Zaman: 28 Mar 2024 12:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Devir düzensizliği
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 16:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: ercan
Araç: colt 2011
Meslek: teknisyen
Kan grubu: BRH+
Alpaslan bey iyi günler,
Benim şöyle bir sıkıntım var. Bende 2011 LPG li Colt var. Konya'dan Bursa'ya dönerken yolda (Afyon_kutahya arasında) mola verdim. Herhangi bir arıza lambası yanmiyordu. Yola devam etmek için aracı calistirdigimda arıza lambası yandı ve bir daha sonmedi. Bende benzine alıp Bursa'ya benzinle geldim. Evin önüne park ettim. Ertesi sabah kontrol ettiğimde arıza lambası sürekli yanmıyordu, sönmüştü. Fakat şu an o günden beri devir sürekli 700_800 arası değişiyor. Bende ki OBD2 cihazıyla baktığımda resimdeki gibi O2 Sensör 1 ve O2 Sensör 2 değerleri bu şekilde çıkıyor. Sensör 2 değişmese de Sensör 1 sürekli değişiyor. Ayrıca yakıt tüketimimde 10 lt. Civarı oldu. Daha önce 7_8 lt. Arasındaydı. Değerler Bursa şehir içi değerleridir. Şimdi sizden ricam bu sorunu nasıl hallederim.yardimci olursanız sevinirim.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Devir düzensizliği
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 16:36 
Kullanıcı avatarı

ahmedensar yazdı:
Alpaslan bey iyi günler,
Benim şöyle bir sıkıntım var. Bende 2011 LPG li Colt var. Konya'dan Bursa'ya dönerken yolda (Afyon_kutahya arasında) mola verdim. Herhangi bir arıza lambası yanmiyordu. Yola devam etmek için aracı calistirdigimda arıza lambası yandı ve bir daha sonmedi. Bende benzine alıp Bursa'ya benzinle geldim. Evin önüne park ettim. Ertesi sabah kontrol ettiğimde arıza lambası sürekli yanmıyordu, sönmüştü. Fakat şu an o günden beri devir sürekli 700_800 arası değişiyor. Bende ki OBD2 cihazıyla baktığımda resimdeki gibi O2 Sensör 1 ve O2 Sensör 2 değerleri bu şekilde çıkıyor. Sensör 2 değişmese de Sensör 1 sürekli değişiyor. Ayrıca yakıt tüketimimde 10 lt. Civarı oldu. Daha önce 7_8 lt. Arasındaydı. Değerler Bursa şehir içi değerleridir. Şimdi sizden ricam bu sorunu nasıl hallederim.yardimci olursanız sevinirim.

Alpaslan bey resimler böyledir.ResimResim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 17:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Merhaba, arıza kodu nedir? keşke bunu söyleseydiniz yardımcı olabilirdim. O2 sensörlerinden 1. de okunan değer sürekli değişken olur, 2. de okunan değerin 1. den daha düşük olması gerekir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 21:14 
Kullanıcı avatarı

Alparslan_iba yazdı:
Merhaba, arıza kodu nedir? keşke bunu söyleseydiniz yardımcı olabilirdim. O2 sensörlerinden 1. de okunan değer sürekli değişken olur, 2. de okunan değerin 1. den daha düşük olması gerekir.
Alpaslan bey, arıza kodu şu an yok. Yani bendeki cihaz arıza falan bulamadı. Acaba bilgisayara mı baglatmam gerekiyor. Bir de Bursa'da tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı? Siz İstanbul'da siniz sanırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017 21:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Arıza kodu yoksa sabaha kadar konuşabiliriz. Ankara'dayız. Kullandığınız cihaz canlı verileri gösteriyorsa arıza kodlarınıda gösterir. Siz biraz kurcalayın cihazı mutlaka arıza kodunu gösterir. Maalesef Bursa'da kimseyi tanımıyorum

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: