Zaman: 28 Mar 2024 18:36

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 57 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Hangi Akaryakıt İstasyonu
Opet 28%  28%  [ 29 ]
Po 7%  7%  [ 7 ]
Shell 36%  36%  [ 37 ]
Bp 6%  6%  [ 6 ]
Lukoil 4%  4%  [ 4 ]
Full 11%  11%  [ 11 ]
Aytemiz 1%  1%  [ 1 ]
Total 8%  8%  [ 8 ]
Toplam oy : 103
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Hangi Akaryakıt İstasyonu
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2014 20:26 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Aracı aldığımdan beri shell'den genellikle 95 oktan alıyorum. Her depoda yani yaklaşık 52 LT ile uzun yol/şehir içi yaptıysam 850-950 KM. Sadece şehir içi yaptıysam 750-850 KM arasında yol yapabiliyorum. Opet ve PO denedim ilk başlarda fakat hem kilometre hemde performansta tatmin etmedi. Shell daha çok güven veriyor birde...

Shell 95 oktan ile 97 oktan farkı varmı diye denedim birkaç kez. 97 ile performansda birazcık iyileşme oluyor. Fakat motor sesinde hissedilebilir bir azalma oluyor. Her 95 oktan 2-3 depodan sonra kesin 97 oktan alıyorum. 97 oktan da daha çok motor koruyucu ilavesi var diye biliyorum. En azından ekstra motor ilavesi yerine bu şekilde motoru biraz daha koruyabileceğimi düşünüyorum :)

Yeri gelmişken. Shell'inde her istasyonu güvenilir değil bu arada. Donanım haber'de de bu konuda çok yorum var. E5-D100 kozyatağını geçince bostancı sapağına gelmeden sağlı sollu iki shell istasyonu var. Oradan almaya çalışıyorum genellikle. Göya bu istasyonlar şahıs değil direkt Shell Türkiye'nin kendi istasyonlarıymış. Aldığınız istasyonları net üzerinden sorgulamaya çalışmakta fayda var...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2014 23:33 

ersinnsahin yazdı:
Devamlı olarak opet kullanıyorum, şimdi evimin çok yakınına da opet açılacak. Yine opet'den devam gibi ama bu shell'e de bir uğramam lazım şimdi iyice merak ettim. Fakat yakınlarımda shell yok :s

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Shell web sitesinde bir uygulama var. Yaşadığınız yer için bir bakın isterseniz. Tahmin edilmeyen yerlerde istasyonları var :)

http://www.shell.com.tr/products-services/on-the-road/shell-station-locator/online-station-locator.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2014 01:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: SİNAN
Araç: Bakacağız...
Meslek: Araştırmacı
Kan grubu: ARH+
Bilgi doğru o iki istasyon Shell Türkiye nin kendi istasyonları.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2014 01:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: SİNAN
Araç: Bakacağız...
Meslek: Araştırmacı
Kan grubu: ARH+
Önceki aracımda da shell kullanırdim, kalkıştı silkeleme sorunu yadayinca Türkiye petrolleri (tp) 97 oktan aldım ve sorun ortadan kalktı. 1.8 lancer 2010 model aracımda da denedim oldukça başarılı buldum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2014 02:06 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Shell 97 Nitro harika bir yakıt.
Lancer 1.8'den beri onu kullanıyorum. Adeta araca can katıyor...

AnakinSkyWalker yazdı:
Aracı aldığımdan beri shell'den genellikle 95 oktan alıyorum. Her depoda yani yaklaşık 52 LT ile uzun yol/şehir içi yaptıysam 850-950 KM. Sadece şehir içi yaptıysam 750-850 KM arasında yol yapabiliyorum. Opet ve PO denedim ilk başlarda fakat hem kilometre hemde performansta tatmin etmedi. Shell daha çok güven veriyor birde...

Shell 95 oktan ile 97 oktan farkı varmı diye denedim birkaç kez. 97 ile performansda birazcık iyileşme oluyor. Fakat motor sesinde hissedilebilir bir azalma oluyor. Her 95 oktan 2-3 depodan sonra kesin 97 oktan alıyorum. 97 oktan da daha çok motor koruyucu ilavesi var diye biliyorum. En azından ekstra motor ilavesi yerine bu şekilde motoru biraz daha koruyabileceğimi düşünüyorum :)

Yeri gelmişken. Shell'inde her istasyonu güvenilir değil bu arada. Donanım haber'de de bu konuda çok yorum var. E5-D100 kozyatağını geçince bostancı sapağına gelmeden sağlı sollu iki shell istasyonu var. Oradan almaya çalışıyorum genellikle. Göya bu istasyonlar şahıs değil direkt Shell Türkiye'nin kendi istasyonlarıymış. Aldığınız istasyonları net üzerinden sorgulamaya çalışmakta fayda var...

Dostum ben daima oradan alıp araç temizliğini de orada yapıyorum. Denk gelirsek görüşelim ;)

HTC Incredible S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2014 14:22 

Evo34 yazdı:
Shell 97 Nitro harika bir yakıt.
Lancer 1.8'den beri onu kullanıyorum. Adeta araca can katıyor...

AnakinSkyWalker yazdı:

Dostum ben daima oradan alıp araç temizliğini de orada yapıyorum. Denk gelirsek görüşelim ;)

HTC Incredible S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çok isterim :) Haftasonuna denk getirmek lazım. Ben bu detailing işine çok meraklıyım fakat bir türlü fırsat bulamıyorum. Arabam cıncık olsun isterim hep :)

Bu arada son aldığımda 97 nitro aracın kalkıştaki hantallığı felan hissedilir fark yaratıyor. Bunun dizeller için olan gtl katkılı olanınıda çok methediyorlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2014 01:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Anket ilk yapıldığında shell işaretlemiştim ancak 2 yıldır Po kullanıyorum. %3 indirimden dolayı. Üst üste bi kac kere alayım bakalım ugramayali neler değişmiş. Bizim % 3ü kurtarıyor mu bi hesaplamali

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2014 12:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Abdurrahman
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 AMT/ 2008
Meslek: Basın Yayın
%10 indirim olduğu için Shell tercih ediyorum. Öncesinde Opetten alıyordum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2014 12:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Petrol ofisinin personeli çok ilgisiz.
çekmeköy-sancaktepe civarında 3 istasyona gittim ve bugüne kadar akaryakıt istasyonunda pompacısından kasiyerine kadar komple dangoz insanlarla ilkez PO da karşılaştım.
ne karşılama var ne iş yapıp yardımcı olmak var.
daha da kapısından geçmem PO nun.

hem benzini hemde LPG yi yolum üstündeki Shell den alıyorum, hem yakıttan hemde performanstan memnunum..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2014 12:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
cebeci57 yazdı:

%10 kişiye özel mi :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2014 13:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
ergunp yazdı:
cebeci57 yazdı:

%10 kişiye özel mi :-)

+1 merak ediliyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2014 16:07 
Kullanıcı avatarı

Kişiye özel olacağını sanmam filo vs şirket anlaşması vardır. Yoksa ki 6-7 indirim normal de %10 nedir arkadaş kar almadan veriyor adeta ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2014 17:43 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşın dediği gibi şirket anlaşması var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2014 23:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
Vallaha iyiymiş...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2014 10:59 
Kullanıcı avatarı

Arabayı çok kullanmadığım için bana fazla etkisi yok ama çok km yapan için fazlası ile iyi bir uygulama.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2014 11:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Bu da 20 liralık puanımı iç eden Shelle olan 1. vaadimi yerine getirmeye yavaştan başlıyorum...Aşağıda kedilerine gönderdiğim emailin metni yer almakta...Cevaben "durumu incelediklerini ve inceleme tamamlandığında tekrar bilgilendirme yapıyor olacağız" şeklinde karşılık verdiler ama bunun üzerinden tam 6 gün geçti...

70044101474635411 numaralı smart kart kullanıcısıyım...Önceki aracım 07 GC 906 ve şimdiki 07 GC 378 plakalı aracımda uzun süredir kartınızı kullanmaktayım...Ekte de görebileceğiniz üzere 30/12/13 tarihli fişte 35,66 TL bakiye alacağım varken 5 gün sonra gittiğimde bu miktarın yaklaşık 17 TLye düştüğünü gördüm...Öyle sanıyorum yıl sonunda puanları geri almışsınız...Çok uzatmayacağım...Bahsi geçen 20 TLye yakın meblağın hesabıma iadesini, bu iadenin tarafıma bildirilmesini, iade edemeyecekseniz yine bunun bilgisinin tarafıma verilmesini saygılarımla arz ediyorum.
Not: Bilgilendirme email ya da sms yoluyla olursa sevinirim.
İade edemeyeceğiniz 20 TL için göstereceğim reaksiyon sırasıyla şu şekilde olacaktır!
1- Çevremdekileri bu mağduriyet ile ilgili bilgilendirmek...
2- Shell Smart kartımı kullanıma kapatmak...
3- İçindeki 7,94 TLyi Shell ailesine bağışlamak...
4- Shell akaryakıt, yağ ve katkı malzemelerini artık tercih listemden çıkarmak...
İyi Çalışmalar
Cihat AKKAYA

şu an için 4. maddeyi zaten uygulamaya koymuştum...

sonraki adımlarda konuyu biraz daha umuma taşıyacağım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2014 12:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Daha önce LPG li aracımda sürekli olarak OPET'den alıyordum. Birkaç kez Shell ve PO'dan aldım ancak daha çok yaktım gibi hissettiğim için tekrar denemedim. Tabii bu yıllar önceydi.

Lancer'i ilk aldığım günden bu yana PO'dan alıyorum. Zaten PO kart da aldım. Kredi Kartını da tanımlattım. Arabadan inmeden depoyu fulleyip kartı geçirip yola devam.
Temizlik anlamında PO istasyonları ile OPET'i kıyaslayamam. OPET her şartta temiz. Bana fark etmiyor da uzun yolda hanım ve iki çocukla öncelik hijyen olduğu için molalar hep Afyon - Adana arasındaki OPET istasyonlarında oluyor.

Bu arada belki OPET'i kullanabilirdim ama bir OPET yetkili müdürünün yaptığı terbiyesizlik sebebiyle artık sadece mıçmaya giriyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2014 15:46 
Kullanıcı avatarı

Shell puan kart sıkıntısını ben de yaşadım. Kartı aldık kullandık miktarını bilemiyorum ama katalogdan 2 hediye alabiliyordum ve talepte bulundum. Yok kullanıcı bilgileri tanımlanmamaış tekrar form doldurun gönderelim şöyle böyle safsatalarından sonra ve de istasyonun totale dönüş yapması sebebiyle total kullanır olmuştum. Po ile indirimli alma imkanına kavuşunca Po'ya döndüm.
Pazar günü dizel bir ford ile Samsun'dan dönüş yolunda kapışmam neticesinde eve kadar yetecek olan benzinim Ilgaz'da sinyal verdi. Akbak Shell'den 50 lira aldım eve ulaştım. O da bittiğinde 940 km yaptığımı gördüm. Bir deponun üzerine 50 TL daha harcayınca 940 yaptım ki max 100 km ş.içi trafiğidir. Bu sabah yine Po'ya döndüm...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2014 16:28 

nightmare115 yazdı:
Shell puan kart sıkıntısını ben de yaşadım. Kartı aldık kullandık miktarını bilemiyorum ama katalogdan 2 hediye alabiliyordum ve talepte bulundum. Yok kullanıcı bilgileri tanımlanmamaış tekrar form doldurun gönderelim şöyle böyle safsatalarından sonra ve de istasyonun totale dönüş yapması sebebiyle total kullanır olmuştum. Po ile indirimli alma imkanına kavuşunca Po'ya döndüm.
Pazar günü dizel bir ford ile Samsun'dan dönüş yolunda kapışmam neticesinde eve kadar yetecek olan benzinim Ilgaz'da sinyal verdi. Akbak Shell'den 50 lira aldım eve ulaştım. O da bittiğinde 940 km yaptığımı gördüm. Bir deponun üzerine 50 TL daha harcayınca 940 yaptım ki max 100 km ş.içi trafiğidir. Bu sabah yine Po'ya döndüm...

Normalde bir depo ile ne kadar gidiyorsunuz ? Aradaki farkı merak ettim. Shell fuelsave 50 TL'lik yakıt ile şehir içi 100 şehirler arası 150 km yapar benim aracım sanırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2014 16:47 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Yıl sonunda puanlarımız sıfırlandımı yani Shell'de şimdi ?

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 57 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye