Zaman: 28 Nis 2024 02:50

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2015 19:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: yunus
Araç: mitsubishi lancer 1.5 2009
Meslek: ÖĞRENCİ
Kan grubu: 0rh-
arkadaşlar lancer 1.5 tüp taktırmaya karar verdimde erzurumdaki bu işle uğraşan arkaşlara sordum atikerin yeni bir tüp çıkararmış bu subablara zarar vermiyen araç 4bin 5 bin devirden sonra biraz benzin karıştırarak subabların zarar görmesini engelliyormuş fiyat olarakda 1.250 dediler acaba siz ne dersiniz taktırayımmı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2015 20:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
Mitsubishinin hiçbir aracı atiker taktırılacak kadar ucuz ve basit araçlar değil. Atiker nedense bende motor için sağlıklı bir kit değilmiş gibi geliyor. Yani normal kalite bir kit 1600-1800tl arasında iken atikerin kitleri 1000-1200 arasında geziyorsa illa ki bir götürüsü olacaktır. Şahin, reno12 gibi basit araçlara atiker takılır da lancer gibi güzelim araca atiker takmak çok iyi fikir değil sanki...

Ben brc kullanıyorum. Coltlarda problem olmamasına rağmen yine de 4500 devir gibi direkt olarak benzine geçecek şekilde ayarlattım. Lancer sahibi olsam 4000de direkt benzine geçecek şekilde ayarlatırım. Bilmem şu kadarı benzin değil, direkt benzin yollatırdım. Sonuçta 4000 devir üzeri normal kullanım değil. Performans kullanımı ve çok nadir kullanılır o devirler. O zaman da benzinde kullanmak en sağlıklısı diye düşünüyorum.

Aracımı brc takılı satın aldım. Kendim taktıracak olsam prins silverline filan bakarım sanırım. LPG ile ekonomi yapacağız diye tercih ediyoruz ama ucuz kitler uzun vadede hep problem çıkarıyor.

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2015 22:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: ÖzgüR
Araç: 2009 Lancer İnvite Yakut Kırmızı
Meslek: memur
Bende 2009 1.5 var prins silverline var.on numara beş yıldız bir kit. Şimdiye kadar tek sorun çıkarmadı.2 bin küsüre mal oldu ama bence değdi..prinsi tavsiye ederim :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2015 18:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: yunus
Araç: mitsubishi lancer 1.5 2009
Meslek: ÖĞRENCİ
Kan grubu: 0rh-
bizim sorduğumuz usta tanıktı atiker uyar dedi ama verdiğiniz cevaplar için teşkkür ederim benimde aklımda brc yada prins var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2015 23:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
hangi lpg'yi takarsanız takın 60 bin km civarında sübaplarınız yanacak! bu konuda yapacak hiç bir şey yok! ama üzülmeyin sübaplarınız yandığında sakın ama sakın orijinal magnezyum alaşımdan yapılmış sübapları takmayın! yerli çelik sübap takın bir daha sorun yaşamazsınız. lpg kiltinde önemli olan marka modelden çok montajın yapılışıdır montajı yapan ustadır! Artık piyasadaki hemen hemen tüm lpg üreticileri konuyu iyi anladı ve çözdü kararı kendiniz verin, iyi araştırın. marka seçerken cimrilik yapmayın))

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: