Zaman: 28 Mar 2024 21:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sorusu olan var mı?
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017 08:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
Alparslan_iba yazdı:
Arkadaşlar her soru için ayrı başlık açarsanız takibi kolay olur ve daha sonra aynı soruları sormak isteyenler için kaynak olur.

Tamam ustam açtım... :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017 08:30 
Kullanıcı avatarı

Alparslan_iba yazdı:
Her türlü servis, yedek parça ihtiyacınızda ve tüm sorularınızda yanınızdayım. Sorularınızı hiç çekinmeden sorun lütfen :MCT:

Değerli ustam, Benim şoför camı belli bir yere gelip sonra geri inme yapıyor, bunu hep yapmasa da sık yapmaya başladı, Döşeme sökülüp full wd-40 ile felan temizlediler ama gene oldu, dediklerine göre elektrikli camın motoru sıkıştırma yapıyormuş ve değişmesi lazım dediler. (Tamir yaparlarmış ama elimizde kalırsa yenisini belki bulamayız yada çok pahalı olabilir diye çekindiler)

Bu motoru tamir ettiriyimmi, eğer olmaz ise yenisi muadil/çıkma vs sizden bulabilirmiyiz ve fiyatı pahalı mı ?

Birde internet sitenizde ; "Welcome Home & Leave Home" , "Otomatik Kapı Kilitleme ve Açma" , "Horn Chirp by Keyless" gibi gizli özellikleri paylaşmışsınız. Bunlar benim 2006 outlander içinde olurmu ? bu özellikleri size gelip mi işlem yaparsınız, yoksa bir chipmi alıcaz aracımıza taktırcaz. Teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017 12:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emir Berk
Araç: Colt 1.3 Invite AMT
Meslek: Gemi Inşaatı
Kan grubu: 0rh+
Iyi günler...
72bin de aldığım 2010 colt alt invite aracimin 73bin de muayenesini yaptırmak istiyorum. Aracın motor yağı 72bin de degismis baskı balata yeni ve saglam. Fren hidroliginin durumunu bilmiyorum. Sanırım sanzuman yağının artık değişmesi gerek. Bu kapsamda geldiğim taktirde muayene maliyeti ne kadar olur?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017 18:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Tüvtürk muayenesinden mi bahsediyoruz ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2017 21:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: ASX İntense
Meslek: İşci
Resim

Alparslan bey iyi akşamlar. 2011 Asx ile Dün bir kaza geldi başımıza tampon plastiği ve nikelaj kırıldı. Tamponu tamir ettirmek mümkün fakat tamirden sonra boyanacağı için boya tutmayacagini söyledi bir ustam. Şimdi degistirmeyi düşünüyorum. Orijinali biraz pahalı geldi aklımda yan sanayi takmak var. Yan sanayi taktirirsam pişman olur muyum kalite görsellik bozulur mu yan sanayi nikelajlarinda soyulma olur mu ileride. Birde 2017 tamponlarininda 2011 asx e uyumlu olduğunu söyledi bir usta birebir uyumlumudur. Sorunsuz uyuyorsa 2017 asx tamponuda taktirabilirim. Sizin fikriniz nedir. Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2017 22:36 
Kullanıcı avatarı

Fatih Bey öncelikle gemiş olsun. Tampon tamir edilebiliyor ise rengin tutmaması ile tampon tamirinin bir alakası yok ! Mutlaka tutar; bu arada plastik tampon yüzeyinde ki boya ile metal yüzeydeki boya fabrikasyon olarak bir miktar zaten farklı olur. Siz onarımdan sonra dikkatli bakarsanız, renk tutmamamış yorumunu kendinize yaparsınız ve mutlu olmazsınız. Bu durumu en iyi anlayabilmeniz için herhangi bir markanın show room'una gidin ve 0 km bir aracın tamponu ile çamurluğu arasındaki ton farkına bakın, mümkün ise güneş altında veya iyi aydınlatılmış bir yerde bakın hayretler içinde kalacaksınız. Hiç bir şey anne sütünün yerini tutamaz! fakat zamanımızda yan sanayi üreticileri neredeyse mükemmel kalitede parçalar üretebiliyorlar, yani artık yan sanayi çok kaliteli. Artık farkı yaratan işçilik. Eller ne kadar usta ise sonuç o kadar iyi olur. Evet yeni 2017 model ASX'in tamponu aracınıza tam uyar, fakat iş sadece tampon ile bitmez tampondan sonra gereken yaklaşık 15 kalem parçaya daha ihtiyacınız olacaktır, bunların maliyeti oldukça yüksek olacaktır bunu da düşünün. Orijinal veya yansanayi hiç farketmez tampon sipariş ettiğinizde sadece tampon gelir hiç bir ek parça gelmez; örn sis lambası, logo, panjur v.b

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2017 11:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: ASX İntense
Meslek: İşci
Alparslan_iba yazdı:
Fatih Bey öncelikle gemiş olsun. Tampon tamir edilebiliyor ise rengin tutmaması ile tampon tamirinin bir alakası yok ! Mutlaka tutar; bu arada plastik tampon yüzeyinde ki boya ile metal yüzeydeki boya fabrikasyon olarak bir miktar zaten farklı olur. Siz onarımdan sonra dikkatli bakarsanız, renk tutmamamış yorumunu kendinize yaparsınız ve mutlu olmazsınız. Bu durumu en iyi anlayabilmeniz için herhangi bir markanın show room'una gidin ve 0 km bir aracın tamponu ile çamurluğu arasındaki ton farkına bakın, mümkün ise güneş altında veya iyi aydınlatılmış bir yerde bakın hayretler içinde kalacaksınız. Hiç bir şey anne sütünün yerini tutamaz! fakat zamanımızda yan sanayi üreticileri neredeyse mükemmel kalitede parçalar üretebiliyorlar, yani artık yan sanayi çok kaliteli. Artık farkı yaratan işçilik. Eller ne kadar usta ise sonuç o kadar iyi olur. Evet yeni 2017 model ASX'in tamponu aracınıza tam uyar, fakat iş sadece tampon ile bitmez tampondan sonra gereken yaklaşık 15 kalem parçaya daha ihtiyacınız olacaktır, bunların maliyeti oldukça yüksek olacaktır bunu da düşünün. Orijinal veya yansanayi hiç farketmez tampon sipariş ettiğinizde sadece tampon gelir hiç bir ek parça gelmez; örn sis lambası, logo, panjur v.b

Alparslan bey cevabınız için teşekkür ederim. Benim tampon tamirinden sonra boya tutmazdan kastım oluşabilecek renk farklılığından değildi. Siyah plastik kısım tamir edildikten sonra boyanıyormuş. Ve bu siyah plastik boyandigi zamanda tazyikli suyla yıkarken boyalar atma yapıyormuş ki arka tamponumda aynı bu şekilde. O yüzden her ne kadar orijinalliğini bozmak istemesemde servisin tavsiye ettiği Temsa güvenceli yan sanayi tampon taktirayim diyorum ama pişman olur muyum diye de düşünmüyor değilim. Biyerle görüştüm 2017 yan sanayi komple tampona sisler hariç 1500 TL fiyat verdi ama bunun dışında başka parça lazım olur mu bilmiyorum. Sanırım sizde sorun olmaz diyorsanız 2011 yan sanayi tampon taktirmak. Bu arada masrafı her ne kadar çarpan kişi karşılayacak olsa da onunda asker olduğu için orijinal taktirip fazla masraf çıkartmak istemiyorum arkadaşa. İkilemde kaldım yan sanayi için bizim buradaki servis pek bişey diyemiyor çünkü görmemişler hiç o yüzden sizlere danışmak istedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2017 09:13 
Kullanıcı avatarı

Alparslan bey mesajım araya kaynadı da....
Kusura bakmayın.
Benim şoför camı belli bir yere gelip sonra geri inme yapıyor, bunu hep yapmasa da sık yapmaya başladı, Döşeme sökülüp full wd-40 ile felan temizlediler ama gene oldu, dediklerine göre elektrikli camın motoru sıkıştırma yapıyormuş ve değişmesi lazım dediler. (Tamir yaparlarmış ama elimizde kalırsa yenisini belki bulamayız yada çok pahalı olabilir diye çekindiler)

Bu motoru tamir ettiriyimmi, eğer olmaz ise yenisi muadil/çıkma vs sizden bulabilirmiyiz ve fiyatı pahalı mı ?

Birde internet sitenizde ; "Welcome Home & Leave Home" , "Otomatik Kapı Kilitleme ve Açma" , "Horn Chirp by Keyless" gibi gizli özellikleri paylaşmışsınız. Bunlar benim 2006 outlander içinde olurmu ? bu özellikleri size gelip mi işlem yaparsınız, yoksa bir chipmi alıcaz aracımıza taktırcaz. Teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017 01:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Ustam geniş bir zamanınızda cevaplayabilirseniz benim gibi araç almayı düşünenler için iyi olur sanırım:
Özellikle aracını benim gibi sorununu çözemediği için satmış olanlar için tavsiye ve teknik desteğiniz önemli :kır:
1- yazılım ve Turbolama hangi araçlara yapılıyor: özellikle 1.5 lancer ve 2.4 outlander (2004-2006) açısından
2- subaru gibi başka araçlar için de bakım ve onarım hizmetiniz var mı?
3- sizin de rahat destek (tamir vs.) verebileceğiniz hangi marka ve modelleri satın alma da tavsiye edersiniz: a) sorunsuzluk b) ucuz bakım maliyeti ve parça bulunabilirlik c) Bütçesi kısıtlı olanlar için uygun satış fiyatı olan ama piyasası fazla olmayan- Carisma, outlander, galant vs.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017 20:13 
Kullanıcı avatarı

Cevaplar;
1-yazılım 2008 sonrası üretilmiş tüm Lancer,outlander, Asx,pajero ve L200'lere yapılabiliyor. Turbolama işlemini 1.5 ve 1.6'lara yaptık ve sonuç aldık.
2- Başta Mitsubishi ve Daihatsu olmak üzere tüm binek otomobillere hizmet veriyouz
3- Bu sorunun cevabı çok zor, güncel modellerin parça ve işçilik fiyatları daha düşük olur, araçlar eskidikçe bakım maliyetleri parça bulunulabirliği azalır

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017 20:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

teşekkürler.
1.5 işlem sonrası sakin kullanımda ne kadar tasarruf sağlıyor? ortalama tabii kesin cevap olmaz. Sormamdaki amaç tasarruf odaklı: ya herhangi bir marka dizel alacağım ya da köpekbalığı alıp yazılım yaptıracağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017 22:33 
Kullanıcı avatarı

Abi o zaman linea al, 6lt yaksa 27 krş anca yakar. Ama arabayamı binersin onu bimemem :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017 23:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Abi o zaman linea al, 6lt yaksa 27 krş anca yakar. Ama arabayamı binersin onu bimemem :)

herhan gi bir dizel derken benim linea almayacağımı tahmin ediyorsundur :)
Mazda6, Mondeo 2007 yada Alfa 159 1.9 vs. aklımdakiler!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2017 08:36 
Kullanıcı avatarı

Abi bilmemmi ? :)
Alfa 159 ..... ah hayaller ... hayatlar. .. valla ben çok aramıştım ama km düşük temiz ideal fiyat lı bulamamış tım. Bol şans :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2017 10:55 
Kullanıcı avatarı

1,5 köpek balığının yakıt tüketimi 4,7 litreye kadar düşebiliyor.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye