Zaman: 27 Nis 2024 09:58

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2012 22:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
daha ilk depo Vedat ama sonuçta %3 indirim imkanı varken neden olmasın :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2012 15:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: goksel
Araç: 2009 Lancer
Meslek: Bilgisayar
Bendeki son bilgileri paylaşmak isterim. Izmirde Landirenzo takan bir yerin makina mühendisi ile görüştüm. Subap erimesi olan bizim araçlarda 80000 de subapların değişmesi gerektiğini söyledi. Prins te taksan BRC de taksan bu işlem farketmeyecektir çünkü sübaplar eriyor dedi. 80000 sonrası yarım motor-motor kapağı açılıyor- yapılarak sübapları çelikleriyle değiştireceksiniz ve probleminiz kalmayacak dedi. Az önce ustamla konuştum, aynı şekilde teyit etti.
Peki gaz taktırırsak ne olcak? hesaplamalara göre 6000 lira karımız olacak (subap değişimi dahil). Ustaya sorum şu oldu " peki benim aracımın değeri düşer mi"
aldığım yanıt " kim anlayacak?"
İşin püf noktası ayarda ve kullanımda diye düşünüyorum, düzgün kullanılır ve ayarlanırsa 80000 leri görür bir Lancer. Bu durumda zavolli de benim işimi görür diye düşünerek İzmirde iyi bir usta bulmak amacım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2012 09:37 
Kullanıcı avatarı

Vedat biraz geç oldu ama LPG dolum yeri fotoğraflarını nihayet ekliyorum. Gecikme için kusura bakma. İlk görüntü aşağıdaki gibi. Burada gördüğün üzere bir somun var. o somun depoyu kapalı tutuyor.
Resim

Elimde görünen şu parça somunu çıkarttığımız yere takılıyor.
Resim

Doluma hazır halimiz de aşağıdaki gibi.
Resim

Tüm bu işlemler 5-6 saniye sürüyor. Yani teferruatlı gibi gelebilir ama aslında değil. Eldeki parça küçük olduğundan ben kapı içindeki gözde saklıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 16:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: bahadır
Araç: mitsubishi lancer 2010
Meslek: otomasyon
Kan grubu: b+
nihayetinde brc de karar kılıp bende brc'lendim. resimleri yakında paylaşırım. bugün sızdırmazlık ve muayene işini hallettim. bu arada muayene için ilginç bir olay bir arkadaşımın aracında da aynı işlemden dolayı muayeneye gidilecekti beraber gidelim dedik. o bir gün önceden randevu aldı (istanbul kavaklı muayene istasyonu - tavsiye ederim kalabalık olmuyor ). ben ise almayıp direk gittim. ben kaydımı yaptırır yaptırmaz tedilat sırası hemen bana geldi. ama arkadaşım randevulu olduğu için saatini beklemek zorunda kaldı. ben çıkarken isyanlardaydı :D

izlenimlerim .

montaj gayet hoş olmuş. ortalıkta sallanan parça yok. ecu , emulatör , soketler gibi aksamları gayet güzel sabit aksamlara montajlamışlar. sallanan bir aksam yok. kabloları ekstradan yanmaz hortumlar içerisinden geçirmiş gayet güzel izolasyon sağlamışlar. yine hortum ve kabloları , kablo bağı dediğimiz aparatlarla sabit aksamlara tutturup onları da sabit hale getirmişler.

tank 50 lt lik ve lancer bagajında 3 - 5 cm lik bir yükseklik farkı yarattı. sanayide bir firma buna özel bagaj havuzu yapıyormuş ahşaptan ondan yaptıracağım .

35 lt gaz aldı. benden önce lpg firması ( ayar otogaz dönüşüm sistemleri ltd ) nında biraz gaz aldığını düşünerek tahmini 40 lt gaz alabildiğini tahmin ediyorum. ( 100 tl lik gaz ile 430 - 450 km menzil kabulümdür üstü ise fevkaladedir )

arıza ışığı yanmadı . umarım böyle devam eder.

rolanti çok iyi beklemelerde ve hızlanmalarda çok güzel. dalgalanma yapmıyor ( dalgalanmadan kastım 500 - 1000 devir arasında gidip gelmeler gibi . eski megane aracımda çok oluyordu )

devir alma güzel , bugün denemek silivri yolunda 190 a kadar çıktım. tepkiler benzin ile aynı.

enjektör sesini dinledim. teyp kapalı şekilde yolda ve bekleme esnasında araç içinde çok dikkatli şekilde onu dinlemedikçe duymanız mümkün değil. sadece motor kaputu açıkken duyuluyor. ( landiye göre fark var landi renzolu cruze bindim onda duyuluyor bayağı bi. cruze faktörü çok yok ise landi daha sesli diyebiliriz. )

sabah motor soğukken gaza geçiş süreleri : ilk çalıştırmadan itibaren rolantide 3 dakika civarında geçiyor.

vsr sistemi aktif edilmiş 3300 devirden sonra devreye girecek şekilde ayarlanmış ama ben onu 3600 - 4000 aralığına çıkarttırmayı düşünüyorum. bilmiyorum doğru mu yaparım bu şekilde ( 3500 devir 5.viteste 130 - 140 km hız demektir uzun yolda genelde gittiğim sabit hız )

kısacası yakıt değerlerimi ve hata lambası takibimde beni tatmin ederse fevkalade bir sistem olduğunu rahatlıkla söylerim.

bu arada avrupa yakası için ayar otogaz firması sahibi taner bey'e ilgisi sohbeti ve işçiliği için teşekkür ederim. kendisi hem landirenzo hemde brc bayisi. ve foruma davet ettim. şu an kendileri foruma üye ve sorularınızı içtenlikle cevaplayacağına eminim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2012 19:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: bahadır
Araç: mitsubishi lancer 2010
Meslek: otomasyon
Kan grubu: b+
ilk depo ile 39 lt - 40 lt civarında yakıtla. 475 km şehiriçi yol yapmışım. bunun 2 km sini benzin gibi düşünsek. yine çok iyi beklediğimden. km de 0.21 tl civarında yakmış. benzinle çalışma toplamınıda hesaba katarsak kabaca 0.23 tl gibi bir rakama denk geliyor. ikinci depoda tam olarak netleşir ortalama harcamam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012 14:46 
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar, en sonunda ben de randevumu alıp Denizliye gittim ve KırlıoğluKöseoğlunda BRC yi taktırdım.
Öncelikle firmaya çalışanlarına teşekkürü borç bilirim hem güzel ağırladılar hem de 20 numara işçilik yaptılar, iyi ki İzmirden Denizliye gitmişim.

İkinci olarak, Android telefon kullananlar için Yakıtmetre diye bir uygulama buldum, kullanıyorum basit ve ufak tavsiye ederim
Resim

Üçüncü olarak verilere gelirsek zaten resimden görüyorsunuz. Son olarak Fethiyeden almıştım, 100 ü çok nadiren geçtim, 380 km den sonrasını İzmirde şehiriçi kullandım toplamda son depoda 525 km yol yaptım.
Az önce depoyu doldurdum tam 41 lt aldı oysa ben depo 40 lt biliyordum :shock: , oysa daha az almalıydı zira biraz da gaz olarak kalması gerekiyor.
Denizliye git gel, toplam maliyet 2100 lira gibi olacak hesaplarıma göre 1,5 yılda kendini amorti eder.

Simit tank taktırdım bagaj dengesi değişti, firma sahipleri bana tahta havuz da yaptırdı sanayide 30 liraya bagaj seviyesi biraz yukseldi ama güzel oldu.
sonuçta memnunmuyum evet , babamın hastalıgı nedeniyle son zamanlarda fethiyeye sık sık gider oldum, benzine yetişebilecek gücüm kalmadı artık.
Ben çok arama yapıp çok araştırıp İzmirde Mitsubishi Lancer lara düzgün BRC takan usta bulamamıştım internette.
Bu forumda Denizlideki Kırlıoğlu/Köseoğlunu bulmustum, araştırdım bir sürü Mitsubishi araca takmışlar karar verdim gittim. Google aramayla buraya düşen olurlarsa, gönül rahatlığı ile gidebilirler.

Unutmadan, son depoyu sonuna kadar kullandım, aracın içine yerleştirilen gösterge alarm veriyor, bilmeyenlere bilgi olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012 15:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: ASX 2011
Meslek: Denetim
Hayırlı olsun, ben de BRC my11 lpg kit taktırmayı düşünüyorum, toplam maliyet 2100 demişsiniz ama sadece lpg kitinin fiyatı ne kadar acaba? ben de ankara'da taktırmayı düşünüyorum en azından fiyat konusunda bir fikir edinmek isterim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012 16:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
souldemon yazdı:
Vedat biraz geç oldu ama LPG dolum yeri fotoğraflarını nihayet ekliyorum. Gecikme için kusura bakma. İlk görüntü aşağıdaki gibi. Burada gördüğün üzere bir somun var. o somun depoyu kapalı tutuyor.
Resim

Elimde görünen şu parça somunu çıkarttığımız yere takılıyor.
Resim

Doluma hazır halimiz de aşağıdaki gibi.
Resim

Tüm bu işlemler 5-6 saniye sürüyor. Yani teferruatlı gibi gelebilir ama aslında değil. Eldeki parça küçük olduğundan ben kapı içindeki gözde saklıyorum.

Super birseymis.

Hadi AVM'ler bunu da anlasin :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012 16:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Colt 2005
Meslek: Mühendis
Kan grubu: Arh+
Benim bildiğim kadarıyla da bu şekilde girişlere onay vermiyorlardı. Ama kurallar değişmişse ne mutlu. Aşağı eğilme derdi yok, araba yüklüyken pompanın araç altına sığmama derdi yok. Gayet güzel.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2012 13:15 
Kullanıcı avatarı

Hydepark yazdı:
Hayırlı olsun, ben de BRC my11 lpg kit taktırmayı düşünüyorum, toplam maliyet 2100 demişsiniz ama sadece lpg kitinin fiyatı ne kadar acaba? ben de ankara'da taktırmayı düşünüyorum en azından fiyat konusunda bir fikir edinmek isterim.

1700 liraya taktırdım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012 07:35 

İsim: serkan
Araç: mitsubishi colt
Meslek: İnşaat müh.
Kan grubu: A+
souldemon yazdı:
bek-el60 yazdı:
souldemon yazdı:
Bugün muayeneyi ve ruhsat işini hallettim. Muayenede dolum yerinden bir sorun çıkmadı. Bence iki iş yaptırmayın, direkt benzin dolum yerinin oraya yapsın. Stepne olmaması da sorun çıkarmadı, tamir kiti yeterli dediler.
Masraflara gelirsek;
Sızdırmazlık raporu-25 TL
Ek-1 belgesi - abim yaptığından bedava normalde 20-25 alıyorlar.
Muayene ücreti- 148,68 TL
Ruhsat ücreti- 57 TL
Toplamda 230,68 TL
Yani kit ile beraber 1930 TL tutmuş oldu.
Bu arada ilk depomu 86,00 TL'ye doldurmustum. Hali hazırda 400 km oldu (birazda deneme amaclı agresif kulandım) depo halka bitmedi.

hocam sizin kit hangi markaydı. 1700 tl landirenzo mu ? brc mi ?

Benim kit 1.600 TL. Üstte yanlış toplamışım duzelttim. Landi Renzo marka.

selamlar,

bendede 2008 Colt var Türkiye ye döndüğümde taktırmayı düşünüyorum her taktıran Landi kitlerinden memnun 1000 km sonra görüşlerinizi yazabilirmsiniz, performans ve tuketim olarak.

Yerine 2008 AMT Invite alındı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2012 02:33 
Kullanıcı avatarı

Ben landi ile 5.000 kmyi doldurdum ve şimdilik memnunum. Performans konusunda hissedebildigim bir düşüş yok, yakıt ise 90 km sabit hızla 16-17 kuruş civarında.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013 15:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Orkun
Araç: Colt idi
Meslek: M.Mühendisi
Gaziantepte landi renzo olgun lpgnin bayisi omaega plus ve evo kit için 1550 peşin 1650 taksit
norma servisler ise 1500 taksitli dediler her ikiside 40 lt simit tank

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2013 21:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan ATMAN
Araç: 2010 Mitsubishi Lancer 1.5 İnvite
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: BRh+
Kahramanmaraş ESTO oto gaz Prins Silverline kit için 1900 istiyor pazarlık edilirse 1750 ye kadar iniyorlar (ben ettim ) işlerini ciddiye alıyorlar BRC seçmeyip Prins seçmemin sebebide o firmadır Prins silverline enjektörleride Keihn firmasına fason imal ettirilmiştir bence kötü bir kit değil...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2013 22:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Orkun
Araç: Colt idi
Meslek: M.Mühendisi
Hakanatman yazdı:
Kahramanmaraş ESTO oto gaz Prins Silverline kit için 1900 istiyor pazarlık edilirse 1750 ye kadar iniyorlar (ben ettim ) işlerini ciddiye alıyorlar BRC seçmeyip Prins seçmemin sebebide o firmadır Prins silverline enjektörleride Keihn firmasına fason imal ettirilmiştir bence kötü bir kit değil...

Hocam, fiyat çok makül geldi hep prins markası için 2000 üstü fiyatlar verildi antepte bana

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2013 22:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan ATMAN
Araç: 2010 Mitsubishi Lancer 1.5 İnvite
Kan grubu: BRh+
Orkun bey prinse ilgi arttığı için belkide sürüm faktörü sayesinde fiyatlar kırılabiliyordur artık ben şuanda aracımda bu kiti kullanıyorum benzin ile lpg arasındaki farkı çok hissetmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2013 09:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Orkunsubutay yazdı:
Hakanatman yazdı:

Hocam, fiyat çok makül geldi hep prins markası için 2000 üstü fiyatlar verildi antepte bana

Büyük ihtimalle KEIHN enjektör kullanılan versiyonlarıdır...Silverline (Keihn olmayanı) 1900 TL /10 taksit...pazarlık ve peşinata göre aşağı çekilebilir...

http://www.prins.com.tr/prins-avantajlar-dunyasi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2014 17:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
Prins silverline 2000 tl/9 taksit turkuaz otogaz ankara.ben çok memnun kaldım. ..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: