Zaman: 28 Mar 2024 19:49

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Attrage Periyodik Bakımlar
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2016 13:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Hayır tam zamanında bitti. Normal bir balatanin olması gereken ömrü kadar kullanmış oldum. Bu arada servislerin bitmeyen balataua bitti dediklerine de şahit oldum. Ben gözümle gördüğüm için sorun yok. Burada en büyük sıkıntı 60 liralık balatanin 340 liraya satılması ki gerçekten çok ayıp.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2016 16:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Meslek: memur
Kan grubu: Brh+
Ben geçtiğimiz günlerde ilk bakıma götürdüm Ankara Şeref Oto'ya Attrage'ımı. KM dolmamıştı ve henüz 10200 km deydi. Fakat yıl dolduğu için götürdüm. İlgi alaka herşey süper. Periyodik bakım yani sadece yağ ve filtre değişimleri içni 370 tl fiyat almıştım. Ama gelin görün ki fren balataları bitmiş dediler. Açıkçası pek anlamıyorum ama şöyle bi baktığımda çok ince olduklarını gördüm. Bana söyledikleri, 5 binde biten var 30 bindede. Size bağlı dedi. Ben de dedim, evet bize bağlı ama biz de ayağımız frende gezmiyoruz ya... Çaresiz değiştirdim. Fakat gelecek yılki bakıma kadar uygun bir balata bulup yedekleyeceğim ve servis yine değişecek derse uygun bir yere değiştireceğim. Eski bir Corolla'm vardı ve onu önceden götürdüğüm japoncu bir ustam vardı. Üç beş kuruşa o halleder.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2016 15:16 
Kullanıcı avatarı

Hocam mga marka balata var. Piyasada 45 tl ye bulunuyor. Kusura bakmayın ama boşuna balata parası vermişsiniz. Bence 10 bin km de balata bitmesi imkansız hele ki manuelde. Ben 38 binde değiştirdim. Muadil marka ve kodu bilmediğimden 60 tl ye aldım, 10 tl kargoya 30 tl de ustaya verdim. 100 liraya halloldu. Geri kalan 240 liraya da artık iki defa yağ bakımı yaparım sanayide. Bu arabada servise gitmeye gerek yok onu anladım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2016 18:40 
Kullanıcı avatarı

Doğru diyorsunuz da garanti için mecbur gidiyoruz servise. Balata konusunda haklısınız, ben de mga balata siparişi verip, bir dahaki sefere yine bitti denilirse, serviste değiştirtmeyip, sanayiye götüreceğim. Orada da bitti denilirse kendi aldığım balataları taktıracağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2017 11:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Dursun
Araç: Attrage 2015 CVT 1.2 İNTENSE
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: O+
Arkadaşlar balataların değiştirilmesinin periyodu nedir? Kaç km' değiştirme zamanı gelmiştir diyebiliyoruz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2017 15:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
Tamamen kullanıma bağlı: hızlı kullanırsanız 20bin gider sakin kullanımda 100bin km gider. lastik gibi kullanım süresi (5 yıl vs.) yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2017 10:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Dursun
Araç: Attrage 2015 CVT 1.2 İNTENSE
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: O+
Bilgilendirme için sağolun İlhami Bey

Servis, fren bakımı için 15.000,00 Km de gelin demişti. Ya biz hoyrat kullandık ya da servis durumu abartıyor. Bitmiş mi bitmemiş kontrolünü de yapacak tecrübeye sahip değilim. Mecbur gideceğiz; şu an 15.000,00km civarında.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2017 08:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Sanırım "bakım" demesi kontrol amaçlıdır. gittiğinizde balatalar iyi ise yani daha sonra gideceğiniz bakıma kadar rahat işinizi görecekse değiştirmez. ancak daha sonraki bakıma gelmeden değişmesi gerekirse ayrıca gelmenizi istemeyip biraz erken değişim yapabilirler ki bu da yetkili servis için uygun olanıdır: servis bakımlı aracın bakım aralığı dolmadan parça değişimi yada arızası olması hiç hoş olmaz. zaten yetkili servislerde parça tamiri yerine "orjinal parça değişimi" yapılması hukuki sorumluluktan kurtulmak içindir.
eğer erken değişim yapmak isterlerse çıkan parçaları isteyin. garanti biter yada yetkili servisten vazgeçerseniz çıkan parçayı kullanırsınız. en önemlisi elinizdeki parçayı göstererek parçacıdan doğru parça alabilirsiniz. Parçacıların "parçayı görmem lazım" demesi üzerine aracınızdan söküp aracınızı kullanamaz halde tutmak zorunda kalmazsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2017 14:28 
Kullanıcı avatarı

Benim de son dönem takip ettiğim yorumlara ve nette yaptığım araştırmalara göre ATTRAGE da en verimli balata MGA.
Ben de gelecek sefer onu tercih edeceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2017 10:17 
Kullanıcı avatarı

Attrage aracımla iki buçuk yıl ve 70 bin km yi geride bırakmak üzereyim. Bu konuda yeni alacak arkadaşlara ışık tutması açısından bir kaç bilgiyi paylaşma istiyorum.
Aracınıza lpg taktırmazsanız bu km ye kadar sadece 1 defa ön balata ve 3 defa yağ- filtre değişimi dışında herhangi bir masraf yapmayacaksınız.
Ben 2000 km de iken lovato obd2 lpg taktırdım. Kalibrasyondan mı dır yoksa işçilkten midri bilmem bir türlü ağız tadıyla kullanamadı. Nihayetinde 53000 km de subapları elime aldım. FSM oto Fatih BARUG ustamız sağolsun servisin verdiği parça fiyatının yarısına aracın tüm tamirini yaptı. Şimdi sorunsuz kullamıyorum. Bu arada lpgyi de brc ye çevirdim. Şimdi lpg de desorun kalmadı. Ustamın dedğine göre subaplarım da %60 çelik alışmlı.
Balata olarak çok bahsi geçti, nacizane benim keşfetmiş olduğum MGA55602 kodlu balata orjinaller ile aynı performansı gösteriyor; tavsiye ederim.
Yağ filtresi olarak mann W610/3 kodlu filtre tam uyumlu dışarıda bakım yaptırmak isteyenlr kullanabilir.
Hava filtresi hyundai getz ile aynı
Polen filtresi kia picanto ile uyumlu.
Fren diskleri de şuan MGA firması tarafından üretildi. Türkiye distribütör firmanın sevkiyatını bekliyor. Geldiğinde ucuz bir sarf malzeme olarak onu da kullanabiliriz.
Ben subap sorunu haricinde sıkıntı yaşamayan bir kullanıcı olarak attrage tavsiye ediyorum. Bakalım ilerieyen kmlerde nasıl bir performans gösterecek.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2017 14:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ihtiyaca binaen aktif her başlığa yazıyorum. ilgilenenler telefonuma mesaj atabilir: 0505 401 68 15
Gerek forum gerekse de yüz yüze görüşmelerimizden yakın olarak tanıdığımız değerli arkadaşımız Timuçin'in (AnakinSkyWalker) 4 yaşındaki oğluna lösemi teşhisi konmuş ve İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi devam etmektedir.

Kan verecek kişinin erkek olması ve BRh+ kana sahip olması gerekmektedir. Timuçin bu süreçte bu konuyu takip edemeyeceği için kan vermek isteyenlerin yorum bırakması yeterli olacaktır. Yorum bırakanlara özelden ulaşıp detaylı bilgisi verilecektir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2017 13:29 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle duyarlılığın için teşekkürler Av.İlhami. İnşallah kardeşimizin yavrusu şifa bulur :( Allah yardımcısı olsun.

Eflan, Keşke hiç lpg olayına girmeseymişsin kardeş, son yorumunu okudum da bu durumda zararlı çıkmış oldun sanırım :-(
Gerçi seni de anlıyorum çok KM yapıyorsun lpg düşünmen çok normal.
Ben yıllık 8-10 bin bandından yaptığım için ve de bu subap eritme olayları nedeniyle uzak durdum hep lpg den...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2017 10:03 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

teşekkürler: benim için forum dayanışma yani insanlarla yardımlaşma demek yoksa kullandığımız metal yığınlarını bişekilde sanayide tamir ettiririz.
hidrojen sisteminin lpg ye karşı en büyük artısı aracınızı koruyor olması. bence bu durum tasarruf oranından daha önemli zaten lpg nin tasarruf oranı da tartışmalı: bi taraftan kazandırıyor diğer taraftan masraf çıkarabiliyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2017 10:15 
Kullanıcı avatarı

Şuan herşeye rağmen 4-5 bin tl kardayım. Üstelik motorum 160 km ye kadar lpg problemlerine karşı garantili.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017 23:35 
Kullanıcı avatarı

2015 model Attrage aracımı alalı 2 yıl oldu. Geçen temmuz ayındaki ilk bakımın ardından bugün ikinci bakıma yine Ankara Şeref Oto'da gittim. Km 19.050. Motor yağı (Castrol marka), yağ filtresi, polen filtresi değişti. Fren hidrolik yağı değişti. Hava filtresi temizlenip yeniden takıldı. İş görür denildi. 400,00 TL nakit ödedim. Bana ayrıca fren balatalarının şimdilik idare ettiğini ama değiştirirsem iyi olacağını söylediler. Kalsın dedim. Kontrol amaçlı olarak Uzman Japon Oto'ya uğradım. Baktılar sağolsunlar. Balatalar en az bi 8-10 bin km daha gider dediler. Balata değişimi zamanı Uzman Japon Oto'ya gitmeyi düşünüyorum. Hiçbir iş yapmayıp sadece balatalara bakmalarına rağmen çok ilgili davrandılar. Ayrıca Attrage model aracımız dahil bütün modelde ve yaşta Mitsubishi'lerin parça sorunu olmaksızın bakımlarını yaptıklarını söylediler. Özellikle Ankara'daki arkadaşlara bilgi amaçlı paylaşıyorum. Tüm arkadaşlara güvenli sürüşler ve hayırlı günler dilerim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2017 09:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

müşteriyi memnun etmek için genelde iyi bilinen Castrol kullanılır ama Castrol f/p ürün değildir tam tersidir. (Castrol kötüdür demiyorum sadece kazık).öncelik sırası ile yazıyorum: Motul, Mobil, Elf tavsiye ederim. özellikle Motul 5/30 Eco-nergy ürünü kullananlar çok memnun.
Bu sitede bahsi geçen ve sponsorlarımız olan Uzman japon ve diğerleri gerçekten iyidir. yeri gelmişken hepsine tekrar teşekkür ederim.
Bu forum ustayım deyip daha sonra üyelerin seviyesini görüp kayıplara karışan ustalar da gördü. şimdikiler ayakta kalan mümtaz ustalarımızdır. :MCT:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2017 23:44 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
müşteriyi memnun etmek için genelde iyi bilinen Castrol kullanılır ama Castrol f/p ürün değildir tam tersidir. (Castrol kötüdür demiyorum sadece kazık).öncelik sırası ile yazıyorum: Motul, Mobil, Elf tavsiye ederim. özellikle Motul 5/30 Eco-nergy ürünü kullananlar çok memnun.
Bu sitede bahsi geçen ve sponsorlarımız olan Uzman japon ve diğerleri gerçekten iyidir. yeri gelmişken hepsine tekrar teşekkür ederim.
Bu forum ustayım deyip daha sonra üyelerin seviyesini görüp kayıplara karışan ustalar da gördü. şimdikiler ayakta kalan mümtaz ustalarımızdır. :MCT:

Bir de japon marka Eneos motor yağı var? O konuda bilginiz var mı kalite yönünden? Hatta birçok japon aracının üretiminde motoruna Eneos konurmuş diye duyumlar almıştım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2017 09:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Mazda 3 1.6D Impressive
Meslek: Satış Danışmanı
Kan grubu: A +
Eneos, Motul, Mobil 1, Liqui Moly hepsi güzel markalardır, kullanabilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2017 10:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Eneos japon araçlar için üretilmiş japon malıdır: iyidir. Malum Türkiye de çok bilinme ,çok reklam ile çok kaliteli olmak aynı zannediliyor. bu nedenle pek gündemde olmuyor. Motul olmasa Mobil1 ve eneos ilk tavsiyem olurdu. Motul'un avantajı -anladığım kadarıyla- motorsiklet gibi çok devirlenen motorlar için üretim yaptığından Know How tecrübesi çok iyi olup bunu otomobil sektöründe de kullanıyor.
Tabii lastik için söyleyeceğimiz şey motor yağı için de geçerli: kaliteli markalar arasında daha iyi "marka" yoktur, daha iyi "ürün modeli" vardır: motor yağından yada Lastikten beklentinize göre hangi ürün modeli iyiyse onu almak lazım. diyelim ki beklentinizi 0/40 yağ karşılıyorsa Mobil1 alınır, 5/40 karşılıyorsa Motul alınır, 5/50 karşılıyorsa Eneos almak daha iyidir, benim çok beklentim yok ama kaliteliyi en ucuza alayım diyorsanız 5/40 Elf alınır.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: