Zaman: 28 Mar 2024 17:30

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2015 00:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ertuğrul
Araç: Lancer 1.8 İntense CVT
Meslek: Eğitimci
Kan grubu: B+
Merhabalar...

İki buçuk sene Colt, İki seneye yakındır 1.8 Köpekbalığı kullanan, beş arkadaşıma Colt, iki arkadaşıma da Lancer aldıran bir Mitsubishi aşığı olarak siz değerli forum üyelerine bir konuyu danışmak istiyorum.

Şöyle ki, ekonomik sebeplerden dolayı 1.8 Lancer imi satmak ya da takas a girmek zorundayım. Bir arkadaşımda 2008 İmpreza var ve takas teklif etti. Benim de çok merak ettiğim bir araç olmasından dolayı teklife sıcak bakıyorum. Web den yaptığım araştırmada hakkında bu kadar uç noktalarda pozitif ve negatif yorum okuduğum başka bir araç olmadı. :S Kafam karışık. Aracı bilen, özellikle varsa önceden kullanan arkadaşlardan araç hakkındaki düşüncelerini paylaşmalarını rica edeceğim ;)

Hele bir de 1.8 Köpekbalığım ile artı ve eksileri ile kıyaslanacak olursa daha da süper olur.

Değerli yorum ve cevaplarınizdan dolayı şimdiden çok teşekkür ederim...

Saygılar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2015 15:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ertuğrul
Araç: Lancer 1.8 İntense CVT
Meslek: Eğitimci
Kan grubu: B+
Cevaplarınz için teşekkür ederim.
Yakıt konusundaki yorumlar dikkatimi çektiği için özellikle sordum arkadaşa, benzinde çok yaktığını, Landirenzo nun iyi bir kitini taktırdğını ve şu an ortalama 10-12 lt LPG şehir içi değerleri olduğunu söyledi... Bizim Lancer da benzin ile LPG arasında ciddi fark olduğu için olabilir gibi geldi bana.. 2.0 üstü ya da outlander önerilerinizi e ayrıca değerlendireceğim.
Bunların dışında kronik bir sıkıntı vs.. Ya da baktırırken özellikle dikkat etmem gereken ya da sormam gereken bir şey var mıdır?

Teşekürler...

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2015 16:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Bence bunu subaru forumunda sorsanız daha net cevap alırsınız, sonuçta kullanan bilir ama fanatikçe cevaplar gelecektir muhtemelen...
Kullandığı arabanın eksi yanını sayıp dökecek insan sayısı çok azdır...
Ben yerinizde olsam eski kasa 1.6 lancer alırdım. Madem ekonomik nedenlerle satıyorsunuz, hem az yakar hem iyi kaçar hem sorunsuzdur :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2015 21:27 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Ben bir ara çok araştırdım. Yakıtı lancer 1.5 ile karşılaştırıldığında sürekli dört çeker olduğundan çok. Yaklaşık %30 fazla yakıyor... Özellikle otomatik bakıyorsanız üzer... Yakıt dışında japon sonuçta kronik sorunları olmayan boxer motora sahip bir araç, keyif arabası :) Elegance olan lancer dan donanımlıydı. Sizin baktığınız comfort daha düşük donanımlı olan. 2011 üzeri olanlarda esp felan var. Subarucular 2011 ve sonrası tavsiye ediyorlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2015 18:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sarper
Araç: Subaru
Meslek: Uçak Mühendisi
Kan grubu: Ab+
Uzun süre subaru kullanmış biri olarak, 1.5 gerçekten hiç tatmin etmez sizi, sadece güvenli kasa güvenli sürüş vardır ayrıca donanım olarak da oldukça eksileri vardır eğer donanım konusunda takıntılarınız varsa asla tatmin etmez üstüne üstlük Subaru markasından da soğursunuz. Not olarak şahinler gerçekten 1.5 leri geçiyor :))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2015 18:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: anarche
Araç: Colt 1.3 AMT
Meslek: --
SarperA. yazdı:
Uzun süre subaru kullanmış biri olarak, 1.5 gerçekten hiç tatmin etmez sizi, sadece güvenli kasa güvenli sürüş vardır ayrıca donanım olarak da oldukça eksileri vardır eğer donanım konusunda takıntılarınız varsa asla tatmin etmez üstüne üstlük Subaru markasından da soğursunuz. Not olarak şahinler gerçekten 1.5 leri geçiyor :))

Değil 1,5 isterse altımda Evo olsun herzaman Şahin'e yol veririm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2015 19:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sarper
Araç: Subaru
Meslek: Uçak Mühendisi
Kan grubu: Ab+
anarche yazdı:
SarperA. yazdı:

Değil 1,5 isterse altımda Evo olsun herzaman Şahin'e yol veririm.

Başa beladırlar hele ki iddialı bi araba gördüklerinde üstüne üstüne sürerler

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: