Zaman: 27 Nis 2024 11:10

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 103 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Kış Lastiği Seçimi
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2012 20:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Adriclarna yazdı:
Ben de dün lastikçiye gittim. Afyon'da. Lassa Snoways önerdi ama 205/60/16 için kırık lastik zor buluruz dedi. Birkaç yeri aradık, bulamadık. Sonra da starmaxx Icegrid önerdi. Lastikçi kendi arabasına da takmış. 4 tane sipariş verdik. 780 TL ödedim. Bu hafta sonuna kadar gelecek. 1 sene yol yardımı dahil.
Daha önce hiç duymamıştım açıkcası. Petlas'ın yurt dışına gönderdiği markaymış. Güvenlik sınıfında B yazıyor. İnternetten biraz fiyatını araştırdım acaba kazık yedim mi diye ama fiyat da bulamadım. Lastikçi tanıdık. Birkaç arkadaşa daha aynısından vermiş. Beğenmezsen geri alma garantisi bile verdi.

Bu arada aracın üzerinde orjinal yokohama Advan var. Yazlıklara geçerken jantları 18' yapmayı düşünüyorum. Kışlıklar jantlı yazlıklar da jantlı olsun sök tak yaparım diye. Advan'lar 11bin KM kullanıldı. Sıcak memleketlerden almak isteyen olur ise irtibata geçebilirler.

---------
Lastikler geldi. Arabaya takınca araba sanki off road aracı gibi göründü gözüme.
- Çok fazla ses yapıyor.
- Sadece lastik sesi değil motorun da sesi arttı.
- Yakıt tüketimi kafadan 100 km de 1 ltr arttı herhalde. Yazın ve Yokohama Advanlarla 5.8 leri görürken şehir içinde, şimde 7.3den aşağıya daha inmedi. Depoyu lastikleri taktırdığım gün sıfırladım sırf ölçmek için şu ana kadar 340 km yol gittim şehir içi ve depo yarı işaretini gösteriyor. (Yakıtla ilgili başka bir şüphem de servis bakımından sonra yağ değişimiyle alakalı olarak artmış olabilir mi? Servis bakımını da yeni yaptırmıştım çünkü.
- Yol tutuşunda bir problem yok. Arabada tozluk olmadığı için dikiz aynasından havaya kalkan yağmur sularını rahatlıkla görebiliyorum. Bu iyi birşey mi onu bilmiyorum o da ayrı ya.
- Henüz kar yağmadı afyona ama bu günlerde yağar herhalde. Ben hala virajlarda gaza basmaya devam ediyorum. Allaha şükür şimdilik bir yaramazlık olmadı yağmurlu yollarda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2012 23:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
_opeth yazdı:
önceki yağ değişiminde hangi yağ vardı şimdi hangi yağ var?

arabayı 0 galeriden aldım bindim. Ne yağ olduğunu inan bilmiyorum. Fabrika çıkışı ne yağ olabilir ki?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012 14:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Araç: lancer
Meslek: sağlık memuru
Kan grubu: 0 +
ordunun kırsalındayım dün yaklaşık 10 cm kar yağdı. akşam bir arkadaşla deneme yaptık -2 dereceyi gösteriyordu. rampanın eğimini tam olarak bilemiyeceğim. arkadaşta dizel fiesta var ve lastikleri michelin. bende petlas almıştım. ikimizde 1 ay önce taktırdık. o, rampayı benden önce denemiş fakat çıkamamış. sonra biz denedik 2 kişiydik araçta 60ardan 120 kiloyuz :) virajdan çıkılıyor rampaya ve ben kaptırmadan 1.vites vurdum rampanın sonunda patiye düştü durdum kıyamam coltuma. sonra geri gelmeden tekrar vurdum zorlandık çıktık. sonra arkadaş geldi aradık onu, onun arabasına bindik toplamda 210 kilo filan. ilkinde yavaş girdi rampanın yarısında patiye düştü. geri geldi kaptırarak vurdu benim kaldığım yerde kaldı. sonra orada zorlanarak çıktı.
biraz lafı uzattım ama diyeceğim michelin in dizel ve ağırlık avantajı olmasına rağmen petlastan daha zayıf kalması. petlası öneririm boşuna el lastiklerine fazla para vermeyin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 103 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye