Zaman: 27 Nis 2024 22:02

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: FULLPET HAKKINDA
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2011 17:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: musa
Araç: colt 1.3 amt
Kan grubu: A+
arkadaşlar bu fulpet akaryakıt istasyonlarından alışveriş yapıyomusunuz?akaryakıt ürünleri nasıl kullanan varmı?tavsiye edebilecek varmı?selamlar..

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: FULLPET HAKKINDA
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2011 17:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Ben en son ordan aldım bundan sonrada Full den alırım heralde.
Daha önce opetten alıyordum hiç bir farkını görmedim.
Tam olarak emin olmamakla beraber sanırım daha fazla km gideceğim ama depo bitmeden kesin birşey söylemek olmaz.
Şuan ilk çeyrak bitti ibre tam çizgide ve 200km gitmişim kalan 3 çeyreklede 400km gidebilirsem kışa girdiğimizden beri rekor kırıcam.

Kısaca ben memnunum uzun vadede sorun olurmu bilmem ama zannetmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2011 18:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Valla bu hafta sonu bende Fullden aldım 40 lt de 2 litre kârım oldu:)
işe bi gel-git eder oda...
Bundan sonrada ordan alırım, shell ile pek bir farkda göremedim açıkcası... bakalım km de fark edecekmi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2011 19:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Ben de iki sefer fullden aldım. Hesaplarıma göre diğerleriyle aynı km gidiyorum. Performans olarak da bir olumsuzluk yaşamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 00:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
bir arkadaşım fulleden doldurup daha fazla km gittiğini söyledi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 13:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Bende fazla gideceğim sanırım.
şuan 220 km gittim kalan menzile bakınca 420 yazıyor.
İstanbul trafiğinde olduğumuda hatırlatmak isterim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 14:15 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
toşu yazdı:
Bende fazla gideceğim sanırım.
şuan 220 km gittim kalan menzile bakınca 420 yazıyor.
İstanbul trafiğinde olduğumuda hatırlatmak isterim :)

Vallahi ben de 752 KM yapmıştım, SHELL' den aldığımda 700 olmadan ışık yandı.
Elimden geldiğince aynı tarz kullanmıştım. İlla ki FULL' de bi iş var diyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 14:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Ankarada da bir yere açılıyor, takibimde :)

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 14:51 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Bu firmayı tanımıyorum, zaten İzmir'de de bayisi yok ama gazetelerden öğrendiğim kadarıyla TSE belgeleri iptal edilmiş. Hem de kendi istekleriyle. Bu nedemek oluyor?
http://www.ihaledanismani.com/ihalebult ... asp?ID=463

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 14:55 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
ben yaklaşık 2 aydır filan full den alıyorum yakıtı. açıkcası tüketim adına bir fark yok. performansı için bir şey demeyeyim 1.8 araç sonuçta. ben de fazla basmayınca anlaşılmıyor gidişi. kısaca ben memnunum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 18:26 
Kullanıcı avatarı

yuxu yazdı:
Bu firmayı tanımıyorum, zaten İzmir'de de bayisi yok ama gazetelerden öğrendiğim kadarıyla TSE belgeleri iptal edilmiş. Hem de kendi istekleriyle. Bu nedemek oluyor?
http://www.ihaledanismani.com/ihalebult ... asp?ID=463

Hemen bakiyoruz:
http://www.tse.org.tr/TSEIntWeb/Standar ... 0056086087

Ya da:
http://www.likpetder.com/lpg8.asp

Yani bu belge LPG satisi icin gerekiyormus. Demek ki LPG satmaktan vazgecmisler. Kaldi ki Fullpet mersin istasyonunda LPG yok diyor sitelerine gore:

http://full.com.tr/Modul/FuelPrices/Default.aspx

Eger bu haberi gaztede falan gorduyseniz resmen karalama kapmanyasi yapmislar ayip walla.

Kullanan baska tanidiklarimdan da sikayet duymadim. Birkac feryat figan okudum sadece forum ekranlarinda. Bunlar da pek mantikli gelmiyor acikcasi. Bazilari kedi-ciger konseptinde yazilmis gibi sanki. Bazilari da direk madem ucuz kotudur mantigiyla yazilmis. Forum demek dunyanin en guvensiz bilgi edinme yontemi demek zaten. Hele DH forum yok mu tam bomba.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 18:59 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Alıntı:
Forum demek dunyanin en guvensiz bilgi edinme yontemi demek zaten. Hele DH forum yok mu tam bomba.

:Bravo:
Ben bizim çıraklara ne zaman araştırıp öyle gelin desem, adamlar forum sitelerinden ne buldılarsa alp önüme getiriyorlar. Boğasım geliyor. :evil:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 00:39 

Aman ha arkadaşlar... İnşallah benim karalama için paylaşım yaptığımı düşünmüyorsunuzdur. Yok çünkü öyle birşey. Ben kullanmadım o ürünü hatta İzmir'de yok bile dedim. Sadece gördüğüm bir haberi tartışmaya katkım olsun diye paylaştım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 10:51 
Kullanıcı avatarı

yuxu yazdı:
Aman ha arkadaşlar... İnşallah benim karalama için paylaşım yaptığımı düşünmüyorsunuzdur. Yok çünkü öyle birşey. Ben kullanmadım o ürünü hatta İzmir'de yok bile dedim. Sadece gördüğüm bir haberi tartışmaya katkım olsun diye paylaştım.

Yok dostum senin sahsinla ilgili degil yazdiklarim. Yanlis anlasilmaya mahal verdiysem ozur dilerim.

Kaynakli bilgi paylastigin icin tesekkur ederiz. Boylece karalama kapmanyasini ortaya cikarmis olduk.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 12:21 

Sevindim doğrusu. Fitne ve fesadı ve onu çıkaranları sevmem. Bu arada ben Fullpetle ilgili sürekli iyi şeyler okuyorum diğer forumlarda. Her otomobil forumunda bir başlık açılmış ve burada konuşulanlar oralarda da konuşuluyor. İnsanlar çoluk çocuklarının rızıklarını hergün artan bir şekilde benzine vermekten haklı olarak bıkmış durumda. İzmir'de açılırsa ben de almayı düşünüyorum. Arızaya sebep olduğunu kimse paylaşmamış. Dolayısıyla neden daha fazla ödeyelim ki!
Şimdilerde Mısır'da çıkan olayların da petrol fiyatlarını yükselteceğine yönelik haberler dolaşıyor etrafta. Hükümet de dediğim dedik tavrını sürüdürüyor. Diğer kalemlerden vergi toplayamadıkları için vergiyi peşin toplayabildikleri kalemlere yüklemişler. Herkes vergi kaçırmaya bakıyor. Geçenlerde resmi bir istatistik okudum. 100 liralık bir verginin devlet ancak %15'ni toplayabiliyormuş. Resmen hırsızlık yapılıyor yani. Çoğunluğu Müslüman olduğu söylenen bir ülkede nasıl böyle şeyler oluyor anlamıyorum. Üstelik görevini yapması gereken Maliye bile durumu kabullenmiş. Maliye Bakanı "akaryakıt üzerindeki vergileri indirmeyeceğiz, (eylemleri kast ederek) bu popülist eğilimlere kanmayacağız" açıklaması yaptı. Allah yardımcımız olsun sonumuz pek iyi değil gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 13:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

çoğunluk müslüman olabilir. ama müslüman olmak için kafa kağıdında ne yazdığına bakmamak lazım. Mehmet Akif Ersoy daha seneler önce bir şiirinde:

Müslümanlık nerde! Bizden geçmiş insanlık bile...
Adem aldatmaksa maksad, aldanan yok, nafile!
Kaç hakiki müslüman gördümse, hep makberdedir;
Müslümanlık, bilmem amma, galiba göklerdedir;
....

Necip Fazıl Kısakürek de Gençliğe hitabesinde:
...'siz güneşi ceplerinizde kaybetmiş marka müslümanlarısınız! Gerçek müslüman olsaydınız bu hallerden hiçbiri başımıza gelmezdi! '...
diye sesleniyor gençliğin ağzından anne ve babalarına.

Söyleniş sebepleri elbetteki konumuza direkt atıf yapılmamış şeyler. Ama ne zaman müslüman çoğunluktaki halkımızdan bahsedilecek olsa aklıma bu iki büyük şairin yazdıkları geliyor. Bir şekilde mahiyet olarak bu durumlara da genişletilebileceğini düşünüyorum.

iki vergi lafından bu mu çıktı diye düşünen arkadaşlar da kusura bakmasın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 14:54 

Bu mesaj için şimdiden konuyu açan arkadaştan, site yöneticilerinden ve durumdan rahatsız olacak tüm arkadaşlardan özür dilerim. Fakat bir yerde bunları da yeri gelmişken söylemeyi doğru buldum. Bir uyarı, ceza vs olursa peşinen itiraz etmeden kabul edeceğim. Maksadım sadece ve sadece düşünce paylaşımına yöneliktir.

Müslümanlık noktasını nükte yapmak için yazdım ben de. Yazdığınız şairlere ek olarak Pakistanlı şair Muhammed İkbal de "Müslümanlardan kaçıp İslama sığındım." diye dönemin toplum yapısının özetini bir cümleye sığdırmış. Bakarsanız, her dönemde farklı coğra durum bir birinin aynıymış.
Bir haftalık çalışma için gittiğim Atina'da (hiç beğenmediğimiz sürekli küçümsediğimiz gavur!! Yunanistan) dikkatimi çeken bazı şeyler olmuştu. (Atina'nın nüfusu 4.5 milyon civarında)
-Hangi kafe yada restorana hangi saatte(gecenin geç saatinde de sabahın erken saatinde de test etme imkanım oldu) giderseniz gidin en ufak bir sipariş verdiğinizde, siz istemeden yada hesap ödeme sırasını beklemeden, fiş beraberinde geliyor.
-Belediye otobüslerinin üç kapısında da bilet kutuları, elektronik bilet göstergeleri var. Üç kapıdan da binebiliyorsunuz ama kimse sizi kontrol etmiyor.
Gecenin geç saatinde yanlız başına ya da bir iki kadın birlikte dışarı çıktıklarında çok rahat hareket ediyorlar. bir erkek de onlara laf atsın, arabalar kornaya bassın durup rahatsız etsin hiç biri olmuyor. Otelimin bulunduğu semtle, şehir merkezi arasını gece yürüyerek gittiğim için bunları rahatça gözleyebildim.
-Metro ve şehir içi banliyö istasyonlarında turnike yok. Bir iki noktada bilet kutuları var. Bunların başlarında duran kimse de yok. Fakat herkes ahlaklı bir şekilde bileti atıyor.
Yunanistan örnek bir ülke değil belki ama bu bir kaç ufak uygulama ile belirli bir bilinci yaygınlaştırdıkları kesin.
İşin otomobil boyutunda ise; şehir turistik bir yer olduğu için gereksiz trafik sıkışıklığı yaratılmaması, araçlar değil insanlar kenti kullansın diye, devamlı olarak tek-çift plaka uygulamasıyla trafiğe çıkılıyor. Büyük arabaya itibar eden yok. Tüm araçların en ufak modelleri var. Smart en yaygın otomobil ve fiyatı da 10 bin Euro civarında. Bir tane bile dizel araç görmedim. Benzin, ekonomik krizde olmalarına rağmen çok ucuz.
Bu Türkiye-Yunanistan karşılaştırması değil. Tabiki insanların yüzde yüzü bu şekilde bilinçli değildir. Fakat sistem (Avrupa Birliği) bu düzenin sağlanmasını şart koşmuş. İnsanları eğitmiş, bilinçlendirmiş, ceza, denetleme mekanizmalarını iyi çalıştırmış. Kilisenin yeri ayrı ekonominin yeri ayrı bilincini oturtmuşlar. (19. yüzyılın sonlarında Osmanlı Devleti'nde kurulmuş bir partinin tüzüğünde toplum yapısını anlatan şu tespit beni çok etkilemişti: "insanlarda Allah yada jandarma korkusu yoksa temel eğilimleri hırsızlıktır" )

Konuyu biraz dağıttım sanırım ama bunları bir noktada konuşmak gerekiyor. Herşey biryerde bu sitemsizlik içinde içi içe girmiş durumda. Çünkü bizim sistemimiz insana faydalı olmaya odaklanmamış. Devletimiz sosyal devlet ilkesini şiar edinmemiş. Tek bir insan sıkıntı çektiğinde bu toplumsal bir mesele olarak ele alınmamış. Kişiye bir tesiri yada zararı yoksa yanındaki zulmeti görmezden gelmek toplumun ahlakına kazınmış. İman denen içsel inanç kararlılığı ile yüzyılların bidatlaşmış dogmalarını birbirine karıştırmış. Böyle olunca biraz ayet biraz hadisle süslü cümleler kurarak herkesi istediğiniz gibi yönetmeniz mümkün.

Konuya dönersek madem bu kadar indirimli satış yapınca da kar elde edilebiliyor Fullpet yaygınlaşsın rekabetten doğan fark halkımıza yarasın.

En son yuxus tarafından 03 Şub 2011 18:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 15:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

"insanlarda Allah yada jandarma korkusu yoksa temel eğilimleri hırsızlıktır" diye bir laıntı yapmışsın ya acı ama aslında bence çok da yalan değil. özellikle de bizimkisi gibi bir millet için. her ne kadar inançlı da olsak genel kanı "yanına kar kalıyorsa yapacaksın" şeklinde olduğu içindir ki (yapanın da yanına kar kalmıştır çoğunlukla) jandarmanın kolunun uzanmadığı yerde en azından Allah ile korkusu ile yanlıştan alıkoyma maalesef yer edinmiş. ama aslında doğru, düzgün bir hayat sürmenin bu dünyada da bir ödülü var diye öğretilseydi bu şekilde olmazdı bence. tabi bu yönetenlerin kabiliyeti ile ilgili bir mesele. sen halkına adetli davranıp istekte bulunmak yerine kolayına kaçıp jandarma ile Allah'ın sopası ile korkutursan zamanla geleceğimiz durum da budur. ama dirlik düzen tepeden inme olmaz. olsa neredeyse 100 yılını doldurak olan bu rejimin inkilapları tutardı. yasa çıkarmakla filan iş bitmiyor. laik bir düzen getirdiğimizde (ki bunun derecesi tartışılır) "jandarma ve allah korkusu" kalemlerinden Allah korkusunu çıkardıktan sonra yerine başka bir şey koyamadık maalesef. doğruyu doğru olduğu için yapmayı öğrenemedik, doğru yaşamanın öülünün başımızın belaya girmemesi (burada ve öbür tarafta) olarak algılamaya devam ettik. bu da işin en kolayı. halklar da talepleri doğrultusunda yönetiliyor. bu kadarını talep ediyoruz çünkü. sadece yönetilenler değil yönetenler de "jandarma uyanmazsa yanımıza kar kalır" diye düşünüyor. din filan bu konularda daha sonraki bir aşama. din daha çok yaşantısından beklentisi başka türlü şeyler olan kişi için pratiktir yol göstericidir. motivasyonu "yakalanmamak" olan bir milletin dininden ne hayır gelir ki? sadece başına iş açılmasın diye doğru yolda giden adamın din mevhumuna ihtiyacı olmaz ki.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 15:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Dostlar Din yani İslâm bir yaşam biçimidir. Biz insanlar hayatlarımızı islâm'a göre yani direkt Kur'an-ı Kerim'e göre yaşamadığımız müddetçe, onunla ahlâklanmadığımız müddetçe bunları yaşamaya maruz kalmaya devam edeceğiz kaldı ki, hayatımızda bize zulmedilmesini sağlayan mekanizma, Kapitalizm ve Sosyalizm'dir. Huzurlu, sağlıklı, bereketli, refah düzeyi yüksek kısacası 4x4'lük yaşam sürmekse yalnız Kur'an ve O'nun Nuru iledir. Muhammed İkbal'in bu sözünü ilk defa duydum çalıştığım kurumdan biyografisi çıkmasına rağmen ve gerçekten çok doğru söylediğini kabul ediyorum. Benimde tabi Muhammed İkbal gibi düşünmek için nedenlerim var :) ama birde İslâm'a doğru dürüst sığınmayı başarabilsem çok mükemmel bir yol üzerine durmuş olacağım kaymak asfalt gibi ama maalesef ki nefsi emmare'yi bir türlü geçemiyorum. :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 17:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
İslamiyet bizelere turnikesiz bileti atmayı, fakire yardım etmeyi, başkasının hakkına, hukukuna ve namusuna göz dikmemeyi emretmiyormu?
Günümüzde müslümanlar Cahil, yobaz, domuz bağıyla adam öldüren, uçak kaçırıp kulelere çarpan bir terörist olarak algılanıyor. Oysaki zatı muhteremin dediği gibi "müslüman terörist, terörist'te müslüman olamaz". 1400 yıldır çoğunluktaki insanlığın kullandığı sistem en mükemmel sistemdir. Fakat bu sistem evrenseldir ve günümüz şartlarına göre yorumlanarak yaşamak gerekir. Din kimseyi cehalete sevketmez, tam tersine ona ulaşmayı hedef gösterir fakat malesef yapamadık (genel olarak)
Atinaya, Fransa, İsviçre vs medeniyetlere gözümüzü dikip gıpta ediyoruz. Bu bizim bir ayıbımızdır bence.

Benim herzaman savunduğum bir durum varki, her insan bir inanca tabii olmalıdır ve bu inancın kurallarını tam anlamıyla uygulamalıdır. Bu islamiyet olur (ki keşke bu olsa) yada başka din veya inanç olur ilk etapta farketmez.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye