Zaman: 28 Mar 2024 11:35

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: eneos motor yağı
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017 14:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
mustafamits yazdı:
eneos yağın ankara distribütörünü buldum arslanlar petrol. sizlere faydası olsun diye yazıyorum. lancer için uygun olan eneos premium hyper ACEA C3 A3/B3/B4 API SM/SN motor yağını 1 koli aldım. perakende satışları yok. muhakkak bir işyeri olması ve kaşe bilgileri gerekiyor. internet satıcılarından daha ucuza almış oldum. kolide 4 adet 4 lt. var.
çeşitler var kafanız karışmasın. A3 şartını karşılayan sadece ENEOS PREMİUM HYPER. bakalım motora koyunca neler olacak.

hayırlı olsun.
internetten yaklaşık % kaç ucuza geldi. şehirdışı kargo olsa aynı şehirden +2 arkadaş alsa uğraştıklarına değer mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017 18:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 2013 lancer 1.6 invite
Meslek: mühendis
Kan grubu: 0rh+
%20-25 daha ucuza geldi. ekonomikliğinden ziyade ana dağıtıcı firma oluşu ve ürünün taklit sahte veya sorunlu olması gibi olumsuzlukların olmaması. kapına kadar geliyor. 8 yıldır yağı hep ana dağıtıcılardan alırım sizlerede tavsiye ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017 10:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Arkdaşlar biraz araştırma yaptım. Mitsubishi araçlarda 10-40, 5-40 yağları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burda marka fiyat tercihinize göre değişebilir. 40 lık yağlar yüksek sıcaklığa dayanıklı yağlar dolayısı ile LPG li araçlar için bi sıkıntı yok.

Yakıt ekonomisi sağlayan 5-30 yağlara geçince işin şekli değişiyor. Mevsim sıcaklıklarının 40 ın üzerine geçmemesi gerekiyor. LPG li araçların ise hararet fazla olacağından 5-30 yağ tercih etmelerinde üreticinin LPG ye uygundur ibaresini görmeniz gerekiyor. 5-30 ENEOS yağı için araştırma yaptığımda bunu ne internet sitesinde nede alışveriş sitelerinde bunu açıkça yazdığını göremedim. BU NEDENLE LPG Lİ ARACINIZ VARSA LPG YE UYUMLU OLAN MOTUL ECO-NERGY 5-30 dışında bir ürün tavsiye etmiyorum. Aracınızda LPG yoksa eneosu tercih etmenizde sıkıntı yok.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: