Zaman: 28 Nis 2024 10:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2010 20:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Aslında bu geri çekme olayı easytronic'den kalan bir alışkanlık.. Ben dikkat etmezsem genelde bu dediğimi unutuyorum.. şu trafik ışıklarında hızlı çıktığımda eşim varsa uyarıyor diğer gösterge 5bin'e kadar çıktı diye. :D

Kendim söylüyorum ama aslında hiç ekonomik sürmüyorum bu aralar.. yoksa benim güzergahda uslu çocuk olsam LPG'de 7,5 ortalama içten bile değil..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2010 20:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
15 kuruş haa :twisted:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 03:31 
Kullanıcı avatarı

Slm, benim colt istanbul şehir içinde 150 tl lik benzin ile toplam iki haftada yaklaşık 500 km yol yapıyor. Aslında şehir içinde ideal şikayetçi değilim ama şehir dışında gaza yüklenmeye gelmiyor. O yüzden LPG ye geçmeyi düşünüyorum. Foruma yazılanlara göre landi renzo takanlar memnunlar, acaba landi renzo montajını istanbulda yaptıran üye varmı? Varsa nerede yaptırdılar? Herkese saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2010 16:44 
Kullanıcı avatarı

opeth,

LPG'yi bir iki gün içinde taktırmayı düşünüyorum. Olgun LPG, aracı emanet edebileceğimiz güvenilirlikte bir yer mi? Sabah arabayı bıraksam, akşam iş çıkışı alsam, emniyetli bir bayi mi? Başında durmayınca düzgün iş yaparlar mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2010 19:59 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bugün İstanbul Maltepe (Küçükyalı) Olgun LPG'de, 2005 model 1.3 AMT Colt aracıma Landirenzo LPG kiti bağlattım. İnşallah opeth'in arabası gibi benimki de sorunsuz çalışır, arıza lambası yakmaz ve ekonomik seyahat imkanı sunar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2010 20:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdal
Araç: colt 1.3 amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: B(+)
kemo hayırlı olsun, bol tasarruflu sürüşler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2010 14:06 
Kullanıcı avatarı

Salı sabahı MMO'dan sızdırmazlık raporu almayı planlıyorum. Perşembe günü için muayene randevum var. Muayeneden sonra da bir ay içinde ruhsata işletme süresi varmış. Şu anda işlemler akıcı bir sırayla geçecek gibi duruyor ama "Allah kolaylık versin" dediğiniz için zorluk çıkabilir diye düşünmeye başladım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2010 19:53 
Kullanıcı avatarı

Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite
Meslek: Elektrik Mühendisi
drmert yazdı:
Benim aracım Makyajlı kasa ve bu yüzden koltuklarım öne-arkaya hareket etmiyor.
Ben LPG kiti taktıracağım sıralar eski kasa Colt sahibi bir arkadaşla görüştüm.O da Landi Renzo taktırmış aynı yerde."Ben çok memnunum ancak Simit Tankı takarlarken ben uyarmadığımdan koltuklarım en arkaya kayamıyor,tank engel oluyor" demişti.
Ancak randevu aldığını ve kolaylıkla düzeltilebildiğini söylemişti.

drmert arkadaşım, şu arkadaşın nerede taktırmış öğrenebilir misinin? 2 farklı yere uğradım biri Uşak' ta biri Gebze' de. Simit te taktırsan silindir depoda taktırsan koltuklar en arkaya kadar gelmez dediler.
Hiçbirşey uyduramazsam stepne yuvasında tadilata gitme yolunu araştıracağım. Kesin taktırmam lazım benzinden daral geldi :sorry:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2010 10:34 
Kullanıcı avatarı

PM olarak gelen sorulara verdiğim cevapları sizlere de aktarayım:

"Bu başlığı açan kişi ben olduğum için bütün yazışmaları baştan sona takip etmiş ve tüm tavsiyeleri değerlendirmiştim. Değerlendirmelerim sonunda da Landirenzo LPG kiti taktırdım. Sorularınızı tek tek cevaplamaya çalışayım:

1- Landirenzo için 1400/10 iyi bir fiyat. Bana da İstanbul'da aynı fiyatı verdiler, ancak peşin ödeme yaptığım için biraz indirim yaptılar, taksit yaptırsam 1400'den aşağı olmayacaktı.

2- Zavoli ve Lovato hakkında hiç bilgim yok, Mitsubishi Colt kullananlar arasında bu kitlerin adı bile geçmediği için yalnızca BRC, Atiker ve Landirenzo sistemlerini inceledim. BRC, arabanın arıza lambasını yakmamayı garanti ediyor, başarılı bir sistem, herkes de kalitesinden memnun, ama kötü bir tarafı var, araba 4000 deviri geçince otomatik olarak benzine geçiyor. Yani performans olarak, pek başarılı sayılmıyor. Öte yandan geniş servis ağı ise, BRC'yi çekici kılıyor. BRC için İstanbul'da en düşük bulabildiğim fiyat 1600 lira olunca uzak durdum. Atiker ise ucuz bir sistem, her yerde 990TL'ye montaj yapılıyor, ancak arabanın arıza lambasının yanmasına sebep oluyor. Arabada başka bir arıza olsa, LPG'dendir diye düşünüp arızanın farkına varılamayabilir diye Atiker'den de uzak durdum. Landirenzo hem arıza lambası yakmıyor, hem 7000 devire kadar benzine geçmiyor hem de BRC'den daha ucuz. Çok yaygın olmasa da Türkiye'de gidebileceğim her şehirde servisi olduğu için Landirenzo bana mantıklı geldi.

3-Benim arabam şehir içinde benzinle bile yüz km'de 7 litreden az yakıyordu, 25 kuruş desek, LPG'de bunun hesabı şöyle yapılır:
LPG tüketimi=Benzin tüketim miktarı x 1,2
LPG tüketimi=7 x 1,2 = 8,4Litre
LPG'nin litresi 2 lira olsa tüketimim 16,8 kuruş olacaktır. Şu anda İstanbul'da benim tüketimim 14 kuruş civarında.
Sizin şu an benzin tüketiminiz 30 kuruşsa 100 km'de 30 lira harcarsınız, benzinin litresi 3,68TL'den 100 km'de 8,15 litre benzin harcıyorsunuz demektir. LPG takarsanız bu litrenizi 1,2 ile çarpmalısınız
8,15 x 1,2 = 9,78litreLPG/100km
litresi 2 liradan 9,78 x 2 = 19,56TL/100 km
Yani km'de 19 kuruş tüketiminiz olur.

4- Performans kaybı diye bir şey yok, arabanın benzinden LPG'ye geçişini anlamıyorsunuz bile.

5- Diz mesafesinden bir şey kaybetmemek için:
a) Atiker marka 35 litrelik LPG simit tankı kullandım (Deponun ne marka olduğu önemsizdir, tüm kitler yerli malı tank kullanıyor).
b) Arka koltukların bagaj yüzeyinde, bagajdan bakıldığında görülen siyah plastiklerini söktük, bunlar sadece estetik görünüm amaçlı, herhangi bir işlevleri yok. Koltukların arkaya biraz daha yaklaşmasını sağlar. Plastikleri sökünce, koltuklar tamamen arkaya kadar gidebiliyor, simit tank koltukların hareketine engel olmuyor.
c) Yedek lastiği bagaja koymayabilirsiniz. Ben lastiği yanımda taşıyorum. Lastiği yan yatırıp koyunca bagaj kapağı ile koltuk arasına sığması için koltuğu yalnızca 2cm öne çekmek gerekiyor, koltukarın önde olduğunu kimse anlamıyor bile.

Hem fiyat açısından hem de sorun çıkarmaması açısından en mantıklısı benim için Landirenzo idi. 3 Temmuz'dan beri Landirenzo kullanıyorum. Memnunum. LPG taktırdığınız zaman, daha önce niye taktırmamışım diye hayıflanacaksınız. Hakkınızda hayırlısı olsun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2010 10:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Teşekkürler Kemal Bey,
İlerleyen zamanlarda tüketim değerlerinizi de yazarsanız diğer üyelerimiz açısından daha da açıklayıcı olacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2010 00:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
o özel mesajı yollayan bendim :yolladım çünkü cok soru soracaktım ve kimseyi sıkmak istemedim ama yanlış yaptım sanırım özür dilerim bu aralar düğün cenaze derken araca ancak fırsat buldum en geç bir haftaya lpgleneceğim inşallah.
bugün gaz bayilerine gittim kemo'nun dediği atiker 35 lik tankı denedik ama koltuklar geriye gelmedi step marka olan hiç sığmadı bile canım da fena sıkıldı
ve birisi aklıma brc yi soktu 1500lira yarısı pesin yarısı 10 taksit ama simit için ek ücret 70tl istedi neyapmalıyım bilemiyorum l.renzo mu brc mi kararsız kaldım
landi 1400 10 taksit
hoş henüz tank çözülmedi bile yasadığın yerin küçük yer olması bu yüzden kötü kafam allak bullak
bir kez daha yardımlarınızı bekliyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 15:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Evet arkadaslar ben geldim :))

"Bayram degil, seyran degil" diyeceksiniz. Yine arabayi degistirmeyi kafaya koydum :)) (Her seferinde kapsamli bir arastirma sonrasinda en iyisi arabami suremeye devam etmek olduguna kanaat getiriyorum [ne de olsa 10-12 kr yakan bir arabam var] ama bakalim bu sefer ne olacak)

Bakiyorum herkes LPG'lenmis :)) Eee, Colt'a LPG taktiran ilk kisilerden biri olarak sevindim simdi.

Bu arada Colt-Atiker ile ariza lambasi sikayeti olanlar Dudullu kadosan sanayide Ucel otogaz'da hasan uste diye birisi var, bir ayar yapsin hicbir problem kalmiyor. Ben ilk taktirdigimda 3 ay problem yasadim. Su anda 2 seneye yaklasti, ariza lambasi bir daha hic yanmadi. Hatta 10000 bakimini ve ayarini da orada yaptirdim.

Kolay gelsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 16:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
uzun süre kullanan bir lpg li colt kullanıcısı olarak bende en son ikitellideki distiributör bayinin yanındakı atiker yetkılı serviste ayar yaptırdım şuan benimde arıza lambası yanmıyor.mşlh.

daha önce yanıp kendiliğinden sönüyordu.
en büyük sorunu rolanti devrindeyken (kış aylarında)tekleme problemiydi.bu işle cok uğraştılar en son ayarda sorunu cözdüler (aynı yer).yaklaşık 5-6 yer ayar yapmıştı.
bakalım bu kış işlh böyle sorun yaşamayız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 20:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Ben 18 Mayıs 2010'da taktırdım bugün 29 Temmuz.. 7000km oldu. 70 günde 7000km.. Arıza lambası yanıyor, dediğiniz yerlere götürebilirim 10bin bakımı için.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 21:53 
Kullanıcı avatarı

valla bu daha önce gittiğim yerler yaparız hallederiz deyip aldılar paraları olmayınca sisteme attılar sucu.arabadan kaynaklandığını söyleyip başlarıından sağdılar.en son bu dediğim yer halledinceye kadar 1 ay araba gitti geldi ama arıza lambası söndü en sonunda.aslında cok önemli bir sorun vermiyor ama insanın canını sıkıyor orda yandıkca valla...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 21:54 
Kullanıcı avatarı

ARKADAŞLAR BEN DE ARTIK BİTSİN DİYE! YARIN SABAH ARACI BRC SERVİSE GÖTÜRÜYORUM ARIZA LAMBASINI GARANTİ ETTİLER.L.RENZO İÇİN KONYA 1400 DEMİŞTİ AMA GİT GEL MASRAFI İLE 1490 OLACAKTI BEN DE BRC Yİ SEÇTİM 1500 TL 10 TAKSİT SİMİT TANK İÇİN EK ÜCRET DE VERMEYECEĞİM AMA TANK OLARAK ZARZOR 180MM YÜKSEKLİK 550MM ÇAP VE 31LT HACİMLİ Bİ TANK UYDURABİLDİK İNŞALLAH HAYIRLI OLUR..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 21:57 
Kullanıcı avatarı

ben artık mumkün olduğunca ayarlarımı kurcalatmıyorum işin gerceği.10000-15000 km sadece filitre değişir okadarı.yaz ve kış ayarı yaptıırmıyorum.en son kışlık ayarda kaldı dediğim gibi sorun yok şimdilik.olursa paylaşıırım buradan.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 21:59 
Kullanıcı avatarı

hadi hayırlısı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 22:00 
Kullanıcı avatarı

MENZİLİ NE OLACAK ONU MERAK EDİYORUM ESASINDA

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 22:13 
Kullanıcı avatarı

35 lt tankla 26 lt doluyor.maksimun 320 km gördüm.genelde uzun yok ortalama 300.şehir içi 250 km kalıyo benim.hesabını sen yap artık

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye