Zaman: 29 Mar 2024 00:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011 09:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
c!h@n... yazdı:
hemşo hayırlı olsun.inşallah sorunsuz binersin.dertsiz sürüşler.

Teşekkür ederim.İnşallah hepimiz kazasız belasız kullanırız araçlarımızı.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2011 11:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: kadir
Araç: asx 2011
Meslek: avukat
bende asx ime telefex marka tüp taktırdım. Değerlere gelince 5 depo ortalamasını vermek gerekirse

Şehir içi yoğun olmamak kaydı ile 180 kuruş
Tamamen şehirler arası yolda ise 155 kuruş tüketim değerlerine ulaştım.

Ben tercihimi brc yerini telefex olarak kullandım. İnşallah kazasız ve belasız kullanmak nasip olur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2011 13:12 
Kullanıcı avatarı

kadiryildiz yazdı:
bende asx ime telefex marka tüp taktırdım. Değerlere gelince 5 depo ortalamasını vermek gerekirse

Şehir içi yoğun olmamak kaydı ile 180 kuruş
Tamamen şehirler arası yolda ise 155 kuruş tüketim değerlerine ulaştım.

Ben tercihimi brc yerini telefex olarak kullandım. İnşallah kazasız ve belasız kullanmak nasip olur

Öncelikle hayırlı olsun.AS&G özelliğini kullanamıyorsunuz sanırım.En son teleflexte böyle bir yazılım yoktu.Teleflex gerçekten iyi bir kit.Kaç paraya taktırdınız? Nerede taktırdınız?Tekrar hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2011 17:45 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle belirtmek gerekirse AS&G özelliği kullanabiliyorum. Herhangi bir sıkıntı yok. Yani o yönden herhangi bir sıkıntı yok. Kiti 2.000 TL ye takdırdım. Ankara da Tunalı da takdırdım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2011 18:18 
Kullanıcı avatarı

kadiryildiz yazdı:
Öncelikle belirtmek gerekirse AS&G özelliği kullanabiliyorum. Herhangi bir sıkıntı yok. Yani o yönden herhangi bir sıkıntı yok. Kiti 2.000 TL ye takdırdım. Ankara da Tunalı da takdırdım.

Kadir bey AS&G özelliğini elbette kullanırsınız benim söylemek istediğim ise; AS&G özelliğini devreye soktuğunuzda yani araç otomatik stop ettikten sonra ilk çalıştırmada yine benzinle çalışacaktır.Bu da AS&G özelliğinin anlamını yitirmesi demektir.Benim aracımda BRC var ve BRC'deki yazılım sayesinde araç ilk otomatik stoptan sonra ilk çalıştırmada yine lpg ile başlıyor.Birbaşka deyişle aracımla LPG de giderken AS&G özelliğini kullanıp stop ettikten sonra yine ilk çalıştırma LPG ile olmakta ve böylece AS&G özelliğinin anlamı olmaktadır. Sormak istediğim asıl buydu.Teleflex'tede böyle bir özellik var mı?En son araştırdığımda yani ben LPG taktıracağım zaman yoktu.Şimdi yukarda anlattığım gibiyse o zaman süper derim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2011 17:50 
Kullanıcı avatarı

o hususu tam olarak bilmiyorum. Ama 5 bin km yapmak üzereyim. Lpg ye yağ eklemeye gittiğimde o tarz özellik var mı sorarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2011 15:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: ASX invite
Meslek: Öğretim Üyesi
Kan grubu: 0RH+
Merhaba arkadaslar,
Bu tartısmaya ulasamayınca yeni bir konu acmıs oldum. Son mesaja kadar forumu okudum. Ben de yeni aldıgım daha plakasını taktırmadıgım ASX'e LPG taktırmayı dusunuyorum. BRC, Telefex, Vialle de son durum nedir yeni teknolojiler, gelismeler ve fiyatlar konusunda bilgisi olan varmı??
Keyifli surusler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2011 19:12 
Kullanıcı avatarı

firefox yazdı:
Merhaba arkadaslar,
Bu tartısmaya ulasamayınca yeni bir konu acmıs oldum. Son mesaja kadar forumu okudum. Ben de yeni aldıgım daha plakasını taktırmadıgım ASX'e LPG taktırmayı dusunuyorum. BRC, Telefex, Vialle de son durum nedir yeni teknolojiler, gelismeler ve fiyatlar konusunda bilgisi olan varmı??
Keyifli surusler

Bülent hocam bu başlık benim.Walla ben tercihimi BRC den yana kullandım.Şu ana kadarda Lpg ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım.Forumda da yazıldığı çizildiği üzere bence en mantıklısı BRC.Hem ucuz hem kaliteli.Ayrıcada AS&G özelliği ile tam uyumlu ben sorunsuz biniyorum.Tavsiyem BRC dir.Düşünürseniz BRC My-11 kiti 2A mühendisliğin verdiği bayi listesine göre uygun yerde taktırın derim.Çünkü Brc sorumluluk alıp birde mali mesuliyet sigortası yapıyor.Ayrıca yaygın servis ağına sahip.Bana göre aracın AS&G özelliğini aktif olarak kullanmanıza olanak vermesi yani böyle bir yazılıma sahip olması çok mantıklı bir olay.Diğer kitlerde ben taktırırken böyle bir yazılım yoktu.Tercih sizin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2011 16:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: ilia elva
Araç: ASX 2011
Meslek: Kamu
Tüketim değerleri hakkında bilgi verebilirmisiniz? Lütfen

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2011 19:46 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle durumumu anlatayım.Denizli şehiriçini bir görseniz o zaman beni daha iyi anlarsınız.Yani Denizlinin her yeri kazılıp yapıldığından çok fazla trafik oluyor vede araç tam 3. vitese atar atmaz tekrar duruyorsunuz. Abartısız 3. vitesi şehir içinde nerdeyse hiç görmüyorsunuz.Böyle bir durumda benim aracım LPG ile birçok kez denedim sonuç hep aynı;
LPG:2.34 ten alıyorum. 34 lt 75-80 Tl'ye gaz alıyorum 350km yol gidiyorum tamamı şehiriçi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2011 14:07 
Kullanıcı avatarı

Yusuf Bey, bu mali mesuliyet sigortası garanti ile ilgili sıkıntıyı ortadan kaldırıyormu sizce, zira forumdan da anladıgım kadarıyla motorun garantisi ortadan kalkıyor sanırım. Bir de bazı modellerde mitsubishi yedek lastiği kaldırmış ve patlayan lastikleri kısa süreliğine şisiren bir cihaz koymus. Piyasa da da benzer cihazlar (veya maddeler) var. Stepneyi çıkartıp bu tarz ekipman ise yarar mı? Bu konuda fikri veya tecrübesi olan var mı? Ayrıca ben henüz ruhsatı çıkartmadım. Şimdi LPG yi taktırsam ilk ruhsata LPG li islettirilebilir mi? Yine forumdan edindiğim izlenim ruhsatsız araca LPG işletmek pratik olarak sıkıntılı duruyor. Bilgisi olan arkadaslardan cevap bekliyorum. Ruhsat için son 7 günüm...(1 temmuz MTV ikinci taksidi icin). Tesekkurler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2011 18:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Adnan Otomotiv/ORDU
Araç: Mitsubishi Yetkili Servisi
Meslek: Makina Mühendisi
Merhabalar;
Bülent Bey'in - firefox- sorularına cevap vermek gerekirse; öncelikle BRC'nin mali mesuliyet sigortası, motora LPG kaynaklı olumsuz bir durumda, ürünün garanti süresi boyunca bu sigortadan faydalanılması amacıyla yapılmaktadır ve ürünün garanti belgesi oluşturulduğu andan itibaren devreye girer. Sonrasında; LPG dönüşümü yaptırmaya karar verdiyseniz, ruhsatı çıkartmadan yapmanız çok doğru olur, aksi ekstra maddi külfet. En son olarak da; bence stepne yerine tamir seti dediğimiz sistemin kullanılmasına gerek yoktur! Stepnenizi bagajınızda taşımak istemezseniz ve lastikle ilgili sıkıntı olursa yol yardım hizmeti her yerde, ararsınız gelirler. Umarım yardımcı olabilmişimdir, saygılarımla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2011 18:49 
Kullanıcı avatarı

firefox yazdı:
Yusuf Bey, bu mali mesuliyet sigortası garanti ile ilgili sıkıntıyı ortadan kaldırıyormu sizce, zira forumdan da anladıgım kadarıyla motorun garantisi ortadan kalkıyor sanırım. Bir de bazı modellerde mitsubishi yedek lastiği kaldırmış ve patlayan lastikleri kısa süreliğine şisiren bir cihaz koymus. Piyasa da da benzer cihazlar (veya maddeler) var. Stepneyi çıkartıp bu tarz ekipman ise yarar mı? Bu konuda fikri veya tecrübesi olan var mı? Ayrıca ben henüz ruhsatı çıkartmadım. Şimdi LPG yi taktırsam ilk ruhsata LPG li islettirilebilir mi? Yine forumdan edindiğim izlenim ruhsatsız araca LPG işletmek pratik olarak sıkıntılı duruyor. Bilgisi olan arkadaslardan cevap bekliyorum. Ruhsat için son 7 günüm...(1 temmuz MTV ikinci taksidi icin). Tesekkurler

Mali mesuliyet işini ordu mitsubishi açıklamış zaten.Evet LPG takılınca motor garantisi kalkıyor.Bu arada Tamir seti hikaye gidin bir oto markete 10 tl'ye verirler isterseneiz alın arabada bulunsun.Stepne iyidir.Helede kendi işini kendin görebiliyorsan:))
Ruhsat için son 7 gün demişsiniz o zaman 2 kez mi ödemek durumundasınız mtv'yi?Şayet öyleyse durum farklılaşabilir.Yoksa 1 temmuzda mı çıkartacaksınız ruhsatı.Her iki ihtimalde de lpg düşünüyorsanız gidin taktırın sonra ruhsat çıkartın derim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2011 12:05 
Kullanıcı avatarı

adnan otomotiv ve yusuf bey'e bilgilendirmeleri icin tesekkürler, evet MTV birinci taksidini odememek icin 1 temmuzu bekliyorum. Vakit daraldı, sanırım ruhsat oncesi yetistiremeyecegim. Zira aracı trafige cıkartamıyorum (su an oldugu gibi kacamak yapıyom gerci). Ama BRC konusunda ikna oldum, zaten bir onceki aracım olan 2006 Honda Civic'e de
BRC taktırmıstım. İyi surusler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2011 17:30 
Kullanıcı avatarı

firefox yazdı:
adnan otomotiv ve yusuf bey'e bilgilendirmeleri icin tesekkürler, evet MTV birinci taksidini odememek icin 1 temmuzu bekliyorum. Vakit daraldı, sanırım ruhsat oncesi yetistiremeyecegim. Zira aracı trafige cıkartamıyorum (su an oldugu gibi kacamak yapıyom gerci). Ama BRC konusunda ikna oldum, zaten bir onceki aracım olan 2006 Honda Civic'e de
BRC taktırmıstım. İyi surusler

BRC taktırarak şuan en mantıklısını yaparsınız...Hangi ilde ikamet etmektesiniz? O il ile ilgili görüş yazabilirler bu forumda.Hatta Mehmet özenç var o size en uygun yeri söyler. Bu forumda bu başlık kendisinin viewtopic.php?f=48&t=2429&start=80 iyi sürüşler dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2011 21:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: akın
Araç: asx
Meslek: TSK
bu hafta sonu mitsubishi bayi aracılığı ile ''yağlı sistem prins'' lpg sistemi takılacak,
ilk söylemlere göre;
- durk kalk özelliği lpg ile çalışacağı,
- lpg sisteminin kendi yağlaması olduğundan subab erimesi olmayacağı,
- aracın ruhsatı henüz çıkmadığı ve plaka takılmadığı için prins ipragaz aş. motor aksamına 2 yıl garanti verdiği,
- mitsulara özel extradan iki parça daha takılacağı (yol bilgisayarına ve as&g ye uyum için)
bilgileri verildi..
önceden bir kaç otomobilime italyan-yerli sıralı sistem taktırmış ve değişik sorunlar neticesinde dizelci olmuş biri olarak bu sefer sorun yaşamam inş. allah utandırmasın. sıfır aldığım aracıma uzun yıllar binmek istiyorum..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2011 10:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERDAL
Araç: 2009 1.5 İNVİTE YAKUT KIRMIZI LANCER
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Brh+
yusuf hocam hayırlı olsun.Bende düşünüyorum lancera ancak eylül-ekim gibi gelecek olan sıvı lpg yi bekliyorum.fiyatını görelim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2011 12:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Adnan Otomotiv/ORDU
Araç: Mitsubishi Yetkili Servisi
Meslek: Makina Mühendisi
akın bey merhabalar;
birkaç konuda sizinle ve ilgilenen kişilere görüşlerimi paylaşmak isterim:
ve hangi ilde olduğunuz belirtirseniz de sevinirim?
yağlı sistem dediğiniz sanırım valve care sistemidir ki doğrudur motoru subap erime riskine karşı koruyan bir sistemdir ve montajı hassastır; yaklaşık 7000-8000km aralığında da yenilenmelidir.
dur-kalk yani auto stop&go özelliği tam olarak LPG ile değil, minimum zamanda ki gerçekten çok kısa bir sürede (saliseler civarında bir süre) LPG ile çalışmasına devam eder.
aracın ruhsatı çıkmadığı için garanti verildiği doğrudur, ancak montaj yapan bayinin ipragaz ile böyle bir uygulamada garanti verileceğine dair sözleşme yapmış olması gereklidir.
mitsubishilere özel takılacak olan o iki parça nedir acaba merak ettim? rpm sabitleyici falan mı acaba?
ve en son olarak da her italyan iyi değildir ve her italyan da örneğin BRC kadar kaliteli ve ürününe-araca yönelik garantili değildir.
montajınız hayırlı olsun; bol LPG'li günler dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2011 16:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: akın
Araç: asx
Meslek: TSK
Bilgilendirme ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim adnan otomotiv.
Mardin de ikamet ediyorum. Garanti konusundaki bilgiyi gorustugum yetkili verdi sanirim boyle bir sozlesmeleri var ki soyluyor ama bir kez daha sorucam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2011 19:49 
Kullanıcı avatarı

666 yazdı:
yusuf hocam hayırlı olsun.Bende düşünüyorum lancera ancak eylül-ekim gibi gelecek olan sıvı lpg yi bekliyorum.fiyatını görelim.

hayırlısı hocam bakalım gelsin sizde onu test edersiniz görüşlerinizi alırız.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye