Zaman: 29 Mar 2024 02:14

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2018 21:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: cafer
Araç: lancer
Meslek: işçi
Öncelikle iyi akşamlar.son zamanlarda malesef LPG konusu çok konuşulmaya başlandı bende bu konuda kendi LPG ayarimizu neden yapmayalım dedim.https://i.hizliresim.com/0EDJoV.jpg bütün olay bu haritada bitiriyor.ve tabiki okjisen sensorundeki verileri okumanız şart

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2018 21:19 
Kullanıcı avatarı

https://youtu.be/3oVyWuVAWd0

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2018 21:21 
Kullanıcı avatarı

İhtiyacımız olan şeyler LPG bağlantı kablosu ve obd 2 cihazı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2018 21:38 
Kullanıcı avatarı

Bu güne kadar hep gittiğimiz LPG ustaları usta buna ayar yap dediğimizde.hemen arabayı PC ye baglayip.oto kalibrasyon yapıp gönderdiler.ve kötü olan ayarimizu iyice kötü yaptılar.neden mi.lpg ayarı iyi olmayan aracın benzin map haritasında bozulur yani kötü LPG ayarı olan aracın benzin aylarına bozulur.buda iyice bozulan benzin map haritası no LPG ecusunun kendine kopyalamasiyla iyice kötüleşir durum.obd li olmayan hangi LPG ye obd cihazı bağlayıp ya hangi usta lft ve sft verilerini baz almış.ve ona göre her devirde ayar yapmış.eger usta yol ayarina çıkmayacak her devirde ayar yapmayacak ise hiç boşuna para vermeye gerek yok.ya bu işi kendimiz yapacak yada sanayiye gidip gelmeye devam edeceğiz.zor değil olay çok basit eğer kendi ayarimi kendim yapicagim diyen arkadaşlara her türlü elimden geldiği ve bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 May 2018 22:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
cafer_haki yazdı:
Bu güne kadar hep gittiğimiz LPG ustaları usta buna ayar yap dediğimizde.hemen arabayı PC ye baglayip.oto kalibrasyon yapıp gönderdiler.ve kötü olan ayarimizu iyice kötü yaptılar.neden mi.lpg ayarı iyi olmayan aracın benzin map haritasında bozulur yani kötü LPG ayarı olan aracın benzin aylarına bozulur.buda iyice bozulan benzin map haritası no LPG ecusunun kendine kopyalamasiyla iyice kötüleşir durum.obd li olmayan hangi LPG ye obd cihazı bağlayıp ya hangi usta lft ve sft verilerini baz almış.ve ona göre her devirde ayar yapmış.eger usta yol ayarina çıkmayacak her devirde ayar yapmayacak ise hiç boşuna para vermeye gerek yok.ya bu işi kendimiz yapacak yada sanayiye gidip gelmeye devam edeceğiz.zor değil olay çok basit eğer kendi ayarimi kendim yapicagim diyen arkadaşlara her türlü elimden geldiği ve bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

Teşekkürler iyi oldu :vauv:
Ben de laptopuma ayar programı yükledim: yol testi şart ama nazımızın geçtiği ustalar bile yapmak istemiyor. ustama lokantaya gidelim yolda ayar yaparız dedim de zor kandırdım :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: