Zaman: 28 Mar 2024 19:38

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2010 14:03 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar,

Karlı ya da değil, LPG taktırmaya karar verdim ve tavsiye edilen marka ve servisleri araştırıyorum. Musibetlerle değil, nasihatlerle ve ibretlerle öğrenmek, yaşanmışlardan ders çıkarmak babında COLT aracında LPG kullanan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Bu konu "malesef tüp taktırıyorum" başlığı altında kısmen tartışılmış; ancak gerçekten LPG kullanan veya benim gibi kullanmaya kesin kararlı kişilerin etraflı yorumlarının ayrı bir başlık altında derli toplu durması daha makul olabilir.

En uygun servisi ve COLT için en uyumlu LPG kitini seçmek için cevap aradığım sorular şunlar:

1-COLT aracınızda LPG varsa, ne marka LPG kiti kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Colt'la en uyumlu kit sizce hangisi?
2-LPG kullanımı arabanızda arıza lambası yakıyor mu?
3-LPG'yi siz taktırdıysanız, servisinizden memnun kaldınız mı? Ne kadara mal oldu? İstanbul'da oturuyorsanız, hangi servisi önerirsiniz?

Yarım yamalak LPG bilgilerimle, BRC ve ATİKER sistemleri arasında gidip geliyorum.
Yorumlarınız ve tecrübeleriniz tercihimde belirleyici olacak. Gerçekten LPG bilgisi olanlar ve kullananlar yazarsa çok sevinirim.

Saygılar,

Kemal.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2010 14:11 
Kullanıcı avatarı

Hızınız aşikar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2010 15:40 
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyimki bu konunun gündeme gelmesi çok iyi oldu nedendir bilemiyorum ama bu günlerde lpg konusu çok tartşılır oldu bu sebeble size teşekkürediyorum,gelelim sorularınıza ve lpg ile mitsubishi arasındaki uyum a ;)

1-LPG li colt kullanan müşterilerimin %70 lik bir kısmı ATİKER kullanıyor.
2-LPG kullanımı arıza lambasını yakar,sebebi ise zengin(benzin) fakir(gaz) geçişi esnasında aracın sistemi gazı tanımadığından dolayı arıza lambasını yakıyor ve malesefki bu durumda ikinci bir arızayı göremiyorsunuz.Ama bu bir arıza değil tabiki!
3-Müşterilerime bu konuda da danışmanlık yaptığım için işini çok iyi yapan vede istanbulda sayılı servisler arasında bulunan bir dostumuz var,fiyatı ise 1000 tl vede 10 ay taksit yapılabiliyor.Eğer düşürseniz lütfen servisimize buyrun hem tanışmış oluruz hemde gereğini yapabiliriz,saygılarımla.

ENGİN YILMAZ

0530 413 27 40

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2010 16:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
LPG kullanmıyorum ama şunu biliyorum,

atikerin slotları direk kablo bağlayıp bantlama şeklinde.buradaki bayii ek olarak brc nin soketlerini aldırarak o şekilde bağlıo, daha sağlam ve temiz bi görünümü oluyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2010 21:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
arkadaşlar daha öncede ifade ettim:biraz pahalı ama teleflex ve prins markalarını mutlaka araştırın..bu markalar hakkında bilgi edinmeden coltunuza lpg taktırmayın...bu markaların enjektörleri ile şu anda yarışan bir type r var...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2010 22:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
kemo yazdı:
Arkadaşlar,

Karlı ya da değil, LPG taktırmaya karar verdim ve tavsiye edilen marka ve servisleri araştırıyorum. Musibetlerle değil, nasihatlerle ve ibretlerle öğrenmek, yaşanmışlardan ders çıkarmak babında COLT aracında LPG kullanan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Bu konu "malesef tüp taktırıyorum" başlığı altında kısmen tartışılmış; ancak gerçekten LPG kullanan veya benim gibi kullanmaya kesin kararlı kişilerin etraflı yorumlarının ayrı bir başlık altında derli toplu durması daha makul olabilir.

En uygun servisi ve COLT için en uyumlu LPG kitini seçmek için cevap aradığım sorular şunlar:

1-COLT aracınızda LPG varsa, ne marka LPG kiti kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Colt'la en uyumlu kit sizce hangisi?
2-LPG kullanımı arabanızda arıza lambası yakıyor mu?
3-LPG'yi siz taktırdıysanız, servisinizden memnun kaldınız mı? Ne kadara mal oldu? İstanbul'da oturuyorsanız, hangi servisi önerirsiniz?

Yarım yamalak LPG bilgilerimle, BRC ve ATİKER sistemleri arasında gidip geliyorum.
Yorumlarınız ve tecrübeleriniz tercihimde belirleyici olacak. Gerçekten LPG bilgisi olanlar ve kullananlar yazarsa çok sevinirim.

Saygılar,

Kemal.

Kemal Bey tamamen benim düşüncelerimi yansıtmış, ay sonunda muayeneye giricem, LPG taktırmayı düşünüyorum. Çok teşekkürler.

Bu arada Atayum'un aracında Landi Renzo var, ben kullanmıştım.. arıza lambası yakıyordu o da.. BRC yakmıyor mu acep? Bu konuda DH'de 2 kişiye pm atmıştım cevaplarını buraya copy lerim.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2010 09:30 
Kullanıcı avatarı

hayır dostum ruhsat yenileme dahil değil.

ENGİN YILMAZ

0530 413 27 40

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2010 09:49 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
_opeth yazdı:
engin yılmaz yazdı:
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyimki bu konunun gündeme gelmesi çok iyi oldu nedendir bilemiyorum ama bu günlerde lpg konusu çok tartşılır oldu bu sebeble size teşekkürediyorum,gelelim sorularınıza ve lpg ile mitsubishi arasındaki uyum a ;)

1-LPG li colt kullanan müşterilerimin %70 lik bir kısmı ATİKER kullanıyor.
2-LPG kullanımı arıza lambasını yakar,sebebi ise zengin(benzin) fakir(gaz) geçişi esnasında aracın sistemi gazı tanımadığından dolayı arıza lambasını yakıyor ve malesefki bu durumda ikinci bir arızayı göremiyorsunuz.Ama bu bir arıza değil tabiki!
3-Müşterilerime bu konuda da danışmanlık yaptığım için işini çok iyi yapan vede istanbulda sayılı servisler arasında bulunan bir dostumuz var,fiyatı ise 1000 tl vede 10 ay taksit yapılabiliyor.Eğer düşürseniz lütfen servisimize buyrun hem tanışmış oluruz hemde gereğini yapabiliriz,saygılarımla.

1000tl iyimiş. ruhsat yenileme dahil değildir heralde??

Atiker' in kampanyası var 990 TL kredi kartına 10 taksit, sanırım ondan bahsediyoruz.
Ben de o kampanyayla taktırmıştım. 50 TL simit tank için fark istiyorlar, ben vermedim ama. Kampanya şartlarını okuyalım, bununla ilgili bir şerh düşüldüyse öderim yoksa ödemem dedim :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2010 13:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
ben şimdilik 3.79 TL/lt ye devam diyorum...şimdi böyle diyorsam taksitler bitince hiç taktırmam sanırım...çok mantıklı bir sebebim de yok, benzini seviyorum :)...bir tanıdığım var, atikerden memnun, rölanti sorunundan da bahsetmedi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2010 11:54 
Kullanıcı avatarı

Arabanın arıza lambasının yanmamasını sağlayan bir sistem bulursak onu tercih etmek isterim. LPG yüzünden arabadaki diğer bir olası arızayı fark edememek pahalıya mal olabilir. _opeth arkadaşımızın bahsettiği gibi Landi Renzo'nun elektrik regülatörü bu sorunu çözüyor mu acaba? Aranızda Landi Renzo kullananlar varsa lütfen yazın. Yıldızlar Grup'tan Engin Bey, bu sorunun fakir zengin karışımdan kaynaklandığını yazmıştı; gerçekten sorun fakir zengin karışımıysa Landi Renzo'nun bu regülatörü işe yarar mı?

BRC'nin Türkiye'deki distribütörü 2A Mühendislik adında bir şirketmiş. İnternette şirketin forum bölümü var ve müşterilerin sorularına yetkililer cevap yazıyorlar. Bu konuyu orda yetkililere danışacağım. COLT için uygun bir çözüm varsa sizlerle paylaşırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2010 14:19 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar az önce ATİKER LPG servisimle görüştüm ve bu konuda detaylı bilgi almak istedim,aynen sizede aktarıyorum;araçlarda arıza lambasının yanmaması için takılan regülatörün adı (AEB 124) diye bir parça aracın sadece gaz ile çalıştığını göstererek arıza lambasının yanmamasını sağlıyor fakat çok çabuk bozulan bir parça olduğundan ötürü sürekli masraf çıkarıyor,masraftan ziyade arıza lambasının yanması bu sefer farklı sebeblerin arayışına itiyor.
Aslında normalde bu parçayı hiç takmadan da arıza lambasının yanmaması gerekirmiş,lambanın yanma sebebi lpg yi takan ve ayarını yapan ustanın bu işi profesyonelce yapmıyor olması imiş,şöyleki araç benzinliyken kaç milisaniye işiyorsa ve basınç yapıyorsa gaz da da aynısını yapması gerekiyormuş bu durumda zengin-fakir olayı ortadan kalkıyor ve arıza lambasının yanması için bir sebeb kalmıyormuş,LPG dönüşümünü yapan ustanın yaptığı işçilik çok önemli arkadaşlar bilgilerinize sunarım,saygılarımla.

ENGİN YILMAZ

0530 413 27 40

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2010 14:42 
Kullanıcı avatarı

Aslında düzgün bir işçilik yapıldığında yani benzinde nasılsa gaz da da aynı oranda işemesi sağlanırsa zaten lambayı yakmıyor,böyle bir durumda o parçayı tkmaya değermi bilemiyorum tabiki.

ENGİN YILMAZ

0530 413 27 40

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2010 18:34 
Kullanıcı avatarı

BRC Türkiye distribütörü 2A Mühendislik, forum sayfasında sorularıma kısmen cevap vermiş. Linki şöyle(http://www.2a-lpg.com/forum/mitsubishi- ... #post25627)

Benim sorum:
Alıntı:
"Merhaba,
Mitsubishi COLT aracıma LPG taktırmak istiyorum ve arabama en uygun servis ve kiti seçmek istiyorum. BRC'nin kabul görmüşlüğü ve kalitesi konusunda söylenecek söz yok. Ancak, BRC'nin Mitsubishi araçlarla ve özellikle COLT modeliyle uyumu konusunun incelenmesi için "Araç Marka ve Modeline Göre Arama" bölümüne Mitsubishi ve COLT başlıkları da eklenmelidir.
Colt araca BRC takmış kullanıcılarla ve servislerle irtibat kurmak, BRC'nin Colt'ta arıza lambası yakıp yakmadığından emin olmak istiyorum. Zira, arıza lambası yanmamasını garanti eden bir LPG kiti kullanmak istiyorum. Saygılarımla,
Kemal, İstanbul
2005 Mitsubishi COLT, 1.3 AMT Invite"

Gelen Cevap:
Alıntı:
Buradan kullanıcı görüşleri alabileceğiniz gibi yetkili bayilerimiz ile görüşerek referans araç sahipleri ile de görüşebilirsiniz.Aracınıza MY-07 modeli uygulanacak.Mekanik bir arıza olmadığı sürece ürünlerimiz ile arıza lambanız yanmayacaktır.Saygılar
http://www.2a-lpg.com/duyurular/guncel_bayi_listesi.pdf

_opeth arkadaşımızın söylediği gibi drmert'in yorumları bize yol gösterecektir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2010 23:10 
Kullanıcı avatarı

:)

ENGİN YILMAZ

0530 413 27 40

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2010 01:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

hadi bakalım, siz böyle araştırınca ben de iştaha geliyorum :)

arkadaşlar,

LPGli Colt 100km ortalama litre verisi nedir?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2010 11:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar,

şu LPGnin ekonomik ve çevreci taraflarını biliyoruz...peki bu LPGnin olumsuz yanları ve çareleri nelerdir?...bir de ENGİN BEYe sorum olcak :) garantisi devam eden araçlardaki LPG uygulaması garantiyi n şekilde etkiler?...şimdi de şu geldi aklıma, sıralı sistemde kullanılan benzini de hesaba katarak bu an itibari ile kmde kaç krş yaktığını hesaplayanınız var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2010 11:55 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

kapalı otopark çok da önemli değil ancak aracın mekanik ya da elektronik aksamında oluşabilecek sıkıntılar büyük risk...bu anlamda hangi potansiyel arızalar mevcut acaba sayın mechanic engineer opethçim? :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2010 12:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

eyvAllah opethçim,

dhda O.B.K var ona PM at istersen?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2010 12:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
2 yıl önce lpg li bir Hondam vardı 92 model sedan otomatik güzel bir araçtı
uzun yolda yorulup arkadaşıma vermiştim kullansın diye havada çok sıcaktı bir müddet gittikten sonra
araç hararet yaptı arkadaşta hararet göstergesine dikkat etmemiş ve radyatörde hiç su kalmamış.

Biraz daha bu şekilde yol alsak çok büyük masraflara yol açacak sorunla karşılaşacaktık. fakat
radyatörde su kalmayınca LPG nin beyni çok ısındığı için gaz kesmiş bu yüzden araç kendiliğinden durdu ve hararet yaptığını anladık.

LPG o zamanlar bana 3000-4000 tl masraftan kurtardı.
İyiki varsın LPG :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2010 12:39 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/OZO ... 24294.html

fotoları büyütemesem de linkte yeni kasaya uygulanmış LPG var...işlemler için aracın epey bir yerini delip söküyorlar mı acep?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye