Zaman: 28 Mar 2024 22:35

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 139 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Hangi LPG Gazı? (iki seçenek)
Aygaz Euro LPG 25%  25%  [ 51 ]
Shell Gaz 33%  33%  [ 66 ]
İpragaz 6%  6%  [ 12 ]
Milangaz 10%  10%  [ 21 ]
Totalgaz 7%  7%  [ 15 ]
Diğer (forumda belirtiniz) 6%  6%  [ 12 ]
Po/gaz 12%  12%  [ 24 ]
Toplam oy : 201
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2014 08:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Meslek: serbest
opet kart % kaç puan veriyor ki?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2014 09:52 
Kullanıcı avatarı

bende po kart var %0.5 veriyor :).

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2014 22:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
Ne zaman shell almak zorunda kalsam hep az km gidiyorum. Kadoil, milangaz aldığımda hep shell den fazla gittim.mecbur, kalmazsam shellden almıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2014 11:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Nerde ucuz bulursam oradan alıyorum.
önceden shell den alıyordum, diğer istasyonlara göre 11 krş indirimli satılıyordu.
indirimi 6 krş a düşürdüler, yeni bir PO istasyonu açıldı, 2,59 dan 17 krş indirimli satılıyor.
sürekli oradan alıyorum artık. km de değişiklik olmadı...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2014 11:27 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
militar yazdı:
Ne zaman shell almak zorunda kalsam hep az km gidiyorum. Kadoil, milangaz aldığımda hep shell den fazla gittim.mecbur, kalmazsam shellden almıyorum.

Farklı istasyonu dene, hep aynı bayiiden alıyorsanız. Ayrıca depo full olsa da litre farklı olabiliyor. Bazı istasyonda 34 litre bazılarında ise 36 litre olunca full oluyor benim depo

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2014 11:29 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
%5'e kadar

% 0,5 demek istedin herhalde en azından yeni tavan fiyat uygulamasından sonra:bana öyle mesaj geldi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2014 21:35 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
militar yazdı:

Farklı istasyonu dene, hep aynı bayiiden alıyorsanız. Ayrıca depo full olsa da litre farklı olabiliyor. Bazı istasyonda 34 litre bazılarında ise 36 litre olunca full oluyor benim depo

Yazdıklarım litre bazında zaten. Hep 28:litre alıyorum. Shell bitmiştir benim için. . :shy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014 21:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Hep aynı shell bayi den mi alıyor sun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014 23:33 
Kullanıcı avatarı

Evet aynı bayii...bayiiden bayiye fark edermi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2014 03:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

maleseff bazı bayiler gaz yanında hava basıyorlarbulunduğum yerde 2 tane po var ama birinden alınanla daha az km.yapıldığını tanıdığım herkes ve lpg ci ustam söyluyor. aslında shell bayileri oldukça sıkı denetliyor ama burası trkiye

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2014 17:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: armi
Araç: 2011 mitsubishi lancer 1.5 invite at
Meslek: akaryakıtçı
öncelikler merhabalar forumda ilk mesajım olacak.
ben de 2011 mitsubishi lancer 1.5 invite at sahibiyim. ayrıca akaryakıt istasyonu işletmecisiyim.
yanlış bildiğiniz şeyleri düzeltmek hatta fazladan da bilgilendirmek istedim.

otogazda markanın hiçbir önemi yoktur çünkü çoğu dağıtım firması (shell, aygaz, ipragaz gibi) çoğunlukla bayilerine aynı yerden aldıkları ürünü göndermektedirler. bunlar da otogazı tedarik ederler ve çoğunlukla aynı yerden alırlar. mesela tüpraşın izmit rafinerisi gibi...

sanayi ve il müdürlükleri 2 yılda bir sayaçların kontrolunu ve mühür işlemlerini yapar. epdk ise bu iki yıl boyunca defalarca istasyonu denetler. geçen yıl bizi neredeyse 3 ayda bir denetlediler. nedenini sorduğumuzda biz farklı bölgenin personeliyiz tesadüf olmuş dediler. pompanın yazlık kışlık ayarını atcsini mühürleri kontrol ederler malın kalitesini kontrol ederler pompadan cıkan 1 literenin gerçekten 1 litre olup olmadığını ölçerler. hata oranı artı eksi binde beşin üzerinde olursa ceza yazılır savunma alınır.

bir istasyonun işletmecisine dikkat edin markasına değil. mesela biz bu işi 1991 yılından beri yapıyoruz türkpetrol ile başladık türkpetrol ve shell birleşince shell olduk şimdi de aytemiz markası altında işimize devam ediyoruz. müşterinin shelle bakışı ve aytemize bakışı dramatik ölçüde farklı sanki shell damacana suyu satıyor aytemiz musluk suyu o şekil bir muamele görüyoruz. ancak kimse bilmiyor ki ikisi de tüpraştan tedarik ediyor malı. hatta aytemiz son 2 yıldır ege bölgesindeki bayilerine opet dolum tesisinden ikmale başladı. yani opetle aynı malı satıyorlar. ama gel de bunu müşteriye anlat.

benim otogaz sektöründe gördüğüm sıkıntı şudur bi kaç yıl önce otogaz istasyonlarında otomasyon zorunluluğu yoktu istasyon sahibi yazarkasayı arızaya çıkarıp faturasız dökme gaz diye tabir edilen kalitesi otogaz kalitesinden düşük olan malı tanka döküyor ve yine fişsiz satıyordu. bu hâlâ devam ediyor mu bilmiyorum ancak aşırı derecede indirim yapan otogaz istasyonlarına dikkat etmenizi öneririm marka gözetmeksizin.

ayrıca lpg tankta ve tesisatta kurum yapar. ben pompanın filtresini her yıl değiştiririm ancak lpgnin tabiatı gereği olan bir şey bu. aynı sorun araçlarda da oluşur bunu hangi markadan alırsanız alın önleyemezsiniz.

ama emin olun okuduğum şikayetleriniz söz konusu olduğunda çoğunlukla evham yapıyorsunuz diyebilirim.

gaz pedalına basarak aldığınız malın kalitesini ve miktarının tutup tutmadığını anlayamazsınız. böyle bi teknolojiye sahip ayaklarınızın olduğunu düşünüyorsanız afedersiniz ama aklınıza şaşarım... çünkü kıyas yapacaksanız aynı şartlar altında sürüş yapmalısınız ki bu imkansız. mesela aynı hava sıcaklığında aynı tempoda aynı yolda pencereler kapalı klima kapalı aynı ağırlıkla gibi...

ayrıca son olarak şunu söylemek isterim aracınız arıza yaptı diyelim deponuzu son doldurduğunuz istasyona gidip malınız kirli demeyin çünkü bunu demeye tek bir kişinin hakkı var o da şu sıfır araba alıp sürekli o istasyondan deposunu dolduran asla başka istasyonun malını yakmayan adam. yani demek istediğim aracınızda birikmiş sorun olabilir ve ihaleyi son ziyaret ettiğiniz istasyona yıkmanız insafsızlık olur.

konu otogaz biliyorum ama 2011 model aracıma sadece 2 kere başka istasyondan benzin aldım 3 yılı aşkın süredir biniyorum tek bir sorunla karşılaşmadım. ancak istasyonumu 1 kere ziyaret edip sadece motoruna 10 tl akaryakıt alan bir sürücü yolda kaldığını iddia etti geçenlerde adamın refaransı da sanayide benzini koklayıp "abi bu nasıl benzin? benzin gibi kokmuyo..." diyen adam... kusura bakmayın da bu iş öyle kolay değil...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2014 20:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
bu site üyelerinin çoğu lpg kalitesini gaz pedalından anlayabiliyor.şöyleki yakın zamanda başıma gelen bir olay.

hep shell alan ben 1ay önce germencik-aydında depoyu shell den 32litre 80tl vererek fulledim ankaraya doğru yola çıktım ama araçta bir sıkıntı olduğu belli rampaya 120 ile giriyorum 70-80 e düşüyor afyona girmeden gaz bitti halbuki 100km daha gitmesi gerekirdi.ilk aygaz denk geldi gaz pahalı olduğu için 50tl ver dedim.ve araç 48tl fazla almıyor.demekli herkesin güvendiği shell bize havayı basmış sonra yola devam ettim bir ara bi baktım rampa yukarı 160 la bmw kovalıyorum markalar arası lpg kalitesinin bu kadar fark edeceği hiç aklıma gelmezdi.afyondan aldığım aygaz kesinlikle çok iyi yanıyor ama buradaki aygaz öyle değil.şu anda bp alıyorum aygaz gibi yanıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2014 00:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Aygazdan kesinlikle sasmam.Cihan senin yasadigin olayin aynisini bende carisma varken nallihana giderken ucuz diye aldigim ve aygaz ile ayni gazi kullaniyoruz fark yok diyen milangazdan aldim konya yolu uzeri aracta 2 kisiyiz ayas tepesine 3 vites zor cikmisti araba ayni hafta evin onunden aygaz aldim gittim 4 vites 140 ile tirmandim.teknik konulari bilmem ama benim dusuncem lpg icerisine aktarilan katkilardan dolayi fark oldugunu dusunuyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2014 03:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Hepsi aynı yerden alıyor demek satılan ürünler de aynı kalitede demek değildir. Bobin problem varsa Aygaz çok iyidir. Benzine yakın kolay yanar, ateşleme kolay olur. Bu da Aygaz ın iddia ettiği katkı yani totalin aldığı yerden alıp sonradan içine koyduğu katkı. Eğer katkı lafı yalan değil ve Aygaz müşteriyi kandirmiyorsa. Kandirma olayında tabiiki Markadan ziyade bayii önemli. Bilecik'te 2 po gaz var çoğunluk uzaktakine gidiyor. Ben daha da uzaktaki totala gidiyom. Bana en yakın Aygaz 1 km. Total 5 km. Ama total daha ucuz ve daha uzun km gidiyorum. Litre bazında. Ben asla kuruş hesabı yapmam litre hesabı yaparım. Dostum lpg ustası da deneme ler yaparak total daha iyi diyor. Bilecikte total Aygaz po gaz var en kaliteli ve en ucuz total. Ucuz derken Eskisehir ile aynı. Fiyat kırmiyor liste fiyatı uyguluyor. Diğerleri kazık. Milangaz da biraz iyi fiyat açısından tercih edilir. Tüm peynirler aynı sütten yapılsa da kalite farklı olur. Mesele aynı rafineri olmasi değil. Ben bir aptal olarak gaz pedalinin sert yumuşak olmasından anlıyorum. Bır aptal olarak sizin durumunuzu da anlıyorum. Bursada iken uluyol başında istasyon vardı BP satarken de alpet e dönüştüğü zamanda kalite düşmedi ama bu aynı rafineri aynı kalite denemez. Zaten katkılı diye Aygaz belirtiyor rafineri sonrası işlem farklılığı olduğunu söylüyor. Memleketimde 2 tane tırnağa var biri daha iyi; pompası digital ve fazladan 1 filtreleme ile daha temiz dolum yaptıklarını söyledi. Hatta benim gibi bazı aptallarda aynı şeyi lpg lerinin bariz kaliteyi hissettiğini soylemisler. Bayii babamın memlette en güvendiği insanlardan. Madem hepsi aynı rafineri, yoldaki en ucuzu alacağım ne Aygaz ne de sizin markayı alacağım. Beni iyi gaza getirdiniz :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2014 04:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Memleket teki gaz TURNA GAZ. ben aptal olduğumdan ihtiyaca binaen akıllı cep kullaniyom. Hatta embesil derecede olduğumdan samsung not3 kullanıyorum. Ancak yetiyor, o bile yazarken Otomatik tamam larken markayı Turna yerine tırnak gibi yazmış.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2014 04:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kusura bakmayın da bu iş öyle kolay değil. Lafiniza sonuna kadar katılıyorum. MTC de ustayim, falan işi yapıyorum deyip bilirkişi kabul edilmiyor. Ustayim sorularinizi cevaplayayim deyip de opeth abi ve bazılarının sorularını cevaplayamayan usta, meslek erbabı çok gördük. Hatta şunu da ekleyeyim. Madem ayagimiza ve beynimize guvenmiyorsunuz. Size teknik cihaz sonucu aktarayim otogeyik diye 1 forum var takıldığım. Istanbulda benim gibi aptal araba meraklıları ile buluştuk. Şunu dediler Dino ve diğer cihazlarda test ettik total benzin en iyi çıktı. AYNI RAFINERI DIGERLERIYLE Sanirim. Bursa endüstri okulunun yaptığı deneyde de shell ve po, biri benzin biri de mazotta en iyi çıkmış. Bilimsel araştırma yani. İstanbul daki geyik kafalilar teknik testte bor power ın daha iyi performans gösterdiğini motor silk ten daha iyi olduğunu söylediler. Ben hissetme olarak motorsilk diyordum. Sebebini söyleyince ikna oldum bor power nano teknolojili üretim imiş. Baktım hakkaten motor silk nano değilmiş. Ama ürün olarak benim motorda daha iyi geldi. Bu işte motor da önemli ateşleme vs uyumu önemli. Öyle göründüğü kadar kolay değil yani. bilmem cahilligime rağmen anlatabilmişimdir! !!!! Aynı ana babadan aynı çocuk doğmaz ikiz bile olsa fark vardır:!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2014 09:44 
Kullanıcı avatarı

armiero yazdı:
öncelikler merhabalar forumda ilk mesajım olacak.
ben de 2011 mitsubishi lancer 1.5 invite at sahibiyim. ayrıca akaryakıt istasyonu işletmecisiyim.
yanlış bildiğiniz şeyleri düzeltmek hatta fazladan da bilgilendirmek istedim.

otogazda markanın hiçbir önemi yoktur çünkü çoğu dağıtım firması (shell, aygaz, ipragaz gibi) çoğunlukla bayilerine aynı yerden aldıkları ürünü göndermektedirler. bunlar da otogazı tedarik ederler ve çoğunlukla aynı yerden alırlar. mesela tüpraşın izmit rafinerisi gibi...

sanayi ve il müdürlükleri 2 yılda bir sayaçların kontrolunu ve mühür işlemlerini yapar. epdk ise bu iki yıl boyunca defalarca istasyonu denetler. geçen yıl bizi neredeyse 3 ayda bir denetlediler. nedenini sorduğumuzda biz farklı bölgenin personeliyiz tesadüf olmuş dediler. pompanın yazlık kışlık ayarını atcsini mühürleri kontrol ederler malın kalitesini kontrol ederler pompadan cıkan 1 literenin gerçekten 1 litre olup olmadığını ölçerler. hata oranı artı eksi binde beşin üzerinde olursa ceza yazılır savunma alınır.

bir istasyonun işletmecisine dikkat edin markasına değil. mesela biz bu işi 1991 yılından beri yapıyoruz türkpetrol ile başladık türkpetrol ve shell birleşince shell olduk şimdi de aytemiz markası altında işimize devam ediyoruz. müşterinin shelle bakışı ve aytemize bakışı dramatik ölçüde farklı sanki shell damacana suyu satıyor aytemiz musluk suyu o şekil bir muamele görüyoruz. ancak kimse bilmiyor ki ikisi de tüpraştan tedarik ediyor malı. hatta aytemiz son 2 yıldır ege bölgesindeki bayilerine opet dolum tesisinden ikmale başladı. yani opetle aynı malı satıyorlar. ama gel de bunu müşteriye anlat.

benim otogaz sektöründe gördüğüm sıkıntı şudur bi kaç yıl önce otogaz istasyonlarında otomasyon zorunluluğu yoktu istasyon sahibi yazarkasayı arızaya çıkarıp faturasız dökme gaz diye tabir edilen kalitesi otogaz kalitesinden düşük olan malı tanka döküyor ve yine fişsiz satıyordu. bu hâlâ devam ediyor mu bilmiyorum ancak aşırı derecede indirim yapan otogaz istasyonlarına dikkat etmenizi öneririm marka gözetmeksizin.

ayrıca lpg tankta ve tesisatta kurum yapar. ben pompanın filtresini her yıl değiştiririm ancak lpgnin tabiatı gereği olan bir şey bu. aynı sorun araçlarda da oluşur bunu hangi markadan alırsanız alın önleyemezsiniz.

ama emin olun okuduğum şikayetleriniz söz konusu olduğunda çoğunlukla evham yapıyorsunuz diyebilirim.

gaz pedalına basarak aldığınız malın kalitesini ve miktarının tutup tutmadığını anlayamazsınız. böyle bi teknolojiye sahip ayaklarınızın olduğunu düşünüyorsanız afedersiniz ama aklınıza şaşarım... çünkü kıyas yapacaksanız aynı şartlar altında sürüş yapmalısınız ki bu imkansız. mesela aynı hava sıcaklığında aynı tempoda aynı yolda pencereler kapalı klima kapalı aynı ağırlıkla gibi...

ayrıca son olarak şunu söylemek isterim aracınız arıza yaptı diyelim deponuzu son doldurduğunuz istasyona gidip malınız kirli demeyin çünkü bunu demeye tek bir kişinin hakkı var o da şu sıfır araba alıp sürekli o istasyondan deposunu dolduran asla başka istasyonun malını yakmayan adam. yani demek istediğim aracınızda birikmiş sorun olabilir ve ihaleyi son ziyaret ettiğiniz istasyona yıkmanız insafsızlık olur.

konu otogaz biliyorum ama 2011 model aracıma sadece 2 kere başka istasyondan benzin aldım 3 yılı aşkın süredir biniyorum tek bir sorunla karşılaşmadım. ancak istasyonumu 1 kere ziyaret edip sadece motoruna 10 tl akaryakıt alan bir sürücü yolda kaldığını iddia etti geçenlerde adamın refaransı da sanayide benzini koklayıp "abi bu nasıl benzin? benzin gibi kokmuyo..." diyen adam... kusura bakmayın da bu iş öyle kolay değil...

aynen katılıyorum size. :good: herkes markaya takılıyor malesef..
aytemiz petrolunuz neredeydi acep ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2014 09:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Aytemiz görürsem alıyorum onu da belirteyim bilmediğim ucuz yerden "almayan" biri olarak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2014 12:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: ömer
Araç: 2006 1.3 Invite AMT
Meslek: öğretmen
Geçenlerde Lukoil aldım menzili ve çekişi oldukça iyiydi. Tavsiye ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2014 18:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ommar yazdı:
Geçenlerde Lukoil aldım menzili ve çekişi oldukça iyiydi. Tavsiye ederim.

lukoil rus malı olup iyidir. çakma gibi durur ama büyük firmadır. ilk zamanlar en ucuzdu inegölden geçerken alırdım sonraları biraz fiyatı arttı. inegölde artık uspetteki milangazı alıyorum. bozüyük çıkışı total isasyonda da MİLANgaz var şoförler odasınıın mış o yüzden bu bölgenin en ucuz gazı. kötü de değil.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 139 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye