Zaman: 27 Nis 2024 12:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 21:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Özgür Turhan
Araç: 2009 Mitsubishi Lancer İnvite
Kan grubu: BRh+
yba_05 yazdı:
Nemesis yazdı:
Valla sibop eritme olayına pek kafamı takamıorum şu anda... Çünkü benzin aldı başını gitti. Benzinde 100 km yol yapsam nerdeyse 80 liralık benzin harcıyor. Gezemedikten sonra binemedikten sonra bu araba benim kapımda durmasın daha iyi... ;) Yanarsa yaptırım napim. Olmuşla ölmüşe çare yok malesef...

Kardeş bunun hesabını defalarca kez yaptık. Çok basit 50bin km sadece benzinle yapın.50bin km sadece LPG ile yapın.Harcayacağınız akaryakıt harcaması ortaya çıkar.Sonuçları hesap ettiğinizde 1000-1500 tl lik sübap sorunu devede kulak kalacak.:))) eğer yılda 10bin km yapıyorsan Hiç düşünme taktır geç.

Aynen hocam... Taktırdım hiç düşünmedim fazla ince hesap yapmadım... Çünkü benzinli kullanılacak gibi değil... :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 21:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
zaten benzinli binecek olsak yada bir başka deyişle yakıt sorunumuz olmasa daha büyük motorlu daha güzel arabalara binerdik.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 23:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Özgür Turhan
Araç: 2009 Mitsubishi Lancer İnvite
Kan grubu: BRh+
yba_05 yazdı:
zaten benzinli binecek olsak yada bir başka deyişle yakıt sorunumuz olmasa daha büyük motorlu daha güzel arabalara binerdik.

Aynen.... :good: Evo 8-9 lar 45-50 lira alınıp binilebilirdi mesela... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2011 03:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Evo 8-9 serisine tüp nasıl olur acaba? kullanan varmıdır

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2011 03:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
bu sübap başlarının erimesi konusunda ehil bir ustanın cevabı şu :

"Bu konuda Mitsubishinin sübap başlarında kullandığı malzemenin kalitesi Mazdanın, Chevroletin kullandığından daha üstün dolayısı ile bu markalar kadar düşük km seviyelerinde erime hadisesi Mitsubishide olmaz..."

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2011 20:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
badboy87 yazdı:
Evo 8-9 serisine tüp nasıl olur acaba? kullanan varmıdır

Yurtdışında taktıran birinin konusunu okumuştum.Şahsen EVO alırsam taktırmayı düşünüyorum ben.Binemeyeceksem niye o kadar para vereyim ki :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2011 22:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
bacey yazdı:
bu sübap başlarının erimesi konusunda ehil bir ustanın cevabı şu :

"Bu konuda Mitsubishinin sübap başlarında kullandığı malzemenin kalitesi Mazdanın, Chevroletin kullandığından daha üstün dolayısı ile bu markalar kadar düşük km seviyelerinde erime hadisesi Mitsubishide olmaz..."

BU ustalarda alem.
"At yalanı, seveyim inananı" demişler o geldi aklıma.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012 14:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: goksel
Araç: 2009 Lancer
Meslek: Bilgisayar
yba_05 yazdı:
Denizliye gel kardeş kırlıoğlu köseoğlu otogaz var mustafa tokat iyi ustadır.Benim ASX'e o BRC taktı.Çok memnunum.Değerlerimide vereyim.Forumda da var doğu karadeniz gezisine çıktım.Bizim gaz ile depoyu fulledim.450 km sonra lpg düdüğü öttü.Hemen tekrar fulledim.Sonuç 34 lt gaz ile 450 km uzun yol. Bu arada Nemesis kardeşede ben tavsiye ettim Ordu mitsubishideki Emrah beyi.İyi bir ustanın elinden çıkan BRC çok iyi bence...

Yusuf, senin bu mesajın sayesinde firmayı bulup araştırıp geç te olsa karar vermiştim ,teşekkür ederim.
Bu başlıkta da benim maceramı bulabilirsiniz son mesajda, tüketim bilgilerim ve yakıtmetre ile ilgili bilgi de var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012 20:14 
Kullanıcı avatarı

UFA yazdı:
yba_05 yazdı:
Denizliye gel kardeş kırlıoğlu köseoğlu otogaz var mustafa tokat iyi ustadır.Benim ASX'e o BRC taktı.Çok memnunum.Değerlerimide vereyim.Forumda da var doğu karadeniz gezisine çıktım.Bizim gaz ile depoyu fulledim.450 km sonra lpg düdüğü öttü.Hemen tekrar fulledim.Sonuç 34 lt gaz ile 450 km uzun yol. Bu arada Nemesis kardeşede ben tavsiye ettim Ordu mitsubishideki Emrah beyi.İyi bir ustanın elinden çıkan BRC çok iyi bence...

Yusuf, senin bu mesajın sayesinde firmayı bulup araştırıp geç te olsa karar vermiştim ,teşekkür ederim.
Bu başlıkta da benim maceramı bulabilirsiniz son mesajda, tüketim bilgilerim ve yakıtmetre ile ilgili bilgi de var

Eee Göksel bey en sonunda sende lpg'li oldun.Hayırlı olsun inşallah.Ben size gelin taktırın dediğiminden bu yana bir seneden fazla olmuş.Bakın ben en son yakıt tüketiminde rekora imza attım. Sizden de bekliyoruz :)

İŞTE SÜPER YENİ REKORUM :)

Sizin için Video hazırlamaya çalıştım.Sadece 8 dakika 41 saniyenizi istiyorum.:)

Araçta 2 kişiydik. Denizliden depoyu fulledim. Asla gereksiz hızlanma yapmadan trafiği iyi okuyarak yolun %95'i Curise Control ile saatte 85-88 km hızla 4.8-5.2 arası yakıt tüketimi görerek İzmire gittik.İzmir de 30 km kadar şehiriçi yol yaptıktan sonra Denizliye geri döndük.Denizlide 10 km şehiriçi gittikten sonra depoyu tekrar doldurdum.
SONUÇ: Pamukkale gazdan 2.55 TL den depoyu fulledim. 30 lt LPG ile 506.5 km yol yapıldı. Ben bile inanamadım.Maşallah dedim.Bakalım nasip olursa inşallah bu rekoruda geçmeyi hedefliyorum artık :Yahoo!:

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012 21:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
Meslek: yok
Maaşallah.. gözünü sevdiğimin cruise control'ü, yok ki bizde işte :(
uzun yolda en fazla 100km gidebiliyorum 90 civarında. Önüme yavaş bi araba çıkıyor, onu sollayım diye hızlanınca, e madem hızlandım böyle devam diyip yol el verdiğince hızlı gidiyorum.
bu arada 6.dk'da hayko cepkin çok iyi söylüyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2012 00:00 
Kullanıcı avatarı

cruise control gerçekten çok etkili. foot control ile aynı işi yapmak imkansız. :) Biz genellikle orta şeritten ayrılmadan yol yaptık. Asla gereksiz yere ani hızlanma yapmadık.Trafiği doğru okuduk.Örn kırmızı ışığın yandığını gördüğünüzde halen gaza basıyorsanız elbet fazla yakarsınız. Olabildiğince kırmızı ışıkta tamamen durmamaya; dursak bile gaza köklemeden devirinde aracı kaldırmaya özen gösterdim. Sizde bulunması gereken tek şey SABIR... :) Gerçektende her sürücüde olması gereken bu. haa bende de çok yok ama bu rekor için özellikle kendimi sabır konusunda hazırladım.Sonuç beklediğimizin üstünde oldu. Hayırlısı...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2013 14:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ender
Araç: Lancer
Arkadaşlar 40.000 de invete aldım üzerinde viella marka gaz serviste takılı aldım.. Şu anda araba 46.000 de ara subab eritti ve motor arıza ışığı yakıyor.. Bu arabanın bazen güzel bazen kötü olan bir huyu varki eğer motor ışığı yanıksa motor kendini güvene alıyo ve hız yapmanızı engellemek için ateşlemeyi veya benzin akışını kesiyo arama hızlanmıyo hız yapmıyo ... Servis yapar böyle dedi :) 3.000 tl masrafı olacakmış .. Bilgisi olan yard olsun lütfen

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2013 12:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
serviste fiyat yüksek 3te bir fiyatına dışarıda yaptıran arkadaşlar vardı bilginiz olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2013 15:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Ender_lancer yazdı:
Arkadaşlar 40.000 de invete aldım üzerinde viella marka gaz serviste takılı aldım.. Şu anda araba 46.000 de ara subab eritti ve motor arıza ışığı yakıyor.. Bu arabanın bazen güzel bazen kötü olan bir huyu varki eğer motor ışığı yanıksa motor kendini güvene alıyo ve hız yapmanızı engellemek için ateşlemeyi veya benzin akışını kesiyo arama hızlanmıyo hız yapmıyo ... Servis yapar böyle dedi :) 3.000 tl masrafı olacakmış .. Bilgisi olan yard olsun lütfen

LPg takılalı 6bin KM mi oldu yani onu anlayamadım

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: