Zaman: 26 Nis 2024 05:34

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 20:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Batuhan
Araç: OPEL Corsa 1.3 cdti
Meslek: Emlak
Kan grubu: 0(-)
Merhaba arkadaslar ben yeni katildim siteye oldukca guzel bir site cok begendim oncelikle bende corsa 1.3 cdti var 2004 modelbildiginiz gibi arac sürat yapamiyor 170 km/h gorunce arabayi sağa cekip halay çekmek istiyorum o derece :D :D bu aralar yeni otomobil bakiyorum kendime aklimda mitsubishi var oncelikle fakat ben clasic aracta seven biri oldugum icin gecenlerde sahibinden.com da gordugum 1990 jagur cok hosuma gitti 12.500 tl yazmislardi 3.600 cc otomatik benzinli 200 hp falan tam bilmiyorum beygirini tork hakkindada bilgim yok herneyse sizce bunu almalimiyim iyi bir bakimla yani araci aldiktan sonra 7000-8000 tl gozden cikaririm yabi iyi bir arac urmu bu sayede bunun hakkinda bilgi almak istiyorum. Birde czt, yeni kasa cz3 veya lancer sportback veya sedan lancer alip doldursam guzel bir arac kaca maal olur:/ cok kararsizim yardimci olursaniz sevinirim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 23:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
1990 model araç 23 yaşındadır. Daha ne kadar is görür, durumu nasıldır, ne arıza çıkarır hepsi piyango. Kaldı ki o motorda bir araç lpg uyumlu olsa bile çok yakar. Bence daha modelli birşey bakın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013 00:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
czt ya da lancer son hız arabası değildir maalesef. muhtemelen o dediğiniz jaguarın son hızı bizim araçlardan fazladır. czt diyorsanız zaten 0-100 için düşüneceksiniz. sonuçta küçük araba. tamam kilosuna göre güzel çekişi ve gücü var ama araç yüksek sayılır. ben yüksek hızda çok güvenli olacağını da sanmam. ayrıca 5 ileri czt. şöyle misal vereyim. 2.5 motor turbo subaru wrx aracım vardı. 230 beygir 300 küsür tork. ama 200 üstü hızlarda araba düşük hızlardaki güvenini vermiyordu. ayrıca 5 ileri araba dediğim gibi 75 km ile giderken 5. viteste 2000 devirde oluyorsunuz. yani 6000 devir çevirseniz olacağı 235 km. ama araba o devri çevrene kadar 5. viteste zaman geçer. sonuçta maksimum tork devrinin bayağı üstünde olunuyor o devirerde. ivmelenme azalır.
lancer'a gelince zaten atmosferik motorlu araç. hava filtresi chip vs de yapsanız alacağınız bellidir.
ben şahsen son hız merakını anlamıyorum. sol şeridi kapatmak bişi değil ki. yani aracınız iyi yol tutsun 0-100 'ü iyi olsun trafikte rahat edin. şehirler arası araba sürüyorsanız o başka diyeceğim ama benzinli araba ile o hızlara çıkmak için uzun süre benzinciye ortak olmak lazım. istanbul içinde siz 180'i görene kadar önünüze illa ki araba çıkıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013 01:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Batuhan
Araç: OPEL Corsa 1.3 cdti
Meslek: Emlak
Kan grubu: 0(-)
Guzel cevaplar cok tesekkur ederim ama ben simdi o jaguari alirsam 12.500 tl ya pazarlik vs indirtirim herneyse bide ona masraf yapsam dedigim gibi 8000 tl civari maximum kac km/h olur araba dedigim gibi 3600 cc doldursak falan mat siyah yapsak kasayida ici zaten deri koltuk falan cok guzel bir goruntusu var . Benim fikrim bu sizce ne yapmaliyim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013 10:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Kaç cc olduğu çok fark etmez. Tamam tork yüksek olunca daha kolay devir çevirir ama son viteste kırmızıya geldiğinde kadran kaçı gösterir onu bilemem. Yani adamlar koymamışsa ona uygun şanzıman olmaz. Netten araştırın o model aracın maks hızını.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013 11:31 

İsim: ufuk
Araç: 1,3multijet
Meslek: Photoshop
Kan grubu: arh+
jaguarlarda yakarak hastalığı var haberin olsun.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: