Zaman: 27 Nis 2024 10:01

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2011 21:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Özgür Turhan
Araç: 2009 Mitsubishi Lancer İnvite
Kan grubu: BRh+
Arkadaşlar bugün itibariyle bende LPG liler kervanına zorunlu olarak da olsa katılmış bulunmaktayım. Aracıma BRC My11 V3,03 taktırttım. Ordu mitsubishi servisindeki Emrah bey in olumlu ve iyi tavsiyelerinden sonra bu kitte karar kıldım. İlk izlenimlerim gayet başarılı. Araçta çekişte düşme gibi bir problem olmadı. Servis olsun, ustalık olsun, işçilik olsun son derece kaliteli olduğu kanısındayım... Yakıt değerlerini depo bittiğinde buradan paylaşırım.... Emrah beye ve Ordu mitsubishi Adnan Otomative teşekkürler... Herkese iyi forumlar. :vauv:

Resimleri :
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

En son Nemesis tarafından 05 Ağu 2011 13:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2011 21:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERDAL
Araç: 2009 1.5 İNVİTE YAKUT KIRMIZI LANCER
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Brh+
Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Sistem ve fiyat hakkında bilgi verrirseniz memnun olurum.Sıralı sistemden farkı ve bu sistemi tercih etmenize sebeb,diğer sistemlere göre artıları.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2011 22:26 
Kullanıcı avatarı

Fiyat olarak 1650 TL 12 ay taksitli fiyatı... Sistem sıralı sistem LPG. Farkı içindeki yazılım sayesinde motora belli oranda benzin püskürterek subab eritme olayını minumum seviyeye kadar düşürmesi... Valla diğer sistemlere göre pek farkı olduğunu zannetmiyorum... Ben servis olayını düşünerek taktırttım. Kendi ilçemizde de servisi var o yüzden... Sıvı LPG takmadıktan sonra diğer LPG ler arasında pek fark olacağını pek zannetmiyorum... Şu anda My11 versiyonu BRC nin son versiyonu. Yazılımını da bir ay önce güncellemişler V3,03 olarak yükseltmişler... ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2011 23:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERDAL
Araç: 2009 1.5 İNVİTE YAKUT KIRMIZI LANCER
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Brh+
Tekrar hayırlı olsun.Sorunsuz sürüşler.İzlenimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2011 23:45 
Kullanıcı avatarı

666 yazdı:
Tekrar hayırlı olsun.Sorunsuz sürüşler.İzlenimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Teşekkürler... Paylaşımda bulunacağım mutlaka :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 17:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Hayırlı olsun.Emrah bey işinin ehli, bilgili ve yardımsever bir arkadaş olduğu kanısındayım.Beni de bu BRC AS&G olayı ile ilgili ilk o bilgilendirmişti.Kendisine bende teşekkür ederim.Dertsiz sürüşler dilerim.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 18:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
hayırlı olsun.inşallah sorun çıkmaz.sannırım sırada ben olacağım ama hala diretiyorum.250tl ye depo dolduruyorum içim acıyor.zaten bende taktırırsam samsunda taktırmayacam buradakilere güvenemiyorum.ordu da yakın zaten sizinlede irtibata geçip orduda taktırabilirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 18:10 
Kullanıcı avatarı

yalnız merak ettiğim bu my-11yüksek devirlerde benzin veriyor diye biliyorum.peki zaten yüksek devirlerde kullanmıyorsak aracı bi karı olmayacak bu işin.yine subaplar eriyecek mi?sizden fotoğraf koymanızıda rica etsek.yapım aşamalarını çektinizmi.depoyu ne şekil koydunuz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 18:42 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
yalnız merak ettiğim bu my-11yüksek devirlerde benzin veriyor diye biliyorum.peki zaten yüksek devirlerde kullanmıyorsak aracı bi karı olmayacak bu işin.yine subaplar eriyecek mi?sizden fotoğraf koymanızıda rica etsek.yapım aşamalarını çektinizmi.depoyu ne şekil koydunuz

Ben yapım aşamasında foto çekemedim emrah bey iş bitiminde fotoğraf çekmişti ondan alıp burada paylaşabilirim yada kendim motordan çekerim direk. Valla benzin püskürtüyor diye biliyorum ama yüksek devir mi yoksa normal belli bir km de mi o kadarını bilmiyorum... Bence normal bir kullanmada sıkıntı çıkmaz. Aracı yormazsak en az 100 bin gider diye ümit ediyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 18:43 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
hayırlı olsun.inşallah sorun çıkmaz.sannırım sırada ben olacağım ama hala diretiyorum.250tl ye depo dolduruyorum içim acıyor.zaten bende taktırırsam samsunda taktırmayacam buradakilere güvenemiyorum.ordu da yakın zaten sizinlede irtibata geçip orduda taktırabilirim

Olabilir tabiki yardımcı olurum... :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 19:21 
Kullanıcı avatarı

Nemesis yazdı:
precious yazdı:

Ben yapım aşamasında foto çekemedim emrah bey iş bitiminde fotoğraf çekmişti ondan alıp burada paylaşabilirim yada kendim motordan çekerim direk. Valla benzin püskürtüyor diye biliyorum ama yüksek devir mi yoksa normal belli bir km de mi o kadarını bilmiyorum... Bence normal bir kullanmada sıkıntı çıkmaz. Aracı yormazsak en az 100 bin gider diye ümit ediyorum...

keşke tam olarak çalışma prensibini sorsaydınız.depoyu ne çeşit koydunuz kaç metreküplük

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 21:14 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
Nemesis yazdı:
precious yazdı:

keşke tam olarak çalışma prensibini sorsaydınız.depoyu ne çeşit koydunuz kaç metreküplük

Valla dediğim gibi SIVI LPİ taktırtmadıktan sonra hangi LPG kitini takarsanız takın bizim araçlarda risk her zaman var... Onun için araba kapıda yatacağına gittim taktırttım... :good: Lpg deposu olarak 40 lık simit tank koydurdum... Biraz yüksekte kaldı da ona bir çözüm bulurum yakında... :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 16:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: goksel
Araç: 2009 Lancer
Meslek: Bilgisayar
Merhaba arkadaşlar , ben de tüp konusunu uzun süredir düşünüyorum. 2009 lancerim var , İzmirde ikamet eiyorum ve aylık yaklaşık 2000 km yol yapıyorum. LPI konusunu da 2 sene önce çok okumuş taktırmamıştım, bugün bilgilerimi güncelleyeyim diye forumu okurken Viallinin ,iyi durumda olmadığını, hala çok pahalı olduğunu ve çok ta gerekmediğine kanaat getirdim.
Aracımı en az 2 sene daha satmayı düşünmüyorum, zaten bu pahalılıkta yeni araç almak hayal gibi birşey, sizce 1650 ye BRC taktırmak mı, yoksa LPI yada prinse in valve care sistemi mi (fiyatını bilmiyorum), yoksa değmez zaten az km yapıyorsun benzine devam mı? bu konuda bir türlü karar veremiyorum.Sizce ne yapmalı, bir de önerinize Izmirde doğru dürüst lgp servisi önerirseniz sevinirim

saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 16:30 
Kullanıcı avatarı

Aylık 2000 km bence az bir km değil. Yılda 24 binkm yapar ki mutlaka tüp takılmalıdır. Benzinle kullanılmaz bu pahalılıkta. Ben yılda 10 bin kmden az yapmama rağmen gene de gittim taktırttım. 200km lik bir yola gitsem dünyanın benzini yakıyordu. Ben BRC my11 taktırttım memnunum. Vialle LPİ şu anda 3750 TL+250 ruhsat işletme 4000bin TL yi buluyor bence taktırtmak biraz mantıksız. Araç subab bile eritse gene karda olacaksınız...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 12:51 
Kullanıcı avatarı

Nemesis teşekkürler. Peki LPI değil de normal tüp takınca, arıza ışığının yanması problemi vardı , hala devam ediyor mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 13:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
UFA yazdı:
Nemesis teşekkürler. Peki LPI değil de normal tüp takınca, arıza ışığının yanması problemi vardı , hala devam ediyor mu?

Hem bu hem de subap erimesi ayar ile alakali. Duzgun montaj ve dogru ayarda sorun yasamazsiniz. BRC iyidir, servis agi genis ve genelde ustalari isi bilen insanlar oluyor. Zaten bir ustanin isi bilip bilmedigini anlamak icin ariza lambasi ve subap meselesini soracaksiniz gelen cevap "bu kitlerde kesinlikle sorun olmaz agggbiigg" ya da "hangi kiti taktirirsan taktir bu araclarda ariza isigi yanar" seklindeyse uzak duracaksiniz :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 13:46 
Kullanıcı avatarı

Biraz araştırdım Prins sistemlerinin sahibi İpragaz. Valve care sistemi var ancak bu sistem bizim araçlar için gerekli değilmiş, ince subaplı motorlar içinmiş.
Normal Prins kiti 2600 lira 10 taksit takabiliyorlar İzmirde.
Hala karar verebilmiş değilim, BRC nin yeni yazılımlı sistemi mi yoksa Prins mi, yoksa paraya kıyıp Vialli mi? Hoş İzmir Yükseliş otonun artık LPI takmadığını duymuştum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 13:53 
Kullanıcı avatarı

Arıza lambası olayı filan hiç olmadı. İnşallah olmazda... BRC şu an en son yazılımı kullanıyor. 1 ay kadar önce çıkmış... Şu anda hiçbir problemim yok memnunum..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 14:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
UFA yazdı:
Biraz araştırdım Prins sistemlerinin sahibi İpragaz. Valve care sistemi var ancak bu sistem bizim araçlar için gerekli değilmiş, ince subaplı motorlar içinmiş.
Normal Prins kiti 2600 lira 10 taksit takabiliyorlar İzmirde.
Hala karar verebilmiş değilim, BRC nin yeni yazılımlı sistemi mi yoksa Prins mi, yoksa paraya kıyıp Vialli mi? Hoş İzmir Yükseliş otonun artık LPI takmadığını duymuştum

Bence Prins'e hic gerek yok Vialle'yi zaten silin konuda ismi gecmesi bile hata :D BRC taktirin gecsin sonucta tasarruf icin taktiriyoruz LPG kitine 2 katina yakin para bagladiktan sonra ne anlami kalir? Bu arada ille prins dersen aldigin fiyat biraz yuksek bir arkadas icin istanbulda bir bayiden pazarlikla cok daha dusuk bir fiyat almistik valve-care dahil hem de.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 14:08 
Kullanıcı avatarı

Hem ayrıca BRC nin 2 sene tüpten kaynaklanan sorunlarda sigortası var. Onu da belirteyim. Tüpten kaynaklı bir kaza, yada yangın yada başka bir olayda 2 sene Sigortalı... ;)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye