Zaman: 27 Nis 2024 09:06

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 14:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: goksel
Araç: 2009 Lancer
Meslek: Bilgisayar
çok kışkırtıyorsun Nemesis =@ heran gidip taktırabilirim. Usta çok önemli bu konuda. BRCnin İzmir anabayiindee 2 yıl önce pederin Toyotasına taktırmıştım. Açıkçası pek te memnun kalmadım servislerinden. LPG de sorunum yok ama ayar konusunda, lpg konusunda çok daha düzgün bilgiler verebilir , ilgi gösterebilirlerdi. doymuş esnaf olayından hiç hazetmem. BRC ye antipatim o yüzden.
Adamın hakkı ne ise vereyim ama düzgün taksın , derdim bu. Izmir malesef Istanbuldan daha şanssız bu konuda

Bu arada İzmir 2A BRC müdürlüğünü aradım 1600 kredi kartına 10 taksit , 5 saatte teslim ediyorlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 15:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Özgür Turhan
Araç: 2009 Mitsubishi Lancer İnvite
Kan grubu: BRh+
Valla göksel bey dediğim gibi kışkırtmak değil amaç, sizi ve diğer LPG taktırtmak isteyenleri bilgilendiriyorum. Akılınıza hangisi yatıryorsa onu taktırın. Ben BRC den memnunum. Tabiki dediğiniz gibi bu işte usta ve montaj işlemleri, ayar işlemleri çok önemli. Şükürler olsun ki Emrah bey kendi aracıymış gibi herşeyini kontrol etti ve bilgisayar ile ayarlarını yaptı. Anlık yakıt değerlerini de 0,0 ile 0,5 oranında ayarladı ki bu sıfır hataya denk geliyor nerdeyse ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 16:04 
Kullanıcı avatarı

düşünmezmiyim ama Ordu pek uzak geldi :) . Peki sizce Zavolli fark eder mi? Sonuçta düz lpg takırıyoruz ha BRC olmuş ha Zavolli

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 17:57 
Kullanıcı avatarı

Fark etmez sonuçta düz LPG. benim BRC yi takmamdaki tek amaç motoru bir nebze olsun koruyucu yazılımın olması. Zavolide de varsa taktırabilirsiniz. Prins in yağlamalı olanlarına bakın. Arkadaşlar Colt larına Landi Renzo, Teleflek filan taktırdılar onlara da bakabilirsiniz yakınızda varsa servisi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 19:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Denizliye gel kardeş kırlıoğlu köseoğlu otogaz var mustafa tokat iyi ustadır.Benim ASX'e o BRC taktı.Çok memnunum.Değerlerimide vereyim.Forumda da var doğu karadeniz gezisine çıktım.Bizim gaz ile depoyu fulledim.450 km sonra lpg düdüğü öttü.Hemen tekrar fulledim.Sonuç 34 lt gaz ile 450 km uzun yol. Bu arada Nemesis kardeşede ben tavsiye ettim Ordu mitsubishideki Emrah beyi.İyi bir ustanın elinden çıkan BRC çok iyi bence...

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 19:41 
Kullanıcı avatarı

yba_05 yazdı:
Denizliye gel kardeş kırlıoğlu köseoğlu otogaz var mustafa tokat iyi ustadır.Benim ASX'e o BRC taktı.Çok memnunum.Değerlerimide vereyim.Forumda da var doğu karadeniz gezisine çıktım.Bizim gaz ile depoyu fulledim.450 km sonra lpg düdüğü öttü.Hemen tekrar fulledim.Sonuç 34 lt gaz ile 450 km uzun yol. Bu arada Nemesis kardeşede ben tavsiye ettim Ordu mitsubishideki Emrah beyi.İyi bir ustanın elinden çıkan BRC çok iyi bence...

Hocam sonuçların süper. Uzun yolda bende 450km yapsam süper ötesi olur... :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 21:10 
Kullanıcı avatarı

Nemesis yazdı:
yba_05 yazdı:

Hocam sonuçların süper. Uzun yolda bende 450km yapsam süper ötesi olur... :kart:

Walla bu uzunyol işini ben çok severim.Hatta zevli hale getirmek içinde uğraş veririm.Belli mesafeleri ölçerim.Yaktığı yakıtı hesaplarım.Sürüş teknikleimi değiştiririm.Aracımı her türlü test etmeye çalışırım.Böylece kendime yeni sürüş dinamikleri kazandırmış olurum.Velhasıl ben bu verileri genellikle cruise control kullanarak 100-110-120 km ortalama hız ve karadeniz sahil yolu gibi fazlaca rampası olmayan ama virajlı bir yolda elde ettim.Gerçi şartlar biraz daha ağır olsa da yine yapacağı 420-430 km yol olurdu.Bana göre 1410kg 215*65*R16 lastikli bir araç için 34-35lt gaz ile 400km bile süper bir rakam.Ben bunu birçok kez test ettim eğer gazda sıkıntı yoksa uzun yolda 34lt gaz ile 430-440 km kesin gidiyor.Nemesis Kardeş gerçekten benim için süper ötesi oldu:))

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 21:23 
Kullanıcı avatarı

Evet gerçekten de çok iyi rakamlar bahsettiğiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2011 17:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
Nemesis yazdı:
Evet gerçekten de çok iyi rakamlar bahsettiğiniz.

sende bi yakıt değerlerini iyice hesapla bakalım lancer da nasıl oluyor.ona göre bizde bi ordu ziyareti yaparız

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2011 17:34 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
UFA yazdı:
Nemesis teşekkürler. Peki LPI değil de normal tüp takınca, arıza ışığının yanması problemi vardı , hala devam ediyor mu?

Hem bu hem de subap erimesi ayar ile alakali. Duzgun montaj ve dogru ayarda sorun yasamazsiniz. BRC iyidir, servis agi genis ve genelde ustalari isi bilen insanlar oluyor. Zaten bir ustanin isi bilip bilmedigini anlamak icin ariza lambasi ve subap meselesini soracaksiniz gelen cevap "bu kitlerde kesinlikle sorun olmaz agggbiigg" ya da "hangi kiti taktirirsan taktir bu araclarda ariza isigi yanar" seklindeyse uzak duracaksiniz :D

nemesis sen bu soruları sormuşmuydun sorduysan catalyst in dediği cevaplardan birini aldın mı:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2011 04:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
UFA yazdı:
Biraz araştırdım Prins sistemlerinin sahibi İpragaz. Valve care sistemi var ancak bu sistem bizim araçlar için gerekli değilmiş, ince subaplı motorlar içinmiş.
Normal Prins kiti 2600 lira 10 taksit takabiliyorlar İzmirde.
Hala karar verebilmiş değilim, BRC nin yeni yazılımlı sistemi mi yoksa Prins mi, yoksa paraya kıyıp Vialli mi? Hoş İzmir Yükseliş otonun artık LPI takmadığını duymuştum

Ankara azizoğluda vialle satışını durdurmuş, zaten vialle tamamen sorunsuz değil lancera göre (azizoğlu servis diyor), viallede de sorun çıkan araçlar olduğunu söylediler, neye inanacağımızı şaşırdık :D hoş azizoğlundakiler biraz felaket tellalı ama haklıda olabilirler, kapı döşemesini açarsanız garanti dışı kalırsınız demişlerdi :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2011 11:29 
Kullanıcı avatarı

badboy87 yazdı:
UFA yazdı:
Biraz araştırdım Prins sistemlerinin sahibi İpragaz. Valve care sistemi var ancak bu sistem bizim araçlar için gerekli değilmiş, ince subaplı motorlar içinmiş.
Normal Prins kiti 2600 lira 10 taksit takabiliyorlar İzmirde.
Hala karar verebilmiş değilim, BRC nin yeni yazılımlı sistemi mi yoksa Prins mi, yoksa paraya kıyıp Vialli mi? Hoş İzmir Yükseliş otonun artık LPI takmadığını duymuştum

Ankara azizoğluda vialle satışını durdurmuş, zaten vialle tamamen sorunsuz değil lancera göre (azizoğlu servis diyor), viallede de sorun çıkan araçlar olduğunu söylediler, neye inanacağımızı şaşırdık :D hoş azizoğlundakiler biraz felaket tellalı ama haklıda olabilirler, kapı döşemesini açarsanız garanti dışı kalırsınız demişlerdi :D

bizi bu duruma düşürenler utansın . 1 dolarlık benzini 4,5 liraya satarsan ve gelirin de artmadan aynen devam ediyorsa ne yaparsın?
Ben hala kararsızım, birkaç arkadaşımla da konustum, işin içinden çıkamıyorum.
80 liraya düz yolda uzun yol 450 km gidiyormuş arakadaş, ben İzmir şehir içinde 100 liralık benzinle 320 gidebiliyorum ( evvelsi hafta ). Pederin 93 model tüplü Toyotasında 100 lirayla 550-580 km yapıyordum.
Kafamı kurcalayan şeyler şudur;
ileride bana daha çok masraf çıkarabileceğinin, aracımın ömrünü düşüreceğinin bir garantisi yok. 1660 a taktıracağım , 1 sene sonra kendisini amorti edecek ama motorumu da günden güne yiyecek, içim gidiyor açıkçası.
Madem gaz taktıracaktım o zaman gidip diesel araba alsaydım?
bilemiyorum benim böyle çekincelerim var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2011 12:54 
Kullanıcı avatarı

dün ilk defa 97 oktan benzin almıştım, sabah motor arıza ışığı yandı. İzmir Kapanlar otoya götürdüm, oksijen filtresi yapıyormuş yakıttan olabilir dediler. Uzun uzun konuştum, ayda en fazla 2000 km senede 20000 km yapıyorum, ben anlattım onlar dinlediler onlar anlattı ben dinledim, kararımı verdim. Ben bu arabayı seviyorum birkaç yıl daha kesin kullanacağım tüp taktırmıyorum.
not: serviste motor kapağı açılmış tüplü bir colt vardı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2011 11:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
Nemesis yazdı:
Hem ayrıca BRC nin 2 sene tüpten kaynaklanan sorunlarda sigortası var. Onu da belirteyim. Tüpten kaynaklı bir kaza, yada yangın yada başka bir olayda 2 sene Sigortalı... ;)

Peki bu sigorta olayına subap erimeside dahil midir?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 05:03 
Kullanıcı avatarı

adres63 yazdı:
Nemesis yazdı:
Hem ayrıca BRC nin 2 sene tüpten kaynaklanan sorunlarda sigortası var. Onu da belirteyim. Tüpten kaynaklı bir kaza, yada yangın yada başka bir olayda 2 sene Sigortalı... ;)

Peki bu sigorta olayına subap erimeside dahil midir?

Sanmıyorum öyle olsa herkes BRC taktırırdı :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 08:34 
Kullanıcı avatarı

o sigorta şartlarını iyi okumak lazım.subaplar hariç diye belirtmiyorsa genel olarak motor aksamına vereceği zarar karşısında zararı karşılar olarak bir ifade varsa subaplarda sigorta kapsamına girer bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 10:37 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
o sigorta şartlarını iyi okumak lazım.subaplar hariç diye belirtmiyorsa genel olarak motor aksamına vereceği zarar karşısında zararı karşılar olarak bir ifade varsa subaplarda sigorta kapsamına girer bence.

Abi benim BRC sigorta poliçesinde subaplar diye bir ibare yok.Genel olarak yazılmış.Poliçe Denizlideki evimde kaldı.Şuan yazan herşeyi aktaramayacağım ama dediğim gibi genel hükümler yer alıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 14:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Sigorta isine pek guvenmeyin bir ara bu konuda guzel bir yazi yazmistim ahan da linki:

http://forum.donanimhaber.com/m_4462042 ... k_46175798

O kadar alistim ki google'dan cok kolay buluyorum her seferinde :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 18:41 
Kullanıcı avatarı

Valla sibop eritme olayına pek kafamı takamıorum şu anda... Çünkü benzin aldı başını gitti. Benzinde 100 km yol yapsam nerdeyse 80 liralık benzin harcıyor. Gezemedikten sonra binemedikten sonra bu araba benim kapımda durmasın daha iyi... ;) Yanarsa yaptırım napim. Olmuşla ölmüşe çare yok malesef...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 19:10 
Kullanıcı avatarı

Nemesis yazdı:
Valla sibop eritme olayına pek kafamı takamıorum şu anda... Çünkü benzin aldı başını gitti. Benzinde 100 km yol yapsam nerdeyse 80 liralık benzin harcıyor. Gezemedikten sonra binemedikten sonra bu araba benim kapımda durmasın daha iyi... ;) Yanarsa yaptırım napim. Olmuşla ölmüşe çare yok malesef...

Kardeş bunun hesabını defalarca kez yaptık. Çok basit 50bin km sadece benzinle yapın.50bin km sadece LPG ile yapın.Harcayacağınız akaryakıt harcaması ortaya çıkar.Sonuçları hesap ettiğinizde 1000-1500 tl lik sübap sorunu devede kulak kalacak.:))) eğer yılda 10bin km yapıyorsan Hiç düşünme taktır geç.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye