Zaman: 29 Mar 2024 00:08

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2014 19:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 2013 Lancer Invite MT
Meslek: coder
Konforu Lancer ile karşılaştırıldığında nasıl? Merak ettiğim önemli sorulardan birisi bu. Ben daha dişe dokunur hediyeler isteyeceğim bakalım ne olur? :) Önerileri alıyorum yine de.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2014 02:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: Lancer Sportback
Meslek: JeoMüh
Kan grubu: 0Rh+
Symbol ve 301 den daha şık, ama milli görüşümüz tutulmuyo.
Ha bir Lancer fanatiği olsam da Citroën C-Elysée varken Attrage a pek bakmam :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2014 21:40 
Kullanıcı avatarı

Tercih zamanı

Resim

Attrage alırsam 7 bin TL cepte kalacak ve her yıl yaklaşık 1500TL daha az yürütme masrafı(yol+bakım+mtv) olacak.
Toyota yeni kasa ama baz donanım(1.33), içi çok ferah ve kullanımı zevkli(dizelini test edebildim), rüzgar sesi var.
Lancer yıllanmış kasa, ikinci elde ciddi düşüş(bu yüzden 2.el düşünebilirim 1 hafta içerisinde) diğerlerinden daha konforlu, ve ferah(bu konuda ASX'ten daha üstün gibi).

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2014 22:21 
Kullanıcı avatarı

Bütçe üçü için de müsait(Lancer ve Corolla 49), olmasa bakmazdım zaten.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2014 16:27 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Valla ikinci el 2 yaşında bir lancer bakmak ya da 50 civarına asx bakmak

ASX tasarım olarak iyi ama konfor olarak pek hoş gelmedi bana, bu konuda Lancer daha iyi gibi geldi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2015 22:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: Nasipse Attrage 1.2 Cvt
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh+
Arkadaşlar merhaba. Samsun'daki bayiiyi aradığımda elinde 7 adet Attrage olduğu 6 CVT aracı sattığını sadece MT kaldığını ve 5 adet daha yeni sipariş geçtiğini belirtti. Siteden test sürüşü de talep ettim, ancak sanırım siparişler hala gelmedi ya da geldiyse de test aracı gelmedi. Aracı epey inceleme fırsatım oldu yerli ve yabancı sitelerde. Her şeyden önce araç B sınıfı bir kompakt sedan bu anlamda D ve C sınıfı sedanlarla performans ve fiyat yönlerinden değerlendirilmesi pek doğru değil. Diğer yandan,
Araç kendi rakiplerinden açık ara üstün. Tek dezavantajı sınıfa yeni gelen öğrenci olması. Malum Türk halkı caddede en çok gördüğü araca rağbet eder. Ancak
Fiyatı
Konfor ve Güvenlik Donanımı
20.000 KM de bir Periyodik Bakımı(320-TL)
536-TL MTV avantajı
Yakıt cimriliği
Japon Ahlakı(Arıza, servis sıklığı vb)
Malzeme Kalitesi(Symbol, C-Elysee ve 301'den 2 gömlek yukarıda)
CVT şanzumanı(Rapid DSG bu arada)
3 Yıl ve 100.000KM Garantisi
12 Yıl Paslanmazlık Garantisi
Geniş iç hacimi ve bagajı
Klimasının beygir gücü çekmeksizin aküden beslenmesi.
Renk seçeneğini parayla satmaması.
mivec motor

Sebebiyle aracın sınıf arkadaşlarının arasında gelecek vaadettiği açık. Aracın handikapı 2. elinin ağır olması ki bu binici alıcılar için önem arz etmemektedir. Performans olarak şaşırtıcı tepkiler izledim videolarda. Bu anlamda da 180km/h den aşağı inmem diyen arkadaşlara hitap etmese de sakin sürücüler için bu da bir sorun değil. Kaldı ki CVT büyük bir avantaj zira araç vitessiz olduğu için yakıtta cimri ve vites geçişi olmadığı için sürüşün son derece konforlu ve keyifli olduğu Malezyalısından Amerikalısına kadar her test eden arkadaş tarafından özellikle vurgulanıyor. Rapid diyen bir arkadaşımız var. Rapidin speedback modeli ile kıyaslarsak malzeme kalitesi 2 gömlek düşüktür Attrage'ın.Speedback'in 1,6 TDI versiyonu DSG şanzuman olup, vergi dezavantajı ve yüksek performansıyla ömrü ters orantılı olan DSG şanzuman'ın garanti uzatması yoksa getireceği maddi yük aradaki farkı görmezden gelmenizi sağlıyor. Rapid'in speedback dışındaki versiyonları ile Attrage karşılaştırılırsa Attrage artılarda birinci gelir. Ki Rapid Speedback 1,6 TDI DSG 61.000-TL. Tüm açıklıkla söyleyebilirim ki C-Elyssee - 301 - Symbol ile mukayese etmeye gerek yok.

Son olarak gelelim bodykit'e yapılan eleştirilere. Motor hacmi, salt ağırlık, alt yükseklik ve tork gibi veriler ışığında elde edilen veriler aracın aerodinamik yönünden sınırlarını belirliyor. Aracın çizgilerinde hemfikir olunan bir güzellik yok. Bu kimi için çok önemli olabilir. Benim için gönlü güzel olsun yeterli. :)

Teşekkürler. İyi akşamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2015 00:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Temsa büyük bir pazarlama hatasının ceremesini çekiyor. Satış temsilcilerinin bu araba otomatik satar dediği halde manuel getirmeleri araç satışlarını çok olumsuz etkilemiş durumda. Sakarya bayisi için konuşacak olursa gelen otomatik eline geçmeden satılıyor. Araba bulsa daha satacak. Ama temmuzda getirdiği manuel hala duruyor. Aralık ayında 299 tane otomobil satılmış. Öyle zannediyorum ki bunun en az 200 tanesi attrage. Ama ellerinde otomatik olsa bu rakam 500 lere kadar belki 700 lere kadar çıkabilirdi. Ben kavga gürültü alabildim. Benden önce gelen biriye kredi çıkmadığı için araba bana kaldı. Bende sonra iki araba geldi. Birini kendilerine test aracı yaptılar. Diğeri daha bayiye gelmeden satıldı. Hasılı bu arabayı otomatik alan ikinci elinden korkmasın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2015 20:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: Nasipse Attrage 1.2 Cvt
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh+
Malezyalı Attrage
inceleyin arkadaşlar.

http://mitsubishi-motors.com.my/attrage#technology

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015 14:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: emre
Araç: hyundai
Meslek: ustegmen
Araba 4 silindir. 3 silibdir diyenler olmuş.benmi yanlış biliyorum

Köpekler istedi diye Atlar Ölmez

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2015 14:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: KAAN
Araç: CZ3
Meslek: SMMM
Kan grubu: A Rh
eflan yazdı:
Temsa büyük bir pazarlama hatasının ceremesini çekiyor. Satış temsilcilerinin bu araba otomatik satar dediği halde manuel getirmeleri araç satışlarını çok olumsuz etkilemiş durumda. Sakarya bayisi için konuşacak olursa gelen otomatik eline geçmeden satılıyor. Araba bulsa daha satacak. Ama temmuzda getirdiği manuel hala duruyor. Aralık ayında 299 tane otomobil satılmış. Öyle zannediyorum ki bunun en az 200 tanesi attrage. Ama ellerinde otomatik olsa bu rakam 500 lere kadar belki 700 lere kadar çıkabilirdi. Ben kavga gürültü alabildim. Benden önce gelen biriye kredi çıkmadığı için araba bana kaldı. Bende sonra iki araba geldi. Birini kendilerine test aracı yaptılar. Diğeri daha bayiye gelmeden satıldı. Hasılı bu arabayı otomatik alan ikinci elinden korkmasın.

Sabri hocam ben bir tane bordo görüyorum doğum evi civarında araç size mi aittir ?

Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2015 17:56 
Kullanıcı avatarı

Hayır benimki beyaz ve Akyazıda. Şimdi youtube video yüklüyorum link atarım buraya. Kendi çapımda inceleme videosu çektim de.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2015 00:24 
Kullanıcı avatarı

https://www.youtube.com/watch?v=j2uE-R72DJM
Arkadaşalar videomun son hali. Biraz acemice ve amatörce olduğunu kabul ediyorum. Eleştirileriniz bekliyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: