Zaman: 24 Nis 2024 01:44

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 741 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: YUH!!!
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 13:29 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
araçlarla olmaz bence , benzini benzin kullanmadan protesto etmeli..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 14:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 2005 COLT 1.3 - Invite AMT- LPG
Meslek: Mak. Müh.
Kan grubu: A +
yuxu yazdı:
İnternet üzerindeki forumlar bir yerde STKdır. Diğer markaların forum yöneticileri ve üyeleri, üye olunan farklı forumlardaki yönetici ve üyeleri ile bir görüşme yapılıp yüz binleri -belki de daha fazlasını- bulacak bir tepki deklarasyonu hazırlayıp, site yada forum girişlerine bunları koyabilir, adres defterlerimizdeki kişilere yollayabilir, her ilde ortak gün ve zamanda başlamak üzere araçlarımızla katılacağımız bir protesto sürüşü düşünebiliriz. Bu etkinlik tüm siyasi görüş ve kurumların üzerinde olmalı ve bunu suistimal etmek isteyenler uzak tutulmalıdır. Bu nacizane önerim; düzenlenmeye, geliştirilmeye ve iştirake muhtaçtır.

İşte zaten Türkiye'de bazı şeylerin kolay(!) yapılabilmesinin nedeni de bu. Mevcut siyasi rejime karşı kullanılan bu tarz protesto ve isyanlar kişilerin üzerine çıkıp STK veya Siyasi partiler tarafından sahipleniliyor.

Sonuçta kazandıklarında bunu halka karşı koz olarak kullanıp kendilerini haklı çıkarıyorlar veya tam tersi bir durumda kazanamadıklarında ise (genelde bu şekilde oluyor) mevcut siyasi rejime karşı "baskıcı", "faşist" vb. yakıştırmalarla mazlum moduna geçiş yapıp halkı duygusal olarak etkilemeye çalışıyorlar.

Bu bahsettiğim konular mevcut siyasi rejim ve muhaliflerinin günümüz politikasını ve halkın yapısını dikkate aldıklarında çok basit olarak bu sataşmayı "DANIŞIKLI" bir şekilde devam ettirdiklerini düşünürsek bu şekilde sorunlar çözülmez, havanda su dövmek miydi neydi onu yaparız işte.....

Benim şu an için bir alternatifim yok ama dışardan görebildiğim yönü bu şekilde olduğunu düşünüyrum.

O yüzden de katılımın çok çok yüksek miktarda - milyonlar- olması lazım ki ancak bir etki yapabilelim.

Ancak ben kuş misali gagamda su taşıma razıyım. Her türlü etkinliğe de katılırım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 16:33 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
sürdülebilir olmayacağı için bu tip organizasyonların başarılı olacağını düşünmüyorum. zaten bundan şikayet edenler aynı benim gibi daha az arabasını kullanmaya başlayacaktır. ne yazık ki arabası olan insan için akaryakıt ekmek su gibi bir ihtiyaç. onlar da bunu çok iyi bildiklerinden bu şekilde fiyatlandırma yapıyorlar. devlet zaten önce akaryakıt dağıtıcılarının payını düşürüp sonra daha fazlasını bize yüksenince niyetini belli etti.
hayır madem bu şekilde bir düşüncen var. araç alımsatımından olan vergiyi daha da arttır en azından başta peşin peşin geçir (2. ellere de vergiyi sağlam koyması lazım), sonra da adam gibi fiyatlandırma yap.
dolar düşünce, varil fiyatı düşünce hemen yansımıyor ama tersi olunca hemen etkisini hissediyoruz. bu da başka bir iyi niyet örneği.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 18:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Yahu nasıl dışa bağımlı olmayalım. Biraz özeleştiri yapalım kendimiz enerji üretebilmek için HES kurulmaya çalışılıyo bunada karşı geliyoruz, protesto ediyoruz. Biz halk olarak "Bana dokunmadan benim faydama" şeklinde düşünüyoruz malesef. Tabiki doğayı bende seviyorum ama eşşee seven oss.'na katlanır değilmi.

Bence enerji konusunda ne yaparsak yapalım fiyatları düşürmek yada sabit tutamayız. Elektirikli otomobillere kaymakta fayda var. Tabiki saolsun hükümet bu konuda bir kanun çıkardı ama 1.6 motor gücüne kadar yine bir avantaj yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 19:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
sinir kupu yazdı:
sürdülebilir olmayacağı için bu tip organizasyonların başarılı olacağını düşünmüyorum. zaten bundan şikayet edenler aynı benim gibi daha az arabasını kullanmaya başlayacaktır. ne yazık ki arabası olan insan için akaryakıt ekmek su gibi bir ihtiyaç. onlar da bunu çok iyi bildiklerinden bu şekilde fiyatlandırma yapıyorlar. devlet zaten önce akaryakıt dağıtıcılarının payını düşürüp sonra daha fazlasını bize yüksenince niyetini belli etti.
hayır madem bu şekilde bir düşüncen var. araç alımsatımından olan vergiyi daha da arttır en azından başta peşin peşin geçir (2. ellere de vergiyi sağlam koyması lazım), sonra da adam gibi fiyatlandırma yap.
dolar düşünce, varil fiyatı düşünce hemen yansımıyor ama tersi olunca hemen etkisini hissediyoruz. bu da başka bir iyi niyet örneği.

sayılarla şu ortada: son 8 senedir piyasada araba sayısı hızla artmaktayken toplam benzin tüketimi düşmüş vaziyette :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 19:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
hilmi yazdı:
sinir kupu yazdı:

sayılarla şu ortada: son 8 senedir piyasada araba sayısı hızla artmaktayken toplam benzin tüketimi düşmüş vaziyette :)

LPG kullanımı arttığı için benzin tüketimi azalmıştır ama uyandılar aynı oranda vergiyi LPG yede koydukları zaman LPG ninde avantajı kalmayacak heralde.
zamanla elektriğin fiyatıda artacağı için veya araçlarda kullanılan elektriğe daha fazla vergi ödeyeceğimiz için hiç bir zaman ucuza dolaşamayacağız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 21:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
nükleere evet.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 21:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Vay anam vay... Allah herkese güç, kuvvet, akıl, fikir, derman versin arkadaşlar. Hükümetin politikasına hiç anlam veremedim bu zamana kadar. Devlet, milletinin geleceği için çalışır ama; biz de durum tam tersi. Geleceğimizi hiç parlak görmüyorum. Daha önceki senelerde hep söylediğim şeyi burada da söylemek istiyorum. Bu ülkede yaşanmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2010 00:17 
Kullanıcı avatarı

hero4262321 yazdı:
Vay anam vay... Allah herkese güç, kuvvet, akıl, fikir, derman versin arkadaşlar. Hükümetin politikasına hiç anlam veremedim bu zamana kadar. Devlet, milletinin geleceği için çalışır ama; biz de durum tam tersi. Geleceğimizi hiç parlak görmüyorum. Daha önceki senelerde hep söylediğim şeyi burada da söylemek istiyorum. Bu ülkede yaşanmaz.

Yapcak bişey yok ülke bizim ülkemiz bırakıp gidemeyiz. :D
ama ben okadar ümitsiz değilim 3-4 yıl öncesine kadar ümidim yoktu ama şimdi fikrim değişti daha bi ümitli bakıyorum geleceğe...

HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAL. "inŞallah"

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2010 00:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Aydınlık, karanlığın zirvesinden sonradır felsefesi diyorsun yani toşu dostum ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2010 01:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
Aydınlığın var olduğunu biliyor muyuz ki? :( Umutlanmaya bile imkan vermiyor burası

bacey yazdı:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2010 01:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Forumda siyaset konuşmak istemediğim için yorum yapmıyorum bu konuda ne olursa olsun. Bilinçsiz davrananların ne hali varsa görsün. Ben kendime inanıyorum, güveniyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2010 23:23 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:

Karanlık yok dostum karanlıkmı kaldı. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2010 23:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Evet yuxu sana tam destegim bu konuda ben varım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2010 02:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: eren
Araç: CARISMA
Kan grubu: brh+
böyle bir fiyat politikası dünyanın en fakir ülkelerinde bile yoookkk...neden sizce..çünki ne kadar fakşr ülkeler olsalar bile insanlarına saygıları ve ülkelerine bağlılıkları var..bizim toplum bozuluyor...bizi yönetenlerde zaten türkiye sevgisi kalmamış..dünyanın en güzel en zengin ülkesinde en pahalı hayat şartlarına bizi zorlayanlara tek söyleyebileceğim bu dünyanın birde öteki tarafı..hakkımı hiç birine helal etmiyorum...her türlü tepki vermek için hazırım..gerekirse araçları yatıralım 1 gün bile kullanmasak hepsi tutuşur...hepimize yazık..ülkemizede yazık...hayırlı geceler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2010 16:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Y.
Araç: 2006 Lancer A/T
Kan grubu: AB+
LPG zammının sebebi Cezayirin yaptığı zam, yani kaynakta artış var. Ton fiyatı 800 küsür dolarlardan 1100 dolar civarına çıktı diye biliyorum. Bu da zaten son iki zam (10kr, ardından 20kr) şeklinde yansıdı bizlere. Eğer hükümet acilen LPG üzerindeki ötv yi indirmezse esas gariban mutgağında şofbeninde yakacak gaz alamayacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2010 00:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 2005 COLT 1.3 - Invite AMT- LPG
Meslek: Mak. Müh.
yilmaz101 yazdı:
LPG zammının sebebi Cezayirin yaptığı zam, yani kaynakta artış var. Ton fiyatı 800 küsür dolarlardan 1100 dolar civarına çıktı diye biliyorum. Bu da zaten son iki zam (10kr, ardından 20kr) şeklinde yansıdı bizlere. Eğer hükümet acilen LPG üzerindeki ötv yi indirmezse esas gariban mutgağında şofbeninde yakacak gaz alamayacak.

SORUN DA BURADA ZATEN. DIŞA BAĞIMLI OLMAMIZ HASEBİYLE BÖYLE FİYAT POLİTİKALARI YÜZÜNDEN MAĞDUR OLUYORUZ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 03:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Y.
Araç: 2006 Lancer A/T
Kan grubu: AB+
İçten yanmalı motorlu araçlardan bahsediyoruz. Dışa bağımlı olmayıp napacağız. Irak'ı mı yoksa Rusya'yı mı işgal edeceğiz de kendi petrol kaynaklarımız olacak. Dışa bağımlılık herhangi bir doğal kaynak için doğrusal olarak bu kaynağa sahip olup olmamanız ile ilgilidir. Ha derseniz ki Türkiyenin altında zaten petrol denizi var o zaman konu epey farklı mecralara kayar.

Ha bir de işin içinde şöyle bir durum var. Devlet kendisinden beklenen hizmetleri sunabilmek için bir biçimde finansal kaynaklara (paraya ihtiyaç duyar). Bu arada devletin kendi parası diye birşey de yoktur. Devletin parası ya vatandaştan vergi yoluyla toplanır, ya da karşılıksız olarak basılır ve bu da enflasyon yoluyla bir çeşit vergi olarak vatandaşın sırtına yüklenir. Vergiler de ikiye ayrılır, doğrudan vergiler (gelir vergisi, kurumlar vergisi gibi, ekonomik üretimden kesinti yapılarak alınır) ve dolaylı vergiler (kdv, ötv gibi, harcama üzerinden yapılır). Doğrudan vergilerle finansman ideal modeldir çünkü ekonomik üretimi (geliri) fazla olandan daha fazla geliri az olandan da daha az alındığı için. Dolaylı (tüketime dayalı) vergi ise nispeten daha az adildir çünkü belli düzeyde gelirden bağımsızdır ve özellikle düşük gelirli gruplara daha adaletsiz bir vergi payı yükler. Ülkemizde dolaylı vergilerin vergi gelirleri içindeki payı %70 ler civarında. Bu aldığınız iğneden arabaya, benzinden şişe suya kadar herşeyin daha pahalı olması anlamına geliyor. Bunun nedeni de kayıt dışı ekonominin boyutları, vergi kayıp v kaçaklarıdır. Bu kayıp ve kaçakların varlık nedeni ise epey karmaşık olmakla berbaber mevcut olan politik-ekonomik sistemin doğal bir sonucudur. Ha bu AKP veya herhangi bri sisyasi parti veya iktidar ile de alakalı değil, daha derim bir sorun.

Ama sizde şu kadarını söyleyeyim, bu ülkede siyasetin finansmanı incelendiği zaman mevcut politik-ekonomik sistemin tasarımındaki çarpıklıklar daha rahat anlaşılabilir.

Neyse olay iyice yolundan saptı. Kısaca:

Devlete para lazım olduğu için devlet vergi gelirinden vazgeçmiyor, üretici ve satıcılar ise karlarında vazgeçmiyor, dolayısıyla piyasalardaki en ufak dalgalanma doğrudan tüketiciye zam olarak yansıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2010 23:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

varan II:

arkadaşlar,

bu gece 12ye kadar boş depoları doldurun...10 krş zam geliyor !

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2010 00:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
..............Kaliteli memleketimiz

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 741 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye