip ve modüller turbosuz araçlarda vereceğin paraya göre düşük hp veriyo,tahmini %10 verir.katalizörü iptal ettirmeni tavsiye etmem çünkü hem yakıtın artar hemde bazı araçlarda dengesizliğe sebep oluyor,lancerda ne sonuç verir tam bilemiyorum.ama yaptıracaksan iskender gibi uzman yerlerden tüm egzost sistemini yaptırabilirsen tork artışı alırsın.sos susturucu olarak orj susturucuyu kullanırsın ve ses artışıda çok olmaz.

k&n nin kutu içi filtreleri çıkmıştır mutlaka lancer için.100tl ye alıp yerleştirebilirsin.açık filtre gibi kit döşemenede gerek kalmaz.ama alırken yanında temizlik kitlerindende al.10000km de bir temizlemek gerekiyor.ömrüde çok uzun yani kendini amorti eder.+2 +3 hp sağlar sana ,ses artışınada neden olmaz.servise giderken orj.filtreyi takıp gidersin sorun olmaz :D 2 sene boyunca açık filtreyle gezdim servise giderken orj.i taktım ve hiç bi sorun olmadı.

nanochargerlar var ama denemedim onları.120tl fiyatı vardı.motor önüne monte ediyosun ve westinghouse a soğuk hava üflüyor.onunda filtresini 10000de bir değiştirmek gerekiyor(20-25tl).+3 +4 hp verdiği söyleniyo ve yakıt ekonomisi sağladığı söyleniyo ama piyasada sahteleri olduğundan hakknda çok söylenti var.

motor yağı katkıları ve yakıt katkıları kullanılabilir ama bu konuda pek yorum yapacak bilgim yok.

ayrıca araca turbo yapılmaması için bi neden yok ama hakkıyla yapılacaksan 4-5000 lira gözden çıkarılmalı.en ufak sorundada yine 3-4000 lira çıkmalı.jopana turbo olmaz diyenler vtec turbolardan habersizler sanırım?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2010 00:20 
Kullanıcı avatarı

alfadent yazdı:
Turbo kiti icin japonlara olmaz diyenlerde var ..forumdan okugumu soyluyorum hocam yanlis anlama...herhalde 2012 de dunyanin sonu gelmzse :)..turbo kiti cikar belki :)..Turbo kit uzerinden gidersek...Turbo acilmadigi surece sorun yok demektir dimi yakis acisindan :)..

turbo kit olmaz,dilediğin an bi turbo alıp gerekli güçlendirmelerle yapabilirsin motoruna.ama büyük operasyon ister,pistonlar ,intercooler,vs vs bayağı masraflı olur.ayrıca yaptıktan sonra turbonun açık kalması daha iyidir.aynı yakıtla sürekli kuvvet alırsın çünkü turbo sadece motordan çıkan sıcak havayı çevirerek motora gönderir ve aynı havayı iki patlamada kullanır ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2010 00:39 
Kullanıcı avatarı

bilgiler harika.. okdukca sizlerle motorun basinda oturup hangi parca nereye olur , islevi nedir diye konusasim geliyor :)..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2010 01:04 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
hilmi yazdı:
alfadent yazdı:

turbo kit olmaz,dilediğin an bi turbo alıp gerekli güçlendirmelerle yapabilirsin motoruna.ama büyük operasyon ister,pistonlar ,intercooler,vs vs bayağı masraflı olur.ayrıca yaptıktan sonra turbonun açık kalması daha iyidir.aynı yakıtla sürekli kuvvet alırsın çünkü turbo sadece motordan çıkan sıcak havayı çevirerek motora gönderir ve aynı havayı iki patlamada kullanır ;)

düzelteyim turbo egzos gazından gelen havayla dönerek temiz havanın içeri daha rahat girmesini sağlar. egzos gazını geri basmaz. ;)

pardon enim kusurum :roll:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2010 00:39 
Kullanıcı avatarı

benim yapacaklarımı söyliyeyim biraz daha binicem sonra bunu satıp 1.8 ini alıcam beygiri 143 e çıkartıcam risktende uzak durucam nasıl ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2010 00:52 
Kullanıcı avatarı

hocam gayet guzel fikir bencede...gerci belki 2*3 seneye kadar farkli mtor secenkeleri gelir..birde benim a/t ye bakisim farkli..Motor fren yapmazsam olmaz :)..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2010 00:56 
Kullanıcı avatarı

benimde direksiyondan magnezyum kulakcıklarla vites değiştirmeye bakışım farklı :Bravo:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2010 01:53 
Kullanıcı avatarı

trabzonda bir arkadasimiz amerikadan bi yazilim getirtmis.. yuzde 30 hp artisi (garanti mi ?) olacagini soyleniyor..yanlis hesaplamadiysam 1.8 le ayni oluyor hp. hadi kayipla 130 olsun...konu hakkinda sistemin nasil isledigini bilen bi arkadasimiz var mi ? birde sistem turbo dizellere uygulanansa.. emekler bosa mi hocam :(...insallh degildir..kendisinden guzel haberler bekliyoruz..:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2010 02:00 
Kullanıcı avatarı

ben normalde cok sakin kullanirim..merak ettigim bu yazilimi yaptirinca nasil bir degisiklik oluyor..dusuk devirlerde de yakit sarfiyat artiyor mu ?sadece keyfim istediginde yada gercekten atioyrum otobanda hizli gitmek gerektiginde kullandigimda zaten benzin sarfiyati cok onemli degilde..iste su islerden gram anlamadigim icin :)..170 liraya o kadar artisi benim beynim basmiyor hocam..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2010 12:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Mitsudişhi yazdı:
ben normalde cok sakin kullanirim..merak ettigim bu yazilimi yaptirinca nasil bir degisiklik oluyor..dusuk devirlerde de yakit sarfiyat artiyor mu ?sadece keyfim istediginde yada gercekten atioyrum otobanda hizli gitmek gerektiginde kullandigimda zaten benzin sarfiyati cok onemli degilde..iste su islerden gram anlamadigim icin :)..170 liraya o kadar artisi benim beynim basmiyor hocam..

Turbosuz motorlarda % 10u geçmez diyorlar dostum...büyük ihtimalle Turbolular içindir o veriler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2010 17:59 
Kullanıcı avatarı

Mitsudişhi yazdı:
trabzonda bir arkadasimiz amerikadan bi yazilim getirtmis.. yuzde 30 hp artisi (garanti mi ?) olacagini soyleniyor..yanlis hesaplamadiysam 1.8 le ayni oluyor hp. hadi kayipla 130 olsun...konu hakkinda sistemin nasil isledigini bilen bi arkadasimiz var mi ? birde sistem turbo dizellere uygulanansa.. emekler bosa mi hocam :(...insallh degildir..kendisinden guzel haberler bekliyoruz..:)

benzinliye %10 hatta %8 sağlıklı verilebilir ama üstünde sorun çıkar.en son bakımımda serviste bi evoX yatıyodu,tertemizdi daha, sordum nesi var bu canavarın diye'ne sen sor ne biz söyleyelim'deyip geçiştirdiler.ısrarlı sormam sonucu araca chip yapıldığını , düzgün yapılmadığı için piston kırdığını öğrendim.

bilgisayarına her araç bağlantısı alan kendini uzman chipçi zannediyor.böylelerinin yüksekten atıp tutmasına sakın kanmayın,daha önce denenen ve usta olanlara yaptırın.gerekiyorsa 2 katı para verin ama içiniz rahat binin ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2010 20:11 
Kullanıcı avatarı

diger forumda ki blade arkadasimiz burayada uye mi? bugun takip test etmis..ciddi bi fark oldugunu soyluyor..acaba yuzde 10 luk fark mi? oda ciddi olacaktir bence ama araca zarari var mi bide yakit sarfiyati nasil oluyor bize bir yazsa :)..taniyan arkadaslara rica etsek..burda eminim geyige donmeden daha duzgun bilgi alis verisi olabilecek...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2010 23:25 
Kullanıcı avatarı

Mitsudişhi yazdı:
diger forumda ki blade arkadasimiz burayada uye mi? bugun takip test etmis..ciddi bi fark oldugunu soyluyor..acaba yuzde 10 luk fark mi? oda ciddi olacaktir bence ama araca zarari var mi bide yakit sarfiyati nasil oluyor bize bir yazsa :)..taniyan arkadaslara rica etsek..burda eminim geyige donmeden daha duzgun bilgi alis verisi olabilecek...

bahsettiğin değerler yeni yüklenen yazılımın özelliklerine göre değişiyor.yazılımda devir üzerinden benzin/hava oranları değiştiriliyor.yakıt tasarrufu sağlar çünkü aracın torku artıyor ama işte yazılıma bağlı herşey ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 19:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: gokhanproject
Araç: Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
Meslek: grafik tasarımcı
Kan grubu: 0Rh+
filtre+chip+egzoz+manifolt = 55 BG artış yaşadım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: