Zaman: 29 Mar 2024 04:10

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: uzun yol baş5lasın
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 01:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
arkadaşlar uzun yol olarak heralde aranızda ençok ben yaptım, ankara-yozgat tekrar ankara, ankara-çeşme çeşme-kuşadası-söke-milas-fethiye-antalya-side yaptım, yarında sideden ankaraya döneceğim.

Konfor; aracın koltukları ve yoldaki kasisleri içeriye vermemesini oldukça beğendim açıkcası çoğu C sınıfında olmayan konfor var ki yukarıdaki yazdığım çeşme-side arasını 12 saatte her ilçeye uğraya uğraya gittim inanın antalyaya 100km kala artık belim falan ağrımaya başladı yoksa hiç zorluk çekmedim üstelik güzergah tamamen inişli çıkışlı ve virajlı yollardı.

Yakıt;Henüz tam hesaplamadım ankaraya dönünce hesaplayacağım ama 1500 civarında yol yaptım 350 liralık benzin aldım diye hatırlıyorum net değil ortalama rakamlar, aslında ankara çeşme arası 4,4 ortalama ile gittim hesapladığımda 20krş'a falan denk geliyordu daha net cevabı belirtirim.

Motor sesi; Bence normal kullanımda motor sesi arabada hiç yok benimki 2015 CVT Plus paket hep hız sabitleyici ile kullanıyorum yokuşlarda 3500 devir yukarısında ise motor sesi her araba gibi içerde oluyor ama normal 2000-3000 devirlerde her araba kadar yani normal seviyede motor sesi alıyor. Yanlız dikkat ettiniz mi bilmiyorum triger zincirli mi onuda bilmiyorum ama arada bir triger zincir sesi gibi bir ses geliyor ama duymak için çok dikkat etmek lazım böyle dizel araba gibi sanki şırılılılı diye bir ses. onun haricinde de gazdan ayağınızı çekince motor freni sırasında ufak bir ıslık sesi gibi bir ses var sanki turbolu arabalardaki gibi bir ses. ben arabayı çok dinlerim mesela benim duyduğum sesler bunlar ki motor sesini bu kadar içeri alsa bunları duyamam :)

Yol sesi; o tırtıklı asfaltta acayip derecede yol sesi var ama normal asfaltta arabadan çıt sesi yok, ben yol sesini lastiklere bağlıyorum çünkü brigstone potenza lastikler var bu lastiklerin ses desibel değeri çok yüksek 72db bu lastikleri değişim sırasında nokian vs gibi bir lastikle değiştirince normale bineceğini düşünüyorum.

Klima; arkadaşlar klima performansına resmen bayıldım dışarıda hava 40-42 derecelerde iken 1.2 araba hem yokuşu tırmanıyor canavar gibi hemde klima buz gibi yapıyor benim eski colttan falan olukça iyi performansı var. Yalnız gıcık olduğum bir durum var AUTO ya alınca yüze üflüyor bunu MODE ile hem yüz hem ayak falan yapınca AUTO modundan çıkıyor neden böyle anlamadım sizlerde bir denermisiniz sizler de böyle mi?

Far sensörü; bilerek bu özellik için ayrı paragraf açtım köprü altına girip çıkıyoruz karanlık olduğuna inana kadar farı yakmıyor bu araba Coltta afedersiniz arabanın üstünden kuş geçse gölge yapsa farı yakıyordu mis gibi bunda hiç tepki yok.

Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, bende daha uygun bir zamanda daha detaylı yazarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 01:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Klimada o durum iç ortam sıcaklığı ile ilgili. İstediğiniz ısı 21 derece diyelim. İç ortam o ısının altına inince belki de o ısıya yaklaşınca (tam emin değilim) havalandırmanın yönü değişiyor. Eger yönlendirmeye müdahele ederseniz, sadece yönlendirme otomatikten çıkıyor, diğer ayarlar otomatik modda devam ediyor. Yani auto ya bastıktan sonra sadece müdahale edilen ayar moddan çıkıyor.
Far sensörünün hassasiyet ayarı olabilir. Sizin şu efsane cihazla ona da baksanız.
Anladıgım kadarıyla hız sabitleyici yakıtı epey düşürüyor. Keşke benim de olsa.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 10:32 
Kullanıcı avatarı

Yok hocam dün mesela auto ya bastım 6 kademede iyice üflüyordu bende ayak ve
Yüze üfler şekile getirdim 10 dk sonra içerisi buz gibi oldu ama fanı kısmadı yani otomatik moddan çıkıyor. Far ayarını cihazla en hassasa getirdik yinede kötü hassasiyeti. C.control ise colttan çok alıştım bu arabayı almadan önce annemin Toyota yaris ile 250 km uzun yola gittim gaza basmaktan belim ağrıdı o zaman anladım ki birdaha C.controlsüz arabaya binmem. İzmirden siteye her ilçeye gire çıka gezdim 1 günde 900km civarı yok yapmış oldum C control sayesinde çok rahat

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 15:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Meslek: memur
Kan grubu: Brh+
Ercan bey yorumlar için sağolun. Benim Attrage da manuel vites ama plus değil. Şuan çok memnunum. Bakalım ben de nasipse bu salı sabahı ankara manavgat arası gideceğim. 20 ağustosta da ankaraya dönüşüm var. Şehiriçi şuan 800 km civarı yaptım. İlk kez bu aracımla uzun yol yapacağım.
Öte yandan aracın trigeri zincirli mi yoksa kayış mı? Bunu ben de merak ediyorum. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 15:40 
Kullanıcı avatarı

Triger zincir, kavrama viskos:) Yani agır bakım yok.Gerçi sizin manuel olduğundan 200 bin civarı debriyaj değişir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 23:50 
Kullanıcı avatarı

hd1985 yazdı:
Ercan bey yorumlar için sağolun. Benim Attrage da manuel vites ama plus değil. Şuan çok memnunum. Bakalım ben de nasipse bu salı sabahı ankara manavgat arası gideceğim. 20 ağustosta da ankaraya dönüşüm var. Şehiriçi şuan 800 km civarı yaptım. İlk kez bu aracımla uzun yol yapacağım.
Öte yandan aracın trigeri zincirli mi yoksa kayış mı? Bunu ben de merak ediyorum. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

sideden döndüm ankara eryamana 535,5km 115TL yakıt yaktı tam olarak. 0,21krş yakmış oluyor konya kuluya kadar klima açık arabada 4 kişi 1 çocuk bagaj tamamen dolu 2 büyük 2 küçük valiz 1 büyük bebek arabası vs vs ile bagaj tamamen doluydu. ankaradan sideye daha az yakması lazım çünkü rakım artıyor ve torosları çıkıyorsun.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Uzun yol başlasın.
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 23:58 
Kullanıcı avatarı

Mükemmel bir değer. Allah nazarlardan korusun.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Uzun yol başlasın.
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2015 01:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Meslek: memur
Kan grubu: Brh+
Evet Ercan bey yakıt değeriniz gayet iyi. Öte yandan trigerin zincirli olması da iyiymiş:)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: