Zaman: 27 Nis 2024 13:49

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2012 18:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: bahadır
Araç: mitsubishi lancer 2010
Meslek: otomasyon
Kan grubu: b+
2 yılda 50 bin km yol yaptım. son zamlardan sonra lpg kiti şart oldu fakat landirenzo ve brc arasında kaldım. landirenzo nun fiyatları değişken olmakla beraber fiyatlar aşağıdaki gibi verdiler.

landirenzo omega plus 1500 ile 1750 aralığında
landirenzo evo kit 1500 ile 1750 aralığında
landirenzo omegas kit 1800 ile 1950 aralığında

brc my11 ise nakite 1400 - 1550 aralığında , taksit fiyatı ise 1550 ile 1650 aralığında

verilen fiyatlar aşağı yukarı aynı.

landi den yana gönlüm ama omegas plus , evo kit ve omegas kit ( omegas kiti 140 bg üzerine tavsiye ediyorlarmış )

bu modeller hakkında görüş ve tecrübesi olan var mı..

( forumda konu çok ama kimse fiyat yazmamış )

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2012 18:03 
Kullanıcı avatarı

bu arada lovato için daha uygun fiyat veriyorlar ve artı olarak ECU sundaki yazılım dolayısı ile karışım ayarlarını kendisinin otomatik ayarladığını 2 ms de bir bu ayarları kontrol ettiğini belirttiler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2012 10:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
usta ve kit kalitesini göz önünde bulundurarak italyan dan şaşma derim. ben brc my 11 modelini taktırdım (2009 amt yeni kasa colt) gayet memnunum taktıralı 6 ay oldu herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İyi usta içinde internet üzerinde uzunca bir süre araştırdıktan sonra kocaeli derince deki fs otogaz faruk sevgili de karar kıldım ve İstanbul dan üşenmeden kaltım derince ye gittim ve dönüşümü gerçekleştirdim. Gerçekten işini severek yapan ilgili bir usta tavsiye ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 11:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: goksel
Araç: 2009 Lancer
Meslek: Bilgisayar
2 ay öncesine kadar ben de baya bir araştırma yapmış, Prins taktırmaya karar vermiştim ancak babamın ani rahatsızlığı araya girdi, öylece kaldı.ç
2009 Lancer sahibiyim,
araştırmalarım sonucunda BRC veya Prinsin bizim motorlara uygun olduğu defalarca çeşitli ustalar-mühendisler tarafından söylendi (erime konusu)
Mitsubishi arabalara en düzgün işçiliği Denizli BRC bayisinin yaptığını gördüm nitekim forumda da resimler mevcut. Kendilerini aradım fiyat ta aldım ancak İzmirde 1400 e takarlarken Denizli 1700 fiyat verdi. Oraya gidiş geliş, masrafı düşünğürseniz ben de İzmirde iyi bir ustaya Prins taktırmaya karar vermistim.

Son zamlardan sonra artık canıma tak dedi, ne olursa olsun taktırmak zorundayım. Arabayı satıp , elime geçen parayla bu kalitede araba alma şansım yok malesef.

Benim sorum da şu. İzmirde mistsubishi aracına düzgün işçilikle sorunsuz BRC taktıran var mıdır.
Bek-el arkadaşım sen de son bilgilerini güncellersen hani kit en uygun ben de İzmirde onun ustasını ararım.

saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 12:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: oyman
Meslek: esnaf
Kan grubu: 0+
Lovato uyumlu oluyor mu peki bizim araçlara ?

I love JDM

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 13:03 
Kullanıcı avatarı

Benim öğrenebildiğim, bizim lancerlarda gaz yanma odasında daha cok ısı yarattığı için sübapları eritiyor deniyor, Prins sistemi sübaplara zaman zaman yağ püskürtüyor ancak bu sistem de ekstra ücretli. BRC bu işi yazılımla hallediyormuş diye biliyorum.
Çok kısa yazdım aslında detaylandırılabilir, lafın özü hiçbiri uyumlu değil ve servis tavsiye etmiyor.
Ancak 140.000 lerde zavolli kullanan mitsubishi araçlar biliyorum.
Düzgün ve bilerek kullandıktan sonra problem çıkmayacağına karar verdim , örneğin 3000 devirin üstüne çıkmamak, kaliteli gaz kullanmak vs.

benim son aldığım rakamlar (yaklaşık 2 ay önce)
Prins 2450
BRC (denizli Kırlıoğlu 1700)
BRC Gaziemir 1400

belirtmek isterim ki lpghaber.com da Mitsubishi lancera İzmir firmalarından 1 tanesi foto koymazken Kırlıoğlunun en az 7-8 ayrı montaj fotosu var. Gerisi de İstanbul firmaları

Ayrıca şu başlığı okuyun derim

viewtopic.php?f=12&t=4930

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 13:20 
Kullanıcı avatarı

taktırıcağınız yerin brc bayisi olmasına ve kullandığı malzemelere özellikle dikkat edin lütfen...bazen farklı marka parça kullanarak fiyatı değiştirebiliyorlar birde brc türkiye dist. 2a mühendisliğin kendi çıkardığı bir kit var yerli olarak piyasada bundaki parçalarla karışmasın...kit fiyatları normalde 1550 tl civarı...ben istanbulda yaptırmak için araştırdığım da 1550-1650 arası fiyatlar gitti geldi hep (6 ay önce) ancak işçiliğne güvendiğim ve internette yaptığım araştırmalarda hiç şikayetle karşılaşmadım fs otogaz a kitimi taktırdım. bunun içinde istanbul edirnekapı dan kalkığ izmit derince ye gittim sırf işçilikle ilgili sıkıntı yaşamamak için...eğer içinize denizli deki bayi sindi ise kent dışından geleceğinizi özellikle belirtin ve indirim isteyin onlarda gerekli fedakarlıkları yapacaklardır...bu arada brc de bulunan sistem de vrs olarak geçiyor, motor belirli bir devire gelince sübablarda fazla ısınmama olmaması açısından %20 benzin %80 lpg püskürtüyor enjektörlerden. Brc 4000 d/dak olarak tavsiye ediyor. Ancak bu deviri değiştirmek mümkün hatta bu özelliği bile kapatabilirsiniz...birde tunap 164 diye bir katkı malzemesi var 6 ayda bir bunu kullanmayı tavsiye etmişti Faruk usta...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 13:31 
Kullanıcı avatarı

Aynen öyle Koray bey,
ben de fs otogazla görüşmüş, bir sürü yardım almıştım kendilerinden, ancak İzmir nedense herşeyiyle kozmopolit ve rahat insanlarla dolu bir yer. Hiç içime sinen BRC taktırabileceğim bir yer bulamadım, kaldı ki babamın Toyotasına Gaziemirde taktırmıştım.
İzmit fs otogaz,
Ordu Mitsubishi- çok yardımları oldu konuyu idrak etmemde.
Denizli Kırlıoğlu,

benim içime sinen bunlar ancak bana çok uzaklar. Bir de İzmirde YSF otogaz var ancak Zavoli takıyorlar, Zavolide pek bilgim yok ama sanırm onlarda gaz püskürtme sistemi yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 15:32 
Kullanıcı avatarı

vallaha göksel hocam kötü bir usta da yakın diye taktırıp sonrasında çok uğraşmaktansa iyi bir usta için uzağa git...giderkende adamlara bunu özellikle belirt...istanbul a olur da yolun düşerse fs otogaz da taktır ortalama 3-4 saatte takıyolar kiti...ben senın yerinde olsam bir gün atlar denizli ye giderim...konu maddi imkansızlıksa cidden bende kötü durumda olmama rağmen düğün öncesi arabayı çok kullanıp km yapıcağım için ve sorun istemediğim için atladım izmit e gittim...şu anda kafam rahat en azından ve sıkıntı yok araçta....size tavsiyem bir gününüzü heba edin gerekiyosa biraz daha sıkıntıya girin maddi açıdan güvendiğiniz yere gidin...eğer işinin ehli olmayan bir usta da kiti taktırırsanız sinirden kiti söküp atmak gelir içinizden...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 17:48 
Kullanıcı avatarı

fs otogaz faruk bey'e bende sordum. bana şehir dışından gelen araçlara ekstra indirimleri olduğunu söyledi. müsait bir zamanda kendilerini ziyaret edeceğim artık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 18:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: oyman
Meslek: esnaf
Kan grubu: 0+
bugün bende izmitteki kuzenimle konuştum derincedeki fs otogaza gidelim dedi brc taktır kafan rahat olsun dedi. Büyük oranda kafama yattı sanırım orada taktıracağım.. Kredi kartı falan ayarlanınca randevu alıp gidicem sanırım...

I love JDM

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2012 10:45 
Kullanıcı avatarı

colt arkadaşım bizde gideceğiz. fs otogaz'a olmazsa hep beraber baskın yaparız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2012 11:29 
Kullanıcı avatarı

benimle beraber serkan da orta taktırdı ve bunun haricinde 1 tane daha colt var benim bildiğim taktıran...serkan da ve bende sıkıntı yok şu anda...bu arada benim tesisatla igili fotolarda ilgili bölüm de mevcut...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2012 10:59 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar bugün avrupa yakasında bir brc bayi ile görüştüm. " ayar otogaz dönüşüm sistemleri " adında bir firma. sahibi taner bey hem brc hemde landirenzo yetkili bayisi . daha önce yaptığı lancer ve colt resimlerini gösterdi. aklıma takılan ise söylediği bir kaç nokta.

tank olarak 50 lt simit tankın lancer'a uyduğunu fakat 3 - 4 cm lik bir yükseklik farkı olduğunu söyledi.
lpg gaz dolum noktası olarak ben benzin girişinin yan tarafından olmasını istedim. fakat taner bey bu şekilde muayeneden geçmediğini söyledi.

bu konularda bilgisi ve tecrübesi olan var mıdır ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2012 22:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Ben de dolum noktasını benzin girişinin yanına yaptırdım. "avrupa lpg girişi" dediği birşey taktı. Bir aparat var, her dolumda oraya onu takıyorsun. Usta bunu yapmadan biri gelmişti "muayeneden geçemezsin" dedi, usta da bu avrupa girişler ile geçiliyor dedi. Çok yapmış böyle. Ben de güvendim ve yaptırdım. Fırat bulursam bu günlerde muayene yaptıracağım 6-7 gün beklerseniz daha net bilgi veririm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2012 10:33 
Kullanıcı avatarı

muayeneye normal şekli ile gideceğim. muayeneden sonra ise benim istediğim şekliyle düzeltecekler benzin girişini.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2012 19:25 
Kullanıcı avatarı

Bugün muayeneyi ve ruhsat işini hallettim. Muayenede dolum yerinden bir sorun çıkmadı. Bence iki iş yaptırmayın, direkt benzin dolum yerinin oraya yapsın. Stepne olmaması da sorun çıkarmadı, tamir kiti yeterli dediler.
Masraflara gelirsek;
Sızdırmazlık raporu-25 TL
Ek-1 belgesi - abim yaptığından bedava normalde 20-25 alıyorlar.
Muayene ücreti- 148,68 TL
Ruhsat ücreti- 57 TL
Toplamda 230,68 TL
Yani kit ile beraber 1830 TL tutmuş oldu.
Bu arada ilk depomu 86,00 TL'ye doldurmustum. Hali hazırda 400 km oldu (birazda deneme amaclı agresif kulandım) depo halka bitmedi.
Edit: toplamayı yanlış yapmışım duzelttim.

En son souldemon tarafından 04 Eki 2012 20:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2012 19:49 
Kullanıcı avatarı

souldemon yazdı:
Bugün muayeneyi ve ruhsat işini hallettim. Muayenede dolum yerinden bir sorun çıkmadı. Bence iki iş yaptırmayın, direkt benzin dolum yerinin oraya yapsın. Stepne olmaması da sorun çıkarmadı, tamir kiti yeterli dediler.
Masraflara gelirsek;
Ruhsat ücreti- 57 TL
Toplamda 230,68 TL
Yani kit ile beraber 1930 TL tutmuş oldu.
Bu arada ilk depomu 86,00 TL'ye doldurmustum. Hali hazırda 400 km oldu (birazda deneme amaclı agresif kulandım) depo halka bitmedi.

hocam sizin kit hangi markaydı. 1700 tl landirenzo mu ? brc mi ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2012 20:13 
Kullanıcı avatarı

bek-el60 yazdı:
souldemon yazdı:
Masraflara gelirsek;
Ruhsat ücreti- 57 TL
Toplamda 230,68 TL
Yani kit ile beraber 1930 TL tutmuş oldu.

hocam sizin kit hangi markaydı. 1700 tl landirenzo mu ? brc mi ?

Benim kit 1.600 TL. Üstte yanlış toplamışım duzelttim. Landi Renzo marka.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2012 20:15 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
souldemon yazdı:
Ben de dolum noktasını benzin girişinin yanına yaptırdım. "avrupa lpg girişi" dediği birşey taktı. Bir aparat var, her dolumda oraya onu takıyorsun. Usta bunu yapmadan biri gelmişti "muayeneden geçemezsin" dedi, usta da bu avrupa girişler ile geçiliyor dedi. Çok yapmış böyle. Ben de güvendim ve yaptırdım. Fırat bulursam bu günlerde muayene yaptıracağım 6-7 gün beklerseniz daha net bilgi veririm.

Şu şeyin fotosunu atabilir misin

HTC Desire S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yarın zaten depoyu dolduracağım. H.sonu yine yollardayız. Dolumda gitmişken çekerim fotoları da.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: