Zaman: 19 Nis 2024 21:43

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 219 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Attrage sahipleri buraya
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2015 17:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Hayırlı olsun, ilk izlenimlerinizi bekliyoruz. İnşaallah memnun kalırsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2015 00:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Meslek: memur
Kan grubu: Brh+
Teşekkürler arkadaşlar. Memnun kalacağımı ümit ediyorum. Japon olsun çamurdan olsun derim hep:)
Hayatımda onlarca markadan çok çeken gördüm ama bu markaların hiçbirisi japon ürünü değildi.
Eğer memnun kalmazsam japon aracı alıp memnun kalmayan ilk insan olarak tarihe geçebilirim galiba:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2015 02:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emrah Topçuoğlu
Araç: Hyundai Accent
Meslek: Bilgi İşlem Destek
Kan grubu: ARH+
eflan yazdı:
isa_001453 yazdı:
1860 km de ankara anelsan da prins LPG tatirdim şuan 2500 km de ilk 20 tlbye arltilan deneme gazi ile 103 km gittim sonra fulledim 38 litre aldi agresif ve seri kullandım depo 475 km nin 150 si cevre yolunda gerisi ankaranin normal boyutlu trafiğinde kullanıldı tekrar fulledigimde 36.5 litre aldı o sergilediği performansa gore çok cok ekonomik beklentilerimin cok üstünde ekonomik ve devirli kullansam depo dolu LPG ile kesin 550 yaparım. tankın 47 lık nax 38 tl gaz alıyor.

Lpgyi ruhsata işlettiniz mi? Ağırlık problem oluyor mu?

Muayene de problem mi çıktı LPG ile ilgili?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2015 03:02 
Kullanıcı avatarı

Daha ben işletmedim ama ağırlıktan dolayı endişeliyim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 12:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: isa demir
Araç: Mitsubishi Attrage 1.2 CVT Intense 2014
Meslek: teknik ressam PDMS designer
Kan grubu: brh+
Mesajlarınızi yeni gördüm muayene yi hemen yaptırdım lpg yi takan yetkililer biliyor zaten bu tank in bir büyüğü cuk oturdu ama muayenede ağırlık sıkıntı olacağını söylediler 47 litre taktılar yanlız beni araba bana çok yakıyor gibi geldi sizce nasıl 100 km 9.1 litre 4 kisi sabah 14 km akşam 14 km hergün yapıyorum ekstra gezmeler hariç

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 14:35 
Kullanıcı avatarı

Mesafeniz biraz kısa olduğundan biraz fazla yakacaktır ama siz sanırım biraz agresif kullanıyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken gaza ani yüklenmelerden kaçınmak ve araç hızını alınca gazdan ayağı çekmek. Böylece yakıt daha da düşecektir. Ben sehir içinde 7lt civarı, uzun yolda 5 litre civarı tüketim görüyorum. Tabi klimam hep açık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 17:13 
Kullanıcı avatarı

Hay maşallah :-D evet bastıkca 1.6 gibigidiyor hele cruze felan hikaye :-) hep rol şerit çok süratli kullanıyorum muhtemelen ondan ama gaz devri 110 ile giderken 2200 civarı geziyor ben bu şekilde giderken ekonomik olacağını düşünüyorum hele son kademe ye gelince 2500 devirde araba 130 civarı gidiyor bu ekonomik bir sürüş değilmi 90 la giderken arabaya eziyet ediyorum gibi geliyor alırmış im sürat yapmaya. Adamlar ne araba yapmış ya :-) maşallah subhanallah

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 17:21 
Kullanıcı avatarı

Hız arttıkça sürtünme de artacağından tam ekonomik değil. O devirde 80km hızla gidin, ekonomiyi görün. Ama 3000 devirde 150 ile gitmek çok güzel bir duygu. Ben dikkat ettim 150 ile giderken hiç gaza basmasam da eco lambası yanmıyor. Ama 90 la giderken 3200 devirde bile eco lambası yanıyor. Bu da ilk bahsettiğim sürtünme ile ilgili olsa gerek.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 17:27 
Kullanıcı avatarı

Himm anladım çok haklısınız güzel konuya değindiniz bende tam bunu anlamaya çalışıyordum. O zaman benim şehirler arası ortalama hızım 120 ile giderken 8 litre lpg yakmam çok doğal şimdi oldu 16 sında ankara kuş adası yapacağım bakalım ne olacak değerler :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 17:34 
Kullanıcı avatarı

Yol bilgisayarı ile lpg tüketimi örtüşüyor mu? Ben hesapladım yol bilgisayarında yazandan %7 daha fazla tüketiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 17:52 
Kullanıcı avatarı

O kadar ince hesap yapamadım ama illaki sapma olur diye düşünüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 11:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Attrage
Meslek: Serbest
Merhaba Arkadaşlar,

Lancia Ypsilon kullanıcısıyım. Tek çocuklu bir aileyiz. Biraz daha geniş araç bakıyoruz kaç zamandır.

i30, Leon, 308, Accent Blue, Captur, 2008 derken, Attrage bunların içinden F/P sayesinde sıyrıldı. Diğer saydıklarım da güzel araçlar fakat fiyatları çok uçuk. Benzinli otomatikleri bile 60 binli rakamlarda.

1.2 cvt şanzımanlı Attrage'la test sürüşü yaptım. 1.2 motor yeterli performansı sunuyor olsa da, üç silindirli motora sahip olmasından mütevellit biraz hırıltılı çalışıyor. Daha önce dizel araç kullandıysanız, sizi rahatsız etmeyecektir. Hoş, şuan kullandığım Ypsilon çift silindirli twinair motora sahip:) Ypsilon'un yanında Attrage dut yemiş bülbül gibi kaldı desem yeridir:)

Şimdiye kadar kullandığım otomobiller siyah ya da beyaz oldu. Mavi rengini çıplak gözle görmedim. Bayide gri ve beyaz vardı sadece. Bu kez renkli bir şey istiyorum. Bir aksilik olmaz da alırsam mavi renk-bej renk iç döşeme kombinasyonunu istiyorum.

Herkese keyifli sürüşler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 12:41 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle hoş geldiniz. Bartın bayisinde mavi renk vardı. Satılmadıysa orayla irtibata geçebilirsiniz. Ben de otomatik yaris ve Accent blue bakmıştım. Yaris pahalı ve küçük, Accent ise çok hantal gelmişti. Attrage güzel bir tercih olacaktır. Bulunduğunuz şehirdeki bayi de mavi renk getirebilir sanırım. Alırsanız plus paketini tavsiye ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 14:38 
Kullanıcı avatarı

Eflan hocam tavsiyelerine uydum 300 km lik bir uzun yol yaptım dün giderken 150 çok eko kullanayim dedim bayır asagi hariç 90 i geçmedm hal böyle iken 5.9-6.1 yakıt gösteriyordu yer yer
Sonra baktım 2.5 saatlik yol 3 saati biraz da geçiyor gelirken de biraz sürat yapayım dedim hızım ortalama 110 du 140 i gördüğüm yerlerde oldu ama uzun süreli değil hatta bi ara 180 e dayandı gösterge yer yer 7.3-7.5 gösteriyordu dönüş de sonra 49.50 tl ye 26.2 lt lpg yaptı 1.89 dan po aldım ortalamam 100 km de 6.96 oldu 376 lo yol yaptım daha önceki seferimde 56.5 tl 355 km olmuştu 8.2 idi toplam ortalamam basmazsan. Yakmiyor ama alırmışim duramiyorum :-D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 19:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Attrage
Meslek: Serbest
eflan yazdı:
Öncelikle hoş geldiniz. Bartın bayisinde mavi renk vardı. Satılmadıysa orayla irtibata geçebilirsiniz. Ben de otomatik yaris ve Accent blue bakmıştım. Yaris pahalı ve küçük, Accent ise çok hantal gelmişti. Attrage güzel bir tercih olacaktır. Bulunduğunuz şehirdeki bayi de mavi renk getirebilir sanırım. Alırsanız plus paketini tavsiye ederim.

Teşekkür ederim. Test sürüşü yaptığım bayi mavi renk getirebileceğini söylemişti eğer istenirse.

Plus pakette sanırım Bluetooth, hız sabitleyici ve navigasyon olsa gerek. 3 bin lira fiyat farkına değer tabii.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 19:53 
Kullanıcı avatarı

Navigasyonu kendiniz halledebilrisiniz.Böylece 1200 gibi ilk alırken az ödersiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 21:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
Yeni aracınız hayırlı olsun. Colttan inip attrage bilenlerden birisi benim 3.5 sene colt kullandım çokta memnundum. CVT şanzıman anahtarsız giriş esp 6 hava yastığı bagaj bariz şekilde artan konfor için bile aradaki fark verilir. Üstelik vergi avantajı km sıfırlama vb artıları da cabası oldu. Bence zamanında colt nasıl fp arabası ise şuanda attrage aynı şekilde CVT ile fp avantajı. 4300km yapmışım 2 ayda çokta memnunum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2015 12:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: ARİF ÜMİT ORHAN
Araç: MITSUBISHI 2015 ATTRAGE CVT PLUS
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
Arkadaşlar merhaba forum baya sessiz araçlardan memnunsunuz galiba☺lancer bakıyordum ancak fiyat konusunda pek anlaşamadık. Attrage testi yaptim araç ilk kalkışta biraz sesli geldi bana (kullandiğim megane 3e göre) bayi ile benim arcin ustune 7 bin vererek cvt intense navigasyonlu ful modelini almayi düşünüyorum. Yol sesi ve konforu bir yana birakırsak aracın donanımı, cvt olmasi ekonomikliği, düşük işletme giderleri beni gerçekten etkiledi. İleriye dönük tek olumsuzluğu düşük ikinci eli olabilir. Beş sene binmeyi düşünüyorum. Fiyat olarak bana attrage 47 bine gelecek. Aracimda takasta iyi bir fiyata gidecek. Sizce bu alişveriş mantıklı olur mu düşünceleriniz nelerdir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2015 17:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: ARİF ÜMİT ORHAN
Araç: MITSUBISHI 2015 ATTRAGE CVT PLUS
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
Evet yaptim biraz ilk kalkişta motor sesi yoğun duyuluyor. Yol sesi geliyor direksiyon sert geldi. Ancak artılari daha fazla geldi bana... diş goruntusu itici değil

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2015 19:09 
Kullanıcı avatarı

akustik1979 yazdı:
Arkadaşlar merhaba forum baya sessiz araçlardan memnunsunuz galiba☺lancer bakıyordum ancak fiyat konusunda pek anlaşamadık. Attrage testi yaptim araç ilk kalkışta biraz sesli geldi bana (kullandiğim megane 3e göre) bayi ile benim arcin ustune 7 bin vererek cvt intense navigasyonlu ful modelini almayi düşünüyorum. Yol sesi ve konforu bir yana birakırsak aracın donanımı, cvt olmasi ekonomikliği, düşük işletme giderleri beni gerçekten etkiledi. İleriye dönük tek olumsuzluğu düşük ikinci eli olabilir. Beş sene binmeyi düşünüyorum. Fiyat olarak bana attrage 47 bine gelecek. Aracimda takasta iyi bir fiyata gidecek. Sizce bu alişveriş mantıklı olur mu düşünceleriniz nelerdir.

Facebook varken foruma yazma kültürü epey azaldı maalesef :) Ersin hocamın dediği gibi daha araçtan memnun olmayan çıkmadı. Aldıgınız fiyat gerçekten çok iyi. Evet kalkışlarda motor sesi fazla oluyor ama hızlandıktan sonra neredeyse hiç duymuyorsunuz. Megan2 ye göre oldukça konforlu olduğu kesin. Megane3 nasıldır bilemiyorum. İkinci eli çok düşünmeyin. O biraz kısmet. Ben hayırlısıyla bir ev aldım. Satmak zorunda kalabilirim. İnasaallah gerek kalmaz. Satıyorum demeden 3 tane müşteri hazırda bekliyor.Ama kıyıp da satamıyorum. Gerçekten güzel ve ayrılması zor bir araç. Hesabınıza uyarsa navigasyonlusunu düşünmeden alın derim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 219 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye