Zaman: 28 Mar 2024 19:22

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 13:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: tolga
Araç: 2011 colt elegance (Cleartech-mt) siyah
Meslek: işci
Kan grubu: Arh-
beklemedeyiz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2011 21:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
valve care sistemi hassas subaplar için bir çözüm olabilir gibi görünüyor.ama keşke bu tür ek üniteler olmadan lpg nin subaplara olan zararı engellenebilse.7-8binde bu malzemenin değişmesi ücretinin ne olacağı bunlarda ayrı bi sıkıntı.http://www.prins.com.tr//icerik/9/25/ValveCare.aspx bu sitede ayrıntılı olarak çalışma prensibi anlatılmış.aslında en uygun olanı otomobil üreticilerinin lpg ile kullanımda yıpranmayacak subaplar üretmesi.bunu neden yapmıyorlar anlayamadım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2011 00:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: akın
Araç: asx
Meslek: TSK
Sistemin yagi kullanima gore degisiyor cok devirli ve hizli kullanimlarda 7-8 bin, normal 90-100 km/h lik kullanimlarda 10-11 binde bir degistiriliyor.ucreti de 70-75 tl civarinda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2011 01:13 

İsim: .
Araç: .
Meslek: .
...

En son senolgonul tarafından 24 Eyl 2011 18:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2011 09:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: tolga
Araç: 2011 colt elegance (Cleartech-mt) siyah
Meslek: işci
Kan grubu: Arh-
şu an en iyi lpg sistemi ValveCare diyebilirmiyiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2011 12:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
akin yazdı:
Sistemin yagi kullanima gore degisiyor cok devirli ve hizli kullanimlarda 7-8 bin, normal 90-100 km/h lik kullanimlarda 10-11 binde bir degistiriliyor.ucreti de 70-75 tl civarinda.

lpg dönüşümünü yaptırdınız mı?yapım aşamalarını ve yorumlarınızı bekleriz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2011 12:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
senolgonul yazdı:
Lpg taktıracaksam o arabayı almam Şahsen...O arabalar benzinli motorlu olarak üretilmiştir.!!
Bildiğiniz gibi LPG motor ömrünü kısaltıyor..

Ama hayırlı olsun..

Saygılarımla

Aracınızı kaç bin km kullanacağınızla illgili bence.Serviste sordum hocam sıfırdan 60bin km ile 110bin km arası bu motorun subaplarında sıkıntı yaşanma olasılığı çok dedi.Örneğin böyle bir durum olsa maliyet ne olur dedim.1000-1500 tl dedi.Sitede Gültekin bey var oda bir hesaplama yapmış.Gayet mantıklı.Ben bu aracı lpg ile 50bin km kullansam.Elde edeceğim kar benzinliye göre 5000bin tel civarı.Bunun lpg montajına ve diğer masraflara 3000bin tl'sini harcasam yine karda oluyorum.O yüzden motoru öyle göz korkutmamakta bence.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2011 12:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: kerem mertoğlu
Araç: mitsubishi / asx
Meslek: MAKİNE MÜHENDİSİ
merhaba arkadaşlar;
ben de ASX sahibiyim, bana LPG konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayda 1500km yol yapıyorum yaklaşık olarak; taktırmayı düşünüyorum. Görüş ve önerileriniz benim için önemli.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2011 14:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
colt yazdı:
catalyst yazdı:
Servislerin isi LPG'yi kotulemek. LPG hic takilmamis olsa o araclarda motor sorunu olmayacaginin garantisi var mi? LPG'nin hangi sartlarda takildigi, nasil bir ayar yapildigi belli mi? Hangi sartlarda kullanildigi belli mi? Nereden yakit alindigi belli mi?

Bu gune kadar LPG'yi kotuleyen hickimse karsima kontrollu bir test sonucu veya bilimsel bir data koyamadi, koyacagini da sanmiyorum.

Ankaradaki Temsa Yetkili servisi Azizoğlu BRC montajı da yapıyor. Kısa zaman öncesine kadar Vialle montajı da yapıyorlardı. Vialle'yi para kazanamadıkları için bırakmışlar. İstanbul'a gitmektense gidip konuşayım ve BRC taktırayım dedim ama, Servis Müdürü ; -ben Colt'a Vialle dışında başka marka takmam- dedi. Para kazanmak için takarım ama tavsiyem başka şehirde Vialle taktır dedi. MY-11 ve 3.02 yazılımdan sonra -BRC olabilir mi?- diyordum ama yine resetlendim.

Birincisi vialleyi beceremedikleri için bıraktılar, ya onların işçilik hatası yada viallede de sorunlar var çünkü taktıkları çoğu araç arızalandı, ikincisi ben azizoğlu servis müdürü kadar bilgisiz ve hadsiz bir insan görmedim, sırf o adam yüzünden kaç tane usta işten çıktı bir çok müşteri kaybettiler vs. vs. Benim arkamdan ustaya (arkadaşım olduğunu bilmiyor tabi) "bu garantiye buraya geliyor bakıma başka yere gidiyor" demiş tam tersi olmasına rağmen, çok sinirlendim hem ona neyse, bu güne kadar bir kere garantilik işim oldu onuda 3 ayda anca çözdüler arızalı parçayı istemeyi unutmuşlar bana söylemiyorlar ama ben duydum, bir yolum düşerse 5 tane bakım faturasını gözüne sokacağım 6. cıyı artık bekleme diyeceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2011 17:35 
Kullanıcı avatarı

İsmail bey gerçekten servis ve çalışanları çok önemli.Denizli servisinde çalışanlar gerçekten çok güleryüzlü insanlar.Mitsubishi temsa eksiklikleri ve aksaklıklarını unutturuyorlar güler yüzleri ve ilgileriyle.Neyse LPG konusunda ben çok memnunum.BRC taktırdım AS&G ile tam uyumlu ve yakıt cimrisi oldu çıktı. kerem mertoğlu arkadaşa tavsiyem düşünme git hangi ildeysen yetkili BRC servisi uygulasın lpg'yi.Ben bildiğim öğrendiğim ve duyduklarımı anlattım forumda yani önemli olan montaj işçilikse lpg olayında servis olarak size bildiğim Denizli Kırlıoğlu köseoğlu otogazı, Çorumda 2A Mühendislik Mehmet özenç, Orduda Yetkili Mitsu servisinde Emrah bey, Kocaeli FS otogaz faruk bey tavsiyem olur.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2011 11:14 
Kullanıcı avatarı

çok teşekkürler Yusuf Bey;
bana en yakın Ordu görünüyor. BRC ve Prins arasında kaldım, sizler gibi kullanıcılardan değerli yorumları, deneyimleri alıp artık taktıracağım LPG'yi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2011 17:31 
Kullanıcı avatarı

Siz nerede ikamet ediyorsunuz Kerem bey? Orduda Emrah bey var Mitsu servisinde adnan otomotivde kendisi size BRC'yi tavsiye edecektir ve doğru en yakın adrestir kanımca?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 08:42 
Kullanıcı avatarı

Ben; Ordu'nun ilçesi var, 140km mesafede, oradayım. Samsun'a daha yakın gerçi ama sizin tavsiyeniz üzerine Ordu-Emrah Bey ile görüşüp kararımı vereyim artık. Teşekkürler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 10:01 
Kullanıcı avatarı

gerlum yazdı:
Ben; Ordu'nun ilçesi var, 140km mesafede, oradayım. Samsun'a daha yakın gerçi ama sizin tavsiyeniz üzerine Ordu-Emrah Bey ile görüşüp kararımı vereyim artık. Teşekkürler...

Kerem bey Emrah güler var ordu mitsubishide.hatta face'den iletişim kurabilirsiniz.Sizin bir depo gazınızıda hediye ediyorlar unutmadan yazayım dedim aklınızda olsun:))) ayrıca taksit gibi gerekli kolaylık sağlanıyor peşinde de iyi indirimleri var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2011 08:58 
Kullanıcı avatarı

teşekkürler Yusuf Bey;
Ordu-Mitsubishi Bayisinden mühendis Emrah Bey ile görüştüm; kendisi gerçekten de konusunda çok bilgili, olumlu ve düzgün birisi. Size de selamlarını iletti...Arkadaşımın da 2011 focusu var, beraber gidip montaj yaptıracağız. Artık montaj sonrası izlenimlerimi ve değerleri paylaşırım. teşekkürler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2011 19:42 
Kullanıcı avatarı

Hayırlısı olsun inşallah.İçinize sindiyse sorun yok o zaman.Hadi hayırlısı olsun şimdiden.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2011 14:48 
Kullanıcı avatarı

yarın için Adnan otomotiv'den randevumu aldım, Emrah bey brc'nin pipolu montaj modelinin aracıma uygun olmadığını söyledi, normal montaj olacakmış... cumartesi günü de arkadaşımın focusu var, 1.6 2010 model, ona taktıracağız.. izlenimlerimi paylaırım sizlerle....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2011 15:58 
Kullanıcı avatarı

Evet bizim araçların motoruna pipo olmuyor.Benim araçta delinerek montaj oldu.Benim önceden focusum vardı.Aynen focusta pipolu montaj yaptırmıştırm.Bizim için değilde şayet arkadaşınızın focus sedan ise ince uzun tank taktırmasını tavsiye ederim.Hem bagaj rahat kullanılmaya devam ediyor hemde stepne derdi olmuyor.Hadi hayırlısı olsun bakalım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2011 16:51 
Kullanıcı avatarı

focus hb kasa, ama zaten kendisi simit istiyor tankı.. emrah bey de tankı yerine koydurdu, herhangi bir yükselti olmadan sığıyor... sorun yok şimdilik yani....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2011 15:31 
Kullanıcı avatarı

ben ve arkadaşım araçlarımıza LPG taktırarak, tasarruf kulübüne girmiş bulunmaktayız... öncelikle Adnan otomotiv yetkili mühendisi emrah bey'e ilgisi ve güleryüzü için teşekkürm ederim; gerçekten de bu çok önemliymiş... montajın başından sonuna kadar ilgilendi, ayarını kendisi yaptı; en son da sistem ve kullanım ile ilgili bilgilendirme yaptı... araçları da sorunsuz aldık... şu an için ilk depo bitirdim, karışık kullanımda 21,47 kuruş yakıyor ki şu an için iyi bir durum diye düşünüyorum.... arkadaşın focusu da 85tl'ye 360km'de ve son ışık yanmaya başladı, sadece şehiriçi... sanırım iyi rakamlar...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye