Zaman: 19 Mar 2024 12:38

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Ankara Mitsubishi Özel Servisi
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2016 20:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ergin
Araç: Mitsubishi
Meslek: Oto Teknik
Kan grubu: B+
Merhaba arkadaşlar Uzman Japon Ergin Usta olarak ben her türlü sorun ve de sıkıntılarınızı çözmek için burada sizlerle beraberiz Akınıza takılan bir konu veya Sormak istediğiniz herhangi birşey olursa 7/24 bana ulaşabilirsiniz. Gsm Numaram: 0555 965 06 49 - 0536 612 66 78 - 0312 278 07 75 numaralarından her zaman ulaşabilirsiniz.

Saygılar...

Japon Kore Araç Tamirinde Tek Adres

http://www.uzmanjapon.net/
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2016 22:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: ASX 2015
Meslek: Bilişim Uzmanı
Teşekkürler Ergin Usta, bu kadar içten ve samimi bir şekilde paylaşım yaptığınızı gördükten sonra ilk ve son adresimiz Japon Uzman olacaktır.

En kısa zamanda görüşmek dileğiyle inş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2016 23:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: hikmet
Araç: colt
Meslek: idareci
Kan grubu: 0rh+
Ben 35000 bakimini yaptirdim.cok ilgili ve iyi bir usta.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2016 18:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Ergin usta kraldır.Ankara'daki tek adres

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016 00:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: hüseyin
Araç: colt amt 2010
Meslek: öğrenci
ergin usta

En son huseyin1831 tarafından 01 Haz 2016 12:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016 11:35 
Kullanıcı avatarı

Kardeşim sen beni kayseriden belki 50 kere aradin kayseride aracı makineye bağlantım ve bobin arızası veriyor dedin ben sana bobinleri yer deyistir dedim ağıza lamban tekrar yanarsa ve aynı silindirdir ariza verizse sibop dedim hattA sana aktivötör. Ben arizasini. Soyledim ben anlamadım sen neden memmun kalmadin bide cıkmısim burda böyle sacma sapan seyler yaziyon araban arizaliyken belki 50 kere aradin bi gün sana cevap vermemezlikmi yaptim ta kayseriden arıyodun. Sana yardımcı oluyodum bumu. Simdi karşılığı cok ayıp ettin

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016 13:00 
Kullanıcı avatarı

ergin usta

En son huseyin1831 tarafından 01 Haz 2016 12:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016 16:29 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
huseyin1831 yazdı:
ben senin tek lafınla sıfır koydugum 10w-40 yag, yag filteresini değiştirttim 5w30 lan

Lütfen mesajlarınızda hakaret içeren cümle ve kelimeler kullanmayınız. Uslubunuza dikkat ediniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016 18:36 
Kullanıcı avatarı

ergin usta

En son huseyin1831 tarafından 01 Haz 2016 12:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016 10:56 
Kullanıcı avatarı

Bak kardeşim biz tamirciyiz biz elektronik ci deyiliz biz kötüye niyetli olsak sana aktivötöro söküp eline verip tamir ettir demeyiz inşallah ben yanılmısımdır araban düzelmiş ama senin burda böyle yazman cok ayıp yok öyle yok böyle insanların işi bitince böyle oluyo demekki colt sibop yakmiyomus sen bin arabana sibop yaninca sana bunda bişey yok diyen ustalara aracını yaptır. Allah işini gücünü rastgetirsin

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016 17:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Ergin abinin her zaman iyi niyetli birisi oldugunu bilirim onu soylerim.Niye mi anlatayım.Benim aracimda direksiyon kutusunda sıkıntı vardı.Birkaç yere gosterdim.1000 tl'den asagiya yapilmayacagini belirttiler.En son karar verdim ve Ergin abiye araci goturup yapilmasini istedim.Ben 1000 lirayi gozden cikartmistim tabi bu arada.Neyse işe geldim aksam arabayi almaya gittigimde ergin ustanin araci tamir edip disini ve motorunu yikayip kenara koydugunu gordum.Hersey guzel arac ile teste ciktim mukemmel ses seda hicbirsey yok.Dedim ewy usta borcumuz ne kadar dedim.Bomba geliyor şimdi.Borcun yok dedi nasil dedim yaa.Ben bunu 2-3 ustaya sordum tamir yada degisim yapilirsa duzelecegini baska turlu islem yapilamayacigini ogrenmistim.Sonucta emek harcadin borcum neyse vermek isterim dedim.Kabul etmedi.Ergin ustanin araca ne yaptigini halen bilmiyorum.(Yazarsan sevinirim) Yaklasik 4 senedirde araclarimin bakimini ve arizalarini ergin ustada yaptiririm.Para kazanmak isteseydi coktan kazanmisti.Bu arada colt,lancer,Asx lpg ile subap yakar.Yaklasik 10 yildir mitsubishi kullanicisiyim.2001Carisma kopekbaligi lancer ve Asx.Lancerda yakti.Asxde de olacak belki ama biraz arastirma yapsaniz coltlarda da subap yanmasi oldugunu anlarsiniz.Y ani gittiginiz servis hikaye 3000-3500 liraya subap yaparlarsa tabiki kimse gitmez.Disarida 1000 lira cunku.6 yildir iyi calisiyormus valla.Ben bile bu bilgilere sahipsem gittigin o istanbul yolundaki servise hicccc ugrama bence.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016 15:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Ergin ustayi şahsen tanımam bir kere telefonla bir kere de yüz yüze gorustum . Tamirhanesine öylesine yolumun üstü diye tanışmak için uğradim . O zamanda asxin gizli özelliklerini aktif ettirmiştim.
Bir de asx almasına vesile olduğum bir tanıdığım ergin ustada baskı balata değişimi ve bakımı yaptırdı orijinal parça ve yetkili servisten 500 lira daha ucuza yaptırdı çok memnun kaldı ( yalnız şunu belirtmekte fayda var bizim abinin dediğine göre yetkili serviste 2300 gibi bir fiyat vermişler ancak bizim abiye yine ankarada çok tutulan bir yetkili servis 1750 demiş sonrada pazarlıkla 1500 lira fiyat vermişler işte bu 500 lira ucuz dediğim durum 1500 liraya göre ucuz )
9 yaşımdan beri babam elektrikçi olduğu ve dükkân sahibi olduğu için esnaflık ve tamir işi yaptım ve 17 yıldır endüstri meslek lisesi elektrik öğretmenliği yapıyorum. Yüzlerce belki binlerce kişinin evlerine girip tamir işi yaptım binlercesine elektrik malzemesi satışı yaptım. Van Erciş de asteğmen olarak askerlik yaptım.İstanbulda okudum. Yani bu deneyimlere gore az çok bir bakışta adamdan anlarız her halde.

Ergin usta öncelikle ekmeğinin peşinde olan bir insan . Bence onun için önemli olan çok para kazanmak değil de daha çok saygı kazanmak. Yani saygı duyulan iyi ve namlı bir usta olma peşinde. uzun lafın kısası Japon oto tamiri denilince parmakla gösterilen herkes tarafından tavsiye edilen namlı bir usta olma peşinde. Şimdi böyle dusunen bir insan da kasıtlı olarak parayı birinci planda tutup insanları aldatmak gibi akılsızca bir iş yapmaz. Ergin ustada bunun bilincinde olan bir insan .

Diğer taraftan arıza tamiri işinde onarımın %90 i arızayı bulmaktır yani arıza bulmak çok zor bir iştir ve arıza nedeni birden fazla durum olabilir. Ben tam 30 yıllık bir fiil hem alaylı hem de mektepli olarak elektrik ve elektroniğin içindeyim . tevazu yapmam mesleğimi çok iyi bilen bir insanım . İşte anahtar kelime insanım yani ben de hata yaparım . Ben mesleğime bu kadar hakim olmama rağmen yaptığım işlerde pek çok kez yanlış teşhis koymuşumdur . Bazen açmadan bakmadan tam olarak teşhis koyulması çok zordur.

Ayrıca bazen arızalı makineyi acmadan sese görünüşe bakıp çok emin olarak teşhis koyarsiniz. müşteriyle buna göre konuşursunuz . Makineyi açınca bir bakarsıniz sürpriz arıza nedeni hiç aklınıza gelmeyen bir durum olabilir ya da ilk başta emin olduğunuzu zannettiğiniz için gozden kaçan bir durum olabilir.
Tamir edersiniz ve duruma göre müşteriden ucretinizi alırsınız. Müşteri çok para masraf beklerken çok ucuz bir para isteyince en kral usta siz olursunuz veya tam tersi müşteri düşük bir masraf beklerken birden çok bir masrafla karşılaşınca en kötü usta siz olursunuz . Hâlbuki iki durumda da usta hatalı bir kanıya varmıştır .

Bu nedenle ustalar genellikle tamir etmeden önce şunu derler arıza şuna benziyor eğer oysa masraf bu olur ancak açmadan bakmadan tam bilemeyiz. Yani kesin konuşmaktan kaçınırlar. Ancak müşteri kesinlik ister . Ona göre iyi usta tak diye sesinden anlayacak bir bakınca süper gözleri ile arızayı görecek. Ancak iyi usta işinin hakkını veren Önce Allah tan korkan sonra bir müşteriyi ancak bir kere kazıklayabilecegini bilen ve müşterilerininde esi dostu çevresi olduğunu bilen akıllı insandır. Tabi birde eli alışık tecrübeli zanaatkardır

Şimdi denilene gore Ergin usta ilk etapta subaplar sorunlu olabilir demiştir ancak kesin konuşmamıştır tabi bir bakmak gerekiyor demiştir çünkü esnaf ağzı bunu söyler. Sonra tamir isine önce en kolay ve en ucuza mal olacak sebepleri gidermekle başlanır. Daha önce dediğim gibi arıza nedeni bazen birden fazla durum olabilir. Bunu da dikkate almak gerekir.

Şimdi şöyle bir durumda olabilirdi diye yazıyorum siz aracı ergin ustaya bırakırdinız, ergin usta oncelikle yapılması gerekenleri yapar ve arızanın subaplardan olmadığını anlardi ve sizi daha önce çağırıp size arızanın aslında lpg filtresinden kaynaklandığını söyler ve buna göre düşük bir masraf ücreti alırdı. bu durumda ergin usta çok kral bir olurdu değil mi ?

Ayrıca blackbary96 nickli Caner arkadaşın dediğine göre kimse yetkili servise gidip de 3-4 katı fiyata yetkili serviste subap tamiri yaptırmıyordur bu nedenle o 6 yıllık usta daha 36 yıllık usta olunca da motor subap tamiri yapamaz .
Ayrıca ben aracımı o İstanbul yolundaki bayiden aldım ki o ayrı bir trajedidir ve orada hediye geri park sensoru taktılar . Sonra bir gün egzoz başlığı yaptırmak için arkadaşın dükkanında kanala inip aracın altına baktım arkadan kablolar sarkıyor tâbi ben şok. Dedim mitsubishi böyle bir saçmalık yapmaz . Sonra anladım ki bu kablolar o İstanbul yolundaki yetkili serviste takılan park sensorune ait . Sonra uç tane kablo bağı ile kabloları düzenledim. Şimdi 3 tane 3 kuruşluk kablo bağı ile 3 dakikada yapılacak bir işin yapılmadığını gören ben o serviste ki birak 6 yıllık ustanın lafina bakmayı 36 yıllık ustanın da o lafina bakmam. Ancak unutulmuşda olabilir o usta iyi bir ustada olabilir başkaları o servisten çok mutlu memnun olabilirler . Ancak ben daha önce ki yetkili servis deneyimlerime dayanarak durumu olumsuz olarak nitelendiriyorum.

Su çok önemli bizim dinimize gore zina çok büyük bir suçtur ancak suçluluğun kanıtlanması için birbiriyle akraba arkadaş olmayan 4 kişinin suçu tam olarak yapılırken görmesi ve şahitlik etmesi gerekir yani sadece kişilerin aynı odada başbaşa hatta elbisesiz ancak suç yapılmıyor iken yakalansalar bile zina yaptıkları iddia edilemez.
Bilmem bu örnekle ima ettiğimi anladızmı ? Zan iyi bir şey değildir.

Benim aracın garantisi bitti sayılır bu sene bakımı Allahın izniyle Ergin ustaya yaptıracağım .
Bizim mitsubishi sahibi insanlar olarak guvenebilecegimiz ustalara ihtiyacımız var bence ergin ustada bu güvenilir ustalardan .
Diğer bir husus da coltlarda lpg nedeniyle subap sorunu olmaz diyen usta yetkili servistemi ustalık yapıyor du ?
O zaman çok kolay bir araştırma yapınca bulunan şu linkleri bir tıklayınız.

http://www.jdmspiritturkey.com/index.php?topic=476.0

https://tablet.donanimhaber.com/showTop ... 5#58496735

Birde belki subaplar sorunlu olduğu halde su an için bunu aksettirmiyordur . Belki ki uç ay sonra subaplardan kaynaklı sorun başınıza gelebilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016 08:30 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler abi konuyu cok güzel özetlemişin valla rahatladım ne diyeyim

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016 12:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: hikmet
Araç: colt
Meslek: idareci
Ergin ustayi cok tanimam ama kardesim ve en yakim dostlari ergin usta der baska birsey demezler.dostluk ve kadirşinasligi paradan önde tuttuguna hic suphem yoktur.saygilarimla.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016 00:03 
Kullanıcı avatarı

ergin usta

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016 13:07 
Kullanıcı avatarı

Huse

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016 14:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
En büyük...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016 15:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
Türkiyeeee !!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2016 00:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: nusret
Araç: lancer 1990
Meslek: serbest
Kan grubu: arh+
iyi çalışmalar 1990 model lancer için arka sol/sağ helezon ve sağ elektirikli ayna bulabilirmiyim... ön sol ve arka kapı içleri yani tutma kolu cam kumanda mekanıizmaları dahil iyice yıpranmaya başladı nasıl ve nerede yaptırabilirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2018 09:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: kemal
Araç: mitsubişi asx invite
Kan grubu: 0rh
uzman japon yazdı:
Merhaba arkadaşlar Uzman Japon Ergin Usta olarak ben her türlü sorun ve de sıkıntılarınızı çözmek için burada sizlerle beraberiz Akınıza takılan bir konu veya Sormak istediğiniz herhangi birşey olursa 7/24 bana ulaşabilirsiniz. Gsm Numaram: 0555 965 06 49 - 0536 612 66 78 - 0312 278 07 75 numaralarından her zaman ulaşabilirsiniz.

Saygılar...

ergin usta daha yeni mitsubıshi asx aldım çok kısa bir telefon görüşmesi yaptık ve bana çok yardımcı oldun teşekkür ettim.İnşallah Ankara ya geldiğimde bir çayını içeceğim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: