Zaman: 23 May 2024 08:08

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 55 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Atiker ve 1.5 Instyle Colt
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2010 18:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
teşekkür ederim metehjan dostum,

yok mu artıran :) arıza ışığı yanar diye de korkuyorum öte yandan :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2010 00:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
yanar ama söndürürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2010 09:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Dostum şöyle söyliyim. LPG taktırırsan, ayda ödediğin benzin parası kadar yine gaz parası ödersin. Yani çok düşmez.. Neden mi? Bu sefer de çok binmeye başlarsın. Belki benimki yaza denk geldi bilmiyorum ama ayda 1200-1500km yaparken okullar açıkken bu rakam 2000km'leri buldu.. Yazın da Allah ne verdiyse.. Ama şu güzel birşey.. Ben okul zamanı, 1 İStanbul 1 de Bolu yaparsam, bütçem sarsılıyordu. LPG'den sonra pek dokanmıyor.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2010 15:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
ocak 2008 den beri bende takılı.arıza ışığı önemli değil ama benim canımı cok sıktı.kavga gürültü gide gele söndü dahada elletmem ayarlarımı.
atikerin bir sevmediğim yanınıda yazayım.
takdırdığınız yer harici başka yere gidip garantiden birşey değişirse ucuk rakamlar+işçilik ücreti+kargo parası talep edmişlerdi benden alırlar ya.hiçbiri garanti klavuzunu okumamış sanırım veya işlerine gelmiyor.
örnek vereyim.gaz dolum başlığım kacırıyordu garanti varken bana değişimine 50tl başlık + işçilik istemişlerdi.distiribitörle görüştüm oda yaptırdığın yere git dedi para almazlar.yaptırdığım yer kapanınca ne yapacağım deyince senden işçilik alırlar demişti.konyayı arayınca ne işçilik nede başka para hemen değiştirdiler.yaptığım telefon görüşmesi daha fazla tuttu ama içim rahat.aklınızda bulunsun garanti varsa nerde olursa olsun ürün değişimi ve işçilik için para alınmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2010 20:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
atiker sistemli aracımınen son gaz km hesabı
arife günü sakaryaya gittim ve geldim.
335km
tek yolcu bagaj yok hız ortala 130-160 km arası trafik akıcı
1.99 gaz aldım..
hesap 0.162 tl civarı oldu.
hep diyorum su aracı 90 km hızla deniycem diye olmuyor.gidilmiyor kardeşim 90km hızla.
adamın uykusu geliyor valla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2011 17:53 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar 19 Mayıs 2010'da taktırdığım sistem maşallah 1 yaşını tamamladı. 52bin yada 54bin'de taktırmıştım sistemi, şuan 83500km'de araç.. 1 yılda 30.000km yapmışım. Ortalamaya vurduğumda 8lt civarı LPG yakmışımdır heralde..

Hatırladığım kadarıyla en uzun menzilim 420km ile Rize'ye giderken görmüştüm.. üst üste -23 defa gördüm bu menzili.. 7lt gibi bir ortalama yapıyor..

En yüksek tüketim ise Düzce- Sakarya arası 12lt/100km LPG ile yakalamıştım. 20-25 dakikada gelmiştim 180-190km'nin altına inmemiştim..

son 5 depoda ise 7.5lt LPG ortalaması yakalıyorum.. İstanbul'da bile bu ortalamayı pek bozmadım.. Dün akşam Maslak-Şirinevler güzergahını E5'ten levent-mecidiyeköy-merter-şirinevler şeklinde 3 kişi 5.5lt benzin ortalaması ile bitirdim.. Bu ortalamayı Sakarya'da bile görmemiştim :D

Bu 1 yıl içerisinde olumsuzluk olarak kışın problemler yaşadım.. Aracın geçiş ısısı 30 derece olduğu için kışın stop etmeler yaşadım.. hatta birinde araç rampada vites geçişini tamamlayamayıp kilitli kaldı ve çekiciyle servise çekildi.. Ancak 42 derece çıkartınca ve havaların ısınmasıyla problem kalmadı.. Stop etme sorunu ayarla ilgili bişi.. Kitle pek ilgisi yok..

Bu arada arıza lambası da 10-15bin km'dir yanmıyor.. Dediğim gibi son ayarla birlikte hiçbir problem kalmadı.. Şuan aklım olsa yine LPG taktırırdım.. Hiç pişman değilim.. Performans olarak da son haftalarda oldukça zorladığım şartlar oldu.. Örneğin 4 yetişkin ve 100-120kilo ağırlıkla uzun yol yaptım.. Birçok rampada orta şerite bile düşmedim.. ara hızlanmalarda araç yere çöksede hiç bayılma eğilimine girmedi..

30bin km boyunca 1 kere filtre değişimi yaptım o da 20TL..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2011 23:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

nice dertsiz yıllara ve yollara dostum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2011 13:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

synthejiiiim,

şimdiki aklım olsa yine LPG taktırırm demişsin...ben de bu noktada soruyorum :

-yine Atiker taktırır mıydın?

- Atiker değil de LAndi REmzi taktırsaydın, yaşadığın sorunu yine yaşar mıydın? (stop etme, kilitlenme)

-Atikerde 7000 devirlere kadar sorunsuz çıkabiliyor ya da AMT kudurtması dediğimiz şeyi yapabiliyor musun? LAndi Remzi olsaydı o devirlere daha kolay mı çıkardın, kudurma ddaha mı etkili olurdu?

-Motor arıza ışığının son durumu nedir?...Atikerde motor arıza ışığı standart mı :) yoksa işçilikle alakalı mı bir durum?...işçilikse sorun aynı usta Landi Remzi taksaydı yine arıza ışığın yanar mıydı?

-sanırım Atiker selenoid valfli, Landi enjektörlü...ne farkları var?...ekonomi, performans ve uzun ömre dair ne gibi artıları var?

öpüldün :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2011 21:03 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
synthejiiiim,

şimdiki aklım olsa yine LPG taktırırm demişsin...ben de bu noktada soruyorum :

-yine Atiker taktırır mıydın?

- Atiker değil de LAndi REmzi taktırsaydın, yaşadığın sorunu yine yaşar mıydın? (stop etme, kilitlenme)

-Atikerde 7000 devirlere kadar sorunsuz çıkabiliyor ya da AMT kudurtması dediğimiz şeyi yapabiliyor musun? LAndi Remzi olsaydı o devirlere daha kolay mı çıkardın, kudurma ddaha mı etkili olurdu?

-Motor arıza ışığının son durumu nedir?...Atikerde motor arıza ışığı standart mı :) yoksa işçilikle alakalı mı bir durum?...işçilikse sorun aynı usta Landi Remzi taksaydı yine arıza ışığın yanar mıydı?

-sanırım Atiker selenoid valfli, Landi enjektörlü...ne farkları var?...ekonomi, performans ve uzun ömre dair ne gibi artıları var?

öpüldün :)

Dostum en son LPG filtresini değiştirdikten sonra aracı zengin karışım yapmışlardı.. ondan sonra bir daha da hiç yanmadı.. Sanırım 10bin km oldu. Yani arıza lambası kesinlikle atikerin kaderi falan değil..

Yine Atiker taktırır mıydım.. taktırmazdım.. memnuniyetsizlikten ziyade yaptığım kmden dolayı.. Ben Geçen sene Vialle taktırsam onu bile amorti edebilirmişim.. Onun için Teleflex yada prins gibi markalar düşünebilirdim. Landi Renzoyu takan da BRC yi takan da aynı usta olacağı için, Atikeri tercih ettim. Forumdan bazen özelden mesaj yazan arkadaşlar oluyor.. Landi Renzo ve BRC olmasına rağmen ayar iyi olomazsa yaşadığım sorunu her LPG'ci yaşayabilir. Onun için ayarlama daha ön planda..

Valla Atikerle 190la 20 dakka gittim.. benzine filan atmadı.. Ancak zengin karışım sonrası şöyle bir huyu çıktı aracımın.. eğer depoda 1-2 litre LPG kaldıysa ani hızlanmalarda benzine atıyor.. dilersen düğmeye basıp kapa-aç yapıyorsun, eğer uslu süsrersen yine LPG ile devam ediyor.. Ama depoda LPG yeterli iken kudurt, çıldırt benzine geçirtemezsin.. Örnek olarak şunu vereyim.. bir kere dönel kavşağa yaklaşıyorum.. boş bulundum ve aracın kendi hızıyla karşı yola geçmeye başladım.. bir baktım dayının biri yardırmış geliyor
.. kökledim gaza araç 20-30 hızı neyse o hızla ilerlerken pati çekti ve kendini karşıya roket gibi attı.. yani duran araç pati çekerde giden aracın pati çekmesi bir garip.. :D o kadar yüklenmişim.. öyle bir durumda bile benzine atmadı.. Ama ciddi ciddi birine kızdıysam LPG'yi kapatıyorum ben.. acıyorum çünkü LPG'ye.. madem gazlıycaz.. benzinde basarım tokadı:D

Landi Renzo içimde ukde kaldı aslında.. Çünkü Vedatın montaj resimleri hep daha hoşuma gidiyor.. Ben dikiş makinesi sesi olmasın diye istemedim biraz da ama atikerde de aynı ses mevcut.. o yüzden İStanbulda montaj imkanım olsa Landi renzo taktırırdım.. Belki o zaman yaşadığım problem olmazdı.. Aslında o problem de öyle birşey ki.. tam denk gelecek bişi.. Düşün rampa çıkıyorsun.. rampa bitiminde ayağını gazdan çekmişsin.. o anda LPG'ye geçiyor ve sen frene basıyorsun.. geçiş ısısı 30.. ve vites geçişi tamamlanamadan araç stop ediyor.. Gerçekten üzücü bişi..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2011 21:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Hayırlı olsun doğanım. Sen bu gidişle yakında kiti değil arabayı da amorti edeceksin :D

Atiker konusunda yazdıklarını 1,5 sene atikerli colt kullanmış biri olarak aynen tesdikliyorum. Herhangi bir memnuniyetsizliğim yoktu fakat BRC hep içimde ukde olarak kaldı :D Bir daha taktırırsam atiker taktirmazdım ama o fiyat aralığında tüp düşünen herkese de tavsiye ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2011 00:27 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Landi Remzi rüştünü ispat etti bunda sıkıntı yok ama Antalyanın tek Landi Renzo bayiin verdiği fiyat da 1600 TL /10 taksit yani yuh ötesi...hal böyle olunca ben de farklı markalara yönelme kararı aldım...1290 TL / 10 taksit kampanyalı LOVATO ya da yine o fiyat aralığındaki ZAVOLI de seçeneklerim arasında...öte yandan bugüne kadar hiç düşünmediğim Atiker de listemde yer alıyor...Bu arada BRC 1300 TL seviyelerinde ise 1. sırada yer alabilir listemde...sil baştan oldum yine yaa :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2011 10:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
hala antalyadan bahsediyor yanında adana dururken

vedatçım aradaki farkı yolda harcarız be yaww :)

hem sen kendi başlığına bir bak, sorular sordum sana da...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2011 22:52 
Kullanıcı avatarı

Dönüşün LPG ile olacağını da hesaba katmak lazım :D

Bu arada LOVATO-ZAVOLİ arasında ZAVOLİ tavsiyemdir. Tabi montaj ustalığı aynı olacaksa.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 12:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bu gidişle ZAVOLI olacak tercihim sanırsam...kaç para ki acep?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 14:17 
Kullanıcı avatarı

Gecen sene agir pazarlikla istanbulda 1200 10 taksit taktiran taniyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 55 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: