Zaman: 28 Mar 2024 13:42

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Kış Lastiği İçin Tavsiye
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2015 16:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Meslek: memur
Kan grubu: Brh+
Arkadaşlar Attrage 1,2 MT aracıma üzerinde bulunan lastiklerin dışında ayrıca kış lastiği de almak istiyorum. Ankara'da bulunduğum bölgede kışlar
karlı ve buzlu geçebiliyor. Çoluk çocuk ta olunca kış olsa da aracı kullanmak gerekebiliyor.
Sizce hangi ölçülerde ve ne marka lastik tercih etmeliyim? Mesela şuanki Bridgestone Potenza lastikler sanırım 185 55 R15... Yine aynı ölçüde mi almalıyım?
Marka olarak ta daha önceki araçlarımda petlasın kış lastiğini, hankookun da yaz lastiğini kullanmıştım. İkisi de sıkıntı çıkarmadı.
Bütçemi de çok kasmak istemiyorum. Biraz fiyatlara baktım, Hankook fiyat olarak f/p olarak çok iyi görüşü hakim. Petlas için de hemen aynı şey söyleniyor. Lassa da bu ikisinden biraz yukarı gibi....
Siz ne dersiniz? Ölçü ebatları ve marka tavsiyelerinizi bekliyorum, hem diğer Attrage sahiplerine de yol göstermiş oluruz, malum Winter is coming:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2015 16:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Bir Game of Thrones fanatiği daha hem de meslektaşım :)
Üstadlar marka konusunda yorum yapar ama ebat konusunda benim nacizane fikrim orjinal ebat kullanmaktan yana... Tabi uygun fiyatlı olup da uygun ölçü aralığında lastik yakalarsan alınabilir...
Bu arada michelinin kış sertifikalı yeni yaz lastiği çıkmış, ben yaza girerken o lastiği alıp yaz-kış kullanmayı düşünüyorum... Fiyatı pahalı ama kış lastiğim de yaz lastiğim de eskidiği için bir taş ile 2 kuş vururum diyorum...
Hayırlı kışlar...
http://www.lastikcim.com.tr/Jant-Lastik ... DP-17.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2015 16:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yücel
Araç: 2011 Lancer 1.6 MT İnvite
Meslek: İng. Öğretmeni
Kan grubu: ARh+
Haydar hocam ben de Michelin Crossclimate tavsiye edebilirim ama madem yazlık lastiğin yeni petlas kışın gayet iyi performans veriyor diyorlar. Caner hocam ben bugün taktırdım crossclimate'ı arabadaki lastik sesi çok ciddi derecede azaldı hatta sıcak asfaltta hiç yok diyebilirim 90-100 km hızda. Ayrıca yoldaki bozuklukları, köprü girişlerindeki kot farkını çok güzel sönümlüyor. Benim 5 yıllık yokohamalardan sonra ilaç gibi geldi. :D Eğer şu sıralar alacaksan çok geç kalma ben şu an 290 a aldım tanesini, siboplar, nitrojen ve yol yardımıyla 1200 lira ödedim. Bundan sonra gelecek olan lastikler 360 lira olacakmış tanesi bizim ebatlar için haberin olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2015 17:08 
Kullanıcı avatarı

Yücel Hocam ne özendirdin var ya, kenara biraz para koymam gerek o yüzden alamıyorum yoksa içim gidiyor o lastiklere... Yazın boya idi cila idi bakım dı vergiydi sigortaydı bir sürü para harcadım, o sebepten limiti doldurduk, önümüzdeki ilkbaharı bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2015 22:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Çağkan
Araç: colt-lancer
Meslek: Çevre Müh.
Kan grubu: AB+
nokian aldık geçen sene kar lastiğinin mucidi kendileri Finlandiya markası,9 farklı kar lastiği modelleri var.Beylikdüzü'nü 3 gün elektriksiz bırakıp camların yarınısına kadar kara gömen havada bile çok muhteşem çalıştılar.

n11.com da kormetal satıyor genelde uygun fiyatlılar gayet WRD3 aldık biz, bu sene WRD4 çıktı, ıslakta A sınıfı alan tek kar lastiği olarak reklam yapılıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2015 22:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Adamlar pençe takmış lastiğe buzda hız rekoru kontrolü kaybetmeden kırmış :-)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2015 00:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Viking diye az bilinen bir var.Kullananlar oldukça memnun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2015 15:03 
Kullanıcı avatarı

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler... Bir gün gibi kısa bir sürede bu kadar çok cevap almam ve farklı bakış açısı görmem sevindirdi beni...
Teşekkür ederim cevaplar ve bilgiler için. Dikkate alacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2015 15:06 
Kullanıcı avatarı

canerkaraman yazdı:
Bir Game of Thrones fanatiği daha hem de meslektaşım :)

Evet kardeşim severim GoT :) Ama bir yıl beklemek sıkıyor adamı :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2015 15:21 
Kullanıcı avatarı

valla öyle 4 bölümü bir kere de izleyince özlem ve hasretle bekliyoruz yeni bölümleri... Arya Stark favorimdir :)
The 100 bitirdim şimdi Zoo ya başladım ama çerez gibi o bir sezonluk birşey :)
5-6 sezonluk sağlam bir dizi bulmam lazım, neyse konuyu dağıtmayalım dizi tavsiyesi bölümüne yazarız :D
Bakalım hangi lastiği alacaksın diyerek konuyu bağlayayım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2015 00:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: selim
Araç: lancer glx
Meslek: bilişim
Fulda kristall montero 2 kullanıyorum, kar performansı çok iyi de, ıslak zemin performansı tam aksine çok kötü. Uzak durun diyebilirim istanbul gibi zeminde fazla kar tutmayan bir şehirde yaşıyorsanız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2015 12:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sinan
Araç: 2012 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite Mt
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0+
Bundan önceki aracımız olan Linea nın kış lastiklerini satıyorum. 2 kış kullanıldı. 10-15 bin km yol yapmıştır veya yapmamıştır. Lassa Snowvays 195 60 R15. Yakında sahibindene ilan açacağım linkini burada paylaşırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2015 00:07 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar 185 55 R15 ölçülerinde, yani şuanki mevcut lastiklerimle aynı ölçülerde Petlas marka kış lastiği aldım.
Diğer aldığım fiyatlar biraz yüksek geldi. Hem kış aylarında aracı daha az kullanıyoruz, hem de süre olarak ta mesela yaz
dönemi 7-8 ay ise kış dönemi 3-4 ay... Dolayısıyla Petlas işimi görür diye düşündüm. Biraz da yerli malı diye cazip geldi.
Ayrıca 4 adet petlas kış lastiği alanlar arasında çekilişle 7 adet mercedes verilecekmiş. Bakarsınız çıkar :)
Şaka bi yana çıkarsa satarım yine japon araçlarına binerim:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2015 13:40 
Kullanıcı avatarı

Evet, zaten lastikleri aldığım yer de bunu söyledi. Bana söylediklerini aynen aktarıyorum:

Kış lastiğinde markadan çok şuna da dikkat etmek gerek."Kar lastiği" yoktur, kış lastiği vardır. Yani lastiğin kış lastiği olarak alınıp kullanılmasının yegane temel sebebi hava sıcaklığının düşüklüğü ve buna uygun lastik kullanılmasının gerekliliğidir. Oysa insanlar yere kar düşünce bu lastik lazım, yoksa hiç gereği yok gibi yorumluyorlar kafalarında... Benim oturduğum bölgeye kar düşmüyor, çok buzlanma yok, kullanmazsam bişey olmaz diyorlar. Oysa düşük sıcaklıklarda kış lastikleri düşük fren mesafesi ve çok daha iyi yol tutuşu sunar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2015 19:13 
Kullanıcı avatarı

Bugün 2 senedir kullandığım ve 2. el aldığım kışlık lastikleri taktırdım. Baktım 50 TL değiştirme 20 tl lastik saklama parası istiyorlar, dedim senede 150 TL buna vereceğime 4 mevsim lastik alır kullanırım değiştirmem bari, Michlenin climate mi ne yeni çıkardığı 4 mevsim lastikleri alayım dedim 4 tanesine 1400 TL dediler, 350 TL teki, adam birde kötüledi 4 mevsim lastik olmaz 1 yaz kullanırsın erir kışa faydasını göremezsin dedi muhtemelen 2 çift lastik satıp değiştirme ve saklama parası almak için yaptı ya benimde maddi durumlar müsait olmadığı için şimdilik vazgeçtim, bu kışı da geçirelim seneye değiştiririz dedik...
Lastikçideki biri senede kaç km yapıyorsun dedi, 10 bin dedim, boşver alma yeni lastik daha bir sene götürür bunlar yokohama zaten pahalı iyi lastik idare et dedi, hele memurum deyince boşver 2 sene daha gider dedi :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2015 23:39 
Kullanıcı avatarı

Saklayacak yerimiz yok ne yapalım apartmanda olunca... Zaten bu seneye kadar bedavaydı yeni başlamışlar, depolama için yıllık bilmem kaç bin tl kira veriyorlarmış, acısıda bizden çıkıyor. Birde İstanbulda hep öyle diye örnekliyor sanki metropolde yaşıyoruz. Bu gidişle kışlık lastiklerden vazgeçirecekler... Seneye kışa girerken yeni lastik alırım kışında aksiyon yapmam olur biter :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2015 00:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Kanun cikana kadar kimseden kislik lastik lafını bile duymazdim son zamanlarda pek populer oldu.
2 farkli takim lastik kullanacak kadar zengin degilim abi. 5 yildir aracim var hic kışlık kullanmadim ihtiyacda duymadim.
Takmasi dert balansi dert sakalamasi ayri dert
Yok ses yapar yok cok yakitirir ohooooo :)
Uğraşamam walla

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2015 10:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erol
Araç: 2007 Colt MT İnvite
Kan grubu: Arh+
4 mevsim kullanılabilir toyo proxes 4 var. Michelin lastiğine bi dünya para verene kadar bulunursa alınabilir.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Navitech NX145R
Sis Farı aranıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2015 12:14 
Kullanıcı avatarı

Baktım da toyo proxes 4 bir tane kötü yorum buldum onun dışında iyi denmiş, sitesinde plus modeli vardı özellikleri çok iyi ama bizim ebatta yok hatta plus ın türkiyede hiçbir ebadı yok sanırım :(
Neyse memur işi yapıcaz seneye kışa girerken Allah kerim bakıcaz bişiler, Yokohama gibi premium marka lastiğin suyunu çıkarmadan atmak olmaz :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: