Zaman: 05 Haz 2024 04:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2013 17:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
adres63 yazdı:
yapılıyor dostum.

Tamamdir.en kısa sürede ince ayara gidiyoruz...

En son militar tarafından 28 Haz 2013 23:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2013 19:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
ooo brc ciler arttı :) 1 yılı uzun süreden beri kullanıyorum hiç şikayetim yok...1000 km ince ayar yapılıyor ancak ben 10.000 km bakımına gittiğimde ancak ince ayar yaptırabildim...yakıt tüketiminde bi değişiklik olmadı...şu ana kadar rekorum 28 lt gazla 413 km :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2013 21:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
Benim de kullanımda sıkıntı yok ama düğme bir gün beni delirtecek.
Düğme kalanı göstermiyor diye gittim, ayar yazılım bakıldı, bakım yapıldı, bu sefer arada sarı ışıkta kalıp LPG'ye geçmiyor ötüyor düğmeye basıp tekrar aç kapa yapınca düzeliyor. Yarın bir göstereyim de bakalım ne olacak...

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2013 03:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
bende geçen gün tüplendim.
alinin ve üzeyir hocamın(uzoist) tavsiyesi ile geçen gün maslak çevre otogazda wentgas taktırdım.
kit wentgas obd2 li beyin italyan malı, regülatör-enjektörler-şamandra ve hortumlarda wentgas yazıyor nerde üretildiği yazmıyor.
simit tüp 35 lt lik takıldı atikerin bagajda 3-4 cm lik yükselti oldu.
arıza lambası sorunu yok ilk takılmasından beri lamba yanmadı. kit aracın beyni ile optimize çalışıyor montajdan sonra program açıldı önce araç benzinde çalıştırılarak veriler alındı sonra lpg ile iki kere auto kalibrasyon yapıldı dururken ve yol koşullarında pc ile değerler gözlemlendi.
öyle manuel gaz ayarı falan yapılmadı.
40 derecede lpg den benzine geçiyor geçiş hiç hissedilmiyor. ilk çalıştırmada sıcaklık yeterli ise 10 saniye sonra lpg ye geçiyor.
kitin enjektörleri sessiz yani sıfır ses. bilirsiniz bizim motorlarda çıt çıt çıt diye bir ses var lpg ye alınca o ses de kesiliyor motor daha sessiz oluyor.
test için aygaz dan 10 tl lik gaz aldım 2,61 den yüksek devirde kullandım rampada durdum kalktım benzinden bi farkını göremedim hatta motorun inildemesi bile azaldı diyebilirim 10 tl lik gaz 40 km yi geçtiğinde bitti. yeni gaz aldım bitmedi net hesaplıyacağım sonra.
montaj esnasında aracın başındaydım ustalar gerçekten profesyonel olmuş içerde 10 dan fazla araca montaj yapılıyordu.
cihat hocamın civicindende vardı brc takıyorlardı.
montaj saat 11 de başladı 16 da bitti usta işçiliği çok iyi yaptı fotoğraflarıda koyucam çekince.
wentgas dan da çevre otogazdan da memnunum şuan deneyimlerimi aktarıcam zamanla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2013 12:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kadir
Araç: Colt 2011 Amt Elegance
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Kan grubu: A+
kaan20 yazdı:
Aracı bakımsız bir şekilde istanbuldan alıp denizli'ye getirdim. Az yaksın diye çok dikkat etmedim, normal kullandım.
uzun yolda 100ün üstüne çıkamadım, 105-110km/h civarında tekerlerin balanssız ve lastik içi ilaçtan ötürü titreme oluyordu.

Aracı teslim aldığımda LPG bitikti.
50(PO)+45(Shell)+50TL(opet)=145TL(58lt) gaz ile;
Toplam yol: 825km yol(650km uzun yol-100km/h klima açık- 175km şehir içi)
ortalama: 17,5kuruş (7lt lpg/100km)

Aracın lastiklerinin balansı berbattı, balanslandı, rot'a girdi. balonlu lastik sıcak yama ve içindeki ilaç temizlendi. titreme ortadan kalktı. lpg ayarı tekrar yapıldı, filtreleri değiştirildi. 2bin km geçmiş olan 60bin km bakımı yapıldı, castrol motor yağı, mann filtreler takıldı. Geri vitese geçmeme sebebiyle son sürüm yazılım atıldı belki tüketime etkisi vardır ben belirteyim de :unknown: Çünkü vites geçişlerinde iyileşmeler oldu, tüketime de etkisi olur :D

Bakımlar sırasında lpg'yi tam doldurmuştum, bakımlar sonrası durumu yazarım :kirli:

KASA MAKYAJLIMI MAKYAJSIZMI ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2013 15:10 
Kullanıcı avatarı

Tui yazdı:
KASA MAKYAJLIMI MAKYAJSIZMI ?

Makyajlı;

Ekleme yapayım, alır almaz 1ayda 2bin km yaptım;
320TL lpg + 30TL benzin 2000km için(1200km şehir dışı 800km şehir içi)(hep klima açık, az yakması için çok dikkat etmedim)
genel ortalama 17,5kuruş...
Benzini sayma derseniz 16kuruş... 6,4lt lpg = 5,4lt benzin gibi bir ortalama çıkıyor.

Yeni lpg zammıyla 1depo aldım, bitmedi daha artık 1ay dinlenme hakkı tanıdım colta :ROFL:
Bundan sonra sakin kullanırsam ve araca iyice alışırsam lpg tüketimini 1.2'ye bölünce fabrika değerlerinin altına inebilirim ki, motoru sağırlaştırmayalım, çünkü 2000-2400 arası manuel modda vites atıyorum genelde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2013 01:38 
Kullanıcı avatarı

Araca son sürüm yazılımdan sonra yol bilgisayarı lpg'ye göre ölçüyor sanırım :) eski yazılımla 650km uzun yol için 5,3 ortalama vermişti ama lpg tüketimim farklı idi. Bir de aracı eskisi gibi yavaş kullanamıyorum, 3bin devri yani psikolojik sınırın altında kullanıyorum ama seri :) seviyor meret 2-3bin arası hızlanmayı :) uzun yolda 100km/h klima açık, rampalara girerken 110-120 ile çıkarken 80-90 4-5-6 viteslerini kullanıyorum. giderken yol bilgisayarı 7,5 dönüşte 7,2 gösterdi, fulleyip çıktım, dönüşte tekrar fulledim, 180km yola 13lt lpg (aygaz eurolpg+) gitmiş. uzun yol hepsi ama dediğim gibi araç doluydu, hareket halinde rahat 1600kg, rampalı yol, klima hep açık, biraz da rampalarda hızımı düşürmedim.

yol bilgisayarı lpg'yi ölçüyorsa şehir içi hep 8lt bazen de 8,5lt görüyorum, 1.2 çarpanıyla bölünce 6,6-7,1lt benzine denk ve fabrikanın altına iniyorum demek :)
Sanırım şehir içinde çok sakin kullanıp, şehir dışında bir o kadar agresif kullanıyorum, hız sınırını ihlal etmeden :) ya da aldıgım gazlar iyi değil bilemedim. yakın zamanda izmire gideceğim 300km civarı, o zaman 90km/h ve boş olacak araba, bu sefer fabrika değerine yaklaşacak mı bakalım, yoksa bi ince ayar yaptırayım lpgciye...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2013 18:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: KAAN
Araç: CZ3
Meslek: SMMM
Kan grubu: A Rh
çok uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra yakıt 1800 Km de yaklaşık 360 TL lpg ve 20 TL lık yakıt tükettim.

Bu da ortalama, 0.21 Kuruşa denk geliyor.

Güzergah 1-) İstanbul -> Marmaris --------- 2-) Marmaris -> Sakarya - Sakarya -> İstanbul -> İstanbul -> Sakarya -> Sakarya -> İstanbul (aynı gün 2 defa gittim geldim hatalı yazım değil)

1. güzergah (istanbul - izmit arası 3.5 saatte dur kalk trafik) 4 yetişkin 300 Kg + 50 kg bagaj, full klima açık, Aydın - İzmir arası 130 - 160 Km/h

2. Güzergah Marmaris -> Sakarya 4 yetişkin + 50 kg bagaj full klima açık, izmir aydın arası 120 - 140 Km/h

Genelde Opetten aldım yakıtı. Marmaris yolu çok virajlı ve in çık çok fazla, bayırlarda manuel ve yüksek devirde vites değiştirdim.

Sonuç fazlasıyla tatmin edici.

Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2013 13:04 
Kullanıcı avatarı

@tolga_kaan_
Bu şekilde kullanılıyor ve bu tüketim alınıyorsa güzel :)
Ama sürekli yüksek devirlerde kullanıyorsanız problem olmasın? Ben genelde 3bin devri geçmiyorum, olur da 130-160'lı hızlarda gideceksem benzine alıyorum.
160la giderken anlık tüketim 9lt benzin iken, lpg'ye alınca 11-12lt civarında geziyor.

Evin hemen yanındaki shell'de lpg'yi fullledim. (2,53)
denizli-nazilli-aydın(otobandan)-izmir çevre yolu otoban-çeşme otobanı- karaburun çıkışından önceki sonra shell istasyonu. 260km
Genelde 90-100km/h arası gittim, ara ara klima açık, aydından önce bir passatla 10km civarında kapışmamız oldu, kısa bir süre benzine aldım, 2-3km kadar. ufak tefek bastıgım olmuştur.

15,8lt(2,67TL) ile tekrar tank doldu, 15,8lt/260km= 6,08lt lpg ortalama. memleketten aldığım gaz ile 15kr/1km çıkıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2013 14:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: hüseyin gürel
Araç: Mitsubishi Colt 2012 AMT Elegance
Meslek: Telekomünikasyon
Kan grubu: 0Rh+
tolga_kaan_ yazdı:
Dun aracimi BRC montaji icin Sakarya Yeşilyurt'a biraktim. Bu akşam alacagim, montaj konusunda sorun olmayacagini soylediler. Her arac ayni bizim icin 0 da olsa 20 yillik ta olsa diye ozellikle belirtti firma yetkilisi. Uzun zamandir bu konuyu takip ediyorum, atiker kullanip sorunsuz binen de var, ariza işigi sonmeyen de. Onceki araclarimda atikerle sorun yaşamiştim ben de. Yine de fiyat aldim obdll sistemi icin 1200 tl fiyat verdiler, ayrica mitsubishi en sorunlu marka dediler ve o an beni kaybettiler :) 350 TL fark icin risk almak istemedim. Yeşilyurt daha once arkadaşimin aracina montaj yaptigi icin tecrubesi de var, bu onemli benim icin. Montajini da inceledim gayet başarili, 6 ayda 10000 Km yol yapip hic sorun yaşamadi. İyi bir referans oldu benim icin. Resimleri paylaşirim en kisa zamanda. Montaj fiyati 1550 / 12. +3 taksit ertelemeli.

Not: imla kurallarina dikkat ederim ama cihazim ing. Oldugundan TR karakter sorunu var (htc hd7)

Merhaba,

Ben de taktıracağım. Eğer takdırdığınız yerden çok memnunsanız ve istanbuldan bu iş için oraya gitmeye değer derseniz. Ben de aynı yerde taktırayım diye düşünüyorum. Takdırdığınız sistem, otogaz bayii ve bugüne kadar ki kullanım tecrübeniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2013 14:32 
Kullanıcı avatarı

hmgurel yazdı:
tolga_kaan_ yazdı:
Dun aracimi BRC montaji icin Sakarya Yeşilyurt'a biraktim. Bu akşam alacagim, montaj konusunda sorun olmayacagini soylediler. Her arac ayni bizim icin 0 da olsa 20 yillik ta olsa diye ozellikle belirtti firma yetkilisi. Uzun zamandir bu konuyu takip ediyorum, atiker kullanip sorunsuz binen de var, ariza işigi sonmeyen de. Onceki araclarimda atikerle sorun yaşamiştim ben de. Yine de fiyat aldim obdll sistemi icin 1200 tl fiyat verdiler, ayrica mitsubishi en sorunlu marka dediler ve o an beni kaybettiler :) 350 TL fark icin risk almak istemedim. Yeşilyurt daha once arkadaşimin aracina montaj yaptigi icin tecrubesi de var, bu onemli benim icin. Montajini da inceledim gayet başarili, 6 ayda 10000 Km yol yapip hic sorun yaşamadi. İyi bir referans oldu benim icin. Resimleri paylaşirim en kisa zamanda. Montaj fiyati 1550 / 12. +3 taksit ertelemeli.

Not: imla kurallarina dikkat ederim ama cihazim ing. Oldugundan TR karakter sorunu var (htc hd7)

Merhaba,

Ben de taktıracağım. Eğer takdırdığınız yerden çok memnunsanız ve istanbuldan bu iş için oraya gitmeye değer derseniz. Ben de aynı yerde taktırayım diye düşünüyorum. Takdırdığınız sistem, otogaz bayii ve bugüne kadar ki kullanım tecrübeniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

brc için fs otogazı tavsiye ederim izmit derince de...işçilik iyi hizmet iyi kalkıp gitmeye değer ben orda taktırdım 1 seneyi geçti sıfır sorun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2013 15:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: hüseyin gürel
Araç: Mitsubishi Colt 2012 AMT Elegance
Meslek: Telekomünikasyon
Kan grubu: 0Rh+
rebeldeath yazdı:
hmgurel yazdı:
tolga_kaan_ yazdı:

Merhaba,

brc için fs otogazı tavsiye ederim izmit derince de...işçilik iyi hizmet iyi kalkıp gitmeye değer ben orda taktırdım 1 seneyi geçti sıfır sorun...

çok teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2013 01:54 
Kullanıcı avatarı

Bugün çeşme otobanında 110-120-130 hızlarda kullanırken, fark etmemişim, eğimin etkisiyle 160 olmuş, önüm de boştu hazır olmuşken basayım biraz, lpg'nin etkisi nasıldır dedim, ibre 180i biraz geçti, düzlükte de devam etti böyle, 1-2dk sonra lpg'deki 4800devir dolaylarındaki benzine geçme uyarısı geldi, ben de bastım benzine aldım biraz öyle devam ettim. 180km/h ile gidiyormuş gibi değil de 110-120 ile gidiliyor gibi, ön camın hızı belli etmeyen bir yapısı var.

Colt'ta lpg ne performans düşürüyor, ne de bir şey yapıyor. Gül gibi geçinip gidiyoruz, bu mutluluğumuz daimi olur inşallah :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2013 12:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: öMER
Araç: COLT 1.3 invite AMT-2011
Meslek: akademiya
Kan grubu: Arh+
merhaba

Gümüş yıldızıma lpg düşünüyorum

Şu an adıyamandayım
bir kaç yerden fiyat aldım
bir yer
adam 2-3 colt montajı yaptım hiç bir sorun yaşamadım dedi.
bu arabaya obd li keyn (adının bu şekilde yazılıp yazılmadığına emin edğilim ama keihn'de olabilir) arıza lambası yanamam garantisiyle tomasetto kit takarız ve fiyatı 1600 tl dedi. bu keyn enjektörü tomasettoyla orjinal gelir ve hollanda malı dedi. normal enjektör isteresniz 300 tl daha düşük olur fiyat dedi.adam arabayı tanıyor çünkü colt un olmadığı memlekette 3-4 tane montajını yapmış.

bir diğer firmaya gittim
adam bu arabada obd ye gerek yok dedi.1 bmw vardı bunda gasitaly var hemde obd siz dedi.sorunsuz çalışıyor dedi.1200 tl ye gas italy olur 1500 tl ye landirenzo olur dedi.10 taksit.
tabi benim diğer sorunum bu şehirde yaşamıyorum.dolayısıyla kasım ayında muayanem var ve rize de olacağım.işletme için adam bu şehirde yaptırısan iy olur dedi. ama bilemedim ne yapayım.
rizedeki firmaları hiç sormadım ama çok pahalı bir şehir olduğu için eminim buda pahalıdır kesin.
bir fikir verseniz çok sevinirim.tomasetto nasıl bir marka birde rize ve trabzonda servisi yoktur galiba.
Tavsiye bekliyorum.
İyi sürüşler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2013 02:16 
Kullanıcı avatarı

keihin enjektör, obd kit için güzel fiyat. keihin enjektörler için prinsin sayfasında japon firması deniliyor.
Firmayı nette araştırdım, zavoli, tartarini ayarında bir şey, italyan firması.

Tercih edilebilir, tek sıkıntı olası bir lpg arızasında(lpg sistemdeki bir arızada) benzinde kullanmak zorunda kalırsınız. tomasettonun bayburtta servisi varmış ki 135km rize-bayburt arası(google öyle diyor :) ), olası bir problemde servis çok çok uzaklarda değil. yanınıza da yaptırdığınız firmadan 1-2 yedek filtre alır, herhangi bir lpg ustasına bulundugunuz yerde değiştirsiniz yıllık olarak.

obd'siz kitlere 1200-1500 verene kadar obd'li ve keihin enjektörlü sisteme para vermek daha akıllıca... kaldı ki internette yazılanlara göre ideal bir firma.
OBD'li kitler tam nasıl çalışır bilmem, bu konuda bilgili bir mühendis olsa güzel olurdu ama araçtan bilgileri okuyup ona göre mapping yapıyorsa bu her zaman lpg beynine yapılan ayardan daha sağlıklı olur ve arıza yaktırmaz diye düşünüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2013 13:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: öMER
Araç: COLT 1.3 invite AMT-2011
Meslek: akademiya
Kan grubu: Arh+
Şu an adıyamandayım.izindeyim daha doğrusu.burada bir usta olduğunu duydum ismi illerde bilinen.araştırdım buldum ve şok oldum.usta gerçekten adı çok duyulmuş biri.
http://www.mgsgas.com/ bu sitesi. adam köy gibi yerden bütün dünyayla bağlantılı.bütün ürünleri hortuödan kelpçeye kadar kendi dizayn ve kontrolünde üretttiriyor.regülator kendi dizaynı ve ödül almış.blimsel delillerle piyasadaki bütün markalardan daha iyi yakıt ve performans vaad ediyor.benzeinden %3-5 araası daha perforrmasnlı diye idda etti. herşey keni kontrolünde hollanda ve almanayada birde kelepçe hortum falan türkiyede üretiliyormuş.

obd li sistemin dünyanın en güncel programı diye idida etti.hatta bir çok firma yeni model arabalarda garanti vermiyor ama benim son sürüm obd sistemim garantili dedi. enjektörü kendi ürettirdiği hana marka kullananında ve son sürüm obd ile 1800tl /10 dedi.istersen obd siz 1600/10 olur dedi.istersen bende yaptırma ama gittiğin yerde başka ustada problem olursa ara istediğin gibi bilgilendirme yaparım dedi.

lpg ayarlarının ise ister herhangi bir lpg ustansında bağlantı yap uzaktan ben software ile düzelteyim istersen ara data kablosu ile kendi laptop unu bağla telefonda ben halladeyim. dedi. bende çok güzel bir imaj oluşturdu adam.girişimcilik bu olsa gerek.

ona sadece forumlara takılıp insanları markası ile ilgili bilgilendirmesini istedim. çok tatmin oldum.kendi arabasıda audi v6 motoruna kendi sistemini takmış gösterdi. ciddi manada tatmin oldum.adam bayilik vereceği yerlerin hepsinin gidip kendi görüyomuş tek tek seçiyormuş. inşallah karadenizde de genişler ve rahat ulaşırız. arıza olduğunda hem paranı iade hemde zaraını ödeme garantisi verdi adam demkki kendine bu kadar güveniyor.ben taktir ettim.
çok büyük ihtmal yaptıracam inşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2013 14:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt Amt
Kan grubu: A+
fs otogazda yarın lpgleniyoruz 1750/10 kredi kartı bu avro lpg montaj fiyatlarını fena arttırdı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2013 00:08 
Kullanıcı avatarı

gokhan41 yazdı:
fs otogazda yarın lpgleniyoruz 1750/10 kredi kartı bu avro lpg montaj fiyatlarını fena arttırdı

hayırlı olsun sorun yaşamadan güle güle kullanın...fs otogaz da forumdan 3 ncü kişi oluyorsunuz yanlış bilmiyorsam lpg taktıran :) ben 1,5 seneyi devirdim sorunsuz kullanıyorum....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 19:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Vural
Araç: Outlander 2011>Renault Fluence ZE
Meslek: Aile Hekimi
Kan grubu: B +
İyi akşamlar, Arkadaşlar.
Gaziantep'in Nizip ilçesinde oturuyorum. 2012 Colt Elegance sahibiyim. Bu başlığı birkaç gündür okuyorum ve az önce son mesaja kadar hepsini okudum bitirdim. LPG taktırmak istiyorum.

Taktırmak istediğim marka ve yer: Landirenzo, Olgun LPG Gaziantep. Fakat arayıp sordum, Colt'a daha önce dönüşüm yapmamışlar. Adana servisleri mitsubishi'lere dönüşüm yapmış yani tecrübeleri var.
Sizce Olgun LPG ye güvenebilir miyim?
Ya da forumdan bu ustayı bilen var mı? İsmi Kadir olması lazım.
Bir de Antep'teki usta Adana ile görüşüp dönüşümü yapabilir mi?
Aracın mayenesi 2015 te, ve henüz garantisi 2 yıl var, dönüşüme değer mi? Tüketim değerlerim aşağıda.

Kusura bakmayın, çok soru sordum.

NOT: 9 aydır sıfır aracımla 17000 km yaptım. Haftada 200 km rutin şehirlerarası gidiyorum. Şehir içi de çok kullanıyorum. Şehiriçi güzergahım, 3-4 km. Aldığımdan beri ortalamam 7.5 lt/100 km. ( Benzin harcamam: 170 x 7,5 x 4,850= ~6180 tl, eğer lpg taktırmış olsaydım: 7,5 x 1,2 x 170 x 2,600= ~ 4000 tl. Çoktan amorti etmişti , hatta kar etmiştim. )

''Elbette güçlükle beraber şüphesiz bir kolaylık vardır.Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.Öyleyse, bir işten boşalınca ötekine başla(yıp yorul). Ve ümit edeceğini yalnız Rabbinden iste.'' (İnşirah Suresi 5-8)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 22:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Vedat'a bakma sen. Lpgsiz her gün zarar aslinda. Şimdiye 600 tl cebindeydi. Olası masraf subap erimesi ki maksimum 2.000 tl. O da 50.000'den önce kolay kolay olmaz. Erişe bile yine kârdasın. Yalnız şehiriçi mesafen çok kısa. O mesafede lpgye kışın geçmez bile belki. Bilgin olsun.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye