Zaman: 29 Mar 2024 01:28

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Bosch Car Service, Elf yağ vb.
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2014 17:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
Değerli dostlar,
Benim 2011 model Colt'un 45 bin bakımı geldi. Bir süredir Antep'teyim. Mitsubishi servisi aradım, 45 bin bakımı için sistemde yağ değişimi, yağ filtresi değişimi ve polen filtresi değişiminin gözüktüğünü; 10-40 elf marka yağ kullandıklarını söylediler, 340 lira da fiyat verdiler. Bir de Bosch Car Service var, üniversitenin hemen yamacında. Bilmiyorum forumdan kullanan arkadaş oldu mu ama, Bosch'un colt için ürettiği malzemeleri kullandıklarını söylüyorlar ve 45 bin bakımında diğerlerine ek olarak hava filtresinin de değişmesi gerektiği konusunda ısrarlılar. Yağ için ise opet marka yağ kullanıyorlarmış. Fiyat ise 290 lira. Şimdiye kadar Ankara'da mis gibi şeref otoya gidiyor, BP yağı koyup sorunsuz biniyorduk; Şeref usta tercih etmişse vardır bir bildiği deyip kafamız rahat oluyordu. Şimdi burada ne yapacağım konusunda kararsız kaldım, iki tarafa da güvenemedim de açıkçası.
Siz ne dersiniz? Olmadı yağı kendim alıp gideyim.
Çok selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2014 09:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Meslek: serbest
ben yağı kendim alıp gitmiştim bosch car servise (hem daha ekonomik oluyor)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2014 09:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
yağda en kaliteli marka mobil dir.ben bile motorun sesizliğinden anlıyorum.siz yağınızı alın gidin.antepde sahte yağ yapıldığını bir ara duymuştum......

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014 14:23 
Kullanıcı avatarı

Nihayet bugün Gaziantep yetkili servisi Elit otomotive gittim. 16 bin km. olmuştu, bakım zamanını geçirmiştim zaten. Motor yağı değişti. Şundan kullandılar: http://www.hepsiburada.com/liste/elf-mo ... ryId=26005. Yağ filtresi değişti. Bakım çizelgesinde polen filtresi değişimi yazıyordu; daha gider diyerek sadece temizlediler. ve bakım çizelgesinde olmamasına rağmen hava filtresini değiştirdiler. Motoru temizlediler, yıkadılar pakladılar, öyle verdiler. Toplam bakım ücreti 250 TL. İlk kez gittiğim Gaziantep yetkili servisinden memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ancak ön fren balatalarının yarıyı geçtiğini de söylediler (araç 42 binde). TRW marka orjinali için 240 TL, Ekopar marka balata için 120 TL fiyat verdiler. Ekopar'ı hiç duymadım, forumda da konuşulduğuna tanık olmadım ama servisin söylediğine göre Temsa'nın sağladığı TRW kalitesinde bir ürünmüş. Şimdilik değiştirtmedim, ama pek de zamanım yok anlaşılan. İnternet üzerinden TRW marka bulmaya çalışacağım, forumda mutlaka uygun fiyat için adres işaret dostlar vardır ama buraya da "şuraya da bak" mealinde güncel adresleri yazabilecek olan varsa memnun olurum (güncel, çünkü herkesin işaret ettiği otostart'da şu anda ön disk balatası yok örneğin.) herkese selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014 15:44 
Kullanıcı avatarı

İyi dedin vedat, bir arayayim. Genç tokel'i aradım bu arada, onlarda da yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014 16:45 
Kullanıcı avatarı

http://www.n11.com/mitsubishi-colt-2004 ... -P22362267
Şu ürün önlere uyar sanıyorum değil mi? Ve eğer öyleyse bu servisler, işçilikle taş çatlasın 100 lira civarında olacak olan bir ürünü 250 liraya mı kitliyorlar? Vay arkadaş.

Edit: Bu uymuyormuş. TRW GDB1584 imiş önler için kullanılması gereken. Düzeltirim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: