Zaman: 28 Mar 2024 19:37

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 10:21 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Mevsim değişimi nedeniyle sezon lastiği alacaklar için f/p ürün aramada faydası olacağını düşündüm. Alıntıdır:
Arkadaşlar bir çoğumuzun merak ettiği bir konu hakkında bulduğum bilgileri paylaşmak istedim.Büyük markalar sizlerinde bildiği gibi başka isimlerle üretimler de yapabiliyor.Bazen bunları tercih etmek mantıklı olabiliyor.Kalitesini kanıtlamış ürünler sunan bir firma yan ürünlerinde de oldukça kaliteli üretim yapabiliyor...Daha uygun fiyata bunlar tercih edilebilir.Alacağınız marka lastikleri aşağıdan kontrol edebilirsiniz.Mesela geçen yıl abim için Gislaved marka kışlık lastik almıştık.Çok memnun kalmıştı..Continental in bünyesinde olan bir marka olduğu için güvenerek almıştık pişman olmadık...Fiyatı da çok komikti.
Solda ÜRETİCİ ŞİRKETİN ADI, Sağda ÜRETİLEN LASTİĞİN MARKASI
Alliance Tire Company Ltd.[1] Israel 1950 Alliance
Apollo Tyres Ltd.[2] India 1976 Apollo, Apollo Tyres South Africa (formerly Dunlop South Africa), Kaizen, Maloya, Regal, Vredestein
Asian Tire Factory Ltd.[3] India 1993 ATF FARMKING formerly known Asian Polymers Contact:-Rajesh
Birla Tyres[4] India 1991 Birla
Bridgestone Corporation[5][6][7] Japan 1931 Bridgestone, Firestone, Fuzion, Uniroyal (Australia)
BRISA Bridgestone Sabanci Tire Manufacturing and Trading Inc[8] Turkey 1974 Bridgestone (Europe and Middle East), Lassa
Belshina[9] Belarus 1965 Belshina
CEAT Ltd[10] India 1958 CEAT
Cheng Shin Rubber Ind. Co., Ltd.[11] Taiwan 1967 Cheng Shin, Maxxis
Continental Corporation[12][13][14] Germany 1871 Ameri*Steel (USA), Barum, Continental, ContiRe, ContiTread, Dunlop (Malaysia, Singapore and Brunei), Euzkadi, General Tire, Gislaved, Mabor, Matador (50% owned by SIBUR Russian Tyres JSC), Point S, Semperit, Sime Tyres, Uniroyal (except NAFTA region, Colombia, Peru), Viking
Coker Tire[15] USA 1974 Discontinued B.F. Goodrich, Firestone, Michelin and U.S. Royal tires
Cooper Tires[16][17] USA 1914 Avon, Cooper, Dean, Eldorado, Mastercraft, Starfire
Danang Rubber Company[18] Vietnam 1993 DRC
Duratread[19] Panama 2003 Duratread
Falcon Tyres[20] India 1973 Dunlop (India), Falcon
Fate[21] Argentina 1940 Fate
Federal Corporation[22] Taiwan 1954 Federal, Hero
GITI[23] China 1993 GT Radial, Runway, Primewell
Goodyear[24] USA 1898 Dębica, Douglas, Dunlop, Fulda, Goodyear, Kelly-Springfield, Sava
Hangzhou Zhongce Rubber Company[25][26] China 1958 Chao Yang, CYT, Goodride, West Lake, Yartu
Hankook Tire[27][28][29] South Korea 1941 Aurora, Hankook, Kingstar
Haq Tyres & Rubber Industries[30] Pakistan 2003 Flying Hawk Tyres & Tubes
Hoosier Racing Tire[31] USA 1957 Hoosier
Innovative Tyres & Tubes Ltd.[32][33] India 1995 Stud, Vayu
JK Tyre & Industries[34][35] India 1951 JK, Tornel, Vikrant
Kenda Rubber Industrial Company[36] Taiwan 1962 Kenda
Kumho Tires[37][38] South Korea 1960 Admiral, Marshal, Kumho
Michelin Group[39][40][41][42] France 1889 BFGoodrich, Kleber, Kormoran, Michelin, Riken, Taurus, Uniroyal (North America)
MRF Tyres[43] India 1946 MRF
Maxxis Tires[44] Taiwan 1967 Maxxis
Nankang Rubber Tire[45][46][47] Taiwan 1959 Nankang, Sonar, Star Performer TNG
Nexen Tire[48][49] South Korea 1942 Nexen, Roadstone
Nizhnekamskshina[50] Russia 1968 Kama
Nokian Tyres Group[51] Finland 1898 Nokian
PT Gajah Tunggal[52][53] Indonesia 1951 GT Radial (44.8% owned by GITI)
Petlas[54] Turkey 1976 Petlas, Starmaxx
Pirelli[55][56] Italy 1872 Agom, Courier, Metzeler, Pirelli
Shandong Linglong Rubber Company[57] China 1975 Linglong
Shanghai Tyre & Rubber Company[58] China 1990 DoubleCoin, Warrior
SIBUR Russian Tyres JSC[59][60][61][62] Russia 2002 Cordiant, Matador (50% owned by Continental), TyRex, Uralshina, Voltyre
Silverstone Berhad[63] Malaysia 1988 Silverstone (due to be acquired by Toyo Tires in January 2011)
Sao Vang Rubber Joint-Stock Company[64] Vietnam 1960 SRC
Sumitomo Rubber Industries[65][66][67] Japan 1909 Dunlop (Japan), Falken, Goodyear (Japan), Sumitomo
The Southern Rubber Industry Joint Stock Company[68] Vietnam 1976 Casumina
Triangle Group[69] China 1976 Triangle Group
Trayal Corporation[70] Serbia 1889 Trayal
Toyo Tire & Rubber Company[71] Japan 1943 Nitto, Toyo
TVS Srichakra[72] India 1982 TVS
Titan Tire Corporation[73] USA 1890 Continental (farm tires), Goodyear (farm tires), Titan
Yokohama Rubber Company[74] Japan 1910 Mohawk, Yokohama
kaynak:
http://www.otoclubturkiye.com/forum/top ... -markalar/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 10:27 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Dunlop yada Uniroyal gibi markaların bölgesel olarak farklı olduğu dikkatimi çekti: bir bölgede Continental üretirken başka bölgede Goodyear üretmiş ya da Michelan üretmiş.
Uniroyali gençler pek bilmez: en iyi "yağmur" lastiği olarak namı vardır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 12:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
Lastik biraz da göreceli, aynı lastik için kimi çok iyi yorum yaparken kimi çok kötü yorum yapması bence kullanıcıların beklentisi ve taktıkları araç kanımca.
Misal; büyük amcamda x5 var geçen kış altına yokohama kışlık lastik tavsiye ettim taktık zira benim 2 tonluk arkadan çekişli mercoyu kardan çıkarıyordu ama amcamın memnun kalmadı.
(X5 ebat ve ağırlık dengelemesi ayrıca çekiş yönünden kar ve çamurda sıkıntılı ayrıca amcam yaşlı :) )

Birde mesela ben eskiden bf Goodrich kullanırdım yumuşak ve çok ucuzdu michelin üretimiydi, ama demekki ben gibi millet memnun olunca şimdi pahalanmış :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 13:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Lastik biraz da göreceli, aynı lastik için kimi çok iyi yorum yaparken kimi çok kötü yorum yapması bence kullanıcıların beklentisi ve taktıkları araç kanımca.
Misal; büyük amcamda x5 var geçen kış altına yokohama kışlık lastik tavsiye ettim taktık zira benim 2 tonluk arkadan çekişli mercoyu kardan çıkarıyordu ama amcamın memnun kalmadı.
(X5 ebat ve ağırlık dengelemesi ayrıca çekiş yönünden kar ve çamurda sıkıntılı ayrıca amcam yaşlı :) )

Birde mesela ben eskiden bf Goodrich kullanırdım yumuşak ve çok ucuzdu michelin üretimiydi, ama demekki ben gibi millet memnun olunca şimdi pahalanmış :)

burada amaç bütçe sıkıntısı olan ama elinden geldiğince güveneceği ucuz lastik araştırmasını sağlamak. mesela ben 4 kışlık olarak Riken aldım. normalde almazdım ama Mişlen çatısı altında denince aldım. zira fiyat farkı en az 2 kattı. daha sonra araştırdım ve japon markası olduğunu da öğrendim. yani japon ve mişlen ortak. içim rahat. Ama dersen paran olsa alırmıydım? tedbiren pimpirikli olduğumdan almazdım: Nokian alırdım. kar yağınca bakacağız performansına.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017 16:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
Abi ben istanbulda bir jant ve lastik işi yapan firma sahibinden bizzat şunu duydum :

"Bazı kışlık lastikler geliyor bi bakıyoruz dişlerine ve desenlerine diyoruzki tamam bu çok iyi iş yapar hatta kendi aracımıza ucuza iyi mal diye takıyoruz, ama kışın bizi hüsrana uğratıyor. Sebep şu kullanıcı diş ve desen bakar halbuki diğer önemli olan ise hamur bileşemi. Mesela Yokohama yağlı bir bileşen kullanırmış, Nokian gene farklı yağlı bir bileşen kullanırmış ama orta ve alt sınıf lastikler sadece desen ve derin dişle iş yapmaya çalışır. "

Ben buna katılıyorum zira o zaman bu kadar arge boşa çıkardı... Bu sene maddi anlamda zorlanmamak adına crossclimate devam, seney Allah kerimde valla Nokian şaşmam, şaşamam ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2017 19:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Abi ben istanbulda bir jant ve lastik işi yapan firma sahibinden bizzat şunu duydum :

"Bazı kışlık lastikler geliyor bi bakıyoruz dişlerine ve desenlerine diyoruzki tamam bu çok iyi iş yapar hatta kendi aracımıza ucuza iyi mal diye takıyoruz, ama kışın bizi hüsrana uğratıyor. Sebep şu kullanıcı diş ve desen bakar halbuki diğer önemli olan ise hamur bileşemi. Mesela Yokohama yağlı bir bileşen kullanırmış, Nokian gene farklı yağlı bir bileşen kullanırmış ama orta ve alt sınıf lastikler sadece desen ve derin dişle iş yapmaya çalışır. "

Ben buna katılıyorum zira o zaman bu kadar arge boşa çıkardı... Bu sene maddi anlamda zorlanmamak adına crossclimate devam, seney Allah kerimde valla Nokian şaşmam, şaşamam ...

yokohama portakal yağı, Nokian Kanola yağı kullanır. özellikle ıslak zeminde tutuşta da silika oranının yüksek olması avantajdır.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: