Zaman: 27 Nis 2024 21:14

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2012 19:14 

cuma akşamı aldım. tarihe bakılınca o hafta üretilmiş. yani 1-2 günlük bir bebek.. 720 tl.. 6 taksit.. 195/50/16 ölçü..

sorun şu: bu lastik görsel olarak ön-arka sol veya ön-arka sağ şeklinde simetrik desenli.. yani ön arkaya simetrik.

arka 2 lastik birbirine asimetrik.. yani sol arka dıştan içe tahliye ederken, sağ arka içten dışa tahliye ediyor.. adamlarla bayağı bir tartıştım.. yanlış takıyorsunuz diye.. onlar da fazla bir teknik bilgiye sahip değiller.. tek söyledikleri sen mühendislerden iyi mi bileceksin?

haklı olabilirler ama ben de ilk defa böyle birşeyle karşılaştım.. diğer lastiklere bakınca kendi aralarında simetrikler..

orada takılı olmayan yeni lastikleri aldım elime, bir öyle bir böyle.. tabi outside yazılı şekilde bütün varyasyonları denedim.. illa simetrik olmuyorlar.. bana ilginç geldi..

resim yüklemeyi bilmiyorum ama google'dan snowmaster resmine bakarsanız ne dediğimi anlayabilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2012 18:40 

sağol patron.. bu arada bir kaç snowmaster daha gördüm. hepsi o şekilde.. demek ki adamlar boşuna dememişler, sen mühendis beyden daha iyi mi bilecen diye? affola artık.. asimetrinin bir sebebi olmalı yine de.. daha iyi tutunma, daha az yakma, farklı olma, ya da ne bileyim boru yetmedi babında bir cevap???

Fizikçi,matematikçi,kimyacı,jeoloğ, antropoloğdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şey ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 m,kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar.;
Kimyacı;
-Adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış.
Fizikçi;
Adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş.
Jeoloğ;
-Burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanın taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangın olasılığını azaltmayı sağlamış.
Matematikçi;
-Sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış.
Antropoloğ;
-Adam ilkel topluluklarda görünen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş.
Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarıda olmasının nedenini sorarlar.
Adam;
-Boru yetmedi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2012 20:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
petlas snowmaster alarak çok iyi bir seçim yapmışsın şahsen ben o lastiklerle eski aracım broadway ile yarım metre kar içinde nadas tarlaya girdim banamısın demedi.bendeki modeli w601 di

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: