Zaman: 29 Mar 2024 01:57

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Gaz yememe sorunu
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 00:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: selahattin
Araç: carisma 2001
Meslek: memur
Kan grubu: B+
2001 carisma 1,6 avange otomatik aracım var.Aracı 2,5 yıl önce aldım tüp taktırdım. 2 yıl sorunsuz bindim. 4-5 ay önce ateşleme bobinleri gitti ve usta değiştirdi.fakat yan sanayi takmışlar ayda bir bobin yedi..sonunda orjinal adım ve bobin yakma sorunum kalmadı bu arada volan dişlisi kaçırıyordu onuda yaptırdım.bu arızalar olmadan önce şehir içi bir depo gaz ile 210 km ,şehirlerarası 300 km yol yapıyordum (depo 24 lt) yol bilgisayarında 100 km de 10 lt gösteriyordu.aracımda gaz yememe sorunu çıktı araba ilk harekette hantal kalkıyor sonradan hızlanıyor.rampada 20-30 lara kadar düşüyor.yakıt arttı.yol bilgisayarında 100 km de 15 lt gösteriyor. Ş.içi 210 km giden araç 130 km de gazı bitirdi.Ustam otomotik şanzımanda sorun var diyor.subap ayarları ve senteye bakıldı sorun yok,ama bir türlü randıman vermiyor.Şanzımancı baktı normal diyor,motor çabuk ısınıyor fan sık sık çalışıyor.sanki motor boğuluyor gibi..hararet normal.Benzinde ve Gazda sorun aynı.Bu tür sorunla karşılaşan arkadaşlardan yardım istiyorum. 0505 762 85 22

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Gaz yememe sorunu
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 15:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
selahattin44 yazdı:
2001 carisma 1,6 avange otomatik aracım var.Aracı 2,5 yıl önce aldım tüp taktırdım. 2 yıl sorunsuz bindim. 4-5 ay önce ateşleme bobinleri gitti ve usta değiştirdi.fakat yan sanayi takmışlar ayda bir bobin yedi..sonunda orjinal adım ve bobin yakma sorunum kalmadı bu arada volan dişlisi kaçırıyordu onuda yaptırdım.bu arızalar olmadan önce şehir içi bir depo gaz ile 210 km ,şehirlerarası 300 km yol yapıyordum (depo 24 lt) yol bilgisayarında 100 km de 10 lt gösteriyordu.aracımda gaz yememe sorunu çıktı araba ilk harekette hantal kalkıyor sonradan hızlanıyor.rampada 20-30 lara kadar düşüyor.yakıt arttı.yol bilgisayarında 100 km de 15 lt gösteriyor. Ş.içi 210 km giden araç 130 km de gazı bitirdi.Ustam otomotik şanzımanda sorun var diyor.subap ayarları ve senteye bakıldı sorun yok,ama bir türlü randıman vermiyor.Şanzımancı baktı normal diyor,motor çabuk ısınıyor fan sık sık çalışıyor.sanki motor boğuluyor gibi..hararet normal.Benzinde ve Gazda sorun aynı.Bu tür sorunla karşılaşan arkadaşlardan yardım istiyorum. 0505 762 85 22

aracınız kaç km. de? Carisma otomatikleri kolay kolay arıza çıkartmaz.
yan sanayi bobinleri 2 yıl kullananlar var: aracınızın sonradan takılan LPG dahil tüm bağlantılarını kontrol edin mümkünse söküp takın.
lpg buji kullanın ve gaz kelebeğinizi temizleyin.
yetkili serviste Mut cihazına bağlatın.
sorun çözülmezse Taş sigorta bağlatın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 17:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: cafer
Araç: lancer
Meslek: işçi
oncelikle aracin enjeksyon surelerine ve lambda sensorune bir bakmak lazim arac zengin mi fakir mi calisiyor ateslemeyi iyi yapiyor mu.yakit tam yaniyor mu ona bakmak lazim. birde bobin degistirdikten sonrami oldu bu olay.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 23:44 
Kullanıcı avatarı

evet bobinler değiştikten sonra çekişte düşme olmaya başladı..ışıkta duruyorum yeşilde kalkmaya çalışıyorum atak kalkmıyor sanki 2. veya 3. viteste kalkar gibi gaza çok yüklenmezsen hızını alıyor ama yakıt tüketimi çok arttı..ustam şanzıman diyor ama ben motordan şüpheleniyorum.arabada basit bir sorun var ama bulunamadı.toz torbası dolan elektrik süpürgesi gibi..motor çabuk ısınıyor ve fan normalden fazla devreye giriyor.fakat hararet göstergesi normal.şanzıman ve motoru özel bir ekspertiz ve tamir servisinde bilgisayara bağlandı.3 tane arıza tesbiti verdi.
1. P0170 Yakıt Ayarı (Bank1 )
2. P0135 Oksijen Sensörü Isıtıcısı (B1 S )
3. P0300 Silindir Ateşleme Hatası Saptandı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2016 00:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: cafer
Araç: lancer
Meslek: işçi
şimdi selahattin abi benim fikrim once buji ve hava filtrelerine bak.sorada sanki senin arac zengin karisim yapiyor gibi geldi bana.önce bujileri degistirmen lazim.peki rolantidede anlik yakiti cok gosteriyor mu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016 00:11 
Kullanıcı avatarı

cafer_haki kardeş arabada anlık yakıt tüketimi yok sadece 100 km de 10,2 ve ya bir kademe artınca 10,3 lt ,bir kademe düşünce 10,1 diye gösteriyor. Normalde 10 lt olması gerek fakat 14,5 gösteriyor şimdi ilk arıza yaptığında 15,5 idi zamanla düştü.2 gün önce özel bir servise gittim katalitik konvektör ile egzoz susturucusundan şüphelendiler katalitik konvertörü temizlemişler denedim sorun çözülmemiş.yarın egzozcuya gideceğiz orta susturucu değişecek.içinin döküldüğünü söyledi.denemeye devam ediyoruz.Motorda bujileri çıkarıp ölçüm cihazı ile baktılar.motorda sorun yok dediler.Ama arabam hala atak çalışmıyor.boğuk çalışıyor.bujiler 1,5 ay oldu değişeli ama lpg1 değil..haberim olmadan usta değiştirmiş.bobin ve kablolar yeni NGK .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016 00:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alpay
Araç: Lancer 1.8
Meslek: Bilişim
Kan grubu: Arh+
P0170 ve 135 zaten sorununuzu vermiş. Oksijen sensorunu ( olctur ve arizali ise)değiştir yeter. Lpg ayarını da duzelttir. 300 hatasi ilk iki hatadan kaynaklı gibi. Lambda sensörünü degistirince hataları sildir ve bir süre sonra tekrar bak. Sorun devam ederse ateşleme bobin buji vs bak.

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://www.mobilexper.com/torque

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016 00:37 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler mobilexper yarın gidince sizin yazdıklarınızı da denettireceğim.Ateşleme bobin ve kablosu (NGK ) kurban bayramında değiştirildi.Usta bu arada bujileride değiştirmiş fakat normal buji takmış LPG1 değil. Anlayan bir usta olmayınca sürekli sanayideyim. Artık sabrım kalmadı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016 08:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
İl olarak neredesiniz? Tanıdık bildik iyi bir usta varsa ona yonlendirelim.
Benim de oksijen sensörü bozulmuştu araba çok hantaldi.
Problem oksijen sensorune benziyor.

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016 20:45 
Kullanıcı avatarı

Mersin'de yaşıyorum...Mersin,Adana veya tarsus'tanda bildiğiniz usta varsa işime yarar .Teşekkürler

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: