Zaman: 28 Mar 2024 14:29

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2012 17:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt Amt
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: A+
1-Cıvataları sökün
Resim
2-Tırnakları nazikçe ayırın
Resim
3-Filtreyi çıkartın
Resim
Sonuç
Resim

kaynak
http://www.drive2.ru/cars/mitsubishi/co ... 0227/#post

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2012 20:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Güzel paylaşım teşekkürler :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2012 17:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
bende geçen hafta polen filtresi takılmayan carisma ma polen filtresi taktım bir haftadır çok memnunum önceden arabanın içi hemen toz olurdu şu anda hiçbirşey yok tertemiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2012 09:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
torpidoyu çıkarmadan da takılırdı biz uğraştık bayaha

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2014 14:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
her 10.000 km de bir, yada çok km yapan araçlar için yılda 2 kez değiştirilmesi önerilen polen filtremi, 1,5 yıl sonra 20.000 km'de değiştirdim. her nevi böcek, yaprak ve pislikle ağzına kadar doluydu. hastalığa davetiye çıkarmakmış resmen. artık daha sık çıkarıp temizlerim ve yenilerim inşallah.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2014 19:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Kan grubu: AB+
cihan841 yazdı:
bende geçen hafta polen filtresi takılmayan carisma ma polen filtresi taktım bir haftadır çok memnunum önceden arabanın içi hemen toz olurdu şu anda hiçbirşey yok tertemiz.

Nasıl yaptığınızı merakla bekliyorum..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2014 00:47 
Kullanıcı avatarı

o aracım 99 modeldi onu sattım.ama kalorifer motorundan sonraki hava kanalını sökmüştüm altına baktığımda kesilmek için yapıldığı belliydi sora araştırırken volvo s40 bazı modeline takılan polen filtresi ile aynı ölçülerde olduğunu keşfettim.ama o filtre 50 tl dı.sanayiye gidip cilo için olanı aldım alttan fazla geldi onu kesip taktım.şu anki aracım 2001 avance bununda filtre kısmı kapalıydı ama çok farklı bir filtreydi.[img]http://img.tapatalk.com/d/14/09/27/uju3a3uz.jpg[/img][img]http://img.tapatalk.com/d/14/09/27/banamu5a.jpg[/img]

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2014 02:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Kan grubu: AB+
Fotoğraf var mı acaba ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2014 13:26 
Kullanıcı avatarı

4g92p yazdı:
Fotoğraf var mı acaba ?

araçtan foto yok ama filtre bu

http://www.zntyedekparca.com/volvo-s40- ... da--pmu834

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2014 18:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
atmaca_seco yazdı:
her 10.000 km de bir, yada çok km yapan araçlar için yılda 2 kez değiştirilmesi önerilen polen filtremi, 1,5 yıl sonra 20.000 km'de değiştirdim. her nevi böcek, yaprak ve pislikle ağzına kadar doluydu. hastalığa davetiye çıkarmakmış resmen. artık daha sık çıkarıp temizlerim ve yenilerim inşallah.

geçen bende değiştirdim hava-polen arı bile vardı o yüzden geçen gün filtreden önce havanın girdiği ilk temas ettiğipolen için kaput altındaki ızgaralara/ hava filtresi için ön ızgaradaki boru ağızlarına bildiğimiz siyah renkli pencere sinekliği taktım. çam ağacı altına par ettiğinde kurtçuk görünümlü tomurcuklar bile filtrelere girmişti. 2 haftadır bi problem yok: hava girişinde azalma vs. yok yani

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 18:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
av.ilhami yazdı:
atmaca_seco yazdı:

geçen bende değiştirdim hava-polen arı bile vardı o yüzden geçen gün filtreden önce havanın girdiği ilk temas ettiğipolen için kaput altındaki ızgaralara/ hava filtresi için ön ızgaradaki boru ağızlarına bildiğimiz siyah renkli pencere sinekliği taktım. çam ağacı altına par ettiğinde kurtçuk görünümlü tomurcuklar bile filtrelere girmişti. 2 haftadır bi problem yok: hava girişinde azalma vs. yok yani

böyle birşeyi bende düşünüyordum ama hava akışını azaltır diye korkuyordum. peki hocam, bu dışardan gelen hava, aracın hangi kısmından içeri alınıyor? benim araçta bir koku problemi var da...

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014 11:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
bende düşündüm ama neden taktım zaten filtrenin kendisinde delik bile görünmezken ve bu şekilde motora hava verdiğine göre, belli bir basıç istermi üflemede bilemem ama neticede filtreden 1 gram hava geçiyorsa benim sinelikten rahatlıkla en en az 100gr. geçiyordur.anladığım kadarıyla sürekli değişmeyen bir koku sanırım klima açık kapalı farketmiyor herhalde.
1- o zaman havalandırma sistemini klima temizleyici ile temizlemen lazım. bu işlem herkese vacip
2- aynı koku kaputun içinden de geliyormu? motor/kaput altı temizleme yaptırman lazım. benim s40 kitapçığında yılda 1 tavsiye ediliyordu. herkese vacip.
3- klima gazı ve yağını kontrol ettir. zamanı geçmiş olabilir veya sisteme sızıntı olabilir.
4- mümkünse çok çok aman aman bir faydası olmasa da karbonlu (siyah/gri) filtre kullan. ben geçen. renonun filtresini kesip uydurdum. çok da etkili değildi. güya kötü kokuyu emiyormuş. emse de tamamını değil ama hiç yoktan iyidir. hatta bir ara aktif karbon araştırması yaptım. benim eski beyaz polen filtereye dökerek veya suda eritip filtreyi batırıp kurutmak vs. neyse. uğraşmak zor geldi. başka carbonfiltre kestim uydurdum. aktif karbon pahalı değil akvaryumcularda veya nette var. (bu arada gülmeyin haaa yazılarıma!!)şunu da söyliyeyim: kurşun kalem kurşun değil karbondur. yani kurşu kalemle filtreyi karalaya bilir veya kalem traşla siyah karbon ucunu toz hale getirp uygulayabilirsiniz. kalemin boydan kesip içini çıkartabilirsiniz yada 09 gibi kalın uçlu tüp alıp içini toz haline getirin (şimdi aklıma geldii)
5- güvenilir sağlam iş yapan biryere aracınızın mümkünse koltuk şampuanlatma dahil komple temizletin. eğer aracınızda özellikle süt döküldü ve kaldıysa onun kokusu hem çok kötü hem de zor çıkar. hatta arabayı bile sattırır. mutla iyi bir iç temizlik yaptırın ama en basiti dediğim gibi klima/fan temizliği alıp havalandırma kanallarını temizleyin elinizin yettiği yerleri silin.
6- sineklik takılacak yer arabana arabaya değişir ama genelde ön camın bittiği kaputun başladığı yerdeki ızgaralardır. bu ızagaraların içine herhangi bir kötü kokan şey girmiş olabilir elektrikli süpürge hava tabancasıyla mümkünse vidalarını açıp temizleyin. yapıştırıcı olarakda sökülebilir siyah slikon veya araca uygun renk kullanın.
7- aracınıza koku alın mimkünse küçük saksıda fesleğen olsun. çiçek kuruyunca saksıyı bana verirsiniz kafama takarım :D
eğri büğrü ama yinede doğru yazdım sanırım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: