Zaman: 29 Mar 2024 00:48

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: LİQUI MOLY KATKILARI
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2013 10:03 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
arkadaşlar dün Volvo forumda şöyle bi tavsiye mahiyetinde yazı gördüm:
Motorsilk ilk kullanımda bahsettiğiniz etkileri yaptı aracımda ancak Liqui Moly (MOS2)1000 km kulanım sonrası etkileri beni bayağı şaşırttı. Liqui moly de gözlemlediğim en şaşırtıcı olay hararet göstergesinin gaza yüklenmediğin anlarda yani yüksüz durumda düşmesi oldu.Aracı yaklaşık 20.000 km dir kullanıyorum ilk kez hareket halindeyken hararet göstergesinin düştüğünü gördüm. Ayrıca 5w/40 da şimdilik bir eksiltme söz konusu değil. Rölanti ise motorsilke oranla daha sessiz araç çalışmıyor sanki.Şimdilik gözlemlerim böyle.Bakalım ileride nasıl sonuç verecek.Saygılar;
bu yazıyı yazan arkadaşla forumda motor/lpg konularında yazışmıştım bana güven verdi ki genelde forumda onunda cevaplarını merak ediyorlar. anladığım kadarıyla ticari olmayıp bizim gibi meraklı biri.
ilgili forum link: http://forum.donanimhaber.com/m_6826730/mpage_98/tm.htm
ürünün sitesi:http://www.liquimoly.com.tr/
ürün linki: http://www.liquimoly.com.tr/index.php?o ... Itemid=629
buradaki açıklamada sürtünme azaltıcı film tabakası ile kaplar demiş ve diğer ürünlerde olmayan "faydası bilimsel olarak ispatlanmıştır" açıklaması yapılmış. performans ürünü olarak sunulan motor içi temizleme ürünün de ise motor içinde yağ vs. nedeniyle oluşan film tabakalarını vs. temizler yazmışlar. yani biraz birbirini nötürler gibi olmuş. tavsiye eden arkadaş özellikle yüksek km. yapan araçlarda bin km. sonra faydası ortaya çıkıyor demiş. benim araç şu an 51bin km. bana faydası olurmu ki? bir de motor katkısı değil yağ katkısı demiş acaba her yağ değişiminde mi kullanılmalı belli değil. başka ürünlerinde ise 50bin km. ömürlü demişler.
ürün Germany ben ilk defa duydum bilen tecrübesi olan????

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: LİQUI MOLY KATKILARI
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2013 18:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Ilhamı hocam
Nedense katkı maddelerine karşı bir antipatim var. Bana sıcak gelmiyor. ..

tapatalk by note 2

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2013 20:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

özellikle motorsilk den memnun olan çok. ama bu mesele biraz üfürükçülük gibi suistimal edilmeye müsait ve de çok suistimal ediliyor. şahsen ben bor power ve motorsilkden memnun kaldım. muhtemelen liqi molyden de memnun kalacağım. bunun dışında özellikle bor diyenlerle 444 vs. lere itibar etmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2013 23:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
Çoğu serviste Würth ürünlerini gördüm, mitsubishi dahil. Bunlardan sadece enjektör temizleyici yakıt katkısı kullanıyorlar. Yağ katkısı gibi diğer ürünler ne kadar etkili bilinmez.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 09:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

motorsilki bi deneyin: bi seferden bişi olmaz :D
liqi moly aynı zamanda motor yağı üreticisi bu konuda (katkı)az çok deneyimi vardır gibi geliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2013 22:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bu akşam itibariyle lliqi molylendik araç kmsi 52756 itibariyle; yaklaşık bin km sonra yani 53750 olduğunda motorda olumlu değişim olmasını bekliyorum. yakıt tüketimim sıfır olacak ve 225 beygirlik uçağım ucacak inşallah :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2013 15:15 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

liqy moliyle bin km. yaptım; ilk 600 km. değişiklik olmadı 700 kmden itibaren bir yumuşaklık. hissedilmeye başladı. şu an motor çalışmasında sürtünmenin azaldığı bariz belli. daha önce 10.8 litre ortalamayla çıktığım dağ yolunda bu sefer 9.1 litre yakıt ortalaması oldu. çok virajlı olduğu için aracın kullanım şeklini değiştirmeme mümkün değil. tabii yakıt düşmesinde başka bir başlıkta bahsettiğim iridyum soğuk bujileri de dikkate almak lazım. katkının yakıtı düşürdüğünü söylemek mümkün ama daha çok 2bin devir ve altında ve de rampalarda etkisini gösteriyor. 5. vites songaz gidişlerde pek faydası olmuyor. araç düşük devirlerde kendini rahat toparlıyor. bunun yakıta katkısı olması için herzaman kullandığınız vites değiştirme devrinizi biraz daha düşürerek vites değiştirmek gerek. yüksek viteslerde de ayağınızı gazdan çektiğinizde araç öncekine göre biraz daha uzun gidiyor. gaza basılmadığında yakıt tüketimi olmadığından bu şekilde ayağınızı öncekine göre daha sık ayağınızı gazdan çekerek yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.

katkınınmotora konmasında kullanma taliamtındaçalkalayın diye bir ibare yok. bu nedenle ben çok az çalkalayıp kullandım. boşalan kutusuna da yağ koydum. bugün motora yağ ilavesi yaparken gördümki baya bir çökelti kalmış. yağın görünüşü tamamen katkının rengine dönmüş. tekrar ama bu sefer şişenin yarısına kadar doldurdum; ne kadar kutu boş olursa oakadar çalkalayıp kalıntıyı yağla karıştırıp motora koyabilmek için. demek isteme mutlaka iyice çalkalayıp kullanın. bahaus marketlerde satıldığını geçen broşürlerde gördüm 17 TL. satış fiyatı var. geçen pazar günü 1990 mazda ve xc70 volvoya da kullandık. bakalım onların tecrübesi ne olacak. öğrenince yazarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2013 06:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
2bin devir altinda iyi performans veriyorsa 1.8 intense akar :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2013 11:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
ne oldu bu liqui moly ?? yağ değişimi yaklaşıyor bende kullanmak istiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2013 20:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bende ki etkilerini yazmıştım. mazda ve xc70 için de bi sorayım. aracım zengin karışım arızası verdi. gaz ayarlarını değiştirdim. yakıtımın düşmesini bekliyorum. ama sebebi katkı mı bilmiyom. normalde olmaması lazım gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2013 23:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
Liqui molynin motor karter temizleyici ve motor içi temizleyicileri var, onları kullanan var mı?
Anladığım kadarıyla bunlar carbon cleandan farklı olarak motor yağına ekleniyor ve yağın geçtiği yerleri temizliyor, etkili midir?

http://www.n11.com/liqui-moly-engine-fl ... -P11294685
http://www.otocity.com/1019-Liqui-Moly- ... ici_UD5165

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2013 14:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

1- Volvo ve mazdacı ki arkadaşlar bariz bir fark görmediklerini söyledi. Volvo zaten temiz ve sorunsuzdu. mazdacı arkadaşta arabadan çıkan sesleri filtre ses sistemi vs. arttırdığını bu nedenle motoru fazla hissetmedeiğini söyledi. ancak aynı gruptaki (otogeyik forumu) arkadaşlar bor powerın beygir gücü artışı sağladığını dino testiyle ölçtüklerini söylediler.
2- motor içi temizleme kulanmadım. carismada başka marka temizleme kullandıktan sonra yağ kaçırma olmuştu. bu nedenle uzak duruyorum. tam sentetik yağ kullanarak temizlemek bence yeterli ve güvenli. bu arada önce motor temizliği sonra koruyucu katkı kullanılmalı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: